Skoči na vsebino

Nakup avta s kupom napak

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
286 odgovorov v temi
Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 411
  • Avtomobil: E39 R6i

Iz lastnih izkušenj povem, da ko se avto vzame v račun, v 95% sploh ne vidi dvigala in pregleda iz strani mehanika.

Problem je v samih prodajalcih, katero hočejo na vsak način prodat nov avto in vzamejo še ta hujšo podrtijo v račun. Problemi pa seveda nastanejo, ko kdo kupi ta avto in je potem servis kriv za vse, ni bil pregledan, prodajalci pa seveda nič krivi.

Je pa seveda potrebno vedet obe plati zgodbe, preden se kdorkoli obtožuje.

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in bvogri uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 744
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

@bavarec fan

To je klasika šalabajzerskega servisa.

Oni so dobro vedeli da je treba menjat pumpo komplet.Ampak ne dejmo zadevo začasno poštimat tolko da ne pušča in čakat da gre malo časa na okoli.

Ko bi zopet začelo puščat bi ti pelju avto spet tja in oni bi rekli da zdej se je pa res pumpa uscala.€x2

Fora je v tem da na avtu niso odpravili napake, ker zdaj zadeva konkretno spušča.. torej je še zadeva veliko slabša kot je bilo pred popravilom. Da avto ni šel niti 20% od tega kar gre ponavadi ne govorim, itak če pol stvari ni bilo priklopljenih.  :jok  

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 213
  • Avtomobil: vse po malem

Fora je v tem da na avtu niso odpravili napake, ker zdaj zadeva konkretno spušča.. torej je še zadeva veliko slabša kot je bilo pred popravilom. Da avto ni šel niti 20% od tega kar gre ponavadi ne govorim, itak če pol stvari ni bilo priklopljenih.  :jok  

Mah pelji drugam zrihtaj in pozabi. Nevem če se ma smisla ubadat in tožarit.

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na tole bom rekel samo haha. Pa ne na tebe osebno (ker te ne poznam) ampak na gradbince na splošno. Če je kje svet v vseh odtenkih sive, je to gradbeništvo in jamčim, da če za tabo spustim tri različne majstre na streho, ki si jo ti naredil (pa še enkrat, te ne poznam, pišem kot primer, velja za kogarkoli), bosta vsaj dva rekla "ja gospod, kakšno sranje, kdo vam je pa to naredil?"

Nazaj na temo, ne vem zakaj se tako užigaš, ko pa ti vsi samo lepo pišejo, da je potrebno vedeti celo zgodbo. In ta po mojih izkušnjah 99% ni takšna, kot je bila opisana na FB. Spet, ne poznam nobenega izmed vpletenih, ampak po svojih izkušnjah vem, da je cela zgodba vedno bolj zapletena, kot pa to predstavi ena stranka. 

Ja jst se upalim ker ne prenesem šalabajzerstva in ne podpiram igric skrivalnice kaj pa kako.

Ja za mano lahko pride kdorkoli na streho ampak bo pokazu,posliku skratka argumentiral kaj je narobe. Če je nekaj narobe na strehi se neda skrit štekaš.

Na pooblaščencih je pa prvo pravilo,da lastniku se ne dovoli bit v delavnici poleg vozila v servisnem času :hihi. Le čemu? Še na tehničnem imaš cono kjer lahko stojiš in opazuješ kaj se z vozilom dogaja.

In če še nisi opazu sem iz teh kraju in zgodbo poznam in poznam tudi nekaj zaposlenih...

Ti si se pa zalepu za miholda in vsi ostali.Ampak on ve zakaj to tako piše ti pa ne :ok2

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 398
  • Avtomobil: BMW

Ja jst se upalim ker ne prenesem šalabajzerstva in ne podpiram igric skrivalnice kaj pa kako.

Ja za mano lahko pride kdorkoli na streho ampak bo pokazu,posliku skratka argumentiral kaj je narobe. Če je nekaj narobe na strehi se neda skrit štekaš.

Na pooblaščencih je pa prvo pravilo,da lastniku se ne dovoli bit v delavnici poleg vozila v servisnem času :hihi. Le čemu? Še na tehničnem imaš cono kjer lahko stojiš in opazuješ kaj se z vozilom dogaja.

In če še nisi opazu sem iz teh kraju in zgodbo poznam in poznam tudi nekaj zaposlenih...

Ti si se pa zalepu za miholda in vsi ostali.Ampak on ve zakaj to tako piše ti pa ne :ok2

Torej poznaš lastnika, ki je omenjeno vozilo kupil? Koliko km pa ima?

Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 651
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Ta pravemu so prodal ta prav avto. Se zgodi.

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Torej poznaš lastnika, ki je omenjeno vozilo kupil? Koliko km pa ima?

Ne poznam osebno.(mislim da tip sploh ni goričan ali okolica) Poznam pa zgodbo. Nima veze koliko km ma avto. problem je drugje. Skrivalnice smo se mi šli v vrtecu.

Mojster hoče samo papir na katerem so navedena popravila in strošek le teh. In pečat da nebo potem A gde je pečat,tu fali pečat :laugh

Skratka podpiram da zadevo pripelje do konca,ker potem obstaja verjetnost da bodo ostali bolj pozorni.

Urejal velikomalo, 19.02.2019, 14:47.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 189
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ne poznam osebno.(mislim da tip sploh ni goričan ali okolica) Poznam pa zgodbo. Nima veze koliko km ma avto. problem je drugje. Skrivalnice smo se mi šli v vrtecu.

Mojster hoče samo papir na katerem so navedena popravila in strošek le teh. In pečat da nebo potem A gde je pečat,tu fali pečat :laugh

Skratka podpiram da zadevo pripelje do konca,ker potem obstaja verjetnost da bodo ostali bolj pozorni.

Kapital človek, temu se reče kapital. Noben nobenemu več ne verjame, zaupanje  je zadnja stvar na tem svetu......Vsi bi radi imeli vse, noben pa nobenemu nič dal.  Vse zaradi enega in edinega; €€€€€€€€€€. Jst mam takšno sranje doma, točno pri gradbeni fazi obnove hiše. Vse lepo in prav, ko sem sprejel predračun opravljene storitve. Izvajalec mi je po končani zadeva naprtil še cca 15% višjo vsoto(za jebena kao dodatna dela) za opravljeno storitev, ki je bila vnaprej domenjena točno po alinejah. Zdej se gremo pa lepo na "grdo". Pa se pejmo......

Vglavnem pri omenjeno zadevi ni vse čisto razjasnjeno, se strinjam. Vendar se moram pa tudi strinjati, da je vedno več uradnih avtohiš.......barabinskih (olepševalno povedano). S tem pa (žal) mečejo slabo luč na tiste, ki imajo še vedno nekaj dostojanstva in odgovornosti do kupcev. Tudi sam sem bil že blizu velikega "natega", če ne bi uporabil razuma namesto čustev. Zanimivo mi je (če le odprete avto.net portal), koliko ljudi se je začelo ukvarjati z prodajo rabljenih vozil. Sej to ni za verjeti...več kot 70% vozil iz zaloge avto.net prihaja s strani dilerjev. Naj si bo avtohiš ali majhnih ribic. In ni težko povezati enačbo 1+1 je 2.......da pri vsem tem prihaja do zlorab in "nategancij". In če nismo previdni imamo od teh (dam roko v ogenj), več kot 50% možnosti, da v roke dobimo vozilo, ki ni v stanju, kakršnem se oglašuje.......Ja fantje, vse za denar in lepo navidezno življenje......

Urejal Borut30, 19.02.2019, 15:03.

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadeva je očitno eskalirala na inšpekcijo in v novinarske vode - copy paste FB ( uporabnik Hvon Fpv ) :

Pozdravljeni
Sem nov na forumu. Vpisal sem se z namenom da opozorim vse ki kupujejo na uradnih servisih ,da se ne bodo nasankali kot smo se mi.
Kupili smo avtomobil bmw1 ,letnik 2011 pri A-Cosmos Nova Gorica in od tega pooblaščenega serviserja dobili potrditev da je z avtom vse v redu. Avto smo kupili in se takoj najavili na pregled tega vozila na drugem pooblaščenem servisu v Kopru. Tam so ugotovili da so nam prodali avtomobil z veliko prikritimi napakami in sicer popravilo v vrednosti 5400 eur . Ker se na A Cosmosu niso strinjali ,so zahtevali da se vozilo prepelje nazaj v N.G. a ker so na uradnem servisu napisali v papirje da avto ni varen za vožnjo ,se je le ta pripeljal v NG z avtovleko,mi pa s taxijem. Naslednji dan so vozilo v NG pregledali v moji navzočnosti(ker sem tako zahteval)in odkrili iste napake kot na pooblaščenem servisu v Kopru. Problem je nastal ker smo dovolili ponoven pregled avtomobila v NG ampak samo pod pogojem da ga spet mi plačamo. Nalog je bil podpisan pred pregledom .Sedaj mi nočejo izdati papirjev o pregledu avtomobila ker bi se s tem zakl* sami sebe.. Vse dokumente sem objavil že v drugem bmw forumu in jih bom tudi tukaj..
No ,pa da še poudarim ,da se vzdržite komentarjev kot so :"saj si vedel da je avto rabljen" ...Gre se zato da so mi v ng zagotovili da je avto pregledan in ispraven ,v Kopru pa odsvetovali vožnjo in 5400 eur napak ..da ne govorim da so pri nakupu denar pobrali potem smo pa 15 dni čakali ,na telefone se nam niso javljali,bil sem tudi na policiji , sprednje vetrobransko steklo je bilo počeno pri senzorju za dež ,pa so nam povedali šele ko smo se imeli za vsest v njega ,kar sem pa to sam že opazil in čakal do zadnjega ,potem pa vprašal če je z avtomobilom res vse uredu-in takrat so mi šele za steklo povedal...itd.itd
Tako da veste v kaj se spuščate tudi pri pooblaščencu.
Obveščena je inšpekcija in novinarji. Tako da če ima še kdo slabo izkušnjo pri nakupu ali pa bivši zaposleni ,me lahko kontaktirajo v zs za interviju novinarki (na željo tudi prikriti) ,da naredimo vsi skupaj spet uradni servis tak kot mora bit .Ravno tako je varstvo podatkov z moje strani zagotovljeno
Pa lep pozdrav

Urejal simply, 19.02.2019, 15:12.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: -

Saj je vse lepo in prav in od pooblascenega servisa se pricakuje doloceno kvaliteto in bla bla bla... Ampak:

- kaksno "potrditev, da je vse v redu" je tip ob nakupu dobil od Cosmosa?

- kako na Cosmosu nocejo izdati porocila o pregledu, ce je bil pregled uradno narocen, placan in za njega izdan racun? Kaj so rekli, "ne damo", "zgini pa jebi se", ne stekam..? 

- kaj je tip pocel na policiji po nakupu? 

- kdaj je opazil poceno steklo in zakaj se ni "imel za vsest v njega" ze preden je placal?

Vse skupaj je napisano totalno zmedeno in ogromno stvari ni jasnih. Preden se to vlece po vseh moznih forumih bi bilo res fajn, ce bi se v nekem normalnem in strukturiranem nacinu napisalo kaj tocno se je tam dogajalo. 

Urejal the_one, 19.02.2019, 15:24.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

To je to.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj je vse lepo in prav in od pooblascenega servisa se pricakuje doloceno kvaliteto in bla bla bla... Ampak:

- kako na Cosmosu nocejo izdati porocila o pregledu, ce je bil pregled uradno narocen, placan in za njega izdan racun? Kaj so rekli, "ne damo", "zgini pa jebi se", ne stekam..? 

- kdaj je opazil poceno steklo in zakaj se ni "imel za vsest v njega" ze preden je placal?

Vse skupaj je napisano totalno zmedeno in ogromno stvari ni jasnih. Preden se to vlece po vseh moznih forumih bi bilo res fajn, ce bi se v nekem normalnem in strukturiranem nacinu napisalo kaj tocno se je tam dogajalo. 

Potreben bi bil tudi uraden odgovor pooblaščenca - torej zgodba iz obeh strani, kar bodo novinarji ( če je seveda vse res ) povzeli.

Urejal simply, 19.02.2019, 15:30.

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ma kaj tebi ni jasno.Tip je naroču ponoven pregled vozila in ga plačal.Po plačanem nalogu in podpisanem se je pregled opravil.Po opravljenem pregledu nočejo izdat dokumentiranega poročila o pregledu vozila.Kot je sam lastnik ovedu bi se s tem sami zaklali.

Jst to tumbam že par postov,da če oni izdajo dokument na katerem je razvisno obseg del in strošek so ga n......i

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 791
  • Avtomobil: kombi

Cosmos Nateguni :fight  :damn

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Potreben bi bil tudi uraden odgovor pooblaščenca - torej zgodba iz obeh strani, kar bodo novinarji ( če je seveda vse res ) povzeli.

Odgovor pooblaščencev je že bil in to od dveh Kp in Ng.Ampak v ng skrivajo dokument v katerem je razviden obseg napak.Oni bodo izdali dokument ,da je bilo potrebno samo reprogramirat rač.S tem se bodo oprali mutnih poslu.

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 572
  • Avtomobil: traktor

No če bo to uzrlo luč sveta na kakšnem resnem mediju, bodo itak preverili obe plati, pa bomo videli.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 739
  • Avtomobil: -

Vse razumem, ampak ne gre mi v glavo kako lahko Cosmos "ne izda" porocila, ce je bil narocen in placan. Kaj so se naredili neumnega in rekli "fajn da si placu, ampak ves kaj, mi ti tega ne damo"?? Mogoce sem jaz malo idealist, ampak ravno tako direktno pa tudi v slo firme ne morejo nategovati. Sploh ker ima vse papirje, racun itd., ker je bil zraven ko so avto pregledali in postavili diagnozo in tudi zato ker je drug servis naredil identicni pregled en dan prej (in verjetno izdal porocilo o napakah?)...

Torej ali so na cosmosu res sposobni sredi belega dneva in vsem na oceh nekoga povsem odkrito nategniti (kar kljub njihovem renomeju vseeno ni zelo verjetno), ali pa manjka nek detajl :)

Urejal the_one, 19.02.2019, 15:42.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 178
  • Avtomobil: Becikl

Tako je. Trenutno nevozen.  :frown

Katastrofa  :fight  :damn

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Vse razumem, ampak ne gre mi v glavo kako lahko Cosmos "ne izda" porocila, ce je bil narocen in placan. Kaj so se naredili neumnega in rekli "fajn da si placu, ampak ves kaj, mi ti tega ne damo"?? Mogoce sem jaz malo idealist, ampak ravno tako direktno pa tudi v slo firme ne morejo nategovati. Sploh ker ima vse papirje, racun itd. In sploh, ker je drug servis naredil identicni pregled en dan prej (in verjetno izdal porocilo o napakah?)...

Torej ali so na cosmosu res sposobni sredi belega dneva in vsem na oceh nekoga povsem odkrito nategniti (kar kljub njihovem renomeju vseeno ni zelo verjetno), ali pa manjka nek detajl :)

Nič ne manjka.Lastnik vozila ve kje zajec tiči.Cosmos bo vse poštimu kar je narobe ampak to ne zadovolji lastnika,ki zahteva dokument ki ga je plaču.Izdat ga nočejo ker bi prispel v javnost z žigom in podpisom o napakah.

Kaj raje servis naredi:

a)popravi vse kar je potrebno in ne izda dokumenta

b)izda dokument pregleda brez popravila

A) par 100€ strošku

B)oblateno ime firme

Dejmo malo klikere po glavi prošetat.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Če bi se meni to osebno zgodilo in ob predpostavki, da ima vozilo ohoho km ( sklepam iz tega, ker niso nikjer navedeni ) bi bil zelo vesel če servis izvede poizicijo a) - torej popravi vse kar je potrebno in ne izda dokumenta ampak samo račun na koncu - kateri je potreben za uveljavljanje garancije storitve in popravila - 5.5k EUR.

Če pa je lastniku v interesu tožba, blatenje servisa, novinarji, šolanje pooblaščenca potem pa je dokument seveda tisto kar išče, tudi če mu vozila ne popravijo.

Klikerji gol ali dol.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.