Skoči na vsebino

VSEM lastnikom M serij in ALPINA serij. Vključno z AMG in BRABUS

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 777

@leont avta za dušo, ki bi bil hkrati primeren še za dailya ni. Ker vsa tista krama, ki ti daje udobje, ko se svaljkaš po AC do Celja, tehta svojo težo in ubija športnost, vsa izolacija zmanjša občutek hitrosti in pospeševanja. Lestvice, kjer je na eni strani prvinska vožnja, na drugi strani pa udobna vožnja, ne moreš na sredini prelomit za 180 stopinj in imeti hkrati oboje, lahko se le bolj približaš eni ali drugi strani, ali pa iščeš kompromis nekje vmes, kjer avto ne bo niti najboljši za vsak dan, niti ne pretirano dober, ko ga boš šel žgat na ovinkasto cesto.

Jaz sem že v štartu vedel, da R34 po tem, ko ga bom predelal, ne bo primeren za vsak, nenazadnje je spredaj 6cm od tal ... Za foro sem potem kupil wintercar Micro letnik 92, kot nova, 44.000km je imela ob nakupu. Pa mi je postala tako prikupna, da jo bom kar vozil. 8k km sem že naredil z njo. Dejansko ima vse kar rabiš. No dobro, nima serva, kar pri tej teži niti ni problem. Mogoče bi bilo dobro, da bi imela airbag, ampak hej, tudi v Skylinu ga nimam, pa je večja možnost, da se stresem z njim kot pa z Micro. Klime ne rabi, ker je tako slabo izolirana, da poleti odpreš stekla, pa je takoj znosno. Prej kot v novem Mercedesu C z avtomatsko klimo, ki sem ga vozil pred tem. Pozimi pa tako fino zahajca, da se počutim kot ob domačem kaminu. Fun times. Za lokalne kratke vožnje je idealna. S 40eur naredim 500km, registracija je skoraj zastonj. Ko gremo na malico in peljem sodelavce, so vsi navdušeni in se smejimo, kot zadaj zbašemo dva stokilska dvometraša. Za vse ostalo je pa pri hiši še tretji, malo večji avto.

Stare kante so zakon.

img20190222173425.jpg

Urejal e60va, 23.02.2019, 15:15.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 445
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

To je ljubiteljstvo in to razumem. Sam boljsi pa obverall ni. Ker po 3 dneh ze cakas da ga bos parkiral nazaj za nekaj casa :-)

Vikend zadeva pac.
Tip je zelo jasno napisal, kaj hoce in dal piko nakoncu.. sam mal se mi je zdelo hecno trdit, da bo s tem nazalost razocaran.
Drgac pa itak vsak po svoje. Pa seveda hvala bogu, da nam nekdo sploh napise, kako se kaj novodobna 500+hp jajca vozijo in kako se jih potem ponavadi navelicas..
Prikaži več možnosti

markobegus
markobegus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: E39 528i

Vikend zadeva pac.
Tip je zelo jasno napisal, kaj hoce in dal piko nakoncu.. sam mal se mi je zdelo hecno trdit, da bo s tem nazalost razocaran.
Drgac pa itak vsak po svoje. Pa seveda hvala bogu, da nam nekdo sploh napise, kako se kaj novodobna 500+hp jajca vozijo in kako se jih potem ponavadi navelicas..

Vikend zadeva pac.

Da ne bo pomote...jaz teh avtov nisem vozil..sem bil sovoznik...in razen 4-5 hitrih avtomobilov, nimam prakse z hitrimi avtomobili. In če bi bila zdajle na vidiku nova m6 ali m4 ali m2...bi me vseeno zamikalo. Po drugi strani če bi bila zunaj takšna M3 kot je zgoraj v postu, grem dobesedno trkat na šipo. :d. Lp

@leont avta za dušo, ki bi bil hkrati primeren še za dailya ni. Ker vsa tista krama, ki ti daje udobje, ko se svaljkaš po AC do Celja, tehta svojo težo in ubija športnost, vsa izolacija zmanjša občutek hitrosti in pospeševanja. Lestvice, kjer je na eni strani prvinska vožnja, na drugi strani pa udobna vožnja, ne moreš na sredini prelomit za 180 stopinj in imeti hkrati oboje, lahko se le bolj približaš eni ali drugi strani, ali pa iščeš kompromis nekje vmes, kjer avto ne bo niti najboljši za vsak dan, niti ne pretirano dober, ko ga boš šel žgat na ovinkasto cesto.

Jaz sem že v štartu vedel, da R34 po tem, ko ga bom predelal, ne bo primeren za vsak, nenazadnje je spredaj 6cm od tal ... Za foro sem potem kupil wintercar Micro letnik 92, kot nova, 44.000km je imela ob nakupu. Pa mi je postala tako prikupna, da jo bom kar vozil. 8k km sem že naredil z njo. Dejansko ima vse kar rabiš. No dobro, nima serva, kar pri tej teži niti ni problem. Mogoče bi bilo dobro, da bi imela airbag, ampak hej, tudi v Skylinu ga nimam, pa je večja možnost, da se stresem z njim kot pa z Micro. Klime ne rabi, ker je tako slabo izolirana, da poleti odpreš stekla, pa je takoj znosno. Prej kot v novem Mercedesu C z avtomatsko klimo, ki sem ga vozil pred tem. Pozimi pa tako fino zahajca, da se počutim kot ob domačem kaminu. Fun times. Za lokalne kratke vožnje je idealna. S 40eur naredim 500km, registracija je skoraj zastonj. Za vse ostalo je pa pri hiši še tretji, malo večji avto.

img20190222173425.jpg

MODEL!!!! NUJNO NUJNO kje te najdem!!! Tole kar imaš je ena od osnovnošolskih zaljubljenosti!!! 

Moram popravit naslov. VSE kar je "classic" ali "future classic" vse to me mika...ampak, si nisem upal niti audi S8 D2 napisati, ker sem se bal da me bo moderator še "bannal" ker govorim o drugih znamkah na BMW portalu. 

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 777

Sodeč po tvoji lokaciji sva sokrajana.

Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 154
  • Avtomobil: 5er

Glede na želje kontaktiraj koga od teh dveh :)

Tale m5 je ful zanimiva, je import iz japonske, kar je zadnje čase ful popularno, pa baje je mint condition.

https://suchen.mobil...5a-02938a8be333

https://suchen.mobil...ed-a4966c703ab4

Prikaži več možnosti

markobegus
markobegus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: E39 528i

Glede na želje kontaktiraj koga od teh dveh :)

Tale m5 je ful zanimiva, je import iz japonske, kar je zadnje čase ful popularno, pa baje je mint condition.

https://suchen.mobil...5a-02938a8be333

https://suchen.mobil...ed-a4966c703ab4

Čez 10 let bodo dragi ko žafran. Tale je sicer dobesedno nevožen, ampak poglejte kakšno ceno dosegajo.

https://www.bmwblog....-beach-auction/

P.S 

Je pa vzdrževati E39 M5 v današnjih časih baje bankrot, saj po youtubovcih sodeč..je kot tista pesem od Miroslava Iliča - Tebi.(balkansko)  "moja sreča moja tugo, tebi dat ću srce ludo, sve sam dao, nemam drugo" :d

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 761

Kdor pricakuje da se bo zastonj vozil s 400-500konjskimo avti, ki so stari 15-20 let je pac naiven. Ce hoces da vse dela in da ni drvarnica je to par jurjev na leto prakticno zastonj.
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Daily/duso avto se da najti super kompromise. Odvisno od tega kaj je za nekoga avto za duso in kaj dela dnevno oz kaj pricakuje od dailyja.

Zame je bil Porsche Turbo oboje. Nisem iskal cisto nic vec od njega za duso. Za dailja je bil 98% casa ok - otrok nimam. Tako za relacije kot za letanje po LJ.

Je pa res, da bi danes vseeno verjetno vzel se dailyja posebaj. Pa ne vem zakaj. Prtlaznik imam za dnevne opravke 99% prazen. Za vikend izlete in dopuste bi na koncu itak vzel turbota iz gusta. Komot mi je bil ok. In tudi, ko sem imel zadnjega turbota sem kupil se dailija, ki ga nisem skoraj nic vozil pa sem bil precej zadovoljen z njim.

Se mi zdi bolj kot ne zato, ker bi zelel vedit, da imam nekaj doma v kar se 4je lahko vsedemo tiste 15x letno, ko to rabim. Ne maram se vozit zraven/vozit tujih avtov samo zato, ker nimam svojega.

To je bolj kot ne vprasanje tega kaj ti je avto za duso in koliko kompromisa si pripravljen sprejet. Meni ni bila nikoli zelja na 700kil polupljen atmosfec s kletko in straight pipe avspuhom. Tako, da brez problema takoj najdem 5 avtomobilov, ki mi ustrezajo za oboje.

Je pa treba vzet v zakup pa do daily/dusa avto imel OGROMNO tekocih stroskov od porabe do gum, servisov in registracije ce delas veliko kilometrov. Jaz s Turbotom nisem imel niti enega problema pa je verjetno kostal 18-20 jurjev na leto za 45.000km.

Edit: Sem bil pa mulc takrat tako, da vprasanje kako komot bi mi bil danes turbo za relacije in saltanje od rdece do rdece.

Urejal dwdwdwwd, 02.03.2019, 15:33.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 794
  • Avtomobil: Bmw 330d

img20190222173425.jpg

Faak , lahko kj več slik? Noro lep :)
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: star Bmw

Saj nissan micro imaš na avtonetu slike, pa še modra je dolgočasna barva..
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 220
  • Avtomobil: star

Mene pa zanima ali bi bil kakšen lastnik BMW M vozila (M2 M3 M4 M5 M6) zadnje generacije pripravljen odstopiti vozilo za 1h da se naredi par fotk… Fotke bi potreboval za lastno uporabo... Najboljše da se govorimo peko ZS

LP

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 414
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Mene pa zanima ali bi bil kakšen lastnik BMW M vozila (M2 M3 M4 M5 M6) zadnje generacije pripravljen odstopiti vozilo za 1h da se naredi par fotk… Fotke bi potreboval za lastno uporabo... Najboljše da se govorimo peko ZS

LP

Pozabil si dopisati, da mora biti žive barve :) 

Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Si mu ponudil avto pa ni prave barve? :laugh
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in etore uporabnikom je všeč to sporočilo

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 306
  • Avtomobil: kombi

Dwdwdwwd kateri rabljen vikend avto za dušo do 20k bi vzel trenutno?

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 864
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Rumeno e46 M3 SMG... nimaš kaj razmišljat.  :ok

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 960
  • Avtomobil: študentski

Nekaj z V8 pod pokrovom motorja

Urejal blackberet, 11.03.2019, 16:51.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik

Uf si me dobil. Se mi sanja ne kaj dobiš za 20 jurjev. Ne poznam niti avtov niti cen. Če bi moral na pamet streljati 350z, boxster 986/987, cayman iste generacije, 335i, Focus RS Mk2, Evo? Upam, da nisem falil kaj dosti s cenami.

Imel sem sicer 986S ampak to je pa to kar poznam. Verjetno je 987 kul avtoček, 350z s kakšnim modom? Evota 9 bi verjetno dobil kakšnega za to ceno? Nisem najbolj fan evotov ampak verjetno za ta denar dobiš kar nekaj avta. Focusi so verjetno dražji ampak so mi Mk2 v zeleni barvi res kul.

Če ima kdo kakšno idejo bi mene tudi zanimalo.

Urejal dwdwdwwd, 11.03.2019, 17:23.

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 220
  • Avtomobil: star

Pozabil si dopisati, da mora biti žive barve :)

res je. Najraje modre barve

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 018
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Najprej moraš vedet kaj bi rad. Zadnji pogon, prednji pogon, Awd. Ročni menjalnik, avtomatski.. Koliko vrat....

Jaz bi jemal e36 m3, e46 m3, e39 m5, e34 m5, S2000, 350z, poljuben amg (do 20k bi se nekaj sigurno našlo), mogoče kak lotus? Čeprav ne vem kako so s cenami. 

Čeprav če človek hoče adrenalin za vikend in čez sezono potem je še najcenejša opcija gokart.. 125, shifter.. Sam bom najverjetneje šel v tej smeri. Ker ne rabi registracije, zavarovanja, ne treseš še da dobiš kazen, zavzame manj prostora, ni foušije ipd.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 864
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Jaz pravim da vse odvisno od človeka. Nekdo bo hotel brutalen avto ki trga asfalt, to je sicer dandanes jeba zaradi radarjev ki jih podtikajo že dobesedno v gozde, za drevesa itd...  Nekdo bi samo rad avto z dobro lego, tu so favoriti GT86, brz, roadsteja mx5 in 124 spider, razni z4. 

Glede 986 in 987 nimam izkušenj, ajde 987 cayman mora biti zanimiv (ni cabrio-togost). Bom povprašal znanca ki si ga lasti kakšno leto in sicer FL S različico.

Najprej moraš vedet kaj bi rad. Zadnji pogon, prednji pogon, Awd. Ročni menjalnik, avtomatski.. Koliko vrat....

Jaz bi jemal e36 m3, e46 m3, e39 m5, e34 m5, S2000, 350z, poljuben amg (do 20k bi se nekaj sigurno našlo), mogoče kak lotus? Čeprav ne vem kako so s cenami. 

Čeprav če človek hoče adrenalin za vikend in čez sezono potem je še najcenejša opcija gokart.. 125, shifter.. Sam bom najverjetneje šel v tej smeri. Ker ne rabi registracije, zavarovanja, ne treseš še da dobiš kazen, zavzame manj prostora, ni foušije ipd.

:ok Moraš pa si vzeti čas, kolega je v kart vrgel par 1000€ potem pa mu je 10 let stal v kotu. 

Prikaži več možnosti