Skoči na vsebino

VSEM lastnikom M serij in ALPINA serij. Vključno z AMG in BRABUS

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 053

Ja vazno je kaj bos delal za vikende. Ce bos u izi kruzal al tiscal po grobniki je izbira precej razlicna. Za tiscat je fajn met avto ki bo pocen za sraufat, ker ni fajn dat po vsakem track dayu jurja za bremze in jurja za gume. Je hitr konc veselja. Mogoce kak megane r26 zna bit tud zabaven vozicek, za 10-15k dobis ze lepega.
Prikaži več možnosti

dwdwdwwd
dwdwdwwd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583

Za slabih 20 bi moral dobiti MK3 uvožen z vsemi dajatvami. Nisem pogledal pri nas. Po mojem mnenju (z zelo omejenim info sicer) je MK3 svetlobna leta več avta.

Edit: nevermind. Vidim, da so pri nas po 15. Kobal trans to bi bila tudi opcija. Ni sicer ravno avto s katerim bi se človek tu in tam pokazal je pa igračka. Jaz osebno nisem proti temu, da je (vikend) avto tudi malo vpadljiv. Se mi zdi bolj kot ne, da ljudje pravijo, da jim je vseeno oz. da ne marajo tega bolj zato, ker se tako spodobi.

Za dailyja pa ne škodi če je malenkost bolj "bland".

Urejal dwdwdwwd, 13.03.2019, 12:36.

Injection is nice but I'd rather be blown.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 202
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Za dvigovanje adrenalina je definitivno nekaj iz hot hatch lige. Megane RS mi takoj prvi pade na pamet, Focus RS, Mini Cooper..itd.

Ce pa se spogledujes z legendami in te dobesedno privlacijo starine (kot mene), potem definitvno nekaj iz M oddelka. E39 M5, je prevec dober avto, za vikende, ker ga lahko komot uporabljas za dailyja. Ce gremo proti dol po generacijah, E34 M5, E36 M3 ali pa E36 M3. Zakaj E34 pred E39. Zato ker je je bolj pristen, manj filtrira, bolj obcutis cesto, hitrost, obcutek da ga ne rabis tolko gnat kot e39 M5, da reces wau, zdaj sem.pa hiter :) E36 M3 in E46 M3, veliko bolj agilna kot zgoraj omenjena. Pravi kanoni po ovinkih (pa sej tud po ravnem). Ampak ko mislis da si hiter, pa da si zdaj res naredil dober krog (ali pa da si hitro odpeljal del.ceste, ki ga poznas), pa naenkrat v ogledalu zagledas Megana RS kako ti blenda ;)

Vse je odvisno kaj bi rad..

Urejal MajoR, 13.03.2019, 12:54.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • markobegus je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 589
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Za dvigovanje adrenalina je definitivno nekaj iz hot hatch lige. Megane RS mi takoj prvi pade na pamet, Focus RS, Mini Cooper..itd.

Ce pa se spogledujes z legendami in te dobesedno privlacijo starine (kot mene), potem definitvno nekaj iz M oddelka. E39 M5, je prevec dober avto, za vikende, ker ga lahko komot uporabljas za dailyja. Ce gremo proti dol po generacijah, E34 M5, E36 M3 ali pa E36 M3. Zakaj E34 pred E39. Zato ker je je bolj pristen, manj filtrira, bolj obcutis cesto, hitrost, obcutek da ga ne rabis tolko gnat kot e39 M5, da reces wau, zdaj sem.pa hiter :) E36 M3 in E46 M3, veliko bolj agilna kot zgoraj omenjena. Pravi kanoni po ovinkih (pa sej tud po ravnem). Ampak ko mislis da si hiter, pa da si zdaj res naredil dober krog (ali pa da si hitro odpeljal del.ceste, ki ga poznas), pa naenkrat v ogledalu zagledas Megana RS kako ti blenda ;)

Vse je odvisno kaj bi rad..

True...za 23k je dobil kolega iz Nemčije 2016 RS275, bremboti, recaroti, špera,.. cca 50k km, od prvega lastnika 60+ starega. Avto je kot iz salona. Mislim, da boljše igrače za ta denar ni, če se hodi na stezo. Za joyride pa GT86. Jo ima drugi kolega, Desmond regamaster felgne, ST XT vzmetenje, remap, izpuh, manjši alcantara volan,...vrhunska igračka. 

To je to za moje pojme, 20-25k budget, relativno mlado in z malo kilometri.

Kaj starejšega ne bi kupoval, ker je 99% vse zgonjeno in podrto, ali pa rabi XXXX eur vložka, da se bo peljalo kot je treba. 

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 585
  • Avtomobil: kombi

A GT86 tunajo kaj v tujini? Da bi ga spravil na 350-400hp cca.

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 450

Da, supercharger je prva izbira. Na mobile.de ko sem nazadnje gledal so bili vsaj trije - s homologacijo seveda. To je kar atraktivna opcija, uvoziš že takega, ki ima opravljen TUV v Nemčiji.

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 589
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Ne rabiš 350-400hp...250-300 je vrh glave dosti za tak avto za na cesto.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 236
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Ne rabiš 350-400hp...250-300 je vrh glave dosti za tak avto za na cesto.

Je rekel uni z vsaj 370 :ok2 :laugh

Urejal wini, 14.03.2019, 08:03.

Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 508
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Je rekel uni z vsaj 370 :ok2 :laugh

Dandanes je potrebno imeti kar dobro pospravljeno podstrešje za vozit takšen avto po republiških cestah...  :ok Noreti po AC je dolcajt, za regionalke pa imaš za težo avtomobila 1300kg, 200hp popolnoma dovolj. Včasih tudi paše pritisnit stopalko za gas do "podna" in se pri tem zavedati da čez 2-3 sec ne boš ob izpit. :ok Meni je všeč 124 spider, živahen 1.4 turbo, low seat position, RWD... Pa kot sem večkrat omenil GT86, BRZ za fun car. Do harcore HH nimam več nekih simpatij, FWD, moč motorja bolana... Kaj pa vem, potem mogoče res totalno hardcore: trophy, clubsport S, cupra performance, i30N performance... samo to res z namenom da se hodi na pisto! 

Za dušo in gušt pa, ena lepa e36 328ci... :metalc

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 179
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Pa 124 Spiderja se dobi sedaj za res res dobro ceno! 5 let garancije pa nov avto.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pa 124 Spiderja se dobi sedaj za res res dobro ceno! 5 let garancije pa nov avto.

Samo po testih in mnenjih novinarjev se bolj splača vzeti Mazdo MX-5 160PS, cene so pa tam-tam v Nemčiji za lanske letnike, razen če vzameš pri Fiatu Abarth verzijo, ampak tista pa ni več okoli 20 jurjev.

Urejal Rottie, 14.03.2019, 16:54.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 648
  • Avtomobil: /

Sam kurc ko je 124 pač lepši (v smislu roadster - hommage - retro ideje).

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ja, to je pa res. Fiatov dizajn se bo tudi bolje staral zaradi tega.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • Team Cabrio Slovenija je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 632
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Obstaja en vikend avto, ki ga vsi poznate...
Lahko se z njim lagano kruza, lahko se ga tud super tisci cez ovinke.
Dober zvok, 3.0 atmosferc, 6s do 100, sedis na zadnji osi, veter v laseh.
Kmalu bo polnoleten.
Znane so vse potencialne napake tega modela, bmw majstri ga znajo sraufat.
Avto ima zelo nizke obratovalne stroske.

Ja, mogoce sem pristranski:-)
Prikaži več možnosti
    • markobegus je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 053

Bi se kr strinjal s tabo. Pa se celo premozenje ne stane.
Prikaži več možnosti
    • markobegus je všeč