Skoči na vsebino

Deljeni poletni set platišč ter xDrive

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
institucija_E92
institucija_E92
  • Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: E92

Pozdravljeni!

V naprej se opravičujem, za to temo. Verjetno že obstaja, čeprav sm pogledu za dve leti nazaj pa nisem nič najdel.  

In sicer prihaja čas menjave platišč oz pnevmatik. Lani oktobra sem kupil E92 z xDrive sistemom. To je moj prvi BMW s takim sistemom. In zdej "večna" tema je: Je kaj narobe, če imam deljeni poletni set? Zadaj seveda širše gume, spredaj ožje! 

Bivšega lastnika sem klical in povprašal o tem in je reku, da je imel deljeno odkar ga je tudi on kupil. Pravi, da ni bilo nič narobe pri njemu. Govoril sem tudi z mehanikom o tem, kateri je rekel morajo biti iste dimenzije vse 4. Če ne da se lahko ta sistem zjebe. Povpraševal sem okoli in so eni tudi rekli, da imam lahko drugi pa spet ne. Ne vem komu verjet. Prej ko sem imel zadnji pogon itak ni bilo panike. Zdej pa k sm "novo" z xDrive-om, pa nisem prepričan kako pa kej!

Zanimajo me vaše izkušnje, mnenja, predlogi.. Kako ste rešli to težavo?

Gre se pa za: E92 330xD.. Platišča so pa OEM BMW M spider spoke 193 !

Hvala za odgovore! Lep pozdrav! 

Only BMW drivers make there own parking spot!

Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Na stebricku pri voznikovih vratih imas nalepko kaksne domenzije lahko das. Tam pisejo vse mozne kombinacije ki jih bmw predpise za tak auto. Se pravi ce jih proizvajalec predpise je to najbolj sigurno
Prikaži več možnosti
    • institucija_E92 je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 323

načeloma nebi smelo biti težav, saj BMW že tovarniško daje deljeno dimenzijo na avtomobile tudi na tiste z X-drive...je pa res občutljiv, če imajo neenakomerno obrabljene pnevmatika saj se z tem spremeni obseg ene gume in potem lahko pride do težav. obstajajo prav gume, ki imajo na gumi "zvezdico" kar pomeni, da garantirajo, da je minimalno odstopanje pri obsegu gume. so pa to gume višjega cenovnega razreda in morda niso neumna izbira za X-drive. Če se ob menjavi naredi še optika mislim, da nebi smelo biti težav!

lp

N

Prikaži več možnosti
    • institucija_E92 je všeč

institucija_E92
institucija_E92
  • Uporabnik

načeloma nebi smelo biti težav, saj BMW že tovarniško daje deljeno dimenzijo na avtomobile tudi na tiste z X-drive...je pa res občutljiv, če imajo neenakomerno obrabljene pnevmatika saj se z tem spremeni obseg ene gume in potem lahko pride do težav. obstajajo prav gume, ki imajo na gumi "zvezdico" kar pomeni, da garantirajo, da je minimalno odstopanje pri obsegu gume. so pa to gume višjega cenovnega razreda in morda niso neumna izbira za X-drive. Če se ob menjavi naredi še optika mislim, da nebi smelo biti težav!

lp

Pnevmatike sem že dobil na teh platiščih zraven vozila. In so skoraj nove tako, da nebi smelo biti kaj narobe glede obrabljenosti. Optiko je pa nujna, že sam zaradi boljše vožnje kot tudi za vse ostalo! Hvala za odg! 

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: E91 320d xd

No ista stvar mene tudi kopka da ne bom kaj zjebo
Sem lastnik 10 dni xdrive pogona in mam gore zimski set 17’ in je deljenih dimenzij.
Zdaj iščem 18 col za letno sezono ampak tudi razmišljam da raj uzamem nove 17 col gume na te k mam za zimo in zimske pa kupim 16 col iste dimenzije
Zdi se mi malo preveč tudi za xd 255 širina.
Zdaj jzt gledam conti gume in ne vem ce So z zvezdico ali ne
Prikaži več možnosti

renesis
renesis

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: E91 320xd

Jaz imam na e91 deljene. Vzel sem GY Eagle F1 Ass3. Odstopanje v obsegu je minimalno. 

spredaj 225/40/18, zadaj 255/35/18

Obnaša se isto kot z zimskimi, ki so vse istih dimenzij..

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 785
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Naša bivša E91 xdrive se ni nič pritoževala čez 17" deljene dimenzije letnega seta na Style 194... pa gume niso imele zvezdice, in povrhu niso niti bile rft.

Prvo sezono so bile celo različne gume spredaj/zadaj, nato nove spredaj in stare zadaj :ok2

Po mojem lastniki sami uničijo VTG, potem pa iščejo krivca v gumah.

Veliko ljudi namreč zanemarja vzdrževanje xdrive pogona. Naša je imela vse servise na pooblaščencu, ko smo jo kupili, in še vedno prvo olje notri v VTG... pri 180k km :crazy. Pri pospeševanju je rahlo treslo. Po menjavi olja nič več.

Prav tako veliko ljudi pozablja, da ima malo kompleksnejši pogon pod avtom, in speljuje grobo, ker tako delajo frajerji v filmih in v reklamah... jaz sem xdrive vedno najprej spravil v gibanje, in nato odločneje pritisnil na gas, če je bilo treba.... no, to delam tudi z RWD, saj ne želim imeti luftov v diffu in na kardanu  :ok2

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

institucija_E92
institucija_E92
  • Uporabnik

Pozdravljeni! 

Potem, ko sem napisal to vprašanje oz odprl novo temo. Sem se malo bolj poglobil v to temo in sicer: malo sem pregledal svojo ploščico (na notranji strani voznikovih vrat) na katero večkrat pozabim. Moj model ima že predpisane deljene dimenzije pnevmatik. Na internetu sem tudi našel enake podatke. Platišča katera imam so OEM BMW M spider spoke 193. Spredaj 8J zadaj 8.5J ! Na vozilo sem jih dal cca. 2 tedna nazaj. Vožnja je res v redu! Nobenih napak ne kaže. Tako da najboljse preveriti ploščico na vratih vozila, homologacijo ali pa VIN številko vpisat na BMW VIN pa večino podatkov tam dobiš!

Lep pozdrav!  :beer 

Urejal institucija_E92, 30.03.2019, 22:32.

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 167
  • Avtomobil: E91 320d xd

Zivio
Samo 16 in 17 col lahko daš iste
Ostale 18,19 col so deljene dimezije plus se 17 col
Jzt čakam se dva tedna pa bom gor dao ista platisca kot tvoja!
Ce sam iskren mi je Mal zao da sam kupio xdrive zarad tih gum k moras paziti Kok je mm obrabljena kjera guma.
Prikaži več možnosti

institucija_E92
institucija_E92
  • Uporabnik

Zivio
Samo 16 in 17 col lahko daš iste
Ostale 18,19 col so deljene dimezije plus se 17 col
Jzt čakam se dva tedna pa bom gor dao ista platisca kot tvoja!
Ce sam iskren mi je Mal zao da sam kupio xdrive zarad tih gum k moras paziti Kok je mm obrabljena kjera guma.

Meni ni žal. To zimo se je xDrive kar dobro izkazal. Po snegu sem osvojil kar par zasneženih vrhov kateri imajo dostop z cesto! Tako da malo več pozornosti na obrabljenost gum pa bo. Itak so senzorji tu, da te opozorijo! 

Lp  

Prikaži več možnosti