Skoči na vsebino

P: 1996 E34 525tds touring

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 841
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Zaradi velike časovne stiske se prodaja sledeči avtomobil:

Znamka: BMW

Model: 525tds E34 Touring
Letnik 1. registracije: 31.12.1996

Datum proizvodnje: 26.1.1996
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 1996
Barva vozila: PETROLMICA METALLIC (305)
Tip menjalnika: AVTOMATSKI
Moč motorja: 143 KM / 105kW
Kilometri: (iskreno povedano ne vem in bom dopolnil, ko pridem do avta) Mislim, da ima okoli 300.000

Realnost kilometrov: Iskreno ne vem, notranjost jih zagotovo ne kaže.

Oprema vozila (seznam): 

- Shadow line

- Panoramsko strešno okno (delujoče)

- Električni pomik prednjih in zadnjih stekel

- Mrežica pri sošoferjevih nogah

- Velour predpražniki

- Samozatemnitveno notranje ogledalo

- Dodatki lesa

- Nasloni za roko

- Zadnji vzglavniki

- Business radio

- HiFi ozvočenje

- Meglenke

- Avtomatska klima

- Tempomat

- Tavelik potovalni računalnik

- Airbag

- Alarm

- Sva usnjena notranjost

- Električno nastavljiva prednja sedežea

- Gretje prednjih sedežev

- Daljinsko centralno zaklepanje

- Gretje šoferjevega ogledala in ključavnice

- Vlečna naprava

- 2x ključ

- Avtomatski menjalnik

- Original ALU platišča (vseh 5)

- Tretja zavorna luč

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?):  

Nebi, potreben pregleda ročne zavore in drugih popravil.

Tehnične napake vozila:  

Potrebno: 

- pregled zavor

- servis (ker je od zadnjega servisa nekaj let hrambe)

- sanacija rje

Vizualne napake vozila:  

Avto vizualno v slabšem stanju. Lušči se lak na pokrovu motorja. Odstopajo plastične letvice na vratih, prisotna rja.

Pretekla omembe vredna popravila: 

Nobenih del iz bližnje preteklosti. Avto je v hrambi nekaj let, vsake toliko se ga zapelje naokoli.

Moj opis vozila: 

Žal časovno nikakor ne gre skozi, da si nakopljem rihtanje še enega avta, zato je padla odločitev, da gre v prodajo. 

Dotična e34 je zanimiva zaradi naslednjih lastnosti:

- Karavan

Kakorkoli obrnem je že e34 limuzin malo, karavanov pa sploh ni toliko kot limuzin in jih za moje pojme na naših cestah primanjkuje.

- Praktičen

Verjeli ali ne, meni tak e34 karavan služi za vsak dan. Da je E34 je robusten tank stare šole, že vemo, karavan je zraven tega, da si deli veliko večino delov (tudi kompletni zadnji del podvozja) deli z limuzino, še zelo praktičen. Ko podreš zadnjo klop je na voljo ogromno prostora.

- Dobro naložen z opremo

Glavni razlog zakaj je avto v prvi vrsti prišel k meni je posrečena kombinacija opreme. E34 je prvi model BMW-jevega karavana in tudi prvi model s panoramskim strešnim oknom. Večina ljubiteljev tudi ve, da je bolezen karavanov nedelujoče panoramsko okno. Tale tega problema nima. V primerjavi s povprečno slovensko E34, je tale karavan zelo dobro opremljen. Obstajajo E34 s pomikom oken na žgance, brez potovalniH računalnikov, brez klime (kaj šele avtomatske), brez daljinskega centralnega, brez električnih usnjenih in ogrevanih sedežev z nalsoni za roke. Nekatere celo brez meglenk. Vse in še več zanimivega ima ta touring  :-D

Zdaj pa še o stanju avta: 

Pogonski sklop na avtu je dober, vozen po dvorišču. Menjalnik dela lepo, motor tudi. Avto se je sam peljal na zimovanje 70km stran, kar pomeni da je pogonski sklop pokreten, da ne kuha ipd. Vem, da je bilo na motorju nekaj obnovljenega pri forumašu pa se ne spomin več čisto točno kaj (mislim, da Bosch črpalka). Avto je za vozit prava križarka (v dobrem pomenu besede). Na avtocesti je vožnja in poraba bolj prijetna kot, če bi imel ročni menjalnik (zaradi nižjih vrtljajev). Notranjost je za e34 zelo lepo ohranjena. Šoferski sedež nikjer strgan, kot je to zelo pogosto za ta model. Od opreme po dosedanjem preizkušanju deluje prav vse z izjemo zadnjega desenga el. pomika stekla (kar je hitro rešljivo).

In sedaj še najslabša stran avta: Avto je načel zob časa predvsem vizualno. Lušči se lak na prednjem pokrovu motorja. Najbolj od vsega pa ga muči rja, ki je prisotna na tipičnih mestih za e34. Torej spodnji robovi vrat, pragovi, zadnji robovi. Zraven avta gre po dogovoru lahko kak rezervni kos. Tako mehanski, kot karoserijsk, da se avto čim lažje ponovno spravi na cesto. 

Morda bi dodal še to. Avto zadaj nima hidravlike in je na normalnih amortizerjih kar pomeni, da neizogibnih težav z hidravliko ni oz. ne bo bilo.

Slike vem, da so katastrofa, žal trenutno drugega nimam, jih bom pa dodal.

O zadnji ceni se pogovarjamo ob ogledu.

Cena: 2000 eur

Kontakt: +386-31-518-815

Pripete slike za predogled

• IMG_4466.JPG
  • IMG_4468.JPG
  • IMG_4465.JPG
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 742
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ta avto mi je pa nekam znan. Točno takega (enaka barva in enaka notranjost sem imel tudi jaz, pa se pri najboljši volji ne spomnim kaj sem takrat z njim naredil - to je bilo kakih 10 let nazaj). Mogoče je celo moj bivši avto. Podobnega je imel tudi Mihold, tule je njegova tema, sem že mislil da je njegov, letnik in barva ustreza, pa sem potem videl da je imel njegov sedeže iz blaga:

https://www.bmwslo.c...-mica-metallic/

Vsekakor zanimiv avto, tole je čisto zadnja serija E34 iz leta 1996, takrat so delali tudi že E39, za E34 pa je bilo značilno da so jih sestavili v paketu kjer so imeli vsi kolikor vem popolnoma vso dodatno opremo, celo če si kupil 318i si dobil naloženega. Pri nas jih je bilo kolikor vem samo enih 7 ali 8 takih, med njimi trije ali štirje TDS.

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@jerry havla za prispevek. Tocno to je ta avto.
Vsaj po številki šasije. Nekdo je edino očitno zamenjal notranjost/sedeže in tapete. Ker po VIN-u ima take iz blaga kot v @MIHOLD-ovem oglasu.
Iz tega velja sklepati, da je motor generalno
obnovljen.

Urejal E39-530d, 13.03.2019, 11:21.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

@jerry havla za prispevek. Tocno to je ta avto.
Vsaj po številki šasije. Nekdo je edino očitno zamenjal notranjost/sedeže in tapete. Ker po VIN-u ima take iz blaga kot v @MIHOLD-ovem oglasu.
Iz tega velja sklepati, da je motor generalno
obnovljen.

Ni za kaj. Se mi je kar zdelo, saj so ti FL modeli zadnje serije zelo redki  :ok2

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 338
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Še je živ!
Notranjost je pomenjana, hkrati je pa izginil športni volan...

E34 je prvi model BMW-jevega karavana in tudi prvi model s panoramskim strešnim oknom.

E30? Je pa res prvi "pravi" karavan.

zadnja serija E34 iz leta 1996, takrat so delali tudi že E39, za E34 pa je bilo značilno da so jih sestavili v paketu kjer so imeli vsi kolikor vem popolnoma vso dodatno opremo, celo če si kupil 318i si dobil naloženega.

To kar opisuješ verjetno misliš executive paket. (Okej, elektro inštalacija zadnjih letnikov je bila kul, veliko predpripravljenega.) No to je bil le paket, kjer si za dobro ceno dobil opremo, ki bi po normalnem ceniku bila precej draga. Oziroma sam paket executive ki je bil brez doplačila je obsegal:

- večja izbira metalik barv, 14 odtenkov pa nekaj notranjosti- čeprav večina pride v antracitu

- boljše blago velur (oziroma pfl V8)

- sivi les- vogelnaugehornwadafkseženapiše

- velur tepihi

- krom na vratih

- meglenke

- platišča večinoma style 16, razlika je bila pri iXu

- barvasti odbijači, plastični pokrovi pragov (malo goveje napisano) in m-technic letvice pod vrati

V kombinaciji s tem je bila po znižanih cenah na voljo dodatna oprema, večinoma elektro gadgeti ala klima/avto klima, šibedah, orehov les, usnje bisson/teilleder (bolj redko) ipd.

Vso dodatno opremo so imeli kvečjem na avto.netu-u, pa še to le v komentarjih. Definitivno pa nisi mogel dobiti e34 318i :nana  :-D 

Tale bivši Miholdov ima kar nekaj dodatne zanimive ala servotronik, tempomat, ipd, ki je bila doplačilo.

Zdaj ko malo bolj tuhtam... TDS, touring, avtomatik, črn... a je bil tale avto vmes tudi pri Frideriku?

Prikaži več možnosti
    • miha84 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 338
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Pozna, zgodnja ura... zdaj vidim, da je v bistvu januar 96. Torej ni več Executive, ampak je "Edition", ki so bili zadnji v odhodu, predvsem za Nemčijo. Paket opreme je bil sicer skoraj identičen Executive paketu z izjemo par možnosti platišč za iX in mreže za prtljago, ki jo dobi tudi limuzina, velur tepih so bili tukaj, executive je imel menda navadne. :laugh

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Vso dodatno opremo so imeli kvečjem na avto.netu-u, pa še to le v komentarjih. Definitivno pa nisi mogel dobiti e34 318i :nana  :-D

Pri BMW je to mogoče res fama, so pa obstajale določene znamke, kjer so nekateri modeli čisto zares imeli vso možno opremo po spisku. Volvo 960 je bil recimo tak, ravno v eni drugi temi teče debata o tem. Tako da to ni čista izmišljotina, dejansko je možno, samo verjetno ne pri bavarcih.

Kolikor se jaz spomnim so imele zadnje serije E34 šibedah serijsko, tudi 518i, in mislim da tudi avtomatsko klimo. Ampak kot rečeno pišem po spominu, ne vem če informacija drži, ker je od takrat ko sem se jaz za to zanimal že dolgo. Se pa zato spomnim par naloženih E34 518i pri nas, eno mislim da je imel celo forumaš jure24, oziroma njegov brat. Ena se je tudi prodajala kaka dva meseca nazaj v Mariboru z zaribanim motorjem, svetlo modre barve, če jo je kdo slučajno opazil. 

Kakšni so bili tepihi v zadnjih serijah E34 odkrito rečeno ne vem, moraš pa priznat da je že avtomatska klima + šibedah za 518i lepa oprema  :-D  :ok

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 953
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

Sosed je imel dolga leta E34 518i z avtomatsko klimo in sibedahom, srebrna limo.
Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Avto ima 287.000km in še vedno išče resnega kupca. 

Slike dostopne na sledečem dropbox linku:

https://www.dropbox....SaJ5c4tuua?dl=0

Prikaži več možnosti