Skoči na vsebino

Eibach pro kit - neporavnan avto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 364

Pozdravljeni.
Ima kdo izkušnje z športnimi vzmetmi? Imam sledeč problem..
Na Golfa 7 karavan sem dal Eibach pro kit vzmeti(E10-79-010-02-22). Vozilo naj bi znižalo za 30mm. Toliko je znižalo samo spredaj, zadaj pa le za 10mm. Sedaj sem še enkrat preveril če sem sploh kupil prave vzmeti in sem opazil, da so za mojega na voljo dve verziji. Ta, katero sem jaz nabavil ima obremenitev zadnje osi do 1150kg, druga verzija ima pa do 1050kg(E10-79-010-04-22). Na stebricku mi piše za spredaj in zadaj 1010kg.
Samo če piše, da se avto zniža za 30mm, bi načeloma moralo biti vseeno katere kupim, ali raje nabavim druge za zadaj? Se da te kako prilagoditi?
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 979
  • Avtomobil: 330d

Vsaj na bmw-jih se itak zniža spredaj bolj kot zadaj, ker so bavarci "sedeče žabe" - torej ga poglihaš naprej, da je sploh videti normalen, kaj šele napadalen. Npr. tipičen primer je Eibach Sport 35/20 ali Club 50/30. 

Mogoče za VW ni predvideno dodatno spuščanje zadaj. Mal na EBay poglej za alternative. Ali pa na njihovi spl.strani.

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Tu piše, da se spredaj in zadaj isto spusti.
https://eibach.com/u...en-pro-kit.html
Hm, samo tu so uporabili ta drugo verzijo vzmeti(za manjšo osno obremenitev).
Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 006
  • Avtomobil: BMW 320d

Si zajebal, moral bi vzeti druge, ki so za tvojo osno obremenitev, te ki jih imaš sedaj so bolj trde in ne sedejo toliko.

Je pa odvisno od proizvajalcec vzmeti. Npr, na touranu sem najprej dal lowtec 30/25 pa je spredaj šel dol za 2,8cm, zadaj 1,5cm. Sem potem zamenjal za h&r 35/35, pa je šel dol spredaj slabih 3cm ,zadaj 2cm
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 770

Kateri motor imaš? 

Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 62
  • Avtomobil: Tvoja mama

Pozdravljeni.
Ima kdo izkušnje z športnimi vzmetmi? Imam sledeč problem..
Na Golfa 7 karavan sem dal Eibach pro kit vzmeti(E10-79-010-02-22). Vozilo naj bi znižalo za 30mm. Toliko je znižalo samo spredaj, zadaj pa le za 10mm. Sedaj sem še enkrat preveril če sem sploh kupil prave vzmeti in sem opazil, da so za mojega na voljo dve verziji. Ta, katero sem jaz nabavil ima obremenitev zadnje osi do 1150kg, druga verzija ima pa do 1050kg(E10-79-010-04-22). Na stebricku mi piše za spredaj in zadaj 1010kg.
Samo če piše, da se avto zniža za 30mm, bi načeloma moralo biti vseeno katere kupim, ali raje nabavim druge za zadaj? Se da te kako prilagoditi?

S športnimi*

swg.jpg

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kateri motor imaš?

2.0tdi 150
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 350
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Na mojga je prejšnji lastnik sprva namesti Eibach, pa je baje zadaj preveč počepnil. Kasneje je zamenjal vzmeti za H&R in zdaj "stoji" normalno... Ali je bilo ravno obratno, bom preveril???

Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Na Amortizerju pravijo, da bi vseeno moral iti dol za toliko kolikor je obljubljeno. Ni važno za koliko je nosilnosti.
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

2.0tdi 150

Potem imaš prave vzmeti, druga opcija je za avte s torzijo, se pravi 1.2 TSI in 1.6 TDI v primeru G7. 

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

S 100kg v prtljažniku je sedaj čisto raven :-)
Za nove vzmeti pravijo, da naj bi se sčasoma še malo posedle. Je kaj na tem?
Prikaži več možnosti

ale123
ale123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 006
  • Avtomobil: BMW 320d

Ja, ampak to so milimetri, tako da ne pričakuj velike spremembe..jaz sem zaradi tega počakal z optiko približno en mesec
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Priporocate kakšno drugo firmo fedrov?
Mal mi je čudno to, da je šele ko je natovorjen lepo poravnan, drugače pa naprej zapicen..
Spredaj se nič ne posede če ga obremenim, zadaj je pa mehak ko špeh.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem preveril, prvo so bile gor H&R.. Zdaj pa so Eibach, baje je avto z H&R izgledal tako kot da bi imel 200kg v prtljažniku.
Prikaži več možnosti

Apolon
Apolon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Samo je lažje rešiti problem prenizkega vozila kot previsokega. Daš distancnik, visine kolikor želiš imeti višji avto in to je to.
Ima kolega mogoče še tiste H&R fedre?
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo je lažje rešiti problem prenizkega vozila kot previsokega. Daš distancnik, visine kolikor želiš imeti višji avto in to je to.
Ima kolega mogoče še tiste H&R fedre?

Ne verjamem da jih še ima, je pa moj 5 vratni z multilinkom.. Ne vem jaz bi jih na tvojem mestu reklamiral. Ste mogoče narobe obrnili-zasukali kakšno gumo ki pride na vzmet?
Prikaži več možnosti

Matejd7
Matejd7

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem preveril, prvo so bile gor H&R.. Zdaj pa so Eibach, baje je avto z H&R izgledal tako kot da bi imel 200kg v prtljažniku.

Pri GTI-ju pa je sploh treba biti pazljiv pri izbiri vzmeti, ker so na voljo 3 ali 4 različne opcije glede na število vrat, menjalnik in panoramsko streho.

Prikaži več možnosti