Skoči na vsebino

E65 745i l.2002 inpa ncx expert problem pri kodiranju baterije

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
82 odgovorov v temi
dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Mal si si zakompliciral zivljenje. Ko je men na a8 crknil akumulator sem sel na amzs in so v 10 minutah dali not novega pa sem vozil dalje ;-)

Pa je bil tud agm.

Eh, ni to nič. Ko programiram z ncs expert, si prvo shranim obstoječe nastavitve. Tudi če zajebe...m lahko te povrnem z starimi. Se pač igram, ker me to zanima in si nabiram znanje, ki mi bo na koncu samo koristilo, pa še komu bom lahko pomagal z nasvetom.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., soulfly in Popo30 uporabnikom je všeč to sporočilo

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Mal si si zakompliciral zivljenje. Ko je men na a8 crknil akumulator sem sel na amzs in so v 10 minutah dali not novega pa sem vozil dalje ;-)

Pa je bil tud agm.

Ce ti je dal not enakega po specifikacijah, pa ti je resetiral adaptacijo, je tako to to. Ali pa ce imas odklopljen IBS.

Glede kodiranja sem ze marsikaj zajebel, pa se vedno je backup online - po VIN decoderju si sestavis vehicle order, ga vipises v NCS expert, process car, pa imas spet defolt konfiguracijo. ;)

Prikaži več možnosti
    • dragan klep in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Akumulator sem sam menjal. Prej je bil not navaden 100Ah, not sem dal pa 95Ah AGM.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: E61 535D

Ce ti je dal not enakega po specifikacijah, pa ti je resetiral adaptacijo, je tako to to. Ali pa ce imas odklopljen IBS.

Glede kodiranja sem ze marsikaj zajebel, pa se vedno je backup online - po VIN decoderju si sestavis vehicle order, ga vipises v NCS expert, process car, pa imas spet defolt konfiguracijo. ;)

Po VIN decoderju meni pol zadev ne štima več  :-D  Imam pa vse module backup-ane.

Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Čisto tako nevmesno vprašanje. Na navi pro displayu so mi začeli odpovedovad pixli. Se display samo menja, ali je potrebno še kaj drugega? Zdaj imam zadevo že vzeto ven, pa vidim, da so ta zaslon že menjavali. Verjetno se samo menja in more delat... Nisem nikjer zasledil, da bi bilo potrebno še kaj kodirat itd... Drugega še nisem nabavil. Mogoče ve kdo za kakega izpravnega? Brez mrtvih pixlov seveda itd....?

Urejal dragan klep, 05.11.2019, 21:40.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: E61 535D

Čisto tako nevmesno vprašanje. Na navi pro displayu so mi začeli odpovedovad pixli. Se display samo menja, ali je potrebno še kaj drugega? Zdaj imam zadevo že vzeto ven, pa vidim, da so ta zaslon že menjavali. Verjetno se samo menja in more delat... Nisem nikjer zasledil, da bi bilo potrebno še kaj kodirat itd... Drugega še nisem nabavil. Mogoče ve kdo za kakega izpravnega? Brez mrtvih pixlov seveda itd....?

To imaš CCC? Načeloma se samo display menja, ni treba kodirati ;)

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

CCC ja.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo ga, pixelfehlerfrei auf Deutsch ;)
Rabljen seveda, ugoden, prodajalec je garantiral, da je brezhiben.

20191113_161517.jpg
20191113_161449.jpg
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 288

Fajn da si postimal, sam je skor boljs met nov zganjac kot novo navigacijo. Jest takoj vzamem avto tehnicno brezhiben, navi je itak zastarela in gledam v telefon :-)
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Zaganjac je pripravljen za vgradnjo. Original namrec. ;)
Avto more bit poservisiran v celoti.
Ni tu, nekaj se bo in nekaj se ne bo.
Takih jajc imas cel avto.net.

Urejal dragan klep, 13.11.2019, 17:06.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to gre men na zivce da nikol ni konca. Vec sraufas kot vozis matr.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, tak je. Kaj hocem. Saj vem kaj sem kupil. A lahko bi bilo se precej slabse.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko se ti ne bo dal vec sraufat bos pa toyoto camry kupil in se vozil rajsi :-)
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko se ti ne bo dal vec sraufat bos pa toyoto camry kupil in se vozil rajsi :-)

V bistvu je tako, da se pri rabljenih vozilih šraufanje nikoli ne konča, ker rabljen avto je vedno loterija, lahko ti pogledaš kaj hočeš, pa se napake ne vidi, pa ti ravno tako lahko čez par dni, mesec, odpove kaj kritičnega za kaj se ti še sanjalo ni.

Koliko gledam kaj vse se šraufa na sedmicah tega modela, lahko rečem, da je moja zlata kaj se tega tiče.

Take male zadeve kot so mrtvi piksli in še kaka plastika kje itd.., je bolj moja problematika picajzla, ker pač imam rad zadevo narejeno v nulo.

Enako je z temi nadgradnjami, ki sem jih dal naredit. Ker, vseeno je razlika, al se stvar dodela v taki smeri, da nikoli več ne odpove, ali se samo popravi, pa imaš tiktak bombo. Če bi tole sedemko imel samo za zvozit, tega sigurno nebi šel delat.

Zaradi takih zadev tudi rad sam šraufam, ker vem, da sem precizen in pazim, da zraven še ne poškodujem kaj druga, od ne vem, plastik itd, nosilčkov, pa še kaj. In tako sem tudi delal, ko sem dal naredit vse nadgradnje. Sam demontiral in sam zmontiral nazaj, pomenjal kako plastiko kje itd... Pa je zato avto brez čričkov itd... Vizualno in tehnično v res zelo dobrem stanju.

Avto bom obdržal, prodajni oglas na avto.net je samo za foro, da potipam trg, če se sploh kaj dogaja, a tako vem, da je v SLO trg za take tipe vozil mrtev.

Je pa tudi tako, da ko si tak avto greš kupit, se moreš zavedat, da ga verjetno nikoli ne boš prodal, če pa ga že boš, ga boš moral skoraj šenkat.

Potem ga raje imam doma v garaži, pa se slikam zraven njega, vmes ga pa šraufam dokler ga ne pošraufam do konca.

Za vsakodnevno vožnjo tako uporabljam bulletproof E39. E65 nikoli ne bom  imel za vsakodnevno uporabo, to je avto za popoldan, za kam se peljat, za vikend izlete itd.

Barvna kombinacija pa, verjemite, konkretno obrača poglede. :)

Vedno pa bom vozil BMWje, ki niso dolgočasni in so hkrati tudi brezčasni :)

Urejal dragan klep, 13.11.2019, 20:43.

Prikaži več možnosti
    • bedolin, Team Cabrio Slovenija in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Fajn da si postimal, sam je skor boljs met nov zganjac kot novo navigacijo. Jest takoj vzamem avto tehnicno brezhiben, navi je itak zastarela in gledam v telefon :-)

Navi ni zastarela, mape so 2019 na DVD ploščku. Pa zadeva tudi zelo dobro deluje.

V telefon med vožnjo ne gledam :), zato imam navi. Če me kdo kliče, imam avto telefon, ki tudi super deluje. :)

Urejal dragan klep, 14.11.2019, 07:34.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 159
  • Avtomobil: B8

Kaksna je zdaj cena tega voza?

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

5 pa roka :-)
Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 779
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Zima trka na vrata tako da 5 pa topel objem
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaksna je zdaj cena tega voza?

Misliš avta :)

7450 pa roka in srečno vožnjo :)

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Tisti ki se sprašujete za ceno, avta pod ceno ne dam, mi ni potrebe, se mi ga ne mudi prodat, nimam niti neke posebne želje ga prodajat. Sploh pa ne pod ceno ki sem jo postavil.

Cena je taka z razlogom, ker je avto z izjemo pač že slabega starterja poštiman v piko. Pa tudi tega imam v kratkem namen menjat. Seveda bo ob menjavi starterja tudi cena šla gor in ne dol. Starter je stal 500eur, če koga zanima, koliko pride original bosch starter. Ko starter zamenjam bo cena 8k eur in nič manj. Za 5k eur pa imate poln avto.net razvalin. Večino od teh poznam in vem točno v kakem stanju so.Z eno besedo, slabem. :) Avto sem sicer že en čas nazaj odjavil iz prometa, ker sem ga delal in ga bom čez zimo tudi še delal. Nima smisla imet zavarovanega in cestnine plačevat, ker se čez zimo tako nikoli ne vozim, če pa že, pa probne za 5 dni, tolko da potestiram svoje delo. Pa še to le če so ceste suhe in očiščene peska. ok :) Nekaterim ta razlaga in cena ne bosta všeč, nekomu mogoče ja, ampak mi je popolnoma vseeno. Avto je moj, sam sem ga delal, vem koliko dela je vloženega, koliko truda in denarja je v delih, nadgradnjah in optimizaciji. Čito enostavno, take sedemke kot je moja, na SLO trgu ni.

Prikaži več možnosti
    • soulfly in Boris-84 uporabnikom je všeč to sporočilo