Skoči na vsebino

Nakup 535d GT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
236 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 850
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Da se ti da pri tvoji kilometrini z asistenco zajebavat...enkrat sem to dozivel v tujini pa nocem vec. Pri 2.5 k letnega vlozka v E39 bi jo samo v graben porinil. Morda edino M5 opravici tak izdatek, ostalo je pac ze povozil cas.

Glej, diski in ploscice so ti cca. 400-500€. Kaka, cev, senzor (posebej za visino, ti radi grejo rakom.zvizgat), cca 200€, filtri, olja cca. 350€, pa smo na kolko? 1000€. Racunaj se na gume, enkrat letne, enkrat zimske. To ti je 2k€. 75 - 85kkm letno je to ;)

Je pa res, da sem lani in letos mel kar nekaj upgradeov. Katero vozilo pa nebi imelo stroske pri tej kilometrini?

Ta 530d GT, zgleda :mljask
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 273
  • Avtomobil: B8

Je dosti resnice v tem kar pises. Taka kilometrina terja svoj davek. Neprimerljivo z mojimi 15k km letno. Selitev blizje sluzbi ne pride v postev? Iskanje druge tudi ne? 

Prikaži več možnosti

matjazluka
matjazluka

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 53
  • Avtomobil: X3 2.0d 2005

Mogoče kdo ve za kakšen soliden, mehansko poštiman avto ( X5, GT, 530 )? To, da je bil uvožen al pa kakšen blatnih poštrihan me ne moti... Bi dal nekje 12 pa do 15k če je vse OK...

Una črna GT je menda lepa, sam mi nekak ne sede, sem klical, prijazen možakar. 2009 pa beš not pa neke čudne felgne pa 14.5k, pa ketne lih tak ni menjal...

Javim, če dobim aro nazaj...
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 820
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Preveri pri @etore za E70, ki jo je mel v salonu nevem pa ce jo ima se.

Urejal Dejan-V, 22.03.2019, 06:53.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 740

Mogoče kdo ve za kakšen soliden, mehansko poštiman avto ( X5, GT, 530 )? To, da je bil uvožen al pa kakšen blatnih poštrihan me ne moti... Bi dal nekje 12 pa do 15k če je vse OK...
Una črna GT je menda lepa, sam mi nekak ne sede, sem klical, prijazen možakar. 2009 pa beš not pa neke čudne felgne pa 14.5k, pa ketne lih tak ni menjal...
Javim, če dobim aro nazaj...

Lej, v nulo porihtane s frisnim servisom, menjanl ketno in feltnami po tvojem okusi ne bos dobil za 14. To kar pozabi. V vsak rabljen avto bos moral se par jurjev vlozit da bo res postiman. Al bo pa cena 24. Pa se tam te bo kaj pockalo
Prikaži več možnosti
    • 525iX in PIC uporabnikom je všeč to sporočilo

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 226
  • Avtomobil: Mesanec

Una 530gt vsaj zgleda potencialno ok, ne razumem kaj te moti na njej. Ok ketna, pac zamenjas in vsaj ves kaj mas ce je vse res kar pise je veliko boljsi nakup od te 535d
Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 560
  • Avtomobil: F15

sem šele sedaj pogledal poročilo Avtovala

Kako lahko sploh pelješ na pregled vozilo katero ima spredaj letne zadaj pa zimske gume  :-D , sveta Marija Egiptovska, jaz se spoh ne čudim kvaliteti vzdrževanja vozil pri nas, ko zamenjajo 1. lastnika. In potem dealer da garancijo za motor 1 leto. Itak, najlažje je odkartati tistih 200 eur pa se naj GSV in Motive service ukvarjata z njim. ojej :napaka

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 686
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Točno tko.. Sej je že moj 530, ki še nima 100 000 zmatran, če primerjaš z novim avtom. Nočem vedet sploh kakšen bo ko bo mel 200. :-))  In dejansko je tko, kot je Leon napisu par postov prej, da če je 15 procentov cene novega, tud dobiš približno tolk avta še. Sam folk si to noče dat dopovedat. 

Tipičen primer je moj avto. Ko sem ga kupil, sem dal približno tretjino cene novega. In točno to sem dobil. Imam star model, prevoženih je bilo 75 000, treba ga je blo globinsko sčistit pa še ni tko kot bi mogu bit.. itd da ne naštevam.. Dobra stvar je sam, da je slo avto, pa 1. lastnik, ki ga je serviseru skos na pooblaščencu.

Pa če ga dam na net, me bo sam bosna klicala pa mi 15 jurjev zanjga ponujala.. :-))  dobar dan gospod, daš za 15? imam pare, gotovina.. 

Urejal miho1, 22.03.2019, 08:15.

Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 559
  • Avtomobil: F10 3.0d

Kaj pa tale sedmka, od trimo trebnje. Taki avtomobili so servisirani po ponudbi, brez cenkanja z deli. 

https://www.avto.net...asp?id=13877692

Prikaži več možnosti
    • Engine, Boris-84 in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Da se ti da pri tvoji kilometrini z asistenco zajebavat...enkrat sem to dozivel v tujini pa nocem vec. Pri 2.5 k letnega vlozka v E39 bi jo samo v graben porinil. Morda edino M5 opravici tak izdatek, ostalo je pac ze povozil cas.

Še vedno je dolgoročno ceneje tak avto vzdrževat, kot novejšega kupiti. Jst sem v svojega tudi veliko vtaknil zadnja leta, da se še naprej kotali... ampak če potegnem računico, ni šans, da pridem tako poceni čez, če grem menjat. Peljal se pa ne bi bistveno bolje z unim, ki ga bi plačal 20k+ €. Je pa res, da se malo vozim in mi ni take drame, če kdaj obstane na cesti, kot pri nekomu, ki je nonstop na cesti.

Urejal Rottie, 22.03.2019, 09:12.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 511
  • Avtomobil: 159 TI

Rottie, odvisno kolk kilometrov narediš. Z avtomobilom, ki ima že skoraj 300.000 km za sabo boš težko še 200k naredil z malimi stroški. Drugače pa imaš prav.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • andy je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 850
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

552.500 je aktualno stanje stevca ;)

Boris, delam na tem. Ce bo vse po sreci, v roku od enega, do dveh let.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 740

Vedno je cenej starega sraufat kot met novega in zgubljat na vrednosti. Ni racunice.

Je pa tud pri novih ce veliko vozis dost stroskov. Jest mam letos za sq7 cca 6k samo servisov in gum v planu. Samo redne stvari.... zdele moram nove letne gume kupit, jeseni zimske. To je 2500 eur za oba kompleta, pa 3 servisi po cca jurja... pa mal oprat in kraj vitrex nalit pa smo. Brez okvar in menjave zavor, ki bodo tud enkrat na vrsti. 4x diski in ploscice so pa 5 jurjev.... tko da ni pocen hec.
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 273
  • Avtomobil: B8

Kaj pa tale sedmka, od trimo trebnje. Taki avtomobili so servisirani po ponudbi, brez cenkanja z deli. 

https://www.avto.net...ls.asp?id=13877

matjazluka : ce si ze odlocen za tak rang avta, bi na tvojem mestu hitel po tega. 300k na stevcu ampak kot receno, vzdrzevan po PS-u, na pooblascencih brez skoparjenja pri nadomestnih delih. Skorigiraj ceno za menjavo verige in to je to.

Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 744
  • Avtomobil: roadsTTer

Vedno je cenej starega sraufat kot met novega in zgubljat na vrednosti. Ni racunice.

Ja ampak sej ni edina stvar novega avta izguba vrednosti. Kaj pa večja varnost, zanesljivost, varčnost, asistenčni sistemi, infotainment... Je tolk plusov, da ne vem zakaj se vedno vsi obešate na izgubo vrednosti. Tudi vložka v staro jajco pri prodaji ne boš dobil nazaj.

Jaz sem sklenil, da se ne bom več šel tega vzdrževanja starih jajc, vsaj pri daily-u ne. Je pa tudi res, da nimam potrebe po vožnji v iztrošenih izdelkih premium proizvajalcev.

Za 210 eur na mesec dobiš 2.0 tdi dsg octavio brez pologa. Da bi isti znesek dajal za vzdrževanje 15 let starega bavarca s 500k prevoženimi? Verjetno nisem edini, ki se mu to zdi absurdno.

Urejal Jure24, 22.03.2019, 12:13.

Prikaži več možnosti
    • andy, Mrcina in PIC uporabnikom je všeč to sporočilo

Terenc
Terenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: e70

No, še enkrat se je izkazalo, da drži izrek-there's no such thing as free lunch. Pa nisem privoščljiv, želim ti, da najdeš avto ”svojih sanj”, prav tako tudi, da dobiš aro nazaj.

Jaz ko kupujem avto zase, vedno preverim cene v Nemčiji in še kje. Če je pri nas avto podobnih karakteristik (uvožen) cenejši, potem take oglase skoraj zagotovo preskočim, saj vem iz izkušenj, da ponavadi nekaj ne štima.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ampak sej ni edina stvar novega avta izguba vrednosti. Kaj pa večja varnost, zanesljivost, varčnost, asistenčni sistemi, infotainment... Je tolk plusov, da ne vem zakaj se vedno vsi obešate na izgubo vrednosti. Tudi vložka v staro jajco pri prodaji ne boš dobil nazaj.

Jaz sem sklenil, da se ne bom več šel tega vzdrževanja starih jajc, vsaj pri daily-u ne. Je pa tudi res, da nimam potrebe po vožnji v iztrošenih izdelkih premium proizvajalcev.

Za 210 eur na mesec dobiš 2.0 tdi dsg octavio brez pologa. Da bi isti znesek dajal za vzdrževanje 15 let starega bavarca s 500k prevoženimi? Verjetno nisem edini, ki se mu to zdi absurdno.

Ja, samo to pomeni, da imaš skoz ta strošek (predvidevam, da gre to za obrok za lizing, glede na cifro). Torej se nikoli ne neha, pa še vedno imaš nekaj, kar ti je res le za od A do B...

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 051
  • Avtomobil: /

Tistale trojka je pri 300k pomoje že imela kaj nekaj pomenjane robe? Če je pa vse prva vgradnja, pa bog pomagaj naslednjemu lastniku :).

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Tistale trojka je pri 300k pomoje že imela kaj nekaj pomenjane robe? Če je pa vse prva vgradnja, pa bog pomagaj naslednjemu lastniku :).

Kateri BMW pa zdrži 300k km, pa da nisi rabil že pol avta zamenjat? :ok2

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 051
  • Avtomobil: /

Mora biti pa res ljubezen do E39 :).

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.