Skoči na vsebino

Nakup 535d GT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
236 odgovorov v temi
matjazluka
matjazluka

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44
  • Avtomobil: X3 2.0d 2005

etore - lahko vprašam kje si to preveril? Jaz razen da čakam na AVTOVAL, pa razmišljal sem še o autodna, kot je predlagal Dejan-V.
Čeprav mene tudi če je bil kaj malega poškodovan ne bi motilo. Samo, da je mehansko dober.

Prodajalec je povedal, da je pobarval odbijač zadaj levo ter zamenjal naftni filter. Drugo menda on ni delal.

Ceno pa, če je OK ko zaključim še z pregledom avta pa ko bo doma v garaži povem čisto pošteno.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 882
  • Avtomobil: new age e39

Etore ima svoj Bmw servis. Imas na forumu njehovo temo
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 174
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Kaj te stane 9,90€ za porocilo?
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 573
  • Avtomobil: kombi

Koliko je bila cena novega? Pri takšem avtomobilu se mora lastnik pač sprijaznit, da 2-3jurje vložka za porihtat kakšne stvari pač ni veliko glede na ceno novega.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 548
  • Avtomobil: ni moj:(

Če ti je avto všeč in ne boš dal zadnjega eura zanj, kupi in uživaj.

Avto še ni toliko star, da bi bil po defaultu zjahan... lahko v naslednjih 2 letih ne bo zahteval 1.000,00 €, lahko pa se bo nabralo popravil za 5k EUR. Odvisno je tudi od standarda lastnika koliko je pikolovski... 5GT je narejen na sedmici (F01) in ne petici, vožnja mora bit z 35 motorizacijo prava poezija.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • krt, zaxxon in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 955

Menjas gume in zavore pa je 2 jurja pri tem avtu. Pol sele servis pride ;-) vzdrzevanje je na nivoju sedmice, sej je tud avto visjega razreda.
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 573
  • Avtomobil: kombi

Diske lahko da drejat, gume lahko kupi rabljene pa imaš oboje skupaj za 500e stroška. :ok2

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 515
  • Avtomobil: Bmw 530xd f10

Al pa dobiš novo robo ugodno. Diske "brembo", gume ma pa federal poceni, ali pa nankang rukneš gor pa je. Leon preveč komplicera, pol ga pa lupjo na servisih lahko.. :-))))

Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

Terenc
Terenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 79
  • Avtomobil: e70

Diske, gume, ipd......, to vse lahko vidi, kakšno je stanje, že pred nakupom, problem je kar se ne vidi in te "preseneti" čez čas.

Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 151
  • Avtomobil: B8

S tole verigo ne bi preveč strašil, gre le za 3.0 zadevo, kjer zadeve načeloma držijo. Ene 4 - 5 kolegov je menjalo na 3.0 šele pri 350kkm, pa še to preventivno, se ni slišala ob hladnih vžigih ali podobno. En ima na F11 trenutno 290.00, pa so mu jo pogledali in povedali, da se super drži in je menjava brezvezna. Tako da v prvi fazi, si lahka glede verige pri teh kilometrih še miren.

Prosim, da ne siris dezinformacij, ker so ze renomirani forumski mehaniki potrdili da 3.0 motorjem ni prizaneseno kar se tezav z verigo tice. Tvojih 4-5 kolegov je pac imelo sreco. 

@matjazluka: takega avta brez dodatnih namenjenih 5k ob strani jaz kupoval ne bi. Ampak glej, to sem samo jaz. Si pac ne morem privoscit gemblanja oz. se voziti v strahu, da me bo avto pustil na cedilu nekje sredi Nemcije. Se zavedam, da se mi tudi z novim avtom to lahko zgodi, je pa manjsa moznost.

Morda pa v naslednjih letih razen rednih servisev ne bos potreboval vlagati nic. V vsakem primeru lep voz z izjemnim motorjem, ter ce se odlocis za nakup upam da ti bo brezskrbno sluzil :)

Urejal Boris-84, 20.03.2019, 10:42.

Prikaži več možnosti

matjazluka
matjazluka

Začetnik

• Uporabnik

Še enkrat poudarjam, da jaz nisem milionar ali privatnik z 200 zaposlenimi. Zato z takšnimi astronomskimi številkami za avto meni brezveze govorit. Jaz sem bolj una varianta kaj rabljeno pa domači mojster pa je. Gume že imam rezervirane za 200€ michelin 2016 z 6mm profila. Verigo mi obljubljajo za okol jurja ( je sranje k je material preko 600€ ). Menjalnik še ne vem.
Jaz rešujem na bolj normalnim ljudem primeren način. Mi je na X5 2001 crknu menjalnik ( kot vsem :) pa sem čist laično od znanega Slovenskega prodajalca delov za 500€ kupil rabljenega pa 200€ mojstru kar brez novega wandlerja zamenjati dal. Pa avto novemu lastniku že 5 let bp gre. Sosed pa je leto za tem dal Selmarju po velikih pogajanjih 4700€. 4k razlike ;)

Jaz avte vzdržujem, ampak žal ne kar tako. Da bom za 8l olja pa filter dal 600€ za štempl... Če bi pa 100k za novega mel pa jasno...
Prikaži več možnosti
    • perobmw, Borut30 in žorž4x4 uporabnikom je všeč to sporočilo

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Se enkrat te sprasujem, kje je problem v 10€ za porocilo autodna? Eni res niste resni, tvegate z nakupom razbitega avtomobila, kjer veliko delov sploh ni dobavljivoh drugo kot original, po delih je takih avtomobilov tudi malo, vsak je po svoje specificen zaradi kombinacije opreme dostikrat ne pasejo stvari skupaj, potem pa je se 10€ za porocilo problem. Svasta res. Pol pa jokate po forumu kako je BMW zanic.
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Vugy uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 955

Ja 10 eur je drago, kaj ti ni jasno? Ce se gleda na vsak cent je to pac prevec. Pol so pa sami prezveceni primerki na cestah
Prikaži več možnosti
    • Terenc je všeč

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 151
  • Avtomobil: B8

Dejan-V : nima smisla prepricevati odlocenega ;) Sam bom dodal samo, da tole ni X5 2001 ampak precej bolj kompleksna (in draga) stvar.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 145
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Tile reporti niso vedno zanesljivi, sem že v drugi temi pojasnil, zakaj. Tako da morda malo manj samozavesti pri tem. Bi bilo prelepo, da bi za 10 € dobil vse servirano. :-D

Najbolje je nekomu plačati za temeljit pregled. Vse ostalo so bližnjice.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., zigi, LEO37 in 2 ostalim je všeč

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 801
  • Avtomobil: Mesanec

Sorry matjazluka ampak mislim da si v procesu obuvanja prevelikih cevljev. 15k ni malo denarja, za ta denar dobis ze nov ali skoraj nov avto.

Ce pravis da nisi privatnik in bogatas, zakaj potem hoces voziti avto, ki je primeren za taksne?

In ne, nisem ti fous, niti ne vzami to osebno, ampak razmisli kaj delas in ne kupuj avto zaradi znacke in 300 konjev ce ga nisi sposoben financno imeti, nakup je sele zacetek pri takih avtih, ostalo sele pride, sploh pa pri BMW "kvaliteti"
Prikaži več možnosti

matjazluka
matjazluka

Začetnik

• Uporabnik

Pošteno?
Na poročilu bom prebral, da je 15 lastnikov bilo pa da je bil 3x delan. Potem se bom pa samo sekiral, kupil ga bom pa lih tako :) K dnarja za takega u piko nimam, oguljenih mlinčkov pa nočem :(

Kot sem že dejal, če mi AVTOVAL potrdi, da je mehansko OK, pa kot smo sedaj ugotovili, da naj bi km štimali bi bil za mojo malenkost čisto OK. Če ne pa nazaj na AVTO.net ;)
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

To da ta porocila niso realna se ne bi strinjal, dva meseca nazaj sem pomagal enemu zaposlenemu pri nakupu Audi A3, pregledala sva 11 vozil, prvih 10 jih je imelo prilozene fotografije poskodb, vecinoma so bili vsi predhodno mocno karambolirani. In to je najpomembnejsi podatek, sploh ce vidis da je avto sestavljanka kot je tale - naknadno M paket, neustrezen AB.
Prikaži več možnosti
    • Boris-84 je všeč

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 400
  • Avtomobil: F15

Selmar servis vceraj, diski spredaj, test natega verige, nov aku in vijacenje koles. 1700 eur, F10
Pa oprali so ga :)

Lahko bi pa 400 dal brez racuna
Prikaži več možnosti
    • Borut30 in Boris-84 uporabnikom je všeč to sporočilo

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 801
  • Avtomobil: Mesanec

Pošteno?
Na poročilu bom prebral, da je 15 lastnikov bilo pa da je bil 3x delan. Potem se bom pa samo sekiral, kupil ga bom pa lih tako :) K dnarja za takega u piko nimam, oguljenih mlinčkov pa nočem :(
Kot sem že dejal, če mi AVTOVAL potrdi, da je mehansko OK, pa kot smo sedaj ugotovili, da naj bi km štimali bi bil za mojo malenkost čisto OK. Če ne pa nazaj na AVTO.net ;)

Tipicen primer kako se NE dela.

Veliko srece ti zelim, jo bos potreboval.
Prikaži več možnosti