Skoči na vsebino

E30 števec-alternator

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 126

Imam čuden primer ko na min.obratih 750rpm, čist malo brli žarnica alternatorja + olje zavor + ročne. Gledam po shemah in me malo bega ker lučka ročne v števcu je le med varovalko 10 in ročno (se vžge 100% če zategnem ročno), za olje zavor je isto med varovalko 10 in stikalo na zavorni posodici olja (se vžge pri verglanju glede na kontakt iz ključavnice), alternator žarnica pa je med kontaktom2 in alternator D+.

Glede da je žarnica ročne povezava izključno na stikalo ob ročki ročne, mi je edina razlaga da mi en ne-enosmerni signal iz alternatorja povzroči indukcijo na žicah blue (alternator D+), blue/gray (ročna) in brown/blue (zavore olje). Preveril sem že regulator alternatorja (čisti drsnik na rotorju in dobre krtačke; ~13.5V na minimum obratih in pol zraste na 14.3 pri višjih obratih). Preden grem kar koli menjavat ali vlečt osciloskop do avta, me zanima če je kdo že imel podoben primer?

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 112
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

A nima ta števec baterije na vezju? Da se ni razlila in oksidi delajo zgago..

Indukcija- pozabi, premale frekvence, premale amplitude, radijo bi že motilo, lučka pa nebi gorela..

Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 320
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

števec razdri in preveri povezave....

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Sgarkov
Sgarkov

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: e30 318i, e36 limo

Ni to nič v števcu ali v žicah... alternator ma nek problem, meni recimo ko ga vžgem mi ne polni dokler mu ne dam malo gasa in mi isto svetijo vse te tri lučke. Pol pa polni pa ni problema... mogoče maš prenizki štandgas :D Števec ma baterije za resetiranje "service light/inspection" in za nič drugega

Urejal Sgarkov, 07.04.2019, 21:57.

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 698
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Skoraj sigurno preko vzbujanja D+ tolce nazaj, ker so ti tamale diode pocrkale. 

https://electronics....nator-generator

Urejal Pirc, 15.04.2019, 14:20.

LP Pirc
Prikaži več možnosti