Skoči na vsebino

E93 330d izbira olja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27

Torej potrebujem mal nasvetov oziroma smernic. Po zadnjem servisu cca 11.000 km mi je spilo cca 4 dcl olja (motul). Ker sem pa imel pri sebi castrol sem ga pač toliko dolil iste viskoznosti 5w30. Ker bi pa v kratkem naredil servis me zanima ali bi predstavljal kakšen problem, če bi zdaj dal 5w40 isto motula. Baje ni priporočljivo iz intervala v interval menjavati znamko?

Hvala za odgovore.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 983
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Torej potrebujem mal nasvetov oziroma smernic. Po zadnjem servisu cca 11.000 km mi je spilo cca 4 dcl olja (motul). Ker sem pa imel pri sebi castrol sem ga pač toliko dolil iste viskoznosti 5w30. Ker bi pa v kratkem naredil servis me zanima ali bi predstavljal kakšen problem, če bi zdaj dal 5w40 isto motula. Baje ni priporočljivo iz intervala v interval menjavati znamko?

Hvala za odgovore.

Zakaj bi bil problem, saj si Castrola samo dolil? Ni problema, kar natoči Motula, je dobro olje in gradacija 5W-40 je prava. Pazi samo da daš tistega ki je za motorje z DPF, če ga imaš.

Prikaži več možnosti

Teo Samsa
Teo Samsa
  • Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: Bmw 330xd

Priporocam castrol ali original bmw. Ni fora samo katjro olje je boljse ampak za katjro olje je motor narejen.
Prikaži več možnosti

Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik

Zakaj bi bil problem, saj si Castrola samo dolil? Ni problema, kar natoči Motula, je dobro olje in gradacija 5W-40 je prava. Pazi samo da daš tistega ki je za motorje z DPF, če ga imaš.

Ja samo dolil. Super, dpf imam ja, torej potem iščem takega, ki je za dpf.

Hvala Jerry
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 63 983
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Priporocam castrol ali original bmw. Ni fora samo katjro olje je boljse ampak za katjro olje je motor narejen.

Motor ni narejen za nobeno olje, lol - to kar si povedal je popoln nesmisel. Predpise tovarne je smiselno upoštevati kvečjemu pri izbiri olj za menjalnike in diferenciale, pri motorjih niti pod razno. Je pa res da je zaradi določenih sistemov (recimo DPF) treba izbrat ustrezno olje, ampak znamka pri tem ne igra popolnoma nobene vloge. Če upoštevaš specifikacije, lahko daš notri karkoli in tista znamka ki jo predpisuje tovarna se je že dostikrat izkazala za najslabšo možno izbiro, konkretno Castrol.

Ja samo dolil. Super, dpf imam ja, torej potem iščem takega, ki je za dpf.

Hvala Jerry

Tako je, po specifikacijah preveri če je olje ustrezno tudi za motorje z DPF filtri. Ni za kaj, malenkost  :ok

Prikaži več možnosti

Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik

Sem našel, mislim, da bo ta pravi.
Motul 8100 X-clean C3 5W-40

Ta C3 oznaka zraven naj bi bila namenjena za vozila z dpf filtrom.

Lep vikend
Prikaži več možnosti