Skoči na vsebino

225 xe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
117 odgovorov v temi
Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 381
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Oj,

nisem na forumu zasledil teme o dotičnem avtomobilu. Razmišljamo, da bi ga vzeli za mamo, kot menjavo za enko. Zakaj PHEV? Več razlogov... poglavitni je ta, da glavnino svojih voženj naredi v radiju 10km, in jih lahko naredi na štrom, kot drugo pa da ji skozi "stranska vrata" pripeljemo domov avtomatika, ki pritiče njenim letom in vozniškim sposobnostim... pa še kaj bi se našlo...

Ga je kdo že vozil ali di ga lasti na forumu?

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 653
  • Avtomobil: Nemški

Avto je sicer zanimiv na papirju, v praksi pa so podatki popolnoma drugačni. Na elektriko lahko prevoziš max. 15km, poraba bencina pa se giblje tam okoli 8 litrov. X-drive je malo drugačen kot pri ostalih avtih z X-driveom in deluje samo ob vklopu elektrike in motorja skupaj, namreč sprednja kolesa žene elektrika, zadnja pa bencinsko motor. Tako, da ni stalni štirikolesni pogon. Pospešek ima sicer zanimim, če te ne moti poraba. Aja, pa še to, brez M paketa in kupa dodatne opreme zgleda meni zelo porazno. Uglavnem imel tako kot 330e pa me ni presenetil.

Lp
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 683
  • Avtomobil: roadsTTer

Oj,

nisem na forumu zasledil teme o dotičnem avtomobilu. Razmišljamo, da bi ga vzeli za mamo, kot menjavo za enko. Zakaj PHEV? Več razlogov... poglavitni je ta, da glavnino svojih voženj naredi v radiju 10km, in jih lahko naredi na štrom, kot drugo pa da ji skozi "stranska vrata" pripeljemo domov avtomatika, ki pritiče njenim letom in vozniškim sposobnostim... pa še kaj bi se našlo...

Ga je kdo že vozil ali di ga lasti na forumu?

Pojdi pogledat novo corollo hybrid, boš pomoje presenečen... Jaz imam že predračun, samo še francoza prodam. :)

Prikaži več možnosti
    • MG in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 787
  • Avtomobil: Volvo XC60 D3A,Fiat 500C

U dej mi povej kake so kajkoncne cene? Ker startne cene so hude Toyota je pa znana po tem da popustov ne daje.
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Pojdi pogledat novo corollo hybrid, boš pomoje presenečen... Jaz imam že predračun, samo še francoza prodam. :)

Ne, žal ne pride v poštev... mora biti priključni hibrid. Mama ima svojo bajto in bo avto ves čas v garaži in na infuziji... 

P.s.: Koliko km si nklepal s francozem?

Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik

Dejan, -2500 na ceno iz cenika. Torej luna hatchback 1.8 je 21.500 z osnovno barvo. Je pa luna nivo opreme že soliden, lane assist, radarski tempomat, led luči z avtomatiko za dolge, zaznavanje znakov, peščcev, kolesarjev... Edini minus in zadržek mi je to, da še nima carplay/android auto.

Francoz je pa trenutno na 280k. :)

Urejal Jure24, 26.03.2019, 17:46.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 523
  • Avtomobil: Mesanec

U dej mi povej kake so kajkoncne cene? Ker startne cene so hude Toyota je pa znana po tem da popustov ne daje.

Koliko sem jaz zvedel so popusti cca 2000 na cene po ceniku. Oziroma 1.8 hybrid sport je cca 23 jurjev ( takratka ). Za cca 30 jurjev dobis 2.0 hybrid TS Executive z vso opremo kar jo lahko imaš...

No celo 2500 je popusta..skratka za cca 22500 dobis luno TS. Zelo dober nakup trenutno, vozi se pa tudi zelo dobro, vsaj sport, navadne se nisem probal...

Urejal Cdriver, 26.03.2019, 17:48.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Caki, ampak tamocnega 180KM motorja se bi v prodaji?
Prikaži več možnosti

Jure24
Jure24

Big Poppa

• Uporabnik

Sorry Jernej, ker smo totalno offtopic :)

Kot piše Cdriver sem bil jaz tudi presenečen nad celim kompletom. Nebi si nikoli mislil, glede na to kakšen sekret je bil auris in kako grd je prius. V corollo so pa spakirali pogonski sklop slednjega, dokaj dobro zadušili obrate pri pospeševanju, tako da je avto zelo tih. Materiali v notranjosti so na nivoju konkurentov, zadaj je multilink.. Samo infotainment še zaostaja. Sedaj, ko je prišla še nova mazda 3 bodo imeli evropski konkurenti močno oteženo delo, se mi zdi (še posebej, če so tiste spy slike golfa 8 resnične).

Caki, ampak tamocnega 180KM motorja se bi v prodaji?

Je.

Urejal Jure24, 26.03.2019, 18:07.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ga ne najdem na strani Toyote. Kakorkoli ze, Corolla je meni trenutno eden lepsih avtomobilov trenutno, edino malo bi si moral bolj natancno predelat cenik da bi videl ali je nakup (meni) smiselen. Tenkrat se dvakrat dnevno vozim mimo salona na Leskoskovi :-D Je pa res da je tudi nova Mazda 3 zelo zelo lep avto.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 200
  • Avtomobil: E39 525i

Avto je sicer zanimiv na papirju, v praksi pa so podatki popolnoma drugačni. Na elektriko lahko prevoziš max. 15km, poraba bencina pa se giblje tam okoli 8 litrov. X-drive je malo drugačen kot pri ostalih avtih z X-driveom in deluje samo ob vklopu elektrike in motorja skupaj, namreč sprednja kolesa žene elektrika, zadnja pa bencinsko motor. Tako, da ni stalni štirikolesni pogon. Pospešek ima sicer zanimim, če te ne moti poraba. Aja, pa še to, brez M paketa in kupa dodatne opreme zgleda meni zelo porazno. Uglavnem imel tako kot 330e pa me ni presenetil.
Lp

Glede pogona je ravno obratno...
Prikaži več možnosti
    • BMW Deutschland in etore uporabnikom je všeč to sporočilo

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ga ne najdem na strani Toyote. Kakorkoli ze, Corolla je meni trenutno eden lepsih avtomobilov trenutno, edino malo bi si moral bolj natancno predelat cenik da bi videl ali je nakup (meni) smiselen. Tenkrat se dvakrat dnevno vozim mimo salona na Leskoskovi :-D Je pa res da je tudi nova Mazda 3 zelo zelo lep avto.

Glede na to da sem oba sprobal lahko recem da sta zelo konkurencna, ima pa mazda boljso notranjost, pa ni cvt kar je za ene plus. Corolla deluje prostornejsa, je hibrid, ima opcijo karavana, videz je stvar okusa men sta oba huda. Bo ma mazda imela tudi opcijo Awd z skyactive x motorjem. Tudi v kombinaciji z avtomatikom.

2.0 hybrid je na toyota.si, v Celju majo tud testno, sicer karavan ampak vseeno.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 149
  • Avtomobil: star

Zanimivo jaz imam stranko ki je pa prodala toyoto hidrida ker je baje bil sekret od sekreta in je kupil 225ex
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zanimivo jaz imam stranko ki je pa prodala toyoto hidrida ker je baje bil sekret od sekreta in je kupil 225ex

In...kako je zadovoljen?

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 149
  • Avtomobil: star

Ful ga ne more prehvalit. Pravi da naredi 600km z enim rezervarjem in da ima tezko nogo... in da pispeske ima take da lahko toyota samo sanja
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Koliko je realen doseg samo na štrom?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 431
  • Avtomobil: E61 535D

Mama moja ima Yaris hybrida, zdaj je cca 2 leti star, še vedno aktualen model. Če bi prvič tega avtomatika vozil, verjetno nikoli več ne bi želel povohati avtomatika...

Opreme ima kar dosti, saj je bi-tone oprema (Sol + še par malenkosti zraven) + dodatno si je še mama omislila par zadev, tako da je prišla na 20000EUR - 2000EUR subvencije. Ima pa tudi lane assist, branje prometnih znakov, keyless, zaznavanje naleta, asistent za dolge luči, led spredaj in zadaj,... 

Kvaliteta materjalov notranjosti se mi zdi pri tej Yariski še najboljša do zdaj (od teh  Toyot, kar smo jih imeli v družini).

Oče je imel 3 Avensise 1999, 2004 in 2008 letnik, mama 2 Corolli 2005 in 2007 letnik in zdaj Yarisa. Največji polom notranjosti (na nivoju Dacie) je imela Corolla 2007 sedan ,2.0D4d ,Sol (keyless, gretje sedežev, samozatemnitveni paket,...).

Urejal panki_86, 26.03.2019, 23:45.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Glede na to da sem oba sprobal lahko recem da sta zelo konkurencna, ima pa mazda boljso notranjost, pa ni cvt kar je za ene plus. Corolla deluje prostornejsa, je hibrid, ima opcijo karavana, videz je stvar okusa men sta oba huda. Bo ma mazda imela tudi opcijo Awd z skyactive x motorjem. Tudi v kombinaciji z avtomatikom.
2.0 hybrid je na toyota.si, v Celju majo tud testno, sicer karavan ampak vseeno.

Mimogrede, a se na te hybride tudi dobi kaka subvencija?
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, se pa dobi zelo ugoden kredit ce je komu to zanimivo.
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik

Preko?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.