Skoči na vsebino

225 xe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
117 odgovorov v temi
lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 273
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Teh 225 km treba z rezervo vzet, to je sešteta moč bencina in elektrike, ko elektrike zmanjka ostanejo samo konji od bencina.
To pomeni 136 km in 3 cilindre. Meni ne deluje impozantno, sploh!!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 847
  • Avtomobil: 535 PS

Hm, kok pa ima od nm do vahte, za nas "nedolence"   :-D

Hja, zame al pa za mojo bi bil idealen za na šiht vozit, sploh če bi bil doseg malce daljši, čeprav je še vedno drag špas za drugi/tretji avto. 

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Do Vahte je 15 km, na začetku je še mal ravno pol se vzpenja do vrha.
Za vaju dva bi bil idealen en štromar ki dejansko naredi saj 150 km, imata dost za celi dan. Za vse ostalo pa imaš že v garažah!

Urejal lozinka, 28.03.2019, 09:47.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 057
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Teh 225 km treba z rezervo vzet, to je sešteta moč bencina in elektrike, ko elektrike zmanjka ostanejo samo konji od bencina.
To pomeni 136 km in 3 cilindre. Meni ne deluje impozantno, sploh!!

Plug in hibridi naj bi načeloma vedno imeli v baterijah nekaj rezerve za elektromotor. Edino če ga res 10,20,30 km pelješ na moč boš ostal res čisto brez elektrike. Drugače se baterija polni pri zaviranju, ko avto vozi s konstantno hitrostjo,...

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Lej, to filanje je bolj tako...., odcep do Vahte si prevozil miljonkrat, 225 ne pride pri normalni vožnji do gor!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

sando
sando

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 916
  • Avtomobil: 1er

Tam tud 20d zere 8.5:)

lpS

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Normalno da če ima avto domet 30km po ravnem težko prevozi 15km s vsponom 300-400m nadmorske. Tako kot je napisal sando. Tudi 320d žre po papirjih 5l, na tej relaciji pa 8-9l.

Če bi šel z 225xe proti Otočcu in Kostanjevici bi prevozil mnogo več na elektriko.

Pa še tole. Iz Nm do Metlike se torej voziš zadnja 2-3km pred Vahto na bencin potem pa v dolino do Metlike spet na elektriko. Torej porabiš nekaj dcl bencina za celo pot. Če imaš v Metliki možnost priklopa na elektriko pot nazaj ponoviš in si porabil 12kwh elektrike (cca 1,4€) in pol litta goriva (0,7 €).

Z dizlom ki ima porabo 6l bi porabil preko 4€ za isto pot.

Slej kot prej dobijo ti avti malo boljše baterije in bo zadeva še boljša. Pretiravati s težo baterij je brezveze ampak bolje nekaj km več koristiti bencinski motor. Krajše relacije gredo 95% na elektriko, dolge poti pa brez težav opraviš na bencin.

Urejal andrej777, 29.03.2019, 12:23.

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

...že uporabljaš bencin sam takrat je poraba nadpovprečno velika zaradi podhranjenosti motorja! Zato meni niso smislni hybridi, saj ti današnji. Boljša varijanta je ko bencinski motor dela kot agregat in fila baterije. Tako je mela Opel Ampera prve generacije. @zigi bi lahko povedal več on se je nekaj zanimal pred časom in testiral. Problem je bila se mi zdi cena!

Urejal lozinka, 29.03.2019, 13:41.

BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

136KM ni tako hudo podhranjen da nebi bilo dovolj za običajno vožnjo. In BMW je menda že pustil nekaj rezerve, da tudi pri “praznih” beterijah pri pospeševanju pomaga elektro motor. Ko pa jadraš in ob zaviranju pa motor z rezervo moči ponovno malo napolni baterije za morebitno naslednje pospeševanje.

Če sistem ne deluje tako potem pa res niso dobro opravili svojega dela.

Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik

Misliš kot včasih kers v F1?
Sodeč po kolegovih izkušenj niso to najbolj rešil.
Bom ga probal dobit te dni pa se zmenit da greva probat!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384
  • Avtomobil: e21; 323i in Francoz

Evo...napišem nadaljevanje...

Avto sem imel cel dan na testu, žal pa sem ga dobil pri Selmarju s popolnoma prazno baterijo, tako da nisem mogel izmeriti dosega na električno vožnjo. Celoten sklop pa mi deluje super. Motor, menjalnik in elektromotor delujejo zelo usklajeno - preklaplanje med enim in drugim pogonom je popolnoma nezazanavno. Avto je zelo tih v notrajnosti in moraš res gledati na obratomer, da zaznaš v katerem režimu se voziš. Vozil sem se mestno-primestno in malo AC, poraba pa je bila konec dneva 6,9 bo BC-ju in ob predpostavki da na baterijo nisem naredil veliko KM. Doma sem ga za 45min priključil na 220V in v tem času se je napolnil za 8km (ne vem procentualno koliko je bila napolnjena baterija).

Vozila ga je tudi mama-njena prva vožnja avtomatika...z levo nogo ni imela težav in me ni nalimalo na sprednjo šipo...

Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ali mi kdo zna raložiti kakšna je razlika med LED žarometi in prilagodljivimi LED žarometi pri seriji 2?

Urejal Nejko, 01.04.2019, 10:11.

Prikaži več možnosti

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ali mi kdo zna raložiti kakšna je razlika med LED žarometi in prilagodljivimi LED žarometi pri seriji 2?

Anyone?... jutri se gre avto verjetno naročiti in je dilema ali LED ali aktivne LED?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 900
  • Avtomobil: new age e39

Aktivne led valjda. To sveti dolge tudi ko je avto pred tabo. Pac sveti okoli njega. Vpisi v YT Bmw adaprive led. Najboljša stvar po izumu žarnice
adaptive led
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, zigi in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Symph
Symph
  • Uporabnik
  • Sporočil: 29

Evo...napišem nadaljevanje...

Avto sem imel cel dan na testu, žal pa sem ga dobil pri Selmarju s popolnoma prazno baterijo, tako da nisem mogel izmeriti dosega na električno vožnjo. Celoten sklop pa mi deluje super. Motor, menjalnik in elektromotor delujejo zelo usklajeno - preklaplanje med enim in drugim pogonom je popolnoma nezazanavno. Avto je zelo tih v notrajnosti in moraš res gledati na obratomer, da zaznaš v katerem režimu se voziš. Vozil sem se mestno-primestno in malo AC, poraba pa je bila konec dneva 6,9 bo BC-ju in ob predpostavki da na baterijo nisem naredil veliko KM. Doma sem ga za 45min priključil na 220V in v tem času se je napolnil za 8km (ne vem procentualno koliko je bila napolnjena baterija).

Vozila ga je tudi mama-njena prva vožnja avtomatika...z levo nogo ni imela težav in me ni nalimalo na sprednjo šipo...

Meni se zdi da še vedno ni smiselno kupit hibrida, ker je premajhna razlika v porabi v primerjavi klasičnim dizlom ali bencinom. 

Prikaži več možnosti

Symph
Symph
  • Uporabnik
  • Sporočil: 29

Aktivne led valjda. To sveti dolge tudi ko je avto pred tabo. Pac sveti okoli njega. Vpisi v YT Bmw adaprive led. Najboljša stvar po izumu žarnice
adaptive led

Meni je led dober, ne maram ga pa ko srečam drug avto z ledom, ker je tako močna svetloba da zelo moti. Pa tudi če kdo za ritjo vozi z kakšnim močnim ledom je tudi zoprno.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sam to nima veze ker led je. Pac za moment malo zaslepijo. Tudi mene. Amapk valjda vzames adaptivni led ce denarnica omogoča.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nejko
Nejko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja sam to nima veze ker led je. Pac za moment malo zaslepijo. Tudi mene. Amapk valjda vzames adaptivni led ce denarnica omogoča.

Cca 500€...

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

ne razmišljaj sploh!

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 990
  • Avtomobil: traktor

js mam adaptivni led na svojem oplu. Sj je kul zadeva, če rad uporabljaš dolge in pa se ti ne da skos drkat ročko za vklop/izklop.  Pa 500 eur tudi ni nič v končni fazi.

V praksi je pa tako: Kamera ne vidi okoli ovinka in ne vidi preko kugla. V obeh primerih boš nasproti vozečemu posvetil za zelo kratek čas v glavo, preden kamera sprocesira in ugasne dolge luči.  Kot ugotovljeno so ledice res močne, tako da je to kar moteče za onega na drugi strani.

Potem pa to osvetljevanje okoli avta zadaj in mimo nasproti vozečega se fino fajn sliši.  Si predstavljaš kako svetloba natančno oblije uni avto. Malo morgen, dolge se izklopijo za celotno širino avta plus še kar lepa rezerva levo desno, tako da skoraj nič ne ostane. Ob spreminjanju razdalje in v ovinkih pa še posamično izklapljanje dodatno zmanjša dolgi snop, tako da je na koncu bolj kot ne neuporabno. 

Najbolj uporabno je, da maš večinoma dolgo osvetlitev bankine in malce pasu ob strani, predvsem za divjad.  Čeprav je tudi res, da te ledice ne svetijo tako vstran (snop je skoraj kirurško odrezan), kot klasične luči, tako da tudi tukaj ni toliko profita. 

Seveda jst mam Astro, tako da je v BMW verjetno na višjem nivoju vseskupaj, ampak nekih čudežev ne pričakovati.   Ti posnetki so tudi fajni, ker kažejo cesto, ki leži v "kotanji" in luč lepo osvetli obe strani.   V praksi so ceste ponavadi malo dvignjene nad okolico - dosti je kakih 10-15 cm.   Takrat je izplen osvetlitve zelo drugačen.

Ampak kot rečeno, za 500 eur razlike nimaš kaj razmišljat. 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo