Skoči na vsebino

Nakup Mini Cooperja, letnik 2009+

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 908
  • Avtomobil: /

Zanimivo. S kolegom sma istočasno primerjala oba, sicer noben S, ampak je bil R56 svetove boljši. V F seriji je bil volan katastrofa, brez vsakega feedbacka. Najbolj čuden je bil ta filing, ko si volan zavrtel, pa je avto šele s konkretnim zamikom začel spreminjat smer. Takšnega filinga nisem še nikoli doživel, kot bi vozil en kombi. R56 je bil pa super direkten in bolj trd. V prid F seriji štejem lahko samo bolj kvalitetne materiale in notranjost. Pa še čar sredinskih števec je izgubil. Sem imel hrati R in F, pa sem takrat potem raje F prodal. Sploh se mi ni dopadel.

Urejal neicheq, 18.10.2019, 17:21.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 350
  • Avtomobil: Not a BMW

Kaj je še v tem rangu? Kaki Polo GTI? Renoji mi niso ljubi, Fordi tudi nič kaj, Opli še manj. Kakšna ideja za nabritega malčka do 10 k €?

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

Kaj je še v tem rangu? Kaki Polo GTI? Renoji mi niso ljubi, Fordi tudi nič kaj, Opli še manj. Kakšna ideja za nabritega malčka do 10 k €?

Zame v ta rang in letnik, če za izhodišče vzamemo MCS R56, spadajo:
- Clio RS (najboljši na pisti)
- Fiesta ST (baje najboljši mali HH - problem je, da so pri nas cene v višavah)
- Citroen DS3 (praktično isti motor kot v MCS)
- Peugeot 208 GTI (praktično isti motor kot v MCS)
- Polo GTI (najbolj sterilen, subjektivno gledano najmanj zabaven)
- Ibiza Cupra/Bocanegra (praktično dvojček polota, meni osebno malenkost bolj zanimiva zunanjost, ampak dolgočasna notranjost)
- Opel Corsa OPC (mene vožnja ni prepričala)

Sam bi izmed naštetega za daily vzel R56 FL (2011+) po možnosti JCW... če pa bi bil drugi avto pri hiši pa definitivno Clio RS.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, sssimon in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kakorkoli obrnem, pridem na koncu na Minija ali Abartha. Mini mi je bolj praktičen, Abarth mi je bolj "kul". Na avtonetu trenutno ne najdem nič pametnega, oz. da bi mi res padel kateri v oči. Xeonon je edino obvezna opcija, kar pa dokaj zoža izbor na zalošt.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 097

Pri polu gti pazi na motor, ker je 1,4tsi katastrofa. Slisim, da tudi novejsi 1.8 ni nek biser. Clia verjetno gledas prejsnjo generacijo z 2.0 atmosferskim motorjem. Malo jih je, solidna kakovost, samo na obrate se bos moral navaditi, ker je spodaj mrtev. Pa na ac dosti slabse izoliran kot polo. Ds3 in companija..a niso teli 1,6 bmw motorji zloglasni zaradi slabe konstrukcije?
Prejsnji civic ti je najbrz grd, Astra h opc prevelika? Lega na cesti cisto nekaj drugega kot corsa. Jaz sem imel dosti boljsi feeling kot s primerljivim golfom gti.

Prikaži več možnosti
    • busman je všeč

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 741
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

https://www.avto.net...IXENON PDC K...
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne spet teli suzukiji. Tole ni nic od sportnega avtomobila. Malce hitrejsi suzuki za hipsterje. Instant polenta. Nima mocnejsih zavor, ki ne pregrejejo v 2 krogih grobnika, nima ojacanega podvozja, nima trse karoserije, poddimenzionirano hlajenje hladilne tekocine, olja...ipd.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Zaenkrat bi najraje našel FL R53, ampak sta samo dva na avto netu. https://www.avto.net...asp?id=14680762 tale mi še nekak najbolj ustreza, ima pa veliko km. 

Cliota gledam tegale RS Cup z Akrapovičem.  https://www.avto.net...... ampak kaj vem, se mi zdi da ne rabim tako športnega avtomobila.

Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 520
  • Avtomobil: Mini Cooper S

https://www.avto.net...ault Sport 2.0T

Ka pa tole?

Sam imam minija R56, če maš za kolega mehanika je vse lažje :D

Prikaži več možnosti
    • jastreb je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Over my budget, Nimam kolega za mehanika, žal. Dejte mi povedat za kakšne napake naj gledam pri R53 FL? Kaj preventivno zamenjat, da bo mir nekaj časa. Imel bi R56 raje seveda, cene so tu nekje, več je izbire... ampak se bojim  :serviser

Rabim ziher avto, nimam cajta ždet pri mehanikih. Baje to dvoje ne gre skup pri Minijih. Ampak, če nimam pojma kaj drugega naj kupim. Abartha še mogoče edino.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Lej clio je vsaj avto, mini en buticni izdelek kot abarth, za po mestu in okolici se malo furati. Tisti RS cup je zakon, pejt ga pogledat, peljat ze zaradi sedezev vs avtobus klopce v miniju.

Prikaži več možnosti

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 972
  • Avtomobil: Piksna z kompresorjem

Zaenkrat bi najraje našel FL R53, ampak sta samo dva na avto netu. https://www.avto.net...asp?id=14680762 tale mi še nekak najbolj ustreza, ima pa veliko km. 

Cliota gledam tegale RS Cup z Akrapovičem.  https://www.avto.net...... ampak kaj vem, se mi zdi da ne rabim tako športnega avtomobila.

Imaš ZS :-D

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Lej clio je vsaj avto, mini en buticni izdelek kot abarth, za po mestu in okolici se malo furati. Tisti RS cup je zakon, pejt ga pogledat, peljat ze zaradi sedezev vs avtobus klopce v miniju.

Saj tocno za to ga bom uporabljal. Za po mestu in malo naokoli. Vecino bo pa relacija siht-dom. Cca 4-5 km v eno smer.
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Vem, da je težko vprašanje, ampak vseeno... na avto.netu so tile miniji torej R53 FL s cca med 150-190k prevoženimi s cenami okoli 6 k. Eden ima ceno 7k €. Vem, da bo Greee tudi tole verjetno bral in naj povem, da ima res dober avto, ki mi je zelo všeč. So neke malenkosti za porihtat, ampak res bolj malenkosti.

Ampak glede na 1000 € razlike med cenami me zanima neka realna vrednost dobro ohranjenega Minija s transparentno zgodovino servisiranja. Ni mi problem plačati več za dobrega Minija, ampak 1000 € je že kar nekaj denarja in me samo zanima neka okvirna vrednost, ker na avto.net jih je premalo za neko realno oceno. Tudi na mobile.de gledam, pa so cene dokaj podobne, oz. za 7 jurjev sem našel enega z kar nekaj dodalavami od JCW in pod 100k prevoženimi, ostalo je med 5-6 k €. Pa nikakor ne mislim uvažati, samo za neko okvirno ceno sem gledal, avto bom kupil pri nas.

Ker sem čisti laik v svetu minijev, bi bil vesel za vsako informacijo, ker kot vsak izmed nas, moram tudi na finance malce gledati in se nočem na prvo žogo preveč zagnati. Kot sem pa povedal, če je vrednost realna mi ni problem plačati tudi več.

Sem pa odločen, da kupim Minija R53 FL, to zdaj že vem.

Na žalost pa nimam časa skakat po Sloveniji in iti do vsakega avta posebej. Sploh pa ker jih je veliko v avtohišah, ki imajo omejene delovne čase.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Vprašaj v tej skupini, če kdo ve za kakega, oz. ga sam prodaja

https://www.facebook...69710773217127/

Za razmislit je tudi o nakupu v Italiji mogoče, tule so FL R53 v okolici Trsta  - 200km radija;

https://www.autoscou...5&atype=C&ac=0

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj tocno za to ga bom uporabljal. Za po mestu in malo naokoli. Vecino bo pa relacija siht-dom. Cca 4-5 km v eno smer.

Prjatu vzam minija. :-D  Danes sem se vozil celo dopoldne s kolegovim cooperjem S, avtomatik. Ze cisto pozabil na turbo motorje. Avtomatik salta zelo dobro, zvok je nenormalno dober, lega na cesti odlicna, leti cez ovinke kot raketa, vseskozi na riti cutis kaj se dogaja pod kolesi, razen volana, ki je kot iz playstationa (obcutek na volanu) in grozen prednji pogon kjer se je vseskozi vmesavala elektronika. Sploh nisem znal izklopiti, morda bolje. Zelo prijetno presenecen. Se mene mika. :mljask

Urejal jjjernej, 28.10.2019, 19:17.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja super avto je... pravi mali športnik. Avtomat mi ne paše v taki avto... morda, če bi bil res hiter.... kar pa v teh letnikih, ki jih gledam ni opcije.

Vsak dan si vsaj dvakrat premislim... zjutraj ga nočem, zvečer ga hočem ‍♂

Škoda, ker nisem imel denarja zraven, ko sem šel gledat Greeejevega, bi ga ziher kupil in se danes ne bi rabil kregat sam s sabo že od sobote.
Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 450
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Pri teh km, ki jih gledaš na anet je dobro, če imajo menjano olje v kompresorju, ki se menja nekje na 150k km. Če olja zmanjka gre kompresor rakom žvižgat. Nov kompresor ni poceni. Potem rada puščajo tesnila na pokrovu ventilov, pa servo pumpa rada crkne, pogledat moraš še vpetje prednjih amortizerjev da pleh ni napihnjen, drugače pa klasično vzdrževanje...olje, filtri, svečke, jermeni, šponarji, vodna pumpa...pa rad spusti tudi zgornji nosilec motorja...radi rjavijo nad zadnjo letvico. Drugače pa ni nekih hudih težav...govorim za R53 FL. 

Pa bremze so hiba tega avta...kr precej poddimenzionirane za zmogljivosti avta. Rešitev so bremze od R56, ker vse paše šrauf na šrauf. Je pa razlika očitna pri zavornem učinku, sploh pri višjih hitrostih.

Urejal jelo46, 30.10.2019, 22:14.

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Torej R56 je dosti bolj “ranljiv”? Ker cene niso tako hude, plus avto je malce bolj moderen... Če me recimo brezhiben R53 Fl pride, torej redno servisiran, menjano olje v kompresorju plus vse ostalo dobrih sedem jurjev, R56, z znano zgodovino, lep, podobna oprema plus še kaj, pa dobrih 6500€?? Zakaj taka razlika? Za skor jurja pa se že pomoje naredi velik servis na R56, pa tudi tocno vem kaj imam.
Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 450
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

R53fl za tak denar mora bit samo tankaj vozi, brez dodatnih vlaganj ob nakupu...R56 za tak denar bo sigurno rabil nekaj vložka. Sam sem iskal izključno R53fl že zaradi samega motorja, ki ima s kompresorjem svoj čar. R56 ima boljše podvozje(alu roke, bremze), vendar je že malo bolj civiliziran, verjetno je tudi overall boljši. Pa motor je pač od skupine PSA. R53 je pa tisti pravi Mini. Odločitev je tvoja, odvisno kaj pričakuješ od avta.

Urejal jelo46, 02.11.2019, 18:33.

Prikaži več možnosti