Skoči na vsebino

Nakup Mini Cooperja, letnik 2009+

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 740
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

A to moras na vsake 3 servise se ketno menjat?

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20191102_141510_com.android.chrome.jpg
  • Screenshot_20191102_141519_com.android.chrome.jpg

Urejal jastreb, 02.11.2019, 18:43.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Skoraj da ja, to je kar problem pri 1,6 THP
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: marprom

A to moras na vsake 3 servise se ketno menjat?

Moj bivši clubman je mel menjano pri 60k, pa pri meni je bila potem pri 120k spet menjana... sicer pa za info pri podlesniku komplet menjava verige pod 300€.
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 350
  • Avtomobil: Not a BMW

Torej R56 takoj po nakupu najbolje ketno menjat in je pol mir za naslednjih 60 k. Ce je cena res cca 300€, potem tak ni vprasanje kaj kupit, ker iscem avto za vsak dan in mi je boljše, če je malenkost bolj civilen.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 390
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Jaz sem vozil oba, meni da kompresor obcutek vecje moci, bolj divje avto deluje.
Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 520
  • Avtomobil: Mini Cooper S

Torej R56 takoj po nakupu najbolje ketno menjat in je pol mir za naslednjih 60 k. Ce je cena res cca 300€, potem tak ni vprasanje kaj kupit, ker iscem avto za vsak dan in mi je boljše, če je malenkost bolj civilen.

Ja tko sem naredil sam, spotoma se zamenja še vodno pumpo, pa termostat, ki je tud problematičen (plastik fantastik), pol pa gasa. Na ebayu, maš pa pri angležih kup dodatkov HEHE

Prikaži več možnosti
    • sssimon je všeč

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Kompresor da avtu res poseben čar, se strinjam. Ampak, da bi toliko preplačal avto samo zaradi tega mi pa spet ni. Če bi iskal avto za vikend vožnje, sploh ne bi razmišljal, tako bo pa daily avto, s katerim bom otroka vozil v vrtec. Za dobrih 6 jurjev vzamem R56, takoj k mehaniku na velik servis in imam mir za nekaj časa. Pa imam isofix, panoramo in bixenon, pa 170 konjicev za takrat, ko sem sam za volanom.

Je pa res, da mi je Greeejev R53 res všeč in mi ne da mira, ker je res dober avto, ampak mislim da nisem pripravljen toliko več plačati za takšen primerek, ki še rabi malce ljubezni, da bi bil res v nulo.
Prikaži več možnosti

PRASEC
PRASEC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 520
  • Avtomobil: Mini Cooper S

Kompresor da avtu res poseben čar, se strinjam. Ampak, da bi toliko preplačal avto samo zaradi tega mi pa spet ni. Če bi iskal avto za vikend vožnje, sploh ne bi razmišljal, tako bo pa daily avto, s katerim bom otroka vozil v vrtec. Za dobrih 6 jurjev vzamem R56, takoj k mehaniku na velik servis in imam mir za nekaj časa. Pa imam isofix, panoramo in bixenon, pa 170 konjicev za takrat, ko sem sam za volanom.

Je pa res, da mi je Greeejev R53 res všeč in mi ne da mira, ker je res dober avto, ampak mislim da nisem pripravljen toliko več plačati za takšen primerek, ki še rabi malce ljubezni, da bi bil res v nulo.

Sem bil na istem vprašanju, katerega vzet.  Men se zdi da turbač bolje potegne, pa manj pije pa več problemov.

Kompresor ma pa svoj zvok, ki je neki posebnega, ampak avti so že zelo stari, to bo vedno neki za porihtat.

Sam sem ga šel iskat v Nemčijo, ker leto nazaj ni blo nič pametnga na Anetu za cca 7 --8 jurjev. So pa tud v nemčiji na sliki lepši kot v živo HAHA

Velik sreče

Lp

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Hvala. V sredo grem gledat tega https://www.avto.net...K XENON ALU1...

Pa bomo videli. Bencin pumpa tudi baje rada crkne... kakšen strošek je še tega potem?

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 934

Ja pumpa je tudi okoli 500€ pa olje bo tudi pil na to bodi pozoren, ko se prižge lučka je že prepozno.

Na splošno občutljiv motor, obvezno daj malo motor naviti. Potem se zelo lepo premakne.

Tako bi rekel kakšnih 500€ na leto ti ne uide za popravila. 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Ja za olje vem, da je treba skos spremljati. Je bencin pumpa problem tudi pri R53 FL?

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 450
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Ne, na R53fl ni problem.

Prikaži več možnosti

Nebomgabiksal
Nebomgabiksal
  • Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: Mini R53 JCW

sssimon, zdaj že en mesec gledaš pa nič? :-)

Z Greee-jem se zmeni, da bosta oba 'še kr' zadovoljna in si zmagal.

Jaz sem za 2006 R53 JCW v Nemčiji odštel 8k (ful oprema, brez isofixa, 2x feltne).

Potem pa še DMV (ker ni ravno EURO6 je to dobrega jurja) in komplet servis (še enega zelo dobrega jurja).

Če bi kupoval še enkrat bi verjetno vzel navadnega S in ga modificiral po lastnih željah.

JCW je ravno toliko modificiran, da mali vložki ne prinesejo velikih pribitkov...

Pa recimo, da bo enkrat še kaj vreden, če bo original.

Edit:

LSD je zakon, DSC pa bl' en jajc.

Ni ravno nekaj izbora, če želiš nekadilski hardtop :-)

https://www.autoscou...fc=2&ac=0&qry=

Urejal Nebomgabiksal, 06.11.2019, 10:39.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Mislim, da se bova z Greeejem zmenila.

Danes sem vozil S-a 2008 letnik. Super avto, polozaj za volanom boljsi, ker gre volan tudi v globino, Po občutku bolje potegne, ampak je v nižjih obratih precej zamorjen. Fajn, da ima več opreme, ampak me ni prepričal s slabo servisno zgodovino in neresnicami prodajalca. Tako, da sem zastonj naredil 200 km. Isofixa mi je ful žal zaradi otrok, ampak očitno bo treba neki kompromis.

Navaden R53 S FL nima LSD?

Urejal sssimon, 06.11.2019, 22:10.

Prikaži več možnosti

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 450
  • Avtomobil: E90 320d, MCS R53 JCW

Bila je opcija pod dodatno opremo za smešen denar...serijsko ga pa nima. 

Prikaži več možnosti