Skoči na vsebino

Nakup K1300 R - S

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
mtansek
mtansek

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 60
  • Avtomobil: 330xd

Pozdravljeni

Ker nisem ravno poznavalec, bi potreboval malo pomoči pri nakupu.

Nisem še čisto fiksno odločen ali bo novi motor z oznako s ali r. Ampak ustimo to. Mogoče lahko predstavite svoje mnenje kateri se vam zdi ˝boljši˝ in zakaj.

Zanima me kakšne so spremembe-izboljšave pri modelnih letnikih in mogoče hibe, ki jih je potrebno pazit pri nakupu.Razmišljam o nakupu letnika med 2009 - 2012.

Hvala

Prikaži več možnosti

strast
strast

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907

Odloči se za nakup vsaj 2010 naprej. Od takrat dalje ni bilo več nekih hudih vpoklicev. Sam sem imel k 1200 r in sem bil zadovoljen. Je pa res,da ima motor malo večjo medosno razdaljo zato ni prov okreten pri bolj zaprtih ovinkih. Bil sem 2x v črni gori in parkrat v dolomitih in nikoli ni bilo problemov. Sam sem imel prevoženih 85.000 in brez problemov. Se pa prodaja sedaj na avto net z 40.000 km
040 241 211 miha
Prikaži več možnosti

mtansek
mtansek

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 60
  • Avtomobil: 330xd

Si imel ABS ali ne. Nekaj sem našel ˇužitnegaˇ samo je brez ABS .(

Prikaži več možnosti

strast
strast

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 907

Sem imel abs in pride kr prav. Drugače pa tud brez ni neki bav bav. Ko se enkrat motorja dobro navadiš in dobiš občutek je vse veliko lažje.
040 241 211 miha
Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 501
  • Avtomobil: W447

Motor je res dober imel sem 2 S (oba 2009) eden je imel cca 30.000(kao) in drugi 90.000 ko je sel od hise.

Oba z polno opremo (ESA, TC, RDC...)

Če primerjam z trenutno Multistrado 2015 je motor res dobro narejen in ni utrujajoc, je tak res hiter in udoben potovalnik ki z veseljem povabi na koleno...

Osebno so mi Bmfi edino dolgočasni oz kako se vzame nic posebnega :D

Prikaži več možnosti

artex
artex
  • Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: e34

To je strup za vozit. Malo obrneš gas in si na 200, sploh porajtaš ne, če si sam na kaki avtocesti. Pri nakupu naj bo kar se da novejši letnik in probaj preverit, če je imel vse vpoklice. Da je bilo olje v kardanu menjano po intervalih in da ESA dela normalno. Idealka bi bila, da ga zapelješ na pooblaščenca in spusti skozi tester.

Abs obvezno. Moraš razumet, da to ni igrača, motor ima z tekočinami cca 260kg, še kak kufer si na 270 + še ti in si na 350.

Je pa to potovalnik, zaprti ovinki mu ne ležijo in te bo vsak GSA, Multistrada in podobni stegnil.  Ampak na splošno pa je v kombinaciji z ESA ciklistika vrhunska, režal se boš pa vsakič, ko malo pobožaš gas. Če je motor iz uvoza probaj nekako preverit kilometre. Kakor so že fantje zgoraj že pisali to ni ravno motor za od kafiča do kafiča in večina, ki ga je kupila, ga je kupila z namenom nabiranja kilometrov in temu je tudi namenjen.

Prikaži več možnosti