Skoči na vsebino

Avto ne gre preko 150 km/h in preko 3000 obratov

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
56 odgovorov v temi
magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 454
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

V cevkah ni videti kakšnih mehurčkov in zraka. Kaj če ga dam stran mi ja potem ne bo avto vžgal oz. veliko slabše?

Jaz sem mislil da jev redu kopija, jutri preverim kaj bi lahko še bilo narobe.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 025
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Džeri light shova ni več avto ne ugaša več, porihtal na koncu sam zadevo menjal minus klemo, katera je bila v notranjosti zelo oksidirana , in se sploh od zunaj ni videlo.

To ko se pasedaj pojavlja je pa narazličnih testerjih razkično kaže od ventila navisokotlačni črpalki, do ventila na turbini....

Drugič prosim napiši na forum če si rešil zadevo s katero se je ukvarjal cel forum, jaz tega nisem nikjer zasledil. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja Džeri absolutno imaš v dobrem čaj  z vsaj štirimi sladkorji in še kdo drug tudi, kateri ste mi nesebično pomagali in svetovali pri ttežavah z avtomobilom.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 597
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ampak glavni problem se vedno ostaja. Eno vprasanje, si ti dol potegnil tisti pdf., ki sem ti ga prilepil za vse mozne simptome in resevanje le teh na M47/M57 motorjih? Ali ne razumes nemsko? Ker namrec tam, je tudi opisana podobna zadeva tvoji in kako se lotiti odkrivanja napake. Upam da si pogledal...tisto je BMW sam izdal... kakorkoli, dobro resi :ok

Urejal MajoR, 27.04.2019, 13:19.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak glavni problem se vedno ostaja. Eno vprasanje, si ti dol potegnil tisti pdf., ki sem ti ga prilepil za vse mozne simptome in resevanje le teh na M47/M57 motorjih? Ali ne razumes nemsko? Ker namrec tam, je tudi opisana podobna zadeva tvoji in kako se lotiti odkrivanja napake. Upam da si pogledal...tisto je BMW sam izdal... kakorkoli, dobro resi :ok

Sem gledal hvala, ampak znam nemško samo iz filmom o ja schnell, ficken , busen... na žalost očitno nisem pravihfilmov gledal da bi se nemško naučil. :napaka :-D

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem govoril z tretjim mehanikom in pravi da turbina nima nobene veze z obrati motorja, tudi če bi turbino odklopil bi morali obrati motorja iti preko 3000 obratov.

Npr ko se peljem in dam iz 5 v tretjo prestavo jih nabije na max 3500obratov in nato takoj pod 3000 obratov..

Ko se peljem v hrib se prav čuti da mu zmanjkuje moči, ni nobene razlike če se peljem z dobro polovico pritisnjenega plina in z polnim plinom, avto gre enako samo števc za porabo naraste.sedaj imam blokiran egr in vcevki vijak, lmm je dober, črpalka pod sedežem tudi avto drugače lepo lavfa po vseh cilindrih. Ali je že komu crknil ventil na visokotlačni črpalki pod kataloško številko    13 51 7 787 537                        Pressure regulating valve?

Sem dobil celo nasvet, da če ne bomo rešili zadeve, da bo treba do Šumija avto zapeljat. :ok

Urejal magic man, 28.04.2019, 23:16.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 025
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ali je že komu crknil ventil na visokotlačni črpalki pod kataloško številko    13 51 7 787 537                        Pressure regulating valve?

Če misliš ventil na visokotlačni se je že dogajalo da je crknil, ja. Zamenjaj ga, to je še najceneje. Če to ne pomaga, pa via schumi.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali mi lahko obstanem zaradi tega ventila, ali mi je pač sedaj crknil in bo avto pač šel tako kot do sedaj?

Ali ga ima kdo od forumašev na obali, da ga zamenjam že na dopustu in se vrnem z izpravnim avtomobilom domov?

Urejal magic man, 28.04.2019, 23:30.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 273
  • Avtomobil: Mašina

Ce si dal nepovratni ventil na dovod goriva tisto stvar nemudoma odstrani, 1. Ker ga dejansko ne potrebujes, 2. Dela restrikcijo na dovodu goriva in je lahko res vzrok tezav. Kdaj si ga vgradil on zakaj?
Prikaži več možnosti
    • Jerry in bmwfahrer uki uporabnikom je všeč to sporočilo

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah prejšnji originalen je crknil oz. mi ga je mehanik zlomil ko sem avto odpeljal je kapljala nafta,kupi lsem ga od kolega ki ga je kupil za avoj avto in mi ga je dal dol z njega kupljen je bila kopija v ist-ju.

To je ta ventil kateri pride na t komad na en del gre dovod iz filtra za gorivo, na drugi strani gre na visokotlačno črpalko , spodaj pa še ima odcep ki gre na ta ventil srebrne barve, naredim jutri sliko in prilepim.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 066
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

koliko je pritisk goriva v skupnem vodu pri 3k rpm. in koliko na prostem teku?

Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39 528i,Insignia

Jah prejšnji originalen je crknil oz. mi ga je mehanik zlomil ko sem avto odpeljal je kapljala nafta,kupi lsem ga od kolega ki ga je kupil za avoj avto in mi ga je dal dol z njega kupljen je bila kopija v ist-ju.

To je ta ventil kateri pride na t komad na en del gre dovod iz filtra za gorivo, na drugi strani gre na visokotlačno črpalko , spodaj pa še ima odcep ki gre na ta ventil srebrne barve, naredim jutri sliko in prilepim.

Kot sem ti že svetoval,odstrani ta ventil,ker ni mišljen za avte z električnimi predčrpalkami,ker ga pritisk in količina nafte od črpalk dobesedno zapre v nasprotno stran in dobi premalo nafte.Že imel ta problem,ni bil BMW,pa vseeno,to ti je najcenejša varijanta da probaš :)

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Jutri odstranim to čudo od ventila oz ga onemogočim, ali lahko pogledate prosim album (ventil in shema dovoda goriva) in mi poveste na zadnji sliki kaj za vraga je to ki je montirano bilo na t komadu. Ker je bil zlomljen in sem ga menjal z neoriginalnim, kateri je na prejšnjih slikah, pod deli na bmw fans ga vidim ampak ne piše kaj je.

Hvala

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo našel Pressure limiting valve od pieburga, to pomoje ni brezveze in ima svojo vlogo vsekakor.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Kot piše kupim omenjeni ventil, pogoj da je original in delujoč, če ima kdo na obali kakšno e 39 v kosih gre se pa za bmw 5 e39 525d l 2001 120 kw.

Prosim  če javi, hvala.Slika je objavljena tudi v albumu ventil in shema dovoda goriva.

Hvala in lep dan še naprej.

Prikaži več možnosti

bmwfahrer uki
bmwfahrer uki

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39 528i,Insignia

Za ta ventil piše,da regulira tlak med 2 in 3 bari,torej, v tvojem primeru ko imaš tu zmontiran nepovratni ventil,trpita obe električni črpalki in verjetno tudi visokotlačna,v glavnem reši to čimprej,da nebo še kake večje škode.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj zato ga pa iščem , če ga ima kdo na zalogi morda?

Prikaži več možnosti