Skoči na vsebino

320d ugasne med vožnjo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Busterslo
Busterslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3

Lp.

Malo pomoči prosim... :)
Pred nekaj meseci se mi je pri mojem e46 začel pojavlat problem, da zjutraj težko vžge - če ne pustim kontakta vsaj 10 sekund preden "zavrglam" bo avto sicer vžgal, vendar bodo obrati zanihali in posledično bo motor ugasnil.
Danes pa se je začelo pojavlati še to, da mi je kar na lepem med vožnjo motor ugasnil...sicer je potem vžgal takoj, vendar se mi je to ponovilo 3x v roku 2h...
Kaksen nasvet :) ?

Hvala, Marko.

Urejal Busterslo, 18.04.2019, 05:57.

Prikaži več možnosti

Juicy
Juicy
  • Uporabnik
  • Sporočil: 140
  • Avtomobil: -

Mogoče bi znal bit kriv senzor odmične gredi...
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 015
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

prej bi reku glavne gredi, ali pa pumpa v rezvoarju

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 209
  • Avtomobil: Mašina

Napiši vsaj letnik, da se bo približno vedelo vsaj za kateri avto se gre. (vidim da je e46, ampak M47 ali M47N? )

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 882
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Hello, 

Kaj pa priklop na tester? Tako iz glave bo težko kr napovedet kaj je problem... Lahko je senzor, lahko je pumpa, lahko je marsikaj, tud pretrgana kaka cev dovoda goriva itd? 

lp

D.

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 904
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

jaz sem skoraj prepričan na senzor glavne gredi.

Letos sem imel isti problem, med vožno je avto ugasnil. Noben tester ni pokazal nič (bi pri dveh odličnih serviserjih).

Kupil sem oba odmično in glavno gred.

odmična za 15€ avo še slabše delal, nazaj sem dal stari senzor, ki je bil ful umazan.

Za glavno gred sem kupil od bosch. Sedaj avto dela.

Cenovno so senzorji od 15 - 190 € za original ki je bosch. Pri meni za 15€ ni delal, torej priporočam Bosch. Vprašaj v trgovini če ga lahko vrneš. Tako sem jaz naredil.

Sigurno je senzor.

Pri meni je bilo to na Mercedes ML bencinar.

Odmično laho sam menjaš, 3 minute dela. Poglej na youtube. Camshaft replacement ali crankshaft.

Glavno gred je pa težko zraven priti rabiš dvigalo, pa feltno je treba dati dol.

Urejal mika2023, 18.04.2019, 07:22.

Prikaži več možnosti

Busterslo
Busterslo
  • Uporabnik

Napiši vsaj letnik, da se bo približno vedelo vsaj za kateri avto se gre. (vidim da je e46, ampak M47 ali M47N? )

Pozabil napisati pardon. Gre se za 2004 letnik z 330.000km. Ko motor lavfa, lavfa brez problema kot "singerca" kr brez razloga pa ugasne.

Res da sem pred pol leta menjal pumpo goriva po voznikovim sedezem z neoriginal - mogoce je razlog tudi tu..
Prikaži več možnosti

Busterslo
Busterslo
  • Uporabnik

Pozabil napisati pardon. Gre se za 2004 letnik z 330.000km. Ko motor lavfa, lavfa brez problema kot "singerca" kr brez razloga pa ugasne.
Res da sem pred pol leta menjal pumpo goriva po voznikovim sedezem z neoriginal - mogoce je razlog tudi tu..

110kw☺
Prikaži več možnosti