Skoči na vsebino

Diferencial e39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
46 odgovorov v temi
joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 80

Kako kupiti rabljen diferencial,da ne bo še slabši od tistega,ki mi je začel malo prepevati.In to v kratkem času skoraj nenadoma.Zvok prihaja točno iz sredine zadnjega konca kjer je prtljažnik.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 200
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kako kupiti rabljen diferencial,da ne bo še slabši od tistega,ki mi je začel malo prepevati.In to v kratkem času skoraj nenadoma.Zvok prihaja točno iz sredine zadnjega konca kjer je prtljažnik.

Odvisno ,kaj je. Če so ležaji se zamenja ležaje.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

A ležaje ni komplicirano zamenjat?Sem dal ven olje in je razmeroma čisto ni videti kakršnihkoli opilkov od zobnikov.Lahko,da je kateri ležaj na njemu res fuč.Ker se je tuljenje pojavilo razmeroma naglo.Mogoče malo sumim tudi kateri kolesni ležaj ampak me zmede,ker v ovinkih ni neke spremembe zvoka.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 493
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Sem imel enak primer tuljenje in zadnjega dela avtomobila, mehanik vrtel kolesa v zraku in prišel do zaključka da je dif v okvari. Menjal mu je olje in nato po mojem vztrajanju snel zadnje  kolo in videl da je ležaj zanič, zamenjali smo ga in je mir.

Urejal magic man, 20.04.2019, 20:20.

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Sem imel enak primer tuljenje in zadnjega dela avtomobila, mehanik vrtel kolesa v zraku in prišel do zaključka da je dif v okvari. Menjal mu je olje in nato po mojem vztrajanju snel zadnje  kolo in videl da je ležaj zanič, zamenjali smo ga in je mir.

Ja saj jaz tudi dvomim malo tud  ,da je kaj narobe z kolesnim ležajem sam ,ko zavrtim kolesa ni slišati nič nenavadnega razen rahlega šumenja zavor ,verjetno se bom še nekaj časa vozil,v vsakem primeru bi se moralo tuljenje pojačat.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri meni se ni nič slišalo kaj pretresljivo ko je vrte kolesi, ko je pa razdrl je videl da je ležaj zanič.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 874
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Avto na dvigalo, polosovine odšraufat stran, vžgi avto in "vozi". Če bo tulilo, je diferencial. Če ne bo, je kolesni ležaj. Kateri, boš pa ugotovil s tem, ko boš po eno polosovino nazaj pritrdil.

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Avto na dvigalo, polosovine odšraufat stran, vžgi avto in "vozi". Če bo tulilo, je diferencial. Če ne bo, je kolesni ležaj. Kateri, boš pa ugotovil s tem, ko boš po eno polosovino nazaj pritrdil.

Hvala za nasvet.Bom to probal.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 017
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Drugače to zadnje lahko narediš tudi z polosovinami notr. Samo nekoga rabiš da posluša zadej, seveda mora imet poslug od kje prihaja zvok. Diff kar fajn tuli če je v njemu težava
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Moral bi slišat ja, ampak @magic man je moral le razdret, da je našel razlog, kot pravi :ok2

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Najprej bova probala z mojim mehanikom brez razdiranja ,če ne bo šlo potem pa ni druge kot res probat razdret.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj jaz tudi dvomim malo tud  ,da je kaj narobe z kolesnim ležajem sam ,ko zavrtim kolesa ni slišati nič nenavadnega razen rahlega šumenja zavor ,verjetno se bom še nekaj časa vozil,v vsakem primeru bi se moralo tuljenje pojačat.

Ja ležaj se sliši ko je kolo obremenjeno in se vrti ,če ga a suho sučeš ne boš nič slišal in v ovinkih je bolj opazno oglašanje zanič ležaja.

Pa ne kupovat ležaja če ga boš rabil po zlatarskih cenah, jaz sem ga kupil za 35 eur skf v trgovini kjer prodajajo samo ležaje, v avtotrgovini bi me pa prišel 120 eur :damn

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Ja ležaj se sliši ko je kolo obremenjeno in se vrti ,če ga a suho sučeš ne boš nič slišal in v ovinkih je bolj opazno oglašanje zanič ležaja.

Pa ne kupovat ležaja če ga boš rabil po zlatarskih cenah, jaz sem ga kupil za 35 eur skf v trgovini kjer prodajajo samo ležaje, v avtotrgovini bi me pa prišel 120 eur :damn

Ja za ležaje vem ,da se dajo dobit v tistih nemških spletnih trgovinah trikrat cenejše kot pri nas.Sem tud zadnje roke kupil obe skup s poštnino za manj kot je tukaj najcenejša samo ena.

Glede ovinkov imam pa takšne izkušnje,na passatu je tulil zadnji ležaj res močno in nič ni bilo razlike v ovinkih.Mogoče se zadnji težje locira.

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

A je možno,da mogoče ta zadnji pogonski sklop daje te moteče zvoke zaradi fuč kakšnega nosilca ,ki drži diferencial?

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 017
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Sredinski ležaj na kardanu lahko tudi spušča zvoke.
Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Sredinski ležaj na kardanu lahko tudi spušča zvoke.

A tiste zvoke kot bi bil kolesni ležaj?Al kakšne drugačne

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja za ležaje vem ,da se dajo dobit v tistih nemških spletnih trgovinah trikrat cenejše kot pri nas.Sem tud zadnje roke kupil obe skup s poštnino za manj kot je tukaj najcenejša samo ena.

Glede ovinkov imam pa takšne izkušnje,na passatu je tulil zadnji ležaj res močno in nič ni bilo razlike v ovinkih.Mogoče se zadnji težje locira.

Nič v nemških spletnih trgovinah , to sem jaz kupil  pri nas z računom in vsem.

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Nič v nemških spletnih trgovinah , to sem jaz kupil  pri nas z računom in vsem.

Ja sem razumel.Če je ležaj v specializirani trgovini z ležaji potem je najugodnejša cena itak,samo verjetno čisto vseh nimajo .Boš mi zaupal kje se to kupi,če bom potreboval.

Urejal joksim, 20.04.2019, 22:33.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če nimajo, pa naročiš, kolikor jaz vem, so ležaji taka dokaj standardizirana zadeva. 

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik

Šel sem danes probat v dolino in avto sem dal v N,kljub temu se je oglasilo tisto tuljenje tam okrog 40 kilometrov na uro. Se pravi,da je po vsej verjetnosti kolesni ležaj.
Prikaži več možnosti