Skoči na vsebino

Astra OPC

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 102
  • Avtomobil: OPC

Pozdravljeni,

Sem razmisljal nekaj casa ali odpreti temo za ta avto ali ne..
Gre za Astro OPC, letnik 2006, 240konjev z nekaj dodatne opreme.
Avto se lepo pelje, pospeski so dobri.
Imam ga prb eno leto, vendar je cez zimo pocival, tako da se ga se privajam :)

Prva stvar na avtu, ki sem jo spremenil, so bile gume. Prodajal se je na zelo slabih, s skoraj nic profila, starejsi dot. Kupil sem skoraj nove (dve so letnik 2018 in dve 2017) Pirelli p zero 19col.

More to come.

Lp, Ziga

Pripete slike za predogled

• IMAG4006.jpg
  • IMAG3998.jpg
  • IMAG4007.jpg
  • IMAG3997.jpg

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, alexvuk, mark 11 in 2 ostalim je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 930
  • Avtomobil: bel traktore

OPC....ti jo kar zavidam, sploh v tejle barvi. Se je spomnem iz AN. Kako si kaj zadovoljen? 

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelo sem zadovoljen, moci je dovolj. Mogoce bi malo spremenil izpuh, da bi prisel zvok do izraza.
Je se nekaj dela, ampak seveda saj avto ni nov.

Najprej sem opravil servis. Menjal sem olje v motorju in menjalniku. Zamenjal oljni, zracni in kabinski filter.

Kasneje sem dal poravnati platisca, saj so bila tri zvita. Ter malo popravil robove.

• IMAG3951.jpg
  • IMAG3952.jpg
  • IMAG3916.jpg

Urejal ŽigecBMW525, 22.04.2019, 22:39.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Naslednji projekt je bil izpuh. Namrec vedno ko sem se ustavil na kaksnem semaforju, je zasmrdelo v kabino po plinih.
Pogledam pod avto in vidim popolnoma zarjavel lonec.
Torej menjava lonca.
Kupil sem enakega originalnega, skoraj novega, par tisoc km prevozenih, zelo ugodno.
Kar je spremenjeno se decat down pipe in brez sredinskega lonca. En katalizator je ostal, tako naj bi se lahko naredil tehnicnega. Bomo videli :)
Za bolj pretocni zadnji lonec se zaenkrat nisem odlocil, v kolikor pa si omislim kaksno nadgradnjo konjev, bo pa seveda prisel na vrsto "ornk" izpuh.

Tole je sedaj samo zaradi zvoka, ni preglasen, fino brunda in v visjih obratih lepo zapoka :)
Prilozim kaksen posnetek v kratkem.

Lp

• IMAG4045.jpg
  • IMAG4044.jpg
  • IMAG4041.jpg
  • 2531801528611.JPG

Urejal ŽigecBMW525, 24.04.2019, 22:02.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 179

Lep hothatch! Take sem gledal svojcajt, ker je bil takrat golf gti killer. Ker imam sam podobnega konja me zanima povprecna poraba po omejitvah.

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala.
O porabi zaenkrat kaj dosti ne morem govoriti, niti je ne spremljam tako zelo. Avto vozim parkrat tedensko.

Je pa bila ob nakupu v racunalniku povprecna poraba 8,5. Zdaj se pa malo visa :P

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 742
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Okrog 10 litrov je kar običajno pri takih avtomobilih, manj težko, no razen če se voziš kot po jajcih.

Luka, Luka, Luka!!!!!

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 057
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Lep avtoček, čeprav nisem ravno fan Citroplov  :laugh

A si bil ti v nedeljo kaj na poti proti primorski? Sem eno tako videl.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Zato ker imam sam ob voznji po omejitvah porabo dobrih 8l in ker sem se navadil uporabljati avto vsak dan me zanima kolk izgubim na leto, ce ne pazim dosti in se vozim z 10l.. ce tale turbo zadeva porabi manj isto ali vec od mojga

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 930
  • Avtomobil: bel traktore

Na primorskem se tudi ena prodaja, malo prevoženih, prvi lastnik...je na an

https://www.avto.net...a 2.0 Turbo OPC

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 324
  • Avtomobil: e61, r55

Hud avto, meni je vsec, ker je res oldschool brutalen za peljat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, mislim da bo ene 10l tudi pri meni.

Ne, nisem še uspel iti na daljšo turco, trenutno stanje je takšno:

imag4062.jpg

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: Z4

Astra OPC je res poskočna žverca in tale v izradno lepi barvi, vsaj za moj okus. :)

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Barva je lepa, ampak rabi eno dobro poliranje. To se pride..enkrat :)
Meni so recaro sedezi zelo vsec. Res fajn objamejo telo, dober obcutek.

• opel_astra_opc_28.jpeg

Prikaži več možnosti
    • SILVEKK je všeč

hermes
hermes

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 418
  • Avtomobil: bmw

Za 235k km, zelo lepo ohranjeni sedeži. So s temi 2.0 OPC motorji, znane kakšne serijske hibe?
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Tipične napake, ki sem jih zasledil na forumih so nemiren prosti tek, težave z menjalnikom, puščanje olja pri ventildeklcu oz plavanje svečk v olju.

Kaj mislite, da je bilo pri meni? :ok2

Lahko kar nadaljujem temo.

imag4055.jpg

Imam srečo, da težav z menjalnikom na mojem ni. Imam Astro 1.7cdti enak letnik, ima enak menjalnik kot OPC in dela zelo slabo. Vzrok je verjetno nepravočasno menjavanje olja, posledice pa škrtanje  (v mojem primeru) v tretjo prestavo, tresenje ob speljevanju.

Na srečo tega na OPC ni, pravzaprav dela izjemno lepo. Kjub temu, sem ob nakupu takoj zamenjal olje v menjalniku.

Sem pa imel težave pri prostem teku, minimalno so se zviševali obrati. Neslišno, videl sem samo na obratomerju.

Bral sem na tujih forumih, da je to lahko posledica že slabih svečk, MAF senzorja, kakšnih vakum cevk itd.

Sem se odločil, da zamenjam svečke, saj je to nekaj kar lahko naredim sam, zgodovina menjave svečk je bila neznana.

Ko sem jih odtegnil me je pričakalo tole:

imag4056.jpg

Vse štiri svečke (Champion) potopljene v olju, ena bolj kot druga. Še dobro, da je avto vžgal. Bi lahk reku, da je kresnu, še predno sem ključ do konca obrnil, tako da tega res nisem pričakoval.

Preberem malo na forumih, kaj je lahko vzrok temu - tesnilo ventildeklca ter pokrovček dolivanja olja.

In res, odstranim staro tesnilo na pokrovčku, itak ni moglo dihtat. Ter zamenjam še tesnilo pokrova ventilov.

imag4075.jpg

(na pokrovčku že novo tesnio, spodaj staro)

imag4063.jpg

Zamenjano!

imag4064.jpg

...

Urejal ŽigecBMW525, 26.04.2019, 12:38.

Prikaži več možnosti
    • jjjernej in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik

Bravo, po podpisu vidim, da ti sraufanje ni tuje, ker imas tudi izkusnje. Bos kaj navil tale motor, ko bos vse zrihtal? Tole bi moralo enih 270KM lepo prenest. Pa povej vsem dizel navdusencem, da se dizelski konji tukaj skrijejo proti bencinarju ;)

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Šraufam trenutno to "lubico", hrošča in osmico. Ampak, če je karkoli takšnega da presega moje znanje, ne grem z glavo skozi zid, ampak dam mehaniku za porihtat. Jaz nisem iz te stroke.

Trenutno še ne razmišljam o navitju, ker še tega nisem dodobra preizkusil. Mogoče kdaj v prihodnosti. Ampak vidim sedaj po temi rocksona in tudi drugih, koliko še enih drugih stvari zraven to prinese. Bom še premislil. Moral bi potem menjati še izpuh, podvozje, špero dodati itd itd. Financ pa ni neskončno :)

Ah dizl.. imam dizla za vsak dan 1.5dci megana in moja ima astro 1.7cdti.. pa je kar agonija. Sedmico, ki sem jo imel 3.0d pred nekaj časa, nimam kaj za rečit, lepo potegne, ampak to je težka krava, ni temu namenjena. Tole je pa igračka in turbo pusti svoj pečat. Zdaj pa ali si človek za 6cilindrov brez turba, ali pa mlinček s turbom. Jebi ga, trenutno mi tole bolj potegne :) In my defence, tud štima ni tak slaba. Pa ne mislim zdaj zvok turba, ampak kar brunda v prostem teku in potem, ko malo potegne, sploh ni tak slabo :P

Aja, drugače jih pa čipajo z drugim izpuhom, IC do 300konjev z obstoječimi bati in glavo.

Urejal ŽigecBMW525, 26.04.2019, 13:10.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 057
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Sem pa imel težave pri prostem teku, minimalno so se zviševali obrati. Neslišno, videl sem samo na obratomerju.

Bral sem na tujih forumih, da je to lahko posledica že slabih svečk, MAF senzorja, kakšnih vakum cevk itd.

Sem te že hotel vprašati, zakaj je Ventildeklc dol. Imam pa jaz na leonu podoben "problem" že kar nekaj časa. V prostem teku čutim in minimalno po obratomerju vidim, da obrati niso enakomerni (večina tega niti zaznala nebi), ponoči sem v takem primeru videl, da je tudi osvetlitev števca nihala. Preventivno sem obnovil alternator, če je slučajno kaj na njem ali reglerju, ampak to ni rešilo zadeve (glede nihanja osvetlitve moram še preveriti). Pa enih 5x na leto se mi zgodi, da motor pri konstatni vožnji +/- 110 km/h za trenutek (mah sekunda) povsem izgubi moč, potem pa spet normalno dalje, kot da se ni nič zgodilo. Napak v računalniku nobenih (imam zamenjane tuljave in svečke). Tole bom moral še raziskati - si mi pa dal par idej.

Šraufam trenutno to "lubico", hrošča in osmico. Ampak, če je karkoli takšnega da presega moje znanje, ne grem z glavo skozi zid, ampak dam mehaniku za porihtat. Jaz nisem iz te stroke.

Trenutno še ne razmišljam o navitju, ker še tega nisem dodobra preizkusil. Mogoče kdaj v prihodnosti. Ampak vidim sedaj po temi rocksona in tudi drugih, koliko še enih drugih stvari zraven to prinese. Bom še premislil. Moral bi potem menjati še izpuh, podvozje, špero dodati itd itd. Financ pa ni neskončno :)

Ah dizl.. imam dizla za vsak dan 1.5dci megana in moja ima astro 1.7cdti.. pa je kar agonija. Sedmico, ki sem jo imel 3.0d pred nekaj časa, nimam kaj za rečit, lepo potegne, ampak to je težka krava, ni temu namenjena. Tole je pa igračka in turbo pusti svoj pečat. Zdaj pa ali si človek za 6cilindrov brez turba, ali pa mlinček s turbom. Jebi ga, trenutno mi tole bolj potegne :) In my defence, tud štima ni tak slaba. Pa ne mislim zdaj zvok turba, ampak kar brunda v prostem teku in potem, ko malo potegne, sploh ni tak slabo :P

Aja, drugače jih pa čipajo z drugim izpuhom, IC do 300konjev z obstoječimi bati in glavo.

Motor navit ni noben problem in tudi najmanjši strošek. Odvisno kaj želiš od avta. Je pa vsekakor dobro preveriti kaj na tem motorju je šibek člen, pa preveriti stanje vseh cevi. Taka preventiva definitivno pomaga. Jaz sem šel v vse ostale modifikacije, ker je avto namenjen uživanju v ovinkih (in na progi) in so bile serijske komponente že s serijskimi konji prešvoh (no, sedaj je avto za vsak dan zgolj pogojno uporaben - višina). Če so tvoje zavore in podvozje kos tvojim zahtevam na cesti, potem ni nujno, da greš takoj v menjavo le-teh in še montaža špere.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 652
  • Avtomobil: /

Na primorskem se tudi ena prodaja, malo prevoženih, prvi lastnik...je na anhttps://www.avto.net...a 2.0 Turbo OPC

Kristus, 9 jurjev. Jaz pa sem se smejal kolegu, ko je GTIja podobnega letnika placal 5 jurjev.
Prikaži več možnosti