Skoči na vsebino

Tresenje avta

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
14 odgovorov v temi
535bmw
535bmw
  • Uporabnik
  • Sporočil: 7

Pozdravljeni!
Imam tezavo na 535d e60 facelift (avtomatski menjalnik). Ko vozim v 6 prestavi na nizkih obratih (1300) in pohodim gas da zamenja v 5, pride na 2jurja obratov ter auto zacne mocno tresti ko drzim gas i ne pospesuje... v drugih prestavah pa tega problema ni.. nazadnje ko sem ga parkrat stestiral mi je potem vrglo napako transsmision faulty. Vandler naj bi bil menjan preden sem kupil auto. Mogoce ve kdo kaj bi lahko bila tezava?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 67 713
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Pozdravljeni!
Imam tezavo na 535d e60 facelift (avtomatski menjalnik). Ko vozim v 6 prestavi na nizkih obratih (1300) in pohodim gas da zamenja v 5, pride na 2jurja obratov ter auto zacne mocno tresti ko drzim gas i ne pospesuje... v drugih prestavah pa tega problema ni.. nazadnje ko sem ga parkrat stestiral mi je potem vrglo napako transsmision faulty. Vandler naj bi bil menjan preden sem kupil auto. Mogoce ve kdo kaj bi lahko bila tezava?

Verjetno menjalnik, oziroma wandler. Kdo naj bi rihtal menjalnik, kateri mehanik?

Everyone is gifted, some open the package sooner!

Prikaži več možnosti
    • 535bmw je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 297
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Pozdravljeni!

Priklopj na racunalnik, lahko ti kaksen ventil nagaja.
Drugace oa tresenje je simptom wandlerja.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • 535bmw je všeč

535bmw
535bmw
  • Uporabnik

Auto sm kupil par mescou nazaj in je reku da je zamenjou wandler.. res da nism videl racuna.. sm mu pa kar vrjel glede na to da je sef autohise auto je bil njegov in se mi je zdel zelo posten.. Cudno mi je da trese samo pri 5prestavi pri 2tisoc obratov.. pri useh ostalih prestavah menja brezhibno in zelo lepo.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Jaz bi v tem primeru probal vsaj olje menjat, ko ni tak strošek, z inpo nardit reset menjalnika, ga po proceduri na novo naučit in bo takoj jasno kje je problem.

Pa tudi videl boš, če je olje bilo res menjano. Če se je wandler menjaval, bi se moralo tudi olje in bi se moralo obvezno naredit reset menjalnika na tovarniške nastavitve.

lp

D.

Prikaži več možnosti
    • 535bmw je všeč

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

Če res trese samo v 5. potem težava zagotovo ni v wandlerski sklopki.

logika sklopk 6_hp26.JPG

Prikaži več možnosti
    • MajoR in 535bmw uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Auto sm kupil par mescou nazaj in je reku da je zamenjou wandler.. res da nism videl racuna.. sm mu pa kar vrjel glede na to da je sef autohise auto je bil njegov in se mi je zdel zelo posten.. Cudno mi je da trese samo pri 5prestavi pri 2tisoc obratov.. pri useh ostalih prestavah menja brezhibno in zelo lepo.

Obrni se na vwdrajverja, on je stručko za menjalnike in verjetno že ve, kje je napaka.

Prikaži več možnosti
    • 535bmw je všeč

535bmw
535bmw
  • Uporabnik

Če res trese samo v 5. potem težava zagotovo ni v wandlerski sklopki.

Imas morda kaksen predlog kaj bi bil lahko problem?
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 610
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Imas morda kaksen predlog kaj bi bil lahko problem?

Moj predlog ti je, da se obrni na njega v zivo. Taksne stvari se ne resujejo preko foruma.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Moj predlog ti je, da se obrni na njega v zivo. Taksne stvari se ne resujejo preko foruma.

Tako je  :ok

Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

If stavkov je v menjalniku malo morje, še ko avto sam vozim in berem kaj mi pravi diagnoza je vedno možnih več odgovorov.

Načeloma pa, če sklopka kontinuirano trese ne glede na obremenitev, potem je torni material izrabljen in menjalnik bo zagotovo potrebno odpret.

Prikaži več možnosti

semson
semson

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 267
  • Avtomobil: BMW 530d M-optik

Ce je to tista 535d ki jo je imel clovek malo iz velenja ki ima avtohiso tako ni cudno da so z avtom sami problemi saj ta avto je imel v okolici slovenjskih konjic,podcetrtka,podplata minimalno 10 lastnikov ki si med seboj podajajo vozila. Vsi samo tankajo i vozijo pol pa en tak nafuka ko kupi avto za sebe.
Prikaži več možnosti

535bmw
535bmw
  • Uporabnik

Ce je to tista 535d ki jo je imel clovek malo iz velenja ki ima avtohiso tako ni cudno da so z avtom sami problemi saj ta avto je imel v okolici slovenjskih konjic,podcetrtka,podplata minimalno 10 lastnikov ki si med seboj podajajo vozila. Vsi samo tankajo i vozijo pol pa en tak nafuka ko kupi avto za sebe.

Auto ni z velenja in okolice .. auto je z kie Randelj iz Kocevja. Auto je bil uvozen iz nemcije. Naredil 25tisoc brez nekih problemou razen tega ki je pomojem res svecka ker mi je nekaj casa nazaj pokazalo napako in potem ne vec.. tako da mislim da ne mislis pravi auto.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Auto ni z velenja in okolice .. auto je z kie Randelj iz Kocevja. Auto je bil uvozen iz nemcije. Naredil 25tisoc brez nekih problemou razen tega ki je pomojem res svecka ker mi je nekaj casa nazaj pokazalo napako in potem ne vec.. tako da mislim da ne mislis pravi auto.

Aha, torej si ga kupil od forumaša. Dec je pošten, ga poznam že dolgo, dam mirne duše roko v ogenj za njega, ne bo te nafukal. Če si z njim naredil že 25k km napaka ne more bit ne vem kako huda, vseeno pa zadeve preveri, da ne bo kake dodatne škode. 

Sicer pa E60 535d rade tresejo, podoben primer je imel kolega ki je načipal svojo 535dT, ampak njemu je treslo samo pri pospeševanju na polno. Je pa on s tistim avtom potem naredil kar nekaj km (mislim da 100.000 ali celo več) in zadeve ni nikoli porihtal, niti mu ni ničesar potrgalo. E60 535d je pač stroj, treba se je zavedat da je ta motor že serijsko precej navit in so določene komponente že na meji zmogljivosti. Tako da če malo trese ni nujno da je kaj hudega, vseeno pa je stvari dobro spremljat in jih imet pod kontrolo.

Prikaži več možnosti

535bmw
535bmw
  • Uporabnik

Opala zjle sm sele vidu da sm pod napacno temo napisov k mam tole pa dokler je hladn auto da mi obrati minimalno nihajo.. za minimalno nihanje je vrjetno tezava v grelnih sveckah. Tukej sm pa prklopu na komp in sm dobil odgovor da je verjetno tesnenje esklopke in da bo treba podreti in pogledati da je vrjetno toto... sm pa opazil da je en meu ta isti problem pa da je blo tole :

https://www.bimmerfe...#/topics/654634
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.