Skoči na vsebino

2000 E46 323Ci orientblau - moj prvi avto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
132 odgovorov v temi
NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 111
  • Avtomobil: e46 323ci

Evo en majhen update, ker sem še par stvari porihtal. 

Zadnjim blatnikom, ki sem jih širil sem dodal silikon, zato da vsaj malo pomaga z rjo sedaj pozimi (vsaj mislim da bi lahko pomagalo)  :ok2

Potem avto se sedaj ni vozil 7-8 dni ker je star hladilnik počil in pa ena hladilna cev. To se je po vsej vrjetnosti zgodilo zaradi starosti ali pa ker sem prenizek za naše ceste ter sem nekje nasedel, ali pa je kdo drug ko ga je vozil, ker se jaz ne spomnim da bi kje samo je  vseeno, zaj je kaj je :-D . V glavnem včeraj sem dal not nov hladilnik in cev, ki je počla. Dela je bilo za kake 2 uri ter zelo preprosto. Ko smo star hladilnik ven potegnili se je vidlo, da je spodaj cel upognjen, prav tako je imel luknjo v sredini  spodaj oz. je bil popokan. Najbolj pa je puščal na sovoznikovi strani spodaj kjer predpostavljam da se je ruknil al pa kaj nevem (priložim kako sliko). Avto gre tudi zaj pred zimo še ličarju da malo popravi praske ključev po avtu pa malo rje na pragu, vglavnem da ga malo porihta in pripravi na zimo. 

Dodam še kakšno sliko stranskega profila ko sem zadnjič širil blatnike pa nisem dal nobene slike ob strani. Samo toliko za referenco prej je bila zadnja felna čisto na robu sedaj je par mm noter ampak vseeno dobro izpade (vsaj meni). Ima mogoče še kdo kako priporočilo za zimo kaj bi bilo fajn nardit? Itak pomoje nebo nevem kaka zima samo vseeno :-D . 

Pripete slike za predogled

• 20191020_071302_HDR.jpg
  • 20191031_142715.jpg
  • 20191031_142722.jpg
  • 20191020_065412.jpg
  • 20191018_124136.jpg
Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Evo en update, avto je sedaj prišel od ličarja in je rust free, popravile so se tudi kakšne drobnarije okoli celega avta.

Avto je sedaj pozimi na 17kah z gumo 225/45/17 vse okoli. 17ke so original in sem kupil rabljene. Bile na bmweju serije 7 dimenzije so 7.5j al 8j in et 35 se mi zdi. Zgleda kr ok za winter setup, sem pa razmišljal da bi mogoče raje dal razširjene 17 colske jeklenke gor (nevem pač fajn mi zgledajo). Imajo tudi okrasne sredinske pokrovče gor tako da zgleda malo lepše. :laugh

Evo priložim še kakšno sliko. Aja kupil sem tudi zadnji lip spoiler kateri se je tudi že pofarbal, samo ga še nisem uspel dati gor, ko ga dam bom objavil, prav tako so slike pred obiskom ličarja tako da če kaj opaznite na sliki da ne štima zaj štima  :-D  :ok

• received_485526339020360.jpeg
  • IMG_20191120_163602_699.jpg
  • received_554703371996693.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 305
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Hladilnik mi zgleda, da je umrl na klasičen e46 način :ok napihne se.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 185
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Prednji odbijač sploh ne paše. Dej M tehnik gor, al pa navadnega.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: Tvoja mama

Platišča tudi ne.

swg.jpg

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 509
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Glede na to da je uporabnik po mojih izračunih star 21 let, avto izgleda dodelan po okusu. Še imam upanje, da bodo tudi mlajši uporabniki nekoč takšni norci kot mi. Motor ima tudi taprav, sploh v današnjih časih ko vsi drkate na porabo, touch sr in elektriko. 

Evo za avtorja še moja bivša 323ci, ker je nikakor nisem mogel pozabiti sem jo po nekaj letih pavze nadomestil s e92 325i.. Katero še pa spravljam tako daleč da mi bo ostala v spominu kot e46.

20160809_182736.jpg

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Tudi sam sem bil 12+ let na 323i, sicer limuzini, ker so bili v času kupovanja coupeji ali čisto zgonjeni ali predragi za prvega bmwja :) Najlepši spomini na svoj prvi avto!

Avtorju pa želim čimveč varnih km in eno samo sporočilo: po pameti!

p.s.: Tudi moj je bil temno moder, tako da  :metalc, upam, da se kdaj v MB vidima :)

Urejal bpavsic, 25.11.2019, 16:09.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Ja zavedam se da vsem ni všeč m3 odbijač na coupeju, pač jaz sem ga dal, ker mi zgleda zelo agresiven, predvsem pa sem dal zato ker pride še splitter, ki pa je samo za m3 odbijač. Pač vsak ma drugačen okus. Prav tako pa nimam namena ta avto spremenit v nek m3 look.... Ker mi je to glupo, pač hočem da se vseeno še vidi da je coupe. Samo pač na nek svoj okus, kak mi paše, zato sem tudi kupil avto, ki je imel še vse v originalu. Pač te 17ke sem dobil za zelo dobro ceno pač za prvo zimo bojo že ok, itak se mi zdi da večino ljudi fura pozimi 16ke (al pa sploh ne vozijo pozimi), ki pa zgledajo bolj bogo ko pa te 17ke  :ok2

Point celega mojga builda je da vse skup paše pač meni osebno na letnih 18kah zgleda bolano dobro, rad bi da ni nekaj preveč ampak se zavedam da ima vsak svoj okus kot sem že rekel.

Platišča tudi ne.

Hvala vam ja, kakršn koli feedback je dobrodošel, tudi pripombe... te mam še bolj rad  :-D . Ja avto sem kupil ko sem bil 19, sedaj sem 20. Glede na to da si vse financiram sam in sem še študent, je kr strošek ja ampak mi je fajn, se veliko naučiš. Do sedaj sem že kr nekaj dnara vrgel not za modifikacije (kakih 3k mogoče mal več, brez benza itd.) ampak se mi zdi da sem vseeno prišel kr poceni skozi ker večinoma sam šraufam al pa s kolegi  :ok

Glede na to da je uporabnik po mojih izračunih star 21 let, avto izgleda dodelan po okusu. Še imam upanje, da bodo tudi mlajši uporabniki nekoč takšni norci kot mi. Motor ima tudi taprav, sploh v današnjih časih ko vsi drkate na porabo, touch sr in elektriko. 

Evo za avtorja še moja bivša 323ci, ker je nikakor nisem mogel pozabiti sem jo po nekaj letih pavze nadomestil s e92 325i.. Katero še pa spravljam tako daleč da mi bo ostala v spominu kot e46.

wau zgleda zelo lepo, vrjamem da prvega avta ne pozabiš ja.... Komaj čakam da nebom več mlad voznik da bo vse skup mal ceneje  :laugh

Tudi sam sem bil 12+ let na 323i, sicer limuzini, ker so bili v času kupovanja coupeji ali čisto zgonjeni ali predragi za prvega bmwja :) Najlepši spomini na svoj prvi avto!

Avtorju pa želim čimveč varnih km in eno samo sporočilo: po pameti!

p.s.: Tudi moj je bil temno moder, tako da  :metalc, upam, da se kdaj v MB vidima :)

Ja se vidimo, vedno se rad srečam in pogovarjam o avtih... Ja po mestu ga nikoli ne divjam (ker sem itak prenizki za divjanje)  tu pa tam ga zategnem  če ni nobenega na cesti, drugač pa ja taka je situacija. Čeprav je star avto je še vedno dovolj močan da te hitro preseneti. Zato nebi rad koga ubil al pa sebe...

Urejal NčTazga, 25.11.2019, 17:12.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 280

Kar rihtaj si ga po svojem okusu, vazno d aje tebi vsec ;)

In ne, se smo mladi ki imamo radi 6 ognjev pod haubo :)
Prikaži več možnosti
    • DJ Falco, BMW_V10 in NčTazga uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 080
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Ma ti samo rihtaj kot ti paše. Glavno, da je tebi všeč. Tudi moj prvi je bil e46 in to so super študentski avti :D
Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 019
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Čisto ok zgleda, tudi z M3 look odbijačem...

glede zimskih platišč... pa saj so za zimo... moja so tudi obupna, pa se ne sekiram :) glavno da je poleti tak, kot more bit  :ok 

se vidima še kaj na cesti  :ok 

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

se vidima še kaj na cesti  :ok 

Hvala vsem in yes, se vidimo  :-D

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Sem dal gor lip, zgleda kr ok, samo malo razmišljam da dam zadaj nek drug odbijač, da mal vse poveže skup... Mogoče mtech2  al pa kaj podobnega, bom še videl se ne mudi... :ok

Evo par slik kako zgleda trenutno...

• 20191126_161650.jpg
  • 20191126_161644.jpg
  • 20191126_161944.jpg
  • 20191126_161700.jpg
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 472
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sem dal gor lip, zgleda kr ok, samo malo razmišljam da dam zadaj nek drug odbijač, da mal vse poveže skup... Mogoče mtech2  al pa kaj podobnega, bom še videl se ne mudi... :ok

Evo par slik kako zgleda trenutno...

Lip se mi zdi da ni oriđi? Sicer pa kot pravis tvoja stvar tvoj okus in prav je tako. :) Če pa hočeš moj nasvet, pa zadnji odbijač MT2, pa seveda dobi kje original lonec z dvojnim izpustom pa še stranska praga M, pa ene dobre 17 ali 18 col pa si zmagal :ok

npr: 18 style 108 zakaj? ker jih ni tako pogosto na e46, pa se mi zdi da mu dober pašejo, so bbs dvodelne in lepo odprte in lahko čiščenje, s časom pa  še morda diske in čeljusti urediš da pride tudi vse lepo do izgleda.  

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Lip se mi zdi da ni oriđi? Sicer pa kot pravis tvoja stvar tvoj okus in prav je tako. :) Če pa hočeš moj nasvet, pa zadnji odbijač MT2, pa seveda dobi kje original lonec z dvojnim izpustom pa še stranska praga M, pa ene dobre 17 ali 18 col pa si zmagal :ok

npr: 18 style 108 zakaj? ker jih ni tako pogosto na e46, pa se mi zdi da mu dober pašejo, so bbs dvodelne in lepo odprte in lahko čiščenje, s časom pa  še morda diske in čeljusti urediš da pride tudi vse lepo do izgleda.  

Zej če je lip original al ni nevem, sem ga iz enega zlomljenega coupeja dol pobral pa dal špricnit, original lonec mam itak doma, sam nimam namena menjat se mi sedaj 100x boljše sliši (fajn poka ko se segreje avspuh in ob menjavi prestav ter ko spustiš gas v prestavi, da ne govorim o blokadi :laugh ). MT2 odbijač sem se glih včeraj z enim dogovarjal in ga bom po vsej verjetnosti nabavil, za prage pa sem razmišljal naredit sam take podaljške samo bom še videl  :ok2 . Letne 18ke BBS RS GT (replike)ki jih imam sedaj so mi kr ok in nimam namena zaenkrat novih kupovat, spredaj pa pride še carbon fibre csl splitter ampak ne tist iz celega, taka 2 podaljška se kupita ko nista povezana se da vsak na svojo stran odbijača. Pač tak je plan trenutno.

Urejal NčTazga, 27.11.2019, 16:54.

Prikaži več možnosti

58f20
58f20
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: Tvoja mama

Avto izgleda spredaj konkretno nizek. Kakšna je vožnja?

swg.jpg

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Avto izgleda spredaj konkretno nizek. Kakšna je vožnja?

Osebno sem zelo zadovoljen s trdnostjo, pač na m podvozju je bil bolj mehek ampak ne zelo. Pač ko voziš moreš bit malo bolj pozoren na cesto, načeloma so v MB kr ok ceste po mestu tako da ni velikih težav. Pač na ležeče malo pod kotom al pa z nižjo hitrostjo pa gre, prav tako v garažnih hišah je pritličje tvoj prijatelj, razn če ni lep dovoz v višja nadstropja. Pač sprijazniš se da tu pa tam mogoče kaj popraskaš na grdih dovozih. Osebno ko sem ga vozil po centru LJ sem bil bolj razočaran nad cestami, se mi zdi je več lukenj in ovir. Pač če pa je zelo dosti lukenj pa malo plešeš po cesti hahaha  :-D  :-D . Drugač pa ja  sploh ni nekaj trd vsi, ki so se peljali pravijo da je čist ok in da se sploh ne čuti da bi bil na nekih cenejših gewindah. Edino če zadaneš kakšno luknjo ja pol pa se čuti da ni original ampak res ni hudo  :ok2  Če pa živiš kje ko niso ok ceste pa itak ne furaš tak nizko.

Aja pa na pločnik tud ne moreš  :laugh  :laugh

Urejal NčTazga, 27.11.2019, 18:53.

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Evo en malo žalostn update  :laugh  :laugh  :laugh

Avtu sem menjal manjši jermen (ki je spodaj nižje) ker je malo cvilil, odstranil sem tudi 323ci oznako ter shranil zančko če bi hotel naslednji lastnik dat nazaj gor 323ci.

Žalostno pa je to da mi je danes ko je bil avto parkiran cel dan in noč pred blokom nekdo zlomil stransko ogledalo, prav tako je popraskan bok 15cm s kluči...  :confused, sumim nekega mimoidočega ali pa soseda ...  V glavnem kr nekaj malo mi je vse skup pokvarilo dan, ne razumem ljudi, ki to delajo. Itak je star avto in neka e46ka ne vem zakaj bi to nekdo naredil ampak ok zaj je kar je... Kupil sem tesnilno maso oz. lepilo in mislim to skup zalepit da bo vse skup držalo. Upam da bo ok, in da bo držalo bp.

• 20191210_162130.jpg
  • received_799158163890479.jpeg
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 027
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Samo eni pa so res kreteni. Poznam zgodbo enega tipa, ki si je kupil passata in so mu ga pred blokom tolikokrat popraskali, da je avto prodal, ker ga je skozi barval.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Samo eni pa so res kreteni. Poznam zgodbo enega tipa, ki si je kupil passata in so mu ga pred blokom tolikokrat popraskali, da je avto prodal, ker ga je skozi barval.

joj  :frown  :frown

evo tako sem stvar rešil, stvar sem zalepil in zgleda OEAm sploh se ne vidi da bi kaj bilo edino morem še malo počakat da se posuši da konkretno stestiram če drži, prav tako elektronika vsa deluje normalno

• 20191210_203539.jpg

Urejal NčTazga, 11.12.2019, 20:22.

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.