Skoči na vsebino

2000 E46 323Ci orientblau - moj prvi avto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
199 odgovorov v temi
RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

Tipe smo tako nastavili da je notranji tip malo krajši da paše obliki odbijača, ker drugače zgleda ko da je en malo predolg. Upam da si mislil take slike (nastavkov iz boka), ali si mislil sliko celega avta z boka?

To je to  :ok

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 165
  • Avtomobil: e46 323ci

en kratek update

Ker sem opazil da nisem nič kaj objavljal slike notranjosti, bom par stvari napisal. Prejšni teden sem menjal tepihe in sicer so bili prej gumijasti.

Kupil sem sive ter jih globinsko spucal sedaj izgledajo top, naredijo notranjost vizualno večjo   :laugh

20200721_153809.jpg

Prav tako je menjana ročica za prestavljanje menjav, okoli nje je sivi semiš manšeta. Prav tako imam vgrajeno napravo, ki mi omogoča da imam bluetooth in pa klice preko business bmw radia. Sumim tudi da so menjani zvočniki saj je zvok v avtu zelo dober/kvaliteten ter ima veliko bass-a (trese cel avto ko je do konca). Sam tega nisem menjaval, tako da če je menjano je to delal kakšen lastnik pred mano. V avtu so zaenkrat električni sedeži, mislim pa v prihodnosti menjat za nekaj bolj športnega. Od opreme še ima senzor za dež, notranji alarm itd. Nevem ne zdi se mi poseben, načeloma je notranjost zelo dobro ohranjena, predvsem plastike ter letvice in armaturka. Se pa počasi lepi strop (bomo že zrihtali)  :eek

20200721_153818.jpg

Danes sem tudi prefarbal difuzor na katerem se je obrabila plastika.

20200725_155846.jpg

20200725_155841.jpg

Preprosto sem zamaskiral ter prefarbal s 5 slojev plastidipa. Nastali izdelek je občutno lepši, ter sem zadovoljen. 

20200725_173544.jpg

20200725_175742.jpg

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

en zanimiv updejt  :)

Kupil in zmontiral sem 15mm distančnike po naročilu (saj so platišča z luknjo za e39). Fitment je sedaj perfekten in spredaj sedijo gume flush, edino malo sem prenizek saj mi preko lukenj praska guma ob blatnik in s tem lušči lak na blatniku ter dela rise v gumo. Prostora je manj kot za prst  :ok2

To mislim rešiti tako da dodam še cambera ali pa malo zvišam avto kar sicer nočem.

Probal bom rešiti čim bolj elegantno, da še vedno zgleda solidno  :-D

Tako je zgledal fitment pred distančniki:

20200730_190607.jpg

20200730_190612.jpg

20200315_162206.jpg

Tako pa sedaj z distančniki:

20200730_190545.jpg

20200730_200854.jpg

20200730_200829.jpg

Urejal NčTazga, 01.08.2020, 01:35.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, bmw-nani in 4 ostalim je všeč

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 614
  • Avtomobil: 330 xi

Sedaj je super :)
Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 729
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

To ti spredaj prijema?

Al distancnike postruzis na 12mm, al pa blatnike povaljckas.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 837
  • Avtomobil: e61 525DT

Hja, distančnik je za cca 5mm predebel. Z višanjem bo zgledal pa "kmečko". Valjčkanja pa bi se jaz osebno izogibal ....

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

To ti spredaj prijema?

Al distancnike postruzis na 12mm, al pa blatnike povaljckas.

Hja, distančnik je za cca 5mm predebel. Z višanjem bo zgledal pa "kmečko". Valjčkanja pa bi se jaz osebno izogibal ....

Ja praskalo je na vsaki luknji na cesti ter mi je že malo potrgalo lak na blatniku. Sem pa stvar že rešil oz. izboljšal.

Zvišal sem avto za cirka 4 navoje na gewindah, prav tako sem dodal cambera, sedaj je okoli -4 ali -5 tu neki.

Dodam sliko kako sedaj zgleda. Načeloma sem zadovoljen, med blatnikom ter gumo je sedaj prostora za prst.

20200802_143919.jpg

Prikaži več možnosti
    • rokomah, tipmisle in kristijan123 uporabnikom je všeč to sporočilo

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Še en zanimiv updejt  :-D

Na avtu je  bil narejen ECU remap, blokada zvišana na 7k, optimizirano delovanje vanosa, secondary lambda delete. Prav tako imam burble tune, kateri se vklopi s klikom na gumb. Remap je bil narejen tako da se je na avto naložila 325 mapa, potem pa sem naredil par pullov, ter se je nato pogledalo log ter optimiziralo. V primerjavi s prej avto vleče bistveno bolj. Sploh po 5k obratov ter vse do 7k  :cool . Zanimivo mi je da vleče cel cajt  bolj in vedno bolj močno, v primerjavi s prej ko je samo do 5,5k-6k vlekel potem pa se nekako ustavil do blokade na enaki moči oz. z enako močjo je vlekel. S tem tunom naj bi po besedah tunera dobil nekih 25hp, v kolikor to drži ne morem potrditi je pa razlika več kot očitna. 

Razlika v 3tji prestavi od 20-150 se je štopala in je 3 sekunde. Zaj koliko je to točno izvedeno je zdaj spet vprašanje ampak sej pravim čuti se.

Na tem linku je video od burbla ko je avto na mestu: https://mega.nz/file...SqANpIhNnTCd55w

Ko se avto vozi in mašina zavira so burbli občutno glasnejši, narejeno je tudi tako da med prestavljanjem menjav poka  :eek

Priporočam če kdo hoče malo poživet svoj avto, itak pa je zelo customizable oz. se da zmenit kaj točno bi mel tako da je top. Zato sem tudi dal burble na gumb, ker bi mi pomoje šlo na živce če bi bilo celi čas prižgano.

aja morem še dodat da se je poraba občutno izboljšala za kakšen liter  :-D

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 998
  • Avtomobil: E46 320i

Kje pa si to tunal?
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Kdo pa ti je optimiziral atmosferca in kaj sploh je ta burble tune?

Me zanima ce bi se mojga golfa dalo malo optimizirat, ker med 3-4,5k rpm ni bas poskocen, oz. mi je malo prevec zvezen in bi rad da je malo bolj grob.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Burble je da poka ko spustiš gas :) m52tub25 ma baje kr nekaj rezerve v mapi, niso to tipični prirastki
Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ja, to vem kaj pomeni. Sem zgooglal zdaj da je to dejansko sw mod in ne hw mod.

Kdo ti je pa to tunal in kolko te je kostalo?

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Kje pa si to tunal?

Kdo pa ti je optimiziral atmosferca in kaj sploh je ta burble tune?

Me zanima ce bi se mojga golfa dalo malo optimizirat, ker med 3-4,5k rpm ni bas poskocen, oz. mi je malo prevec zvezen in bi rad da je malo bolj grob.

Ne ta tip se ukvarja samo z m52, m52tub pa m54, sem ga vprašal pa je rekel da noče da se govori kdo je  :ok2 . Ta optimizacija v praksi pomeni to (koliko sem ga razumel in kaj sem videl) da je potegnil iz računalnika tisto tabelo za gorivo pa dovod zraka al kaj jaz vem, in pol nastavi AFR (air-fuel ratio). Pol glede vanosa koliko sem razumel malo spremeni kdaj in kako se aktivira pa koliko se obrnejo odmične, pa še nekaj da se DISA bolj odpre oz. da dlje časa ostane odprta kot tovarniško.

Mislim pa da bi pomoje znal na vseh avtih to nardit (pomoje je isti princip, ker mi je razložil če dam večje oz. druge odmične lahko tudi prilagodi mapo), mogoče je samo potreben drugačen program da to ureja  :confused  (idk). Načeloma sem imel namen dat športne kolektore, tako da je rekel ko to dam naj pridem še enkrat.

Aja btw če kdo ve kateri športni kolektori fajn pašejo na m52tub25 naj mi pove, ker neki ebay pa pol prilagajat mi ni glih. Slišal sem da baje te Schmiedmann dobro pašejo, če ma kdo kako informacijo.

Za njega sem prek kolegov prišel tako da je bila cena zelo ugodna glede na razliko v vožnji (cikra 150eur.)

Drugač pa obstaja tudi online in se da kupit prek DGmaps (http://dgmaps.co.uk/ (pod rubriko Shop/ECUs)). Če pa bi kdo res bil zainteresiran pa naj mi piše zs, ga lahko dodatno vprašam. 

Burble je da poka ko spustiš gas :) m52tub25 ma baje kr nekaj rezerve v mapi, niso to tipični prirastki

Ja burble je da ko mašina zavira poka iz avspuha oz. pri moji mapi še med prestavljanjem.

Je pa rekel da načeloma se m52tub25 še najbolje odzovejo na mapo oz. da se da največ ven spravit (odvisno tudi od kondicije mašine, kilometrov itd.), je pa to software mod kot je bilo gor napisano ja  :-D

Urejal NčTazga, 09.08.2020, 15:05.

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

En kratek updejt, električni fen je crknil, in sicer tako da je celi čas delal, tudi ko sem vgasnil avto. Sem se pogovarjal s parimi mehaniki so rekli da baje nek računalnik/rele na fenu crkne in pol vedno dela. No vglavnem zdaj je not drugi in dela normalno. Aja priložim tudi video burbla od zunaj ko se avto vozi, na tem linku: https://mega.nz/file...FCmnwl8b-vvrZzs Glede kolektorjev pa sem gledal, da bi vzel od m52 brez katov pa predelal zadnji del da paše na avspuh od m52tub, nevem to še morem razmislit. Prav tako imam ene športne sedeže nagledane, pa me zanima če kdo pozna kake dobre aftermarket sedeže s TÜV, al se najbolj splača vzet športne od bmwja. Nočem da zgleda preveč ''boyracer'', ampak da paše z notranjostjo od e46.  Dodam še par slik da nebo tak monotoni updejt  :laugh

IMG_20200821_213603_909.jpg

IMG_20200821_213559_158.jpg

IMG_20200821_213554_219.jpg

Urejal NčTazga, 27.08.2020, 11:18.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

https://www.gm-carso...le-BMW-E46.html
Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

To je super opcija, ampak nebom vzel takih kolektorjev, ker mi ni všeč zvok, preveč raspy. Sej zato bom vzel m52 kolektorje brez katov, ker so original BMW in nimajo takega raspa oz. zvok ni rezek. Par kolegov ma od ebay kolektorjev do schmiedmann, pa nism fan zvoka. Pač ne sliši se slabo pa zavedam se da so šestaki itak v osnovi raspy ampak sej pravim pomoje bo m52 top. Sej sem že našel ene tako da ko kupim pa montiram dam neki klip  :ok

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

en zelo zanimiv updejt  :eek

Zamenjal sem notranjost, in sicer sem kupil športne električne memory sedeže iz blaga, ter zadnjo klop.

Menjava je bila dokaj preprosta, edino pazit je bilo treba da se ne zlomijo stvari oz. plastične klipsne pri menjavi.

received_677268506478343.jpeg

received_759458658164992.jpeg

Kupil sem tudi tapete v črni barvi, vendar jih nisem vgradil saj imam namen preoblačit celotno notranjost v svetli kombinaciji in mi je trenutno vseeno dokler ne preoblečem. Zato sem črne tapete že prodal.

20200905_193010.jpg

20200905_193017.jpg

Sedeži so temne barve kljub temu se mi zdi da zelo lepo pašejo v kabino zaradi črne armaturke ter volana.

Malo je eurokrem ampak sem zelo zadovoljen kako je izpadlo.

20200905_194148.jpg

20200906_133918.jpg

Zadnje tapete kot se vidi, že malo razpadajo ampak sej pravim vse se bo preobleklo, zdaj še razmišljam o barvni/materialni kombinaciji.

20200906_133924.jpg

Kupil sem tudi kolektorje brez katalizatorjev od m52, tako da to gre tudi počasi not  :cool

FB_IMG_1598634906264.jpg

Stare sedeže prodajam za mali denar če bi kdo mel. So električni ter zelo dobro ohranjeni.

Urejal NčTazga, 06.09.2020, 13:57.

Prikaži več možnosti

Strejt6
Strejt6
  • Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: E46 320Ci B30, MR2 AW11

Brez katalizatorjev? Kako bo pa to šlo čez pline na tehničnem :-D ?

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Brez katalizatorjev? Kako bo pa to šlo čez pline na tehničnem :-D ?

:-D  :-D  ni panike, mogoče dam kak katalizator gor  :ok2 , drugače pa veliko ljudi dela brez katalizatorjev tehnične.

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Evo kratek update.

Avto je sedaj na novo remapan zaradi kolektorjev. Zvok je brutalno dobro izpadel. Raspa oz. rezek skoraj nič ni, ima zvok kot nek e36 m3.

Prav tako je na avtu sedaj še launch control, avto ob stisku sklopke in gasa drži obrate na neki "fejk" blokadi in potem samo spustiš ter gre.

To launch control blokado sma s tunerom perfektno nastavla(4,5k) saj ob speljevanu grabi avto in ko gre pa še malo ritka zapleše  :-D . Občutek je top, kot da mam 400konjev  :laugh  :laugh  :laugh . Video speljevanja z launch contol je na tem linku: https://mega.nz/file...inIio-ZoDBp8ho 

Mapa oz. tune pa je bil narejen, tako da je optimalno za mojo mašino/stanje/modifikacije. Naredila sma kakih 8-10 pullov, z 8mimi različnimi mapami. In sicer sma pri vsakem pullu imela live log (da v živo vidima kako dela mašina koliko je navora itd.). Z vsako mapo sva obrnila vanose malo drugače in sicer za vsak pull od 80°-120°. Torej za prvega 80°, potem 85°, 90° itd. Dokler nisma prisla do 120°. Potem ko sma imela vseh 8 map zlogiranih, sma pogledala, kje se najbolje obnaša mašina glede na obrate/zamik vanosa. Nato je tuner razrezal vse mape ter jih je tam kjer so najbolj učinkovite prilepil. Tako da sma na koncu imela mapo, ki je bila združena iz vseh 8 pullov/logov skupaj. Torej za vsakih 5° spremembe vanosa, na določenih obratih. Takoj ko sma naložila mapo sem čutil razliko v vožnji ter kako agresivno vleče avto. Še vedno je blokada 7k, prav tako pa mi še sedaj ob stisku na gumb strela ogn iz avspuha  :laugh  :laugh . Mal je glupo sam mi je smešno. 

Aja priložim še sliko končnega pulla/loga z končno mapo. 20200920_191217.jpg

To je bilo v 3tji, in sicer je to približek torque-a oz. navora. Največ navora ima med 5k-6k. Je pa ta krivulja dokaj lepa in ravna ter se vidi da je povsod dokaj enakomeren navor. Če bi gledali krivuljo z original mapo , bi bil navor bolj postopen pa ni bil tako visok graf oz. na določenih mestih sploh v nižjih obratih ga je manj. Je pa to street pull tako da avto ni bil na valjih, je pa isti princip, saj so bili vsi pull izvedeni pod enakimi pogoji v isti prestavi ter do istih obratov. Po njegovih besedah ter občutku bi sedaj avto moral imeti okoli 200konjev mogoče kaj več/manj. Saj je vse bazirano od prejšne 325 mape.

aja opazil sem da je sliko za krivuljo navora narobe obrnilo (na glavo), bom dodal pravilno obrnjeno  :)

Urejal NčTazga, 22.09.2020, 10:08.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.