Skoči na vsebino

2000 E46 323Ci orientblau - moj prvi avto

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
199 odgovorov v temi
NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik
  • Sporočil: 165
  • Avtomobil: e46 323ci

Ok sem obrnil zaj bi moglo bit ok.

20200920_191214.jpg

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 322
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Odlično :ok Koliko si dal za kolektorje?

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Odlično :ok Koliko si dal za kolektorje?

Kolektorji so me prišli ugodno, cirka 70 eur, pač edino par modifikacij je bilo treba naredit, saj ne pašejo dalje na avspuh od m52tub mašin. Tako da je še to nek dodaten strošek pri tej zamenjavi. Sedaj je narejeno tako, da je vse na prirobnice in paše, ter se da preprosto odstranit. Zvok je zelo dobro izpadel, avto se v obratih agresivno dere, ja pa še vedno civilizirano in fajn globoko brez značilnega "scanja po plehu"/raspa od bmw-ja. Po mojem mnenju je sedaj perfekten zvok, mogoče še dodam 1 rezonator, ker je  prisotno malo donenja oz. drona pri 2.5k. Bom pa še posnel zvok pa objavim ko utegnem.

Urejal NčTazga, 24.09.2020, 18:59.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

evo en update in obljubljen sound clip, menjano je bilo olje pa filter- 231000km (ni nič spil), potem poraba se je po tune-u zelo izboljšala.

Npr. na avtocesti imam po BC 6.7l ko vozim 130 +/- 15km/h v 5ti. Pač ko je burble vklopljen je druga stvar saj bencin meče not, ampak ni slabo.

Posnetek zvoka je na tem linku: https://mega.nz/file...SeMb9Fpyw2f-yw0

Posnet je launch control od zunaj, brez burbla, potem pa en posnetek ko mu samo na mestu do 3k-4k obratov dam gas, pol pa še malo kak strela ogenj  :laugh  :napaka . Sej pravim načelom sem zadovoljen z zvokom tak v območju 2.5k-3k je malo raspa drugač pa top zvok. Aja mogoče je na kakem posnetku malo popačen zvok, ker je posneto z različnimi telefoni. Pa še take frekvence so da nekateri mikrofoni ne zaznajo glih najbolje.

Urejal NčTazga, 03.10.2020, 09:46.

Prikaži več možnosti
    • BMW_V10 in AsdAsd uporabnikom je všeč to sporočilo

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

En malo žalosten updejt, pač uspelo se mi je zabit z avtom  :crazy

Pač sistem za spodrs mi ne deluje že nekaj časa, pa sem biu prelen da bi zamenjal abs senzor. Zato vedno ko vozim po dežu je zelo sketchy ker mi kopa oz. izgublja oprijem še v 3tji, sploh ko je zelo mokro. No vglavnem zelo močno je lilo in ko sem iz krožnega zapeljal mi je malo zaneslo zadek kot ponavadi, ko pa sem poravnal avto in lepo že peljal je bila zelo velika luža in mi je samo zaplaval po vodi pa me je začelo obračat. Pač karkoli sem naredil z volanom ni vplivalo na pot avta, ker ni bilo trenja s cesto. Velikokrat sem že šel pošrek pa vadil krožne itd, ampak sedaj sem zgubil vso kontrolo nad avtom. No pač zabil sem se kr fajn v robnik, da me kr vrglo gor na njega z avtom. Karoserija ni poškodovana, samo blatnik spredaj je malo barva od trka odpadla, pač tam ko je bil gor kit. Potem ta plastični prag mi je počil pa še malo odbijač in meglenka. Odbijač je minimalno poškodovan, prag bom začasno fural potem pa imam namen dat mtech2 pragove. Kar pa se tiče podvozja je pa kar veliko počilo. Po eni strani vredu ker sem zdaj zamenjal več kot pol podvozja dal nove gumice nosilce itd. Po drugi strani pa brezveze strošek.

Poškodovano/ počeno je bilo naslednje:

- zadaj je roka počla, camber roka, polosovina, kolesni ležaj, absenkel/akšenkl al kak se imenuje, ter amortizer od gewinde je vtrgalo na pol.

20201004_135501.jpg 20201004_170636.jpg 20201004_160439.jpg

20201004_170644.jpg 20201004_135509.jpg 20201004_160001.jpg

- spredaj je hin sprednja roka, končniki, camber plata, nosilec motorja - sovoznikov, pa še absenkl sem menjal, ker nisem biu ziher če je zvit al ne.

received_705212527044605.jpeg

- sprednja pa zadnja felna sta tud hin, zadnja je počla, sprednja pa se samo malo zvila, mislim da se da obe rešit, ker ni tak hudo samo bom zadnjo pomoje novo kupil, ker se mi zdi ko enkrat švasaš felno itd. ni nikoli isto. 

20201004_160434.jpg 20201004_143805_HDR.jpg 20201004_223441.jpg

Ok torej sem se odločil da avto popravim, s kolegi smo ga v petih dneh skup spravli, vbistvu smo čakali 2 dni samo zaradi delov, ampak glede na to da noben ni po izobrazbi mehanik, se mi to zdi zelo uspešno.

Pač prva dva dneva smo vse razstavili da vidimo škodo itd. Nato pa sem vse dele naročil, nekaj novih nekaj rabljeno itd. Kupil sem tudi vse nove ležaje za amortizere, potem nov nosilec, gumice za nosilce, novo roko, končnike itd. Zadaj sem začasno dal en obični amortizer, samo da na njem avto počaka dokler ne pridejo nove gewinde oz. nov set.

20201006_194049.jpg

Prav tako bom še naročil vse nove senzore, pa še zajlo za ročno je treba napeljat na sovoznikovi strani avta. Pa še eno lepo optiko rabi  :laugh

potem pa normalno še to glede blatnika mogoče kr novega kupim, zaenkrat bom dal prek neki wrap dizajn al pa neke nalepke da malo skrijejo to svinjarijo al pa nekaj, morem še razmislit.

Avto je sedaj na 17kah, pač zimskem setu, pa itak bo zdaj kmalu zima tko da bom preživel hahahhaha

20201010_173022.jpg 20201010_173032.jpg

Aja na sliki je avto brez avspuha ker sm ga dol dal dokler ne zrihtam zajle  :laugh

Urejal NčTazga, 11.10.2020, 14:02.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 998
  • Avtomobil: E46 320i

Kakšne gume si pa imel, zgledajo nekam zlizane?
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Kakšne gume si pa imel, zgledajo nekam zlizane?

Ja sej je blo kr malo profila ker sem jih kuril že celo poletje, pa sem si mislil ajde do zime bo, so pa michelin pilot sport 3 255/35/18. Profila je pred poletjem bilo še veliko ampak ja, to je itak tudi eden od faktorjev zakaj je do tega prišlo. Nebom se izgovarjal,  :)  absolutno lekcija za drugič, da prej menjam. Ideja je bla da jih sfuram pa razpalim pred menjavo.

aja  tako zgleda sprednji blatnik , felna je ob trku vdarila ob blatnik, ker itak ni bilo prostora za prst med blatnikom pa gumo pa mi je dol potrgalo lak pa kit pa vse, morem nekak čim bolj elegantno to rešit, na dolgi rok pa itak menjava blatnika, mislil sem da bi mogoče tu ko mi je odpadel lak napisal datum kdaj sem se zabil hahahha, eh bom že nekaj

20201006_194302.jpg

Urejal NčTazga, 11.10.2020, 14:19.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 956

En malo žalosten updejt, pač uspelo se mi je zabit z avtom  :crazy

Ah, dež spet zahteva svoje žrtve :D

No jaz sem imel podobno zgodbo, samo da sem spredaj moral menjat na levi skoraj vse, drugače nič.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Ah, dež spet zahteva svoje žrtve :D

No jaz sem imel podobno zgodbo, samo da sem spredaj moral menjat na levi skoraj vse, drugače nič.

Sej samo da se ni kdo poškodoval, hvala Bogu samo materialna škoda.  :)

Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

evo zanimiv updejt, avto končno vozen, na novo narejena optika, vsi steki so bli postrani samo zadnje leva je bla ok  :laugh

Prav tako sem menjal amortizerje zadaj, ker smo ugotovili da je sprednja gewinda preživela in je uporabna, zadaj sem kupil od bilsteina amortizerje ko so baje malo krajši za mtech podvozje, nevem točne oznake. So bli en neki 54e z rabatom. Pa še te gumice nad njimi sem zamenjal. Prav tako sem ugotovil, da nimam na avtu xenon ampak bixenon, ker sem razstavljal sprednje luči, ker mi je balast crknil, ter ni pasal od xenon, nato pa sem ugotovil da je bixenon  :-D  :-D . Ker sta dolga luč in pozicija xenon, zato sem malo še špricnil luči, da zgleda malo bolj agresivno.

Polish_20201019_165855740.jpg

Prav tako sem na avto dal druga platišča in sicer original BBS neke rondell al nekaj nevem oznake točne so pa dimenzije zelo agresivne ker so za 5ko.  Zadaj je 9j pa et18 spredaj pa nevem nisem ziher 8,5j , ET od oka 20  :laugh .

Polish_20201019_165919040.jpg

So pa deljene pa 2 delne. Prav tako sem blatnik dal v wrap folijo, sem naredil nek dizajn, tko čist iz glave, sem bil mal skeptičen da bo češko pa sem realno zadovoljen kako izgleda. Malo drugače ampak ful dobro izpadlo, za teh par mescov dokler ne popravim bo top. Pod folijo pa je prefarbano s tisto gumo al emulzijo proti rji.

Polish_20201019_165753140.jpg

Prav tako sem dal vezice v blatnik, pač tako sem ga sestavil s temi X-i, zgleda malo driftersko hahaha, prag sem na isti način skup sestavil, ker je počil na 2 dela. Izrezal sem tudi nastavke za meglenke, ter meglenke iz blatnika, mi zgleda bolj agresivno. Pa še ena meglenka je počila. Evo dodam slike  :)

Polish_20201019_165830167.jpg Polish_20201019_165724755.jpg Polish_20201019_165643684.jpg Polish_20201019_165614798.jpg

Prikaži več možnosti
    • rokomah, Volvej in BMW_V10 uporabnikom je všeč to sporočilo

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Evo sem menjal vse senzore kar se tiče abs, za obrabo ploščic itd. Pa še en mali photoshooting smo meli  :-D  :laugh .

IMG_9797.jpg

IMG_9946.jpg

Evo dodam še s strani ride height/višino, ker sem opazil da ni skoraj nobene slike s strani. Načeloma bi rad šel še nižje sam dimenzije gum pa platišča ne omogočajo. Je pa uporabna višina. Absolutno pa rabim nek lip spredaj pa zadaj še kaki spoiler al pa kaj, da vse skup poveže  :)

123495255_348764489752967_8841428645870214485_n (1).jpg

Urejal NčTazga, 02.11.2020, 10:49.

Prikaži več možnosti
    • rokomah, krtinovec in AsdAsd uporabnikom je všeč to sporočilo

MtJavnk
MtJavnk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: Še vedno Z =)

Tole je bil pa najdražji ABS senzor, kar si jih kdaj kupil, k’nede.
Jesen je tu, mal boš mogu narezat globlji profil na gumah. Srečno in po pameti.
Prikaži več možnosti

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Absolutno eden dražjih abs senzorjev ja  :laugh

Hvala ja bom, sej mam nove gume in ožje 17ke za zimo tko da upam da bojo dobre.

Itak pa je vse v glavi voznika  :)

Tole je bil pa najdražji ABS senzor, kar si jih kdaj kupil, k’nede.
Jesen je tu, mal boš mogu narezat globlji profil na gumah. Srečno in po pameti.

Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 515
  • Avtomobil: e63, CLK cabrio

Sam sem pravtako z MGF prbil v robnik podobno kot ti. Avtu je zamaknilo zadnjo premo. Si preveril če je ok?
Bočno vsekat v robnik je najslabše ker avto in podvozje ni narejeno za tako obremenitev.
To je bila razlaga mojega seviserja. Vedno ko ne mreš zvozit ovinka vedno probaj naravnost vsekat ne bočno, to mi je še svetoval.
Preme nisem menjal eno kolo je stalo postrani bolj kot drugo.
Za posledico je bolo da sem seenkrat ven letel po mokri cesti, pol je bilo pa konec. Vse dele za popravilo sem imel sam sem se ga vseeno losal

Urejal mika2023, 02.11.2020, 19:17.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 998
  • Avtomobil: E46 320i

Na e46 prej roke potrga, podn ma pa tak pošvasan :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 639
  • Avtomobil: e46, e60, e90, S1000R

Te vidim včasih po MB. Lep  :ok

Prikaži več možnosti
    • NčTazga je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Ja sem vse pregledal predvsem utrditve mosta, vse so cele prav tako je most cel. Kot je airmike omenil so mi roke počile, edino mogoče bi bilo možno, da se ja kaj malo zvilo na mostu, ampak ni nič videt prav tako se je optika dala v nulo naštimat, ter vse luknje so lepo pasale ter bile poravnane. Imam pa namen v prihodnosti itak vse puše od teh, kar so na rokah menjat za poliuretanske, če je že cel most v tem naj bo pa vse  :laugh . Prav tako sem mislil v prihodnosti kupiti nastavljive camber roke. Ampak zaenkrat se avto vozi tip top, edino mogoče ni občutka, da je tako zelo 'tight' zadek, kot včasih, ker so zaenkrat še na nekih delih rabljene puše. Ampak lahko glede na to, kar sem vozil druge e46-ke, rečem da je po voznih lastnostih avto veliko boljši od povprečja. Kar tudi prispevajo utrditve, puše, gewinde, ohranjenost itd. 

Sam sem pravtako z MGF prbil v robnik podobno kot ti. Avtu je zamaknilo zadnjo premo. Si preveril če je ok?
Bočno vsekat v robnik je najslabše ker avto in podvozje ni narejeno za tako obremenitev.
To je bila razlaga mojega seviserja. Vedno ko ne mreš zvozit ovinka vedno probaj naravnost vsekat ne bočno, to mi je še svetoval.
Preme nisem menjal eno kolo je stalo postrani bolj kot drugo.
Za posledico je bolo da sem seenkrat ven letel po mokri cesti, pol je bilo pa konec. Vse dele za popravilo sem imel sam sem se ga vseeno losal

Hvala  :)

Te vidim včasih po MB. Lep  :ok

Urejal NčTazga, 03.11.2020, 01:09.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Kratek update, na avtu novi upgrejdi.

Ker mi je začela drseti sklopka sem se odločil, da malo izboljšam še ostale stvari v tistem predelu. Kupil sem novo sklopko, košaro, potisni ležaj, boljši vztrajnik in shortshifter. Ko sma s kolegom menjavala sma opazila da je stara sklopka bila zelo slaba in še original bmw, nevem malo skoraj dvomim da še ni bilo menjano, ampak zanimivo. Po menjavi je občutek fenomenalen, shortshifter zelo direkten in ko želiš dati v predstavo proizvede zelo zadovoljiv klik. Prav tako je sklopka fenomenalna na dotik, pač spremenil se je občutek v pedalki. Menjano je bilo tudi olje v menjalniku. S shortshifterom in vztrajnikom je bilo najprej malo čudno vozit, vendar sem se že navadil in so veliko hitrejše prestave, prav tako se je treba malo navaditi, ker drugače cuka med prestavljanjem zaradi vztrajnika. Je pa veliko lažje revmatchat itd. Pač občutek je tak robotski klik ob prestavljanju, lufta ni, je pa treba ročico bolj potisniti v prestavo (nevem kako bi drugače opisal), ne zaplava v prestavo :ok2 . Razdalja med prestavam se je zmanjšala ziher za 65% če ne celo več, med 3 in 4to se ročka premakne mogoče 3-5cm. Res ena boljših predelav, absolutno priporočam shortshifter vsem, ki želijo izboljšati izkušnjo vožnje v avtu  :-D .

tako je zgledala stara sklopka, vidi se da je že fajn znucana

20201211_164110.jpg

20201211_151626.jpg

20201211_181442.jpg

Dal pa sem tak shortshifter:

shortshifter.PNG

Edino malo je treba pobrusit pušo pod shortshifterom da paše, pa še malo zbrusit tiso ročko/roko/palco od menjalnika v katero se vsede. Dal sem še malo debelejše o-ringe okoli shiftera da gre res zelo tesno skozi, saj sem moral namazati z mastjo, da je not padel. Zato je tudi pomoje tako dober občutek ročke med prestavljanjem. Ostale puše na menjalniku so kot nove zato se niso menjale.

Urejal NčTazga, 12.12.2020, 22:57.

Prikaži več možnosti
    • sash, krtinovec in RRoman uporabnikom je všeč to sporočilo

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 145
  • Avtomobil: LEPO

Edino malo je treba pobrusit pušo pod shortshifterom da paše, pa še malo zbrusit tiso ročko/roko/palco od menjalnika v katero se vsede. Dal sem še malo debelejše o-ringe okoli shiftera da gre res zelo tesno skozi, saj sem moral namazati z mastjo, da je not padel. Zato je tudi pomoje tako dober občutek ročke med prestavljanjem. Ostale puše na menjalniku so kot nove zato se niso menjale.

Bolj ko gre na tesno, boljši občutek je  :ok2

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • Cigi in NčTazga uporabnikom je všeč to sporočilo

NčTazga
NčTazga
  • Uporabnik

Bolj ko gre na tesno, boljši občutek je  :ok2

hahaha absolutno ja  :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.