Skoči na vsebino

Mini PSA 1.6 hdi 110ps - Travme z motorjem

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
53 odgovorov v temi
Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 794

Naroči se pri citroen maherju rec. Jerovšek v Grosuplju pa pelji avto tja naj se poglobijo.

Ker je tam mnogo več izkušenj z 1.6 Hdi
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 324
  • Avtomobil: e61, r55

Hvala za nasvet Andrej, upam pa da sedaj ne bo potrebno.

Na avto smo dali nazaj stari regulator tlaka (solenoid) in avto spet trga.

Je pa posledicno bolj ocitna prekinitev moci v obmocju 2000 do 3000. Smo pa se enkrat preverili turbino in sem jaz to svoh gledal. Ima namrec max luft, saj se usede ze na ohisje. In ta slaba turbina je ocitno razlog za previsok tlak.

Zdaj se ubadam z vprasanjem ali dat obnoviti obstojeco in kam ali raje kupiti novo pa mir?

Karkoli z glavo je odpisano, ker sem od zadnjega pisanja naredil ze minimalno 2000km in avto ne kuha, v antifrizu ni olja itd.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

SašoP
SašoP

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 454
  • Avtomobil: E36

Sem mel identičen problem na 1.6 HDI 110km. Po menjavi EGRja je blo isto, potem smo dal pa turbino zrihtat pa je blo ok. Je pa treba povedat da majo te motorji konstrukcijsko napako pri dovodu olja do turbine, zato je treba komplet vse cevi in tesnila zamenjat vključno s turbino, drugače lahko začneš šteti kdaj jo bo treba spet zamenjat (turbino).

Predlagam da menjate tudi sito oljne črpalke (tudi serijska napaka). Sem doktoriral iz teh 1.6 HDI-TDCI že :)

Prikaži več možnosti
    • krt in _peters_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 263
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Glede na to da si ocitno kupil avto v katerega bo treba se kej dat, bi ti jaz svetoval obnovo pri Bostjanu. Meni jo je delal na E65 in nimam pripomb.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 770
  • Avtomobil: skunk :)

Mene je pa nekaj drugega zbodlo - si vedel v kakšnem stanju je vozilo ob nakupu?

Če ne, kaj pa garancija SLO prodajalca / firme? In naj potem on ureja naprej z nemcem. Ne vem, zgolj razmišljam.

Tine, želim ti, da dobro rešiš in denarnici čimbolj prijazno.

Drugače se pa zadnje čase sprašujem ali bi sploh še kupil rabljen avto, ali raje slabšega novega.

Zakaj? Za vikend sem videl na Avto Triglavu večjo količino rabljenih Fiatov 500. Vse lepo in prav, ampak ogromno vozil ima HR nalepko zadaj od SIXT-a.

Se pravi, da bo nekdo kupil v upanju odlično ohranjeno vozilo od 1. lastnika, v resnici pa avto iz rent a carja :napaka

"Dokaz" v priponki.

P.S. Zanimivo, da na slikah na internetu pa nima noben te nalepke. So se pa potrudili :laugh

Pripete slike za predogled

• 20190505_115304.jpg
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 471
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tega je ogromno, sploh pri manjsih avtih. Sixt vzame za pol leta floto na leasing, potem jih pa vrne uvozniku. Win win situacija za obe strani.
Recimo vse kar prodaja Sawal letnik 18/19 ranga Corsa, Astra je rent a car.

Urejal dylan_dog, 06.05.2019, 16:12.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 877
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

To pa je odkritje.

Sej se ve od kje prihaja večina Octavij, Passatov, A4, Mondeotov...Službena vozila
Malčki pa so itaq popularni za rent a car. Sej Krt mora to vedet. Prodajo pa se naprej v paketih... Je pa lahko tak avto povsem okej.

Odlično da si odkril vzrok drugače.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Saso: hvala, to sem rabil. Za cevi sem slisal, za sito oljne crpalke pa se ne. Super, avto mislim imet in se bo to sigurno se postimalo. Avto se tako ali tako vozi vecinoma relacije in to relativno hitro, servisni interval imam nastiman na 12.000km, tako da bo upam da avto potem delal.

Dejan: Kdo je Bostjan, tisti ki ima stran turbine.si? Do zdaj sem najbolj nekako gledal Bezlaj, danes sem jih tudi klical in naj bi bil maksimalen strosek obnove 350 eur. Se mislim, da ze najdalj casa ukvarjajo s tem poslom v Sloveniji.

Bavaria: avto sem kupil preko forumasa narociavto.si. Zdaj so kao prekinili povprasevanja za tako stara vozila. Pripravljeni so le placati polnjenje klime. Nimam zivcev se pregovarjat in jim niti nic ne zamerim prakticno... Skoda besed.
Avto je sicer kot nov in bo mislim, da se dolgo delal. Zdaj bo tako ali tako prakticno vse zamenjano.

Za rent a car vozila pa kaj pa vem. Po mojih izkusnjah, ni z rent a car vozili kasneje nic vec problemov...Dejatvo je, da je teh vozil na trgu ogromno.

Hvala se enkrat za nasvete in podporo. Porocam, kako bo po obnovi turbine.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 263
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Bostjan turbine.si ja. Jaz sem slisal ogromno pohval. Preveri stane te nic.

Glede uvoza pa moram rect da tega od njih ne bi pricakoval, ce nudijo storitev preveritve uvoza itd in to tudi zracunajo potem naj se tega drzijo. A pri zasluzku jih pa ni motilo da bodo star avto uvazali? Not cool.
Prikaži več možnosti
    • Bavaria fan in krt uporabnikom je všeč to sporočilo

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 186

Krt draga sola, nisi edini. Vsi smo se verjetno ze opekli v preteklosti. Jaz vem, da avtomobila niti na bmw forumu ne kupim kar od vsakogar. Od tebe in Roberta z alfo 156GTA brez ogleda takoj. Ostali forumasi so pa ze offline nekaj casa ali pa jih od aktualnih ne poznam dovolj.

Presedljaj na bencinarje. Ves koliko je zivljenje lazje odkar imam navadnega bencinarja. :)  Vseeno z avtomobilom prezivis dobersenj del dneva in ni lepsega kot zaupati, brez strahu, da bi bilo lahko kaj narobe.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 877
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Tole se zrihta pa gas...
Pri bencinarjih v teh avtomobilih pa te nikoli ne neha bolet glava hehe
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 770
  • Avtomobil: skunk :)

Bavaria: avto sem kupil preko forumasa narociavto.si. Zdaj so kao prekinili povprasevanja za tako stara vozila. Pripravljeni so le placati polnjenje klime. Nimam zivcev se pregovarjat in jim niti nic ne zamerim prakticno... Skoda besed.

Vem, da si ga pri njih vzel, samo sem želel, da ti javno napišeš, ker ste verjetno v stiku.

Drugače pa to, da so pripravljeni plačati le polnjenje klime - kaj kot prodajalec nimajo nobene zakonske obveznosti?

Se pravi, da do prvega problema "papir" prenese vse hvalospeve :confused

Spoštovani člani foruma BMWslo.com.

Ste si vedno želeli preverjen in odkrit nakup vozilaPreverite tukaj, ali pa berite dalje.

Ekipa narociavto.si si je zadala poslanstvo dobavljati avtomobile po željah strank, ob nakupu pa zmanjšati stres in tveganje. Žene nas strast do avtomobilov, predvsem pa vedno večji problem poštenega nakupa rabljenega vozila v Sloveniji. Pri nakupu vašega avta vedno gledamo, da je tak, kot bi ga želeli kupiti zase.

Zaupajte nam, kakšen avto si želite in vam ga najdemo po enaki ali nižji ceni, kot na SLO trgu. Pred nakupom avtomobila dobite podrobno dokumentacijo, servisno zgodovino, podrobno slikano celotno vozilo (z vsemi morebitnimi poškodbami vozila) in pa cenilni zapisnik, ki ga je opravil od prodajalca neodvisen in usposobljen cenilec

Uredimo vam ugoden leasing oz. kredit ter najdemo najboljšo ponudbo za zavarovanje (sodelujemo z večino SLO ponudnikov). Vse na enem mestu.

Poskrbimo tudi za potrebe po voznem parku v vašem podjetju, lahko tudi za lažja tovorna vozila

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na tel: 031 209 143 in marko@narociavto.si.

V naslednjih postih vam bomo predstavili nekaj vozil, ki smo jih že dobavili za naše stranke. Njihove zgodbe lahko najdete tukaj.

Vabimo vas, da nam sledite na socialnih omrežjih:

Facebooknarociavto.si

Instagram: @narociavto.si

Twitter: @narociavto

Linkedin

in na spletni strani: www.narociavto.si

Lep pozdrav.

Ekipa narociavto.si

Ne bi se vmešaval, ampak ker te poznam mi je grozno, da si bil tako na "hopa cupa" :frown

P.S. Če imate kakšen drugače dogovor povej in brišem post :ok

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 259
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Fantje,  mene razp**** nategancije ampak to, da pisete da ga je nekdo nategnil (po domace), je pretiravnje, se vam ne zdi?

So bile kaksne skrite napake na avtu? Je bil avto pregledan oz. kako detajlno? Kdo je dal garancijo na avto....itd. To se ne resuje preko foruma.

@krt, ce si ga zdaj porihtal, pici in vozi miki ali ce se ti je zameril prodas dalje :ok

Urejal MajoR, 07.05.2019, 19:57.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

@krt, ce si ga zdaj porihtal, pici in vozi miki ali ce se ti je zameril prodas dalje :ok

Gas in pika :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

Če boš obnavljal turbino, jo nesi v T2A turbo na obnovo, mehanik pa naj ti očisti vse cevi, intercooler in menja vse vakuum cevke.
Jaz sem peljal avto k turbine.si, pa jim naročil naj naredijo vse kar je gor napisano in tega niso storili. Obnovili turbino in to je to. Na koncu je T2A ugotovil, da sistem ne dihta, ker pušča intercooler.
Prikaži več možnosti
    • Gambit, krt in MajoR uporabnikom je všeč to sporočilo

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 873
  • Avtomobil: Klijo

Ni zakonsko tako da ti on more dat 1 mesec garancije na uvoženo vozilo?

Torej pravna oseba proda fizični.

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 039
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Oni najbrž samo nudijo storitev iskanja avta, ter urejanja papirjev, avto pa nikoli ni v njihovi lasti. Vsaj tako bi jaz postopal, če bi se tega biznisa lotil.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 259
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Odvisno, na kaksen nacin si se odlocil placat ;) Ce imas kesh je tako, ce pa gre preko leasinga ali da oni zalozijo denar, pa mislim da je drugace. V bistvu pa se lahko @eclipse oglasi, pa sam pove kako pa kaj to poteka.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Če boš obnavljal turbino, jo nesi v T2A turbo na obnovo, mehanik pa naj ti očisti vse cevi, intercooler in menja vse vakuum cevke.
Jaz sem peljal avto k turbine.si, pa jim naročil naj naredijo vse kar je gor napisano in tega niso storili. Obnovili turbino in to je to. Na koncu je T2A ugotovil, da sistem ne dihta, ker pušča intercooler.

Bere se res dobro, tocno tak servis zelim. Jih danes poklicem.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Sem govoril s tem iz t2a.

Vzel si je 10 min, da mi je vse razlozil, kar je res spostovanja vredno in tocno pozna motor in njegove hibe in lepo razlozil, kaj vse je potrebno narediti.

Skratka, sem se odlocil za njih, pa ceprav ne bo najceneje.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • MG, alanq4 in Bavaria fan uporabnikom je všeč to sporočilo