Skoči na vsebino

1983 E24 635CSI

* * * * - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
150 odgovorov v temi
RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 952
  • Avtomobil: e24 635csi

To sem razmišljal tudi za karoserijo

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Med tem, ko mi Chroma man rihta spodnje felge

img5113.jpg

Sem potegnil ven še oba sprednja sedeža in ju dal rihtat.

viberimage2019-07-0522-2.jpg

Avto je sedaj ready, da se tudi motor povleče ven.

viberimage2019-07-0518-0.jpg

Ali mi lahko kdo pomaga, tukaj sta nad oljnim filtrom (ter za vodno pumpo) dva štoflca. Mašina je tako prišla. Ali tukaj nekaj manjka? Kak oil cooler slučajno? Kak stručko ki bi to vedel?

Za motor sem naročil praktično skoraj vse novo, šraufke, matice, senzorje, verigo, cevi,...... Počas bo res zalaufal :)

Hvala

Urejal RS6, 06.07.2019, 09:03.

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 443

A stoli so bili kaj strgani?

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

A stoli so bili kaj strgani?

Eden se je odparal na enem vogalu, vse ostalo je ok. 

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo je zunaj :)

666670016046959433871402.jpg

Prikaži več možnosti
    • Jerry, blackberet, rokomah in 3 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 712
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Kul. Boš dal glavo dol in pogledal, kakšno je stanje znotraj?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Glave zaenkrat ne bomo odpirali, ker nikjer nič ne pušča. Samo še pokrov motorja, karter in spredaj ker se še ketna menja

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 096
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Fino napreduješ.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Glave zaenkrat ne bomo odpirali, ker nikjer nič ne pušča. Samo še pokrov motorja, karter in spredaj ker se še ketna menja

Ma če imaš motor zunaj zamenjaj vse kar se da. Tesnilo glave,preveri zračnost/stanje ojničnih,semeringe,popravi ležišča ventilov itd.

Sedaj je to igranje. Vzemi si čas in naredi tako kot se zagre da lahko motor črtaš iz seznama rihtanja ter se posvetiš drugim zadevam,drugače boš nonstop nekaj prčkal in delal na pol ter nikoli nič zrihtal....

Urejal blackberet, 10.07.2019, 22:54.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • croma_man je všeč

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 924

Zakaj si se odločil rajši za Style 5 feltne?

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Fino napreduješ.

Hvala :)

Ma če imaš motor zunaj zamenjaj vse kar se da. Tesnilo glave,preveri zračnost/stanje ojničnih,semeringe,popravi ležišča ventilov itd.

Sedaj je to igranje. Vzemi si čas in naredi tako kot se zagre da lahko motor črtaš iz seznama rihtanja ter se posvetiš drugim zadevam,drugače boš nonstop nekaj prčkal in delal na pol ter nikoli nič zrihtal....

Nekaj mehanikov mi je predlagalo, da v kolikor ni nuja tega ne delam. Glede na to, da je motor prej deloval bp in da je kompresija ok.. 

Plan se je vozit, da vidim če se bo kaj pokazalo še in potem urgirat. Če bo treba razdret se bo razdiral motor šele ko bo avto ready za ličarijo. Takrat bo pa itak še enkrat šel narazen.

Zakaj si se odločil rajši za Style 5 feltne?

BBS RC090 :) 

Zaradi manjšega obsega lipa in ker je s tistimi felgami bilo preveč za delat poleg referenc, katere imam mi te rc090 boljše pašejo. Za moj okus.

Še sedeži

663110264769378864301171.jpg

Prikaži več možnosti

E39-530d
E39-530d

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 096
  • Avtomobil: E12 & E28 & E34 & E39

Super, da si ne pustiš solit pameti. Tudi jaz tisto kar dela bp ne diram sploh, če ne more crknit iz danes na jutri brez nekih znakov. Stvari kot so alternator in štarter pa obnovi, sploh če misliš delat kake roadtripe.

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Super, da si ne pustiš solit pameti. Tudi jaz tisto kar dela bp ne diram sploh, če ne more crknit iz danes na jutri brez nekih znakov. Stvari kot so alternator in štarter pa obnovi, sploh če misliš delat kake roadtripe.

Jap, to pa je že oboje v gajbici za odpeljat na obnovo :D Tudi injektorji

Mah tudi če kasneje crkne se ne bom sekiral. Podreš, zrihtaš in move on. Glede na to, da imam dailyja in mi je to fun car za poletje me ne bo ubilo če bo kaj šlo narobe :)

Urejal RS6, 11.07.2019, 18:42.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 543
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ti oldschool racaroti izgledajo super:-)
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 443

Uf kakšna razlika po čiščenju stola :)  Kar je strgano, boš kje dobil ujemajoč kos usnja, ali se bo z barvanjem zadelo odtenek? Glede na starost, koliko je možno dobit ravno takšno barvo...

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 422
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

RC090 je samo oznaka style 5 (Kreuzspeichen Verbundrad verzija) v ET20 izvedbi. Ker pa jih je nekako največ v obtoku se je zadnje čase na internetu med mlajšimi prijelo ime "RC090"- čeprav je isti styling lahko 035 recimo, ipd. Skrata  po ključu "RC 0xx" = style 5.

Raznorazne kombinacije in kako kaj zgleda na e24 so super prikazane na sledečem linku, uporaben je:

http://www.bmw-e24.com/wheels.html

Drugače super platišča, odlična izbira, klasika. Mogoče za češnjo na vrhu torte, če so vse 090, pasale bi zadnje širše. Recimo 038. :-D  Napreduje lepo. :ok

(EDIT: Da ne pozabim na gornjem linku so še kombinacije zavor, vzmetenja, ipd.)

Urejal Octopus, 11.07.2019, 20:57.

Prikaži več možnosti
    • MiranK je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

To ponavadi pravijo mehaniki kateri nimajo interesa tega delati saj je lažje zamenjati olje+filter ter kasirati. 

Kot pravi lastnik te e24ke da saj bo še enkrat dal motor ven ali pa še trikrat,petkrat...., meni osebno je  to skrajno neumno saj z tem izgubljaš čas in delaš iste zadeve večkrat(prideš do točke, ko raje narediš enkrat in za prav ter imaš mir saj nismo več otroci ko smo 3ure šraufali pa se 10min vozili). Sto ljudi sto čudi.

To sem res že velikokrat slišal od mehanikov ne ne diraj tesnila glave dokler dela dela. Zakaj bi tako zadevo pustil staro ko pa ima motor za sabo že 30let in kot da je to nek bau bau pa še motor imaš pred sabo kjer se res lahko igračkaš brez stegovanja v avto v najbolj čudnih pozicijah katerih tudi gimnastičarji še niso videli

Ni tukaj samo menjava tesnila glave, glavo potegneš dol da popraviš ležišča ventilov, odstraniš saje iz kanalov, zamenjaš teflone itd. 

Pa saj meni je vseeno kaj in kako delate ne bom smetil teme se mi zdi pa škoda,da ne bi tega naredili ,ko je tako lepa prilika.

Urejal blackberet, 11.07.2019, 21:15.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • TIN, schumacher in Kobal trans uporabnikom je všeč to sporočilo

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 324
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

Super avto,motor pa le obnovite kompleten in ne nekaj naspol,saj ni star 5 ali 10 let.
Mehanik ki ti je rekel da pusti motor pri miru ,nima pojma o teh zadevah,ali pa ti privosci da bos nalagal na avtovleke vec kot se vozil.

Urejal TIN, 11.07.2019, 21:25.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 688
  • Avtomobil: Nemški

Top projekt :ok
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik

Uf kakšna razlika po čiščenju stola :)  Kar je strgano, boš kje dobil ujemajoč kos usnja, ali se bo z barvanjem zadelo odtenek? Glede na starost, koliko je možno dobit ravno takšno barvo...

Na srečo je voznikov sedež samo na robovu razparan po šivu, to se bo zašilo nazaj in je to to. Strgano ni nikjer nič.

RC090 je samo oznaka style 5 (Kreuzspeichen Verbundrad verzija) v ET20 izvedbi. Ker pa jih je nekako največ v obtoku se je zadnje čase na internetu med mlajšimi prijelo ime "RC090"- čeprav je isti styling lahko 035 recimo, ipd. Skrata  po ključu "RC 0xx" = style 5.

Raznorazne kombinacije in kako kaj zgleda na e24 so super prikazane na sledečem linku, uporaben je:

http://www.bmw-e24.com/wheels.html

Drugače super platišča, odlična izbira, klasika. Mogoče za češnjo na vrhu torte, če so vse 090, pasale bi zadnje širše. Recimo 038. :-D  Napreduje lepo. :ok

(EDIT: Da ne pozabim na gornjem linku so še kombinacije zavor, vzmetenja, ipd.)

Če bo vse po sreči pride 9J lip na zadnje felge :)

Hvala za link!

Na vašo žalost bolj zaupam mojima dvema, kjer je avto že slab mesec kot pa forumaškim pričam. Sicer bomo vidli kam bo pripeljalo ampak zaenkrat se držim naših planov. Nobenemu se niti podrazno nikamor ne mudi. Ko bo bo. Tudi deli ne pridejo vsi čez noč, za to bo avto več kot 1 mesec na dvigalki.

Prikaži več možnosti