Skoči na vsebino

Nakup X3 E83 2.0 d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
gogi10
gogi10
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4

Pozdravljeni,

tako kot sem nov na forumu sem tudi nov v svetu BMW-ja. 

Omenjeni model mi je neverjetno všeč in se odločam za nakup, da bi si zadevo olajšal bi pa prosil za par nasvetov poznavalce. Same menjave in rezervni deli vem da za BMW tradicionalno niso poceni (pri katerem avtomobilu pa so?).

Torej kaj iščem: 

2.0 dizla, letnik 2003-2007, 4x4 pogon (samoumevno), menjalnik mi ni toliko pomembno ali je ročni ali avtomatski, opreme bi kot vsak rad čim več a mi ni tako pomemben faktor kot delovanje vozila.

Moja vprašanja pa so sledeča:

Nekje povprečna poraba?

Kakšne klasične napake serije?

Bi moral biti pri nakupu na kaj še posebaj pozoren?

Kako so običajno ohranjena podvozja pri navedenih letnikih (vem da ne more biti novo, najbolj me skrbi rja)?

Predlogi glede gum (zimske in letne, celoletne ne pridejo v poštev)?

Je smiselen uvoz avtomobila iz tujine za tako starost vozila?

Do koliko prevoženih km je še smiselen nakup omenjenega modela?

Priporočena menjava potrošnega materiala (po km ali po št. let?)?

Koliko se pričakuje da je avtomobil sposoben prevoziti km (avtomobil imam namen voziti vse dokler ne bo za na odpad)?

Ključno vprašanje: Je nakup vozila z zgoraj omenjenimi lastnostmi sploh smiselen glede na želeno uporabo nekje med 5-10 let?

V primeru nakupa v katere stvari bi bilo smiselno najprej vložiti denar?

Zaenkrat sta mi na našem trgu padla v oči 2:

https://www.avto.net...serija X3: 2.0d

(rahlo me skrbi ta 4x4 lučka, kot sem bral je lahko abs senzor, pnevmatike, sto čuda)

https://www.avto.net...serija X3: 2.0d

Za odgovore se vsem zahvaljujem vnaprej. Tudi če je kašno neumno vprašanje se opravičujem, sem bolj kot ne nov v vsem.

Verjetno so omenjene stvari že kje zapisane a prebrskati celoten forum... Žal nimam toliko odvečnega časa :)

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 789
  • Avtomobil: bel traktore

Glej raje FL, ter če že 2.0d, potem 177ps. Edino pazi da je bila ketna menjana. Sicer pa po prebranem na forumu, 4x4 ni drag za popraviti. 177konski ima povprečno porabo nekje 7 litrov, na relacije lahko tudi malenkost nad 5. Na AC pa če boš vozil par 100km s končno hitrostjo, bo pa čez 10l

Ko boš našel primeren avto, ga pelji ali na uradni servis, na pregled. Ali pa k kakšnemu nepooblaščenemu bmw mehaniku. Imaš seznam teh mehanikov v temi o servisih...malo poglej

Urejal m4tj4z, 04.05.2019, 17:28.

Prikaži več možnosti
    • gogi10 je všeč

re5pector
re5pector

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 608
  • Avtomobil: e83 3.0d

Klasična napaka tega modela je cenena plastika v notranjosti, kjer potem začne kakšen čriček svoje simfonije, vrata rada škripajo, sploh če je avto na soncu in kljub temu da so podmazana.. Drugače pa se za visok in težak avto pelje po ovinkih zelo suvereno, je pa med vožnjo trd in čutiš marsikatero luknjo, ki je s kakšnim francozem ne bi,vendar lega na cesti odtehta.. Več takih tem je bilo odprtih za ta model in jaz vedno povem, da je 2.0d sploh s 150ps premalo za tak avto. Ko sem ga jaz kupoval, sem peljal tako 2.0 kot 3.0 in mi je bil 2.0 premalo za 1900kg, ki jih ima ta avto prazen, pa se razlika v porabi je minimalna, razlika je le v registraciji.

Kar se pnevmatik tiče, ne glede na st. prevoženih kilometrov svetujem letne/zimske in nikakor celoletne ker so katastrofalne v vseh razmerah.
Prikaži več možnosti
    • gogi10 je všeč

Jesen
Jesen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW 318 d Touring, BMW X3

Pozdravljeni,

tudi jaz sem tukaj bolj kot ne nov in glede na to, da sem pravkar v fazi nakupa BMW X3 letnik 2005 me zanima, če bi kdo vedel kaj točno pomeni oznaka motorja;

M47/T2?

Nikjer namreč nisem zasledil te oznake.

Hvala za odgovor.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 053
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

M47tu, novejši motor, mislim da drugega v prvih letnikih x3 sploh ni bilo kot to

Urejal saso24, 04.05.2019, 22:06.

Prikaži več možnosti

Jesen
Jesen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW 318 d Touring, BMW X3

Kaj pa oznaka T2?

Menda pri tem motorju ni potrebna menjava ketne??

Prosim, če mi lahko kdo pove kaj več o tej onaki oz. motorju?

Hvala

Prikaži več možnosti

gogi10
gogi10
  • Uporabnik

Glej raje FL, ter če že 2.0d, potem 177ps. Edino pazi da je bila ketna menjana. Sicer pa po prebranem na forumu, 4x4 ni drag za popraviti. 177konski ima povprečno porabo nekje 7 litrov, na relacije lahko tudi malenkost nad 5. Na AC pa če boš vozil par 100km s končno hitrostjo, bo pa čez 10l

Ko boš našel primeren avto, ga pelji ali na uradni servis, na pregled. Ali pa k kakšnemu nepooblaščenemu bmw mehaniku. Imaš seznam teh mehanikov v temi o servisih...malo poglej

Kar tu napišem hvala obema za odgovore.
FL je najbrž facelift verzija (najlažje po zadnjih lučeh ugotovit) ? Kar se tiče nepooblaščenih sem že malo gledal (se mi zdi avto take starosti malo mimo peljat na uradni servis glede na njihove cene), me pa zanima predlog LJ ali pa Gorenjska v skrajnem primeru Primorska (sem na vseh možnih koncih haha...). Schumi pa Kokalj sta verjetno precej zasedena?

Urejal gogi10, 05.05.2019, 00:02.

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako je. FL pomeni face lift. Avto pelji na tisti konec, na katerem ga boš kupoval. Tudi pregled na uradnem servisu ni tako drag. Če boš avto vzel na primorskem, ti priporočam da ga pelješ k forumašu "etore" oz. avto elite. Najbolje da seboj vzameš nekoga, ki se malo spozna na bmw, ali pa vsaj na splošno na avte, potem pa za končni žegenj še na servis. Če bo prodajalec kaj mutil, potem veš da nekaj skriva.

Prikaži več možnosti
    • gogi10 je všeč

hermes
hermes

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: bmw

Pri M47 ne bo potrebna menjava verige.

Prikaži več možnosti

gogi10
gogi10
  • Uporabnik

Je sploh možno da za 14 let star avtomobil ni niti enega zapisa o prevoženih kilometrih (ne carfax, ne autodna) ??

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik

Si dobil pravilen VIN? omenjenih strani še nisem uporabljal, probaj še tukaj.. https://avtolog.si/

Prikaži več možnosti

gogi10
gogi10
  • Uporabnik

Si dobil pravilen VIN? omenjenih strani še nisem uporabljal, probaj še tukaj.. https://avtolog.si/

Po podatkih, ki jih prikaže se ujema... malo čudna zgodovina pa vse skupaj ampak bom testiral še to stran, drugače ravno danes pogledal en super posnetek na yt na kaj je treba bit bolj pozoren pri E83 pa kateri so plusi.

če bo komu kdaj kaj v pomoč: https://www.youtube....h?v=ZObJsaHXCI4

+na tej strani pa pokaže kilometre ja (še določene druge stvari, super stran glede na to da je zastonj), najnovejši podatki so od 2018 aprila deluje nekako realno vse...

če se kdo kaj spozna na te stvari bi prosu da mi potolmači malo:

OS1_R 24.0 OS2_R 13.0 OS1P_R 9.0 OSD_U 74 OSP_S 584 OSP_U 31 EM_DIM 0.03 PROFIL 4.1 DG_LUC_L 1 DG_LUC_D 1 KR_LUC_L 1 KR_LUC_D 1 OS1_L 462.0 OS1_D 350.0 OS1_S 812.0 OS2_L 315.0 OS2_D 273.0 OS2_S 589.0 OS1P_L 306.0 OS1P_D 278.0 OS1P_S 584.0 OSD_S 1402 OST 1898

Urejal gogi10, 05.05.2019, 15:47.

Prikaži več možnosti

elmatador
elmatador
  • Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: F31

No da se jaz povem mojo izkusnjo z E83 l.2008...imel sem avtomatik 177KM, kmalu sem ga dal cipat +25KM. Jasno xDrive...
Imel sem ga dve leti, zamenjal ketno in turbini in se enga fuka ostalih stvari, na zacetku sem ga imel pogosto na raznih “pregledih”, kasneje nisem imel vec tezav...opazil sem da so omenjeni modeli imeli kar precej tezav, kolega je imel tudi E83 3.0d pa 400000km in samo servisi, saj tako pravi...
Poraba...jaz sem imel povprecje slabih 9l na 100km. Med tednom precej kratkih razdalj po mestu in to takrat nabije gor porabo. Pri cca 130kmh na avtocesti pa okoli 7,5. Je pa res da ne vozim drgac ravno po jajcih...

Moram rec da malo pogresam X3, ampak tudi trenutni F31 xDrive mi je vsec. Mogoce pa bo naslednji spet X3:)....
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 148
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

V zacetku meseca sem nabavil x3 (e83) letnik 2006, od prvega lastnika in za svoja leta odlicno ohranjen. Kljub temu, da je bil pred kratkim s strani prejanjega lastnika narejen servis, sem ga ponovno opravil par dni nazaj. Menjava olja in menjava vseh filtrov. Po servisu, se mi je po cca 5km voznje prizgala lucka za motor. Nobenih drugih sprememb v voznji ni bilo zaznati, ne izgube moci ali tresenja. Avto je normalno pospeseval. Po prevozenih priblizno 30km se je lucka sama od sebe ugasnila. Predvidevam, da je vklop opozorila bil posledica menjave naftnega filtra, da mogoce takoj po menjavi avto ni dobil dovolj nafte. Naslednji dan sem ga peljal h kolegu na tester in ni pokazalo nobene napake. EGR je s strani prejsnjega lastnika bil blinidran.
Prikaži več možnosti
    • m4tj4z in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo