Skoči na vsebino

E63 645ci težava z menjalnikom

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
24 odgovorov v temi
bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 379
  • Avtomobil: BMW M6 F10

Fantje pozdravljeni. Prosim za pomoč. A se je že komu zgodilo, da je imel za sopotnikovim sedežem polno vode  v dežju. Jas sem namreč danes imel 5 cm vode. Pa sem že prejšnjič očistil odtoke naprej pri kabinskem filtru, vse lepo požira, danes ponovno preveril. Probal pri šibedahu...nikjer nič... voda  pa v avtu.....za znoret. Prosim če ima kdo kakšno idejo.....ko ga perem nikjer nič,,ko pa bolj dežuje pa voda.....

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 112
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Preveri še odtoke na vratih, da niso zamašeni... pa zadnja stekla morajo tudi nekje imeti kak odtok. 

EDIT: a pogooglal si kaj? se kar nekaj najde na to temo.

https://www.bimmerfo...764/index2.html

Urejal LEO37, 05.05.2019, 16:47.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 680
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Si slučajno snemal tapeto na vratih na tisti strani?
Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

snel strop, zadnje sedeže.. pri stebričkih, komplet prtljažnik... vse suho.. edino kot kaže ta posnetek,  tisto drugo luknjico, oziroma odtok, tistega nisem našel... kot bi tekla reka v avtu....

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: Z4 E85

Kot ti je že bvogri rekel, snemi tapeto. Če si izključil vse ostalo je verjetno res odstopilo lepilo s katero je membrana prilepljena in ti voda prihaja v notranjost izpod tapete. Zalivaj vrata in šipo od zunaj in spremljaj kje se naredi žleb vode.

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Bom poskusil še to,  hvala obema,, danes zjutraj spet poplava......za popizdit

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Fantje a je komu znano, majo ti šibedahi na šesticah tudi kakšne odtočne kanale???,, bi bilo možno da je tole zamašeno kje kaj..

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 112
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ja itak da imajo... saj morajo biti :-D

Ponavadi gredo dol po A stebričkih, tako da bi jih moral zlahka najti tudi na tvojem avtu.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Bomo moral še to preveriti.

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Fantje a poznate koga , ki bi lahko saniral zadevo z vodo.. kaki dober mojster, ali kdo od vas, ker ne morem najt vzroka...seveda proti plačilu, da ne bo pomote...

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 005
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Tole ni noben problem rešit. En dober WAP pa šibat po oknih, šibedahu, da fajn zaliva, med tem časom pa je nekdo v avtu in gleda kje priteka voda.

Odstranit je potrebno na sovoznikovi strani vratno panelo, komplet panele stebričkov in bočno panelo. Ena fajn baterija, pa svetit po predelih za katere se ve da lahko priteka voda v avto.

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

ja saj maš prav, ampak sem že malce obupal......tako kot pravijo... če voziš bmw ti nikoli ni dolg čas..vedno je nekaj novega za poštimat...Dragan vseeno hvala za nasvet

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 057
  • Avtomobil: Z4 E85

Preden daš avto v roke nekomu, ki ti bo pri "raziskovanju" polomil pol plastičnih uhic od raznih letvic in panelov (ker nima pojma kako se prav odstranijo oz. je prelen, da bi pogledal v TIS), raje res sam lociraj izvor vdora vode. In če že, daj potem popravit nekomu, ko mu točno poveš kje je težava. Naredi kot pravi Dragan. Lahko si tudi pomagaš s kuhinjskimi papirnami brisačami. Obloži vse stike med vrati in dihtungami, enako šibedah. Mogoče ti celo pri nogah priteče izpod armaturke. To ponavadi težje vidiš, ker teče direktno pod preprogo. Tako da preveri če je čisto zgoraj pri prehodu armaturke v preprogo mokro.

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Fantje nova težava  z menjalnikom. :-D  :-D  Pred 30.000 je bilo menjano olje v menjalniku, do sedaj vse ok, sedaj pa problem. Ko je avto topel ga začne menjalnik ustavljat, kot da bi stiskal zavoro, ko je pa mrzel pa vse ok. Nisem še ga sicer vozil nikamor na tester, me pa zanima če je že kdo imel enako težavo. Avto ima sedaj 160.000 realnih kilometrov, je pa res , da ga ne šparam in ga stiskam več ali manj na polno.. :laugh  :laugh

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 682
  • Avtomobil: BMW

Mogoče je premalo olja v menjalniku, preveri najprej to.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Kdo ti je menjal olje v menjalniku? Kako ga je menjal, predvidevam da imaš menjalnik ZF6HP26..... Pa če je že bilo menjano, upam, da po postopku ZF menjave in resetu adaptacij in učenju…. Vse ostalo je lari fari…. 

Prikaži več možnosti

bratusa
bratusa

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pozdravljeni, malo na dopustu..  Mi lahko kdo pove, kje se preveri olje v menjalniku... lepo prosim. Olje bi naj bilo menjano tako kot mora z sitom vred, ampak nisem bil zraven, da bi videl.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 108
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Kolikor vem se ne da kar preverit. Kolikor ga zliješ ven pri menjavi, toliko ga naliješ nazaj.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj se same menjave olja tiče in kontrole nivoja,  lahko ga je  preveč v menjalniku, lahko ga je  premalo v menjalniku. Oboje je lahko razlog za cukanje itd....

Olje se menja po ZF postopku.... Sem naredil že par menjav pa vsi delajo.

Nivo se da preverit takole, da se avto postavi na dvigalo v vodoraven položaj, to je zelo pomembno!.

Pri zagnanem motorju se menjalnik pusti v P mode, se odvije na menjalniku čep za dolivanje, če olje teče ven, ga je preveč, če ne izteka ga je premalo in ga je potrebno dolit.

Postopek menjave pa je sledeč:

Olje zliješ ven, odviješ vijake karterja, menjaš filter, tesnila, namestiš karter, uporabiš križno privijanje vijakov. Naliješ olje pri čepu za dolivanje, dokler ne začne tečt ven, zapreš čep, greš v avto, zaženeš motor, greš skozi brzine, vmes paziš na temperaturo menjalnika, ki pa ni problematična če si pri delu zbran in dovolj hiter. Motor pustiš prižgan, menjalnik v p, ena navodila pravijo tudi, da pustiš v D in zategneš ročno, doliješ olje, da zopet priteče ven in zapreš čep. Po končanem postopku pobrišeš adaptacije in na novo naučiš menjalnik po danem ZF postoku za določen tip. Vse te stvari najdeš na internetu. Original ZF navodila so dostopna vsakomur. Za tako delo sta najbolj primerna dva, da se lažje in hitreje zamenja in dolije olje.

V kolikor se sledi postopkom, v kolikor je tudi sam menjalnik dober, mora po vsem tem delovat brezhibno. jaz delam menjalnike po postopku da pustim v d z ročno in dolijem olje kolikor je potrebno. Seveda so tu deljena mnenja, da ta postopek ni pravilen, da je pravilen samo v P mode brez ročne. Meni po postopku v D z ročno vsi menjalniki katerim sem menjal olje in pobrisal adaptacije ter jih na novo naučil delujejo brezhibno. Menjalniki na katerih sem te postopke uporabil so ZF5HP18/19 ZF6HP26.....

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 180
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Kaj se same menjave olja tiče in kontrole nivoja,  lahko ga je  preveč v menjalniku, lahko ga je  premalo v menjalniku. Oboje je lahko razlog za cukanje itd....

Olje se menja po ZF postopku.... Sem naredil že par menjav pa vsi delajo.

Nivo se da preverit takole, da se avto postavi na dvigalo v vodoraven položaj, to je zelo pomembno!.

Pri zagnanem motorju se menjalnik pusti v P mode, se odvije na menjalniku čep za dolivanje, če olje teče ven, ga je preveč, če ne izteka ga je premalo in ga je potrebno dolit.

Postopek menjave pa je sledeč:

Olje zliješ ven, odviješ vijake karterja, menjaš filter, tesnila, namestiš karter, uporabiš križno privijanje vijakov. Naliješ olje pri čepu za dolivanje, dokler ne začne tečt ven, zapreš čep, greš v avto, zaženeš motor, greš skozi brzine, vmes paziš na temperaturo menjalnika, ki pa ni problematična če si pri delu zbran in dovolj hiter. Motor pustiš prižgan, menjalnik v p, ena navodila pravijo tudi, da pustiš v D in zategneš ročno, doliješ olje, da zopet priteče ven in zapreš čep. Po končanem postopku pobrišeš adaptacije in na novo naučiš menjalnik po danem ZF postoku za določen tip. Vse te stvari najdeš na internetu. Original ZF navodila so dostopna vsakomur. Za tako delo sta najbolj primerna dva, da se lažje in hitreje zamenja in dolije olje.

V kolikor se sledi postopkom, v kolikor je tudi sam menjalnik dober, mora po vsem tem delovat brezhibno. jaz delam menjalnike po postopku da pustim v d z ročno in dolijem olje kolikor je potrebno. Seveda so tu deljena mnenja, da ta postopek ni pravilen, da je pravilen samo v P mode brez ročne. Meni po postopku v D z ročno vsi menjalniki katerim sem menjal olje in pobrisal adaptacije ter jih na novo naučil delujejo brezhibno. Menjalniki na katerih sem te postopke uporabil so ZF5HP18/19 ZF6HP26.....

Najbolj pomembno si pa pozabil.

Temperatura olja v menjalniku med preverjanjem nivoja olja.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti