Skoči na vsebino

Stare/neznane civilizacije

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
240 odgovorov v temi
YUGONIGGA
YUGONIGGA

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 309
  • Avtomobil: ni BMW

@Plavi

Neverjetno! Veš, da sem enako razmišljal danes dopoldne! Ali ostali ljudje dojemajo realnost, tako kot jaz ali drugače. Tudi jaz sem se spraševal ali sem mogoče sam na tem svetu, kateri ga doživljam na način kot ga in mislim, da je temu tako,

Še kdo?

Prikaži več možnosti
    • berni in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 166
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

@Plavi

Neverjetno! Veš, da sem enako razmišljal danes dopoldne! Ali ostali ljudje dojemajo realnost, tako kot jaz ali drugače. Tudi jaz sem se spraševal ali sem mogoče sam na tem svetu, kateri ga doživljam na način kot ga in mislim, da je temu tako,

Še kdo?

To idejo oz. preblisk sem jaz imel, ko sem bil star 4 leta in sem že takrat mislil, da sem verjetno edino "živo razumno" bitje,  vse ostalo je le fikcija . ;)

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 411
  • Avtomobil: Bmw e61

Naš um ter celotno fukcioniranje možganov in posledično telesa temelji na razumevanju samega sebe.

Predstavljajte si čebulo, ki jo lupite po plasteh;

Globje kot je naše razumevanje samega sebe bolj smo zdravi in izpopolnjeni, srečni v ljubezni, zakonu, delu...

Seveda, v najglobji točki se nahaja tisto o čemur je govoril predhodnik, nova dimenzija razumevanja vsega okoli nas in nas samih, takrat postaneš gorivo za nepredstavljive možnosti smeri razvoja svojih misli in s tem novih dimenzij.

Kdor uspe priti do te točke, je našel sebe in globji smisel nas ljudi na tem planetu od ostalih 95%

In ravno to verjamem, da so počeli že mnogo ,mnogo let pred nami (razvite civilizacije), seveda z manj opranimi možgani, kot jih imamo mi danes (manj plasti čebule).

Škoda, da smo za “elite” postali le ekonomsko gorivo, stres, sovraštvo in lakomnost nas oddaljujejo od nas samih, in globjega razumevanja, kar je spet voda na mlin le-tem.

Urejal Silvershadow, 30.07.2019, 11:44.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 985
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

@Plavi

Še kdo?

Vedno razmisljam v tej smeri, vendar sem zacel cisto enostavno. Kako vidimo barve. Ali je za mene zelena barva isto to kar vidi nekdo drug. Vsi bomo potrdili da je zelena, vendar ali je dejansko percepcija barve ista za vse ljudi ali so nas samo naucili kaj je zelena, kaj je modra, rdeca, rumena itd.

Je pa to poenostavljen primer zgornjega razmisljanja, ki ste ga omenili. Resno, kdor ni pogledal oni dokumentarec ki sem ga linkal nekke na zacetku teme, naj pogleda. Ni to nakljucje. Pomojem smo imeli pomoc od zunaj zivecih al v fizicni ali teoreticni obliki. Ali pa od katerih drugih bitij, nas samih iz prihodnosti?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Priporočam ogled, za razmišljanje izven okvirjev...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 556
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...ma tega je kolikor hočeš, sam se pa moraš potem odločiti v kaj verjameš in v kaj ne, ter kaj bi bilo lahko mogoče res...

... mene trenutno zanima teorija velikanskih dreves :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 429
  • Avtomobil: e46 323ci

In kaj je Moskovij? Stabilen radioaktiven element, ki zivi zlo dolgo glede ba Mc...
Se pravi da ti lahko izkoriscas to moznost da je dolgoziv in povezujes verigo reakcij kjer so nestabilni elementi tud vkljuceni...
Ne razumem cist videa gaha

Urejal BMW4everafter, 02.09.2019, 10:15.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 409
  • Avtomobil: UFO

Meni je zanimivo to da je Bob Lazar v začetku 90h kot prvi omenil ta element in povedal zakaj se ga uporablja. Pred njim še nihče ni slišal za element 115. Sedaj je pa splošno znan.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 562
  • Avtomobil: E46 320Ci

Naš um ter celotno fukcioniranje možganov in posledično telesa temelji na razumevanju samega sebe.

Predstavljajte si čebulo, ki jo lupite po plasteh;

Globje kot je naše razumevanje samega sebe bolj smo zdravi in izpopolnjeni, srečni v ljubezni, zakonu, delu...

Seveda, v najglobji točki se nahaja tisto o čemur je govoril predhodnik, nova dimenzija razumevanja vsega okoli nas in nas samih, takrat postaneš gorivo za nepredstavljive možnosti smeri razvoja svojih misli in s tem novih dimenzij.

Kdor uspe priti do te točke, je našel sebe in globji smisel nas ljudi na tem planetu od ostalih 95%

In ravno to verjamem, da so počeli že mnogo ,mnogo let pred nami (razvite civilizacije), seveda z manj opranimi možgani, kot jih imamo mi danes (manj plasti čebule).

Škoda, da smo za “elite” postali le ekonomsko gorivo, stres, sovraštvo in lakomnost nas oddaljujejo od nas samih, in globjega razumevanja, kar je spet voda na mlin le-tem.

Ne vem če poznaš, poglej si tole če imaš čas:

lahko še njegovo serijo "What is god", tista je tudi zanimiva

Se opravičujem za off topic :D

Urejal Maticb, 02.09.2019, 10:20.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

“What is god”.......
.......
.......
Baby dont hurt me... dont hurt me... no more....

Urejal BMW4everafter, 02.09.2019, 10:42.

1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

“What is god”.......
.......
.......
Baby dont hurt me... dont hurt me... no more....

ne boš uganil o čem dejansko govori :beer

PS: Ne govori o bibljiskem/muslimanskem bogu ali predstavi, kakšrni jo verjetno imaš.

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne sem sam za hec napisal :)

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 519
  • Avtomobil: kombi

Za trenutek lahko damo na stran Newtnove zakone in da je naša fizična realnost sestavljena iz materialnih stvari. 

Kvantna fizika nam odpira nov pogled na vesolje in nas same. Žal je še tako neraziskana, da je večina ne sprejema in ne želi razumeti ali pa jim ni bila predstavljena na preprost način.

Govorimo o tem, da vsak sam ustvarja svojo realnost. Čas ne obstaja! Obstaja pa energija, frekvenca in vibracija.

To lahko opišemo ne preprostem primeru;

Zaželimo si, da bi srečali žensko v kateri smo bili zaljubljeni v srednji šoli.

Ali jo bomo srečali po naključju ali delali na tem, da bi jo, sploh ni vprašanje, ker iz stališča kvantne fizike vsi dogodki obstajajo.

Obstajajo torej vsi scenariji:

- se srečamo z njo

- se ne srečamo z njo

- jo ogovorimo

- je ne ogovorimo

- itn.. vse možne kombinacije za vsako stvar v vesolju

Kdaj sploh ni vprašanje, ker so vsi možni scenariji vedno na voljo. (100let nazaj ali pa 1000 naprej, čas ne obstaja)

Ker vsak z energijo, vibracijo in frekvenco ustvarja svojo realnost, ki jo možgani sprocesirajo kot materialno resničnost so vsi dogodki možni, katerega izberemo pa je na nas. Izberemo na primer da se srečamo z njo v slaščičarni. Možgani nam predelajo scenarij in smo se srečali z njo. Kar pa še ne pomeni, da se je ona srečala z nami, čeprav mi mislimo tako. Morda se je, morda se ni. Morda se je že pred 2 leti, lahko povsem enak dogodek, ki smo ga mi dojeli in materializirali zdaj. Skratka kar naši možgani materializirajo ni nujno, da drugi doživljajo enako. Morda jih sploh ni tukaj zraven vendar mi doživljamo, da so. Za njih se dogodek sploh ni zgodil. 

Kaj pravite o tem?

Izberemo,da se srečamo z njo v slaščičarni? Pa saj ni to video igrica.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 676
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

fantje, ne tolk močne "robe" jemat.... :-D :-D :-D :-D

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Dejansko je ideja osnovana na nekih teorijah, stvar je da jih ne moreš dokazat. To je observer effect npr https://en.wikipedia...ffect_(physics)

Za tebe bo vedno samo tvoja resničnost prava.

Če poenostavim primer:

če si ti slabe volje, in prideš domov, kjer so vsi dobre volje, pa imaš ti v glavi "samo ne me razpizdit", boš lahko njihovo veselje interpretiral kot provokacijo in imel slab dan, čeprav bi lahko imel "dober" dan, če  bi samo svoj "pogled" spremenil in ne smatral, da so vsi slabe volje.

Valda tu ni tako preprosto, in si ne znamo predstavljat kaj pomeni da čas ne obstaja. Ampak to je dejansko problem s katerim se ukvarja večina filozofov/religij ipd. Če dovolj prebereš vidiš da je vse isto, samo na drugačen abstrakten način razloženo.

Poglejmo spet biblijo ali koran, vsi imajo iste besede notri, pa dobimo miljon različnih zaključkov iz tega. Seveda je to poenostavljanje, ampak kvantna fizika kaže na to da se isto dogaja z resničnostjo.

Kaj to pomeni za mene/tebe je vprašljivo... ker če padeš v te spiritualne/kvantne vode lahko celo življenje posvetiš temu pa ne prideš nikamor.

Mislim da se nas večina izogiba tem temam, ker so težke in "strašne". Jaz včasih gledam kakšne take videje kot sem ga nalepil zgoraj, pa začnem razmišljat o tem, o smrti, o tem da si dejansko sam na svetu, ker ne moreš dokazati da kdorkoli drug obstaja  ipd. in te kar stisne, zato se potem rajši zamotimo z "življenjem", da nam ni treba razmišljat o tem. Včasih se počutim kot da sem na travci ali kaki drogi, samo ko razmišljam o tem preveč :laugh

Urejal Maticb, 03.09.2019, 12:27.

Prikaži več možnosti

DrHebere
DrHebere

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: Arteon

A ima kdo e-knjigo The Adam and Eve story od Chan Thomas-a ? Preden jo je CIA zasegla in "spremenila/skrila" dolocene stvari? 

To je preciscena knjiga z 57 stranmi, originalna pa jih je imela 284.

https://www.cia.gov/...00070001-8.pdf

Tu je ena  120 stranmi:

https://ia800907.us....UNCENSORED).pdf

Ful zanimivo ctvio ;)

You are now in the presence of greatness, Dont try to Discriminate or Imitate, Just simply Appreciate.
Prikaži več možnosti

fancy
fancy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 313
  • Avtomobil: S60 2,4 185

Ni kaj ekstra zanimivo - pač teorija zarot  :)

Obstaja precej boljše literature

Osebno ne maram literature te sorte, katera te v nekaj prepričuje

Raje berem takšno, ki ti predstavi samo drug pogled

Klasičen primer je Sveta kri in sveti gral dve novinarjev BBC - ja iz devedestih

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

Ste pripravljeni stopiti iz svojih okvirjev?

Stare civilizacije smo vsi mi iz “preteklosti” prihodnosti.

Pripete slike za predogled

• 4B14A3C5-DF49-48F2-B2D6-80A4765CB5F4.png
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 923
  • Avtomobil: Tricikel

Ste pripravljeni stopiti iz svojih okvirjev?
Stare civilizacije smo vsi mi iz “preteklosti” prihodnosti.
https://youtu.be/B-gYAif1hBE

Ooo.. incident CAPEL GREEN
Zanimiva tema.
https://youtu.be/B-gYAif1hBE
"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik

https://www.telegraf...darna-atlantida

Pod antarktiko se skriva mnogo več kot smo si zmožni predstavljati.

Sicer pa zakaj že od 60.ih let prejšnjega st. velja sporazum o “neodkrivanju” antarktike vseh največjih držav sveta?
Zanimivo je, da ta sporazum brez izjeme velja še danes!
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč