Skoči na vsebino

Stare/neznane civilizacije

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
223 odgovorov v temi
YUGONIGGA
YUGONIGGA

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 307
  • Avtomobil: ni BMW

@Plavi

Neverjetno! Veš, da sem enako razmišljal danes dopoldne! Ali ostali ljudje dojemajo realnost, tako kot jaz ali drugače. Tudi jaz sem se spraševal ali sem mogoče sam na tem svetu, kateri ga doživljam na način kot ga in mislim, da je temu tako,

Še kdo?

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 151
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

@Plavi

Neverjetno! Veš, da sem enako razmišljal danes dopoldne! Ali ostali ljudje dojemajo realnost, tako kot jaz ali drugače. Tudi jaz sem se spraševal ali sem mogoče sam na tem svetu, kateri ga doživljam na način kot ga in mislim, da je temu tako,

Še kdo?

To idejo oz. preblisk sem jaz imel, ko sem bil star 4 leta in sem že takrat mislil, da sem verjetno edino "živo razumno" bitje,  vse ostalo je le fikcija . ;)

Prikaži več možnosti

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 320
  • Avtomobil: Bmw e61

Naš um ter celotno fukcioniranje možganov in posledično telesa temelji na razumevanju samega sebe.

Predstavljajte si čebulo, ki jo lupite po plasteh;

Globje kot je naše razumevanje samega sebe bolj smo zdravi in izpopolnjeni, srečni v ljubezni, zakonu, delu...

Seveda, v najglobji točki se nahaja tisto o čemur je govoril predhodnik, nova dimenzija razumevanja vsega okoli nas in nas samih, takrat postaneš gorivo za nepredstavljive možnosti smeri razvoja svojih misli in s tem novih dimenzij.

Kdor uspe priti do te točke, je našel sebe in globji smisel nas ljudi na tem planetu od ostalih 95%

In ravno to verjamem, da so počeli že mnogo ,mnogo let pred nami (razvite civilizacije), seveda z manj opranimi možgani, kot jih imamo mi danes (manj plasti čebule).

Škoda, da smo za “elite” postali le ekonomsko gorivo, stres, sovraštvo in lakomnost nas oddaljujejo od nas samih, in globjega razumevanja, kar je spet voda na mlin le-tem.

Urejal Silvershadow, 30.07.2019, 11:44.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 614
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

@Plavi

Še kdo?

Vedno razmisljam v tej smeri, vendar sem zacel cisto enostavno. Kako vidimo barve. Ali je za mene zelena barva isto to kar vidi nekdo drug. Vsi bomo potrdili da je zelena, vendar ali je dejansko percepcija barve ista za vse ljudi ali so nas samo naucili kaj je zelena, kaj je modra, rdeca, rumena itd.

Je pa to poenostavljen primer zgornjega razmisljanja, ki ste ga omenili. Resno, kdor ni pogledal oni dokumentarec ki sem ga linkal nekke na zacetku teme, naj pogleda. Ni to nakljucje. Pomojem smo imeli pomoc od zunaj zivecih al v fizicni ali teoreticni obliki. Ali pa od katerih drugih bitij, nas samih iz prihodnosti?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč