Skoči na vsebino

Stare/neznane civilizacije

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
265 odgovorov v temi
_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 693
  • Avtomobil: Becikl

Kako erozijo? Daj kak link. Me zanima, sem že pozabil od šole

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 486

Ce nebi bilo zalostno, bi bilo smesno. Beèeee

Gremo mi dalje, haterji bodo taksni kot so, pomanjkanje svobode in domisljije, jim zal ne dopusca kaj vec kot razmisljanje v okvirih, ki im ga je sistem ustvaril.

Za koga se ustavi? Si ravno malo prej povedal, da je cas relativen. Za tega ki je noter se ustavi? Kolko je njemu minuta? 100 let? 200 let? Vec ali manj? Njemu cas se vedno tece, on se stara.

Teorija o dveh bratih:

Dvojcka, en gre na pot z hitrostjo polovicno od svetlobne, drugi ga caka na zemlji.

On v raketi potuje dva meseca, po njegovi uri. Pride na zemljo, ne spozna nobenega. Pogleda nekega starejega cloveka...gleda in ne more verjet to je njegov brat. Samo 20 let starejsi.

E=mc*2

Nekako tako. Ampak je zadeva malo bolj komplicirana kot samo E=mc*2

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 929
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Nekako tako. Ampak je zadeva malo bolj komplicirana kot samo E=mc*2

Seveda je malo bolj komplicirana. Ampak glede da Einsteinova teorija drzi vodo (glede na to da je se noben ni opovrgel), bomo se drzali tega.

V osnovni soli sem zacel s knjigami o vesolju, nadaljeval z Kratka zgodovina vesolja in Vesolje v orehovi lupini v srednji soli. Imam se kompletne Carl Saganove serije na racunalniku gori, pa se kaj bi se naslo. Nekaj malega vem.

Problem crnih lukenj je neskoncnost. V matematiki se lahko uporablja neskocnost za racunanje (osmica obrnjena na bok), v fiziki pa ne. Tako da nam manjka ena velika variabla, da bi znanstveniki znali predvidet kaj se noter dogaja.

T.i. wormholes, pa predvidevajo da so ravno to, portali ki "prelozijo vesolje kot papir na dva dela in ga prebodejo". Ko papir prelozis nazaj. Tako da, recimo, da bi skozi te portale, lahko sprehajali skozi razlicne konce vesolja.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • kos71, dragan klep in Silvershadow uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 929
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

https://www.gaia.com...ler-video&ch=st
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Silvershadow je všeč

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 803
  • Avtomobil: Za iz točke A v točko B

Iz srca priporočam ogled, čudovit video za tiste, ki vas zanima vesolje :ok

Prikaži več možnosti
    • kos71 je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 323
  • Avtomobil: F10

Včeraj sem zasledil en intervju, ki je resnično vreden poslušanja. Sicer dolg ampak zelo dober.  Predvsem mi je všeč, ker govori dr. Igor Konanenko,  človek, ki je redni profesor na fakultti za računalništvo in informatiko, ukvarja se tudi z umetno inteligenco in še in še. Je eden redkih, ki je na zadevo energij pogledal drugače, iz znanstvenega vidika izobraženega človeka ter ne zavrača nekaterih dejstev. 

Če imate 1h 22min časa vsekakor vredno poslušanja... lp

https://youtu.be/DfJWsCyjjIc?t=1

Urejal Plavi, 16.04.2020, 07:13.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • kos71, BMW RALLY in QPE uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.