Skoči na vsebino

Implantanti, umetni zobje,..

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 416
  • Avtomobil: V8

Puljenje in cakat 3-4 mesece da se zaraste kost.
Vstavitev implantata in spet 3 mesece da se vraste v celjust.
Potem sele krona zgoraj. Ce traja vse skupaj manj kot pol leta je salabajzersko delano. V zagrebu ti pa v enem dnevu spulijo, nasraufajo nataknejo zobe. Vnetja in zaplete pa pol zdravijo pri nas na kliniki :-)

Nimaš pojma!
Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Puljenje in cakat 3-4 mesece da se zaraste kost.
Vstavitev implantata in spet 3 mesece da se vraste v celjust.
Potem sele krona zgoraj. Ce traja vse skupaj manj kot pol leta je salabajzersko delano. V zagrebu ti pa v enem dnevu spulijo, nasraufajo nataknejo zobe. Vnetja in zaplete pa pol zdravijo pri nas na kliniki :-)

Točno tako. Ko so mi osmico ven ruknili, sem bil cel teden v leru. Si ne predstavljam, da mi jih 5 ven potegnejo, potem pa takoj še tlačijo nekaj notri. Za to je potreben čas.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 650

Nimaš pojma!

Itak da ne. Sam men so tko naredil in je odlicno spilal. Zarad mene si date lahko pa cigumi not namest zoba sam da bo ceneje :-)

Predvsem frend dela na kliniki in vsako dezurstvo pride kdo ves zagnojen ali s krvavitvijo frisno od zobarja ki je zajebal implantat ;-)
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: ni moj:(

Nimaš pojma!

Utemelji.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti
    • maus111 je všeč

Pepo
Pepo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: BMW serija 3 F30

Hay!
...eno so umetni zobje, eno pa zobni aparat, to dvoje ne moreš primerjati...si ne predstavljam, da bi nekdo zaradi aparata hodil dol...
lp
joda

To sem dal samo primer. V našem koncu jih veliko hodi na Hrvaško s tega razloga. In tudi za menjavanje plomb, puljenja zob... Moja žena je ravno v postopku za vstavitev implatanta, seveda v Sloveniji, tri mesece nazaj so ji vstavili v kost in zašili titanov vsadek, sedaj enkrat se pa počasi nadaljuje. Cena par EUR več kot na hrvaškem, ko bi pa vse stroške seštel pa verjetno kak EUR ceneje.
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 416
  • Avtomobil: V8

Utemelji.

Lahko mi pises na zs ali me poklices.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko se zob spuli ostane v kosti luknja. In ce je kako vnetje na korenini (kar praviloma je, ce se zob puli) to se dodano pusti poskodbe na kosti ker bakterije kost raztapljajo.

Torek najprej spulit in pocakat da se vse umiri in zaceli. Ce manjka kost je treba se dogradit da mas sploh kam zasraufat. To ti bo brane al pa kak drug mizar lahko razlozil, da srauf ne prime dobro ce je luknja vecja od vijaka...

Ko se kost zaceli in zapolni se zvrta luknja da srauf pase g nulo in spet zasije dlesen, da se vijaka ne vidi. Pustis 3 mesece ali vec da se orenk prime. Potem sele spet odpres dlesen in vstavis zgornji del vijaka ki gleda iz dlesni. To ni jedrska fizika, je pa fajn da se rela po reglcij ker pol prakticno ni tezav.

Pa resen dohtar ne bo sel delat implantata, ce mas sladkorno, kemoterapijo, kaksne bolezni kosti in bo pred posegom pogledal vsaj krvno sliko. Najlazje je zasraufat in pokasirat pol pa rect jebiga, vi ste prvi primer, ko se ni prijelo... v bistvu jih je pa 20% slabih vsadkov, sam ti ne ves za ostale
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

V bistvu v enem dnevu tud teoreticno je mores porihtat po regelcih ker najprej dobis recept za antibiotik ki ga zacnes jest najmanj 24 ur pred posegom. Ali pa tvegas vnetje. Eni dohtarji pac tvegajo...
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 247
  • Avtomobil: A4 B8

Long story short. Mel sem mlečno trojkico, ki so mi jo dali ven pri 16ih letih zato, ker je ovirala stalno trojko, katera je bila v bistvu vkleščena med enko in dvojko. Dejanko je bila nekje nad njima, pod nosom. Ni se nikoli spustila. Tako, da so mi jo iz kosti pri kirurgu ekstraktirali. Zdaj mi ortodontka dela prostor za trojko, ker se je vse v parih mesecih premaknilo zaradi tega, ker je vkleščena trojka šla ven. Zato bo potreben implantat. Kost imam zaceljeno. Vse kar rabijo narest po tem kar sem prebral je to, da vstavijo vijak. Par mesecev miru, da se vraste in potem krona, če se ne motim.
Za tujino sem se odločil malo bolj pozanimat, ker jo je sama zdravnica pohvalila, ne toliko zarad cene. Folk ne pomisli, da je treba hodit parkrat dol in da je treba vzemat dopust.
Nevem kok pa se kle čaka. Niti nevem cene, naj bi blo cca 500-700eur - sanja se mi ne.

Mam pa pun qrac ortodontov, ker mi zdravi že 7. Let in je šele pred dvemi leti ugotovila, da se mi stalna trojka ne premika za mišji qrac. Praktično je bla v zg. čeljusti v kosti. V glavnem. Letos baje zaklučim pri njej. Kdo ve kok časa se čaka za implantat, in pa na koga se lahko obrnem z vprašanjem oz kam lahko vložim, da mi mooogoce povrnejo kak evro zarad "poteka zdravljenja"?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

JWti si imel eno za en kurc ortodontsko... jaz sem takšno pri hčeri ko so ji dali navaden aparat na lep način poslal v kurac in se jim zahvalil za porabljen čas...

...mali so dali narediti navaden aparat in ugotovili so, da pod spodnjo mlečno petico nima stalnega zoba. Ko jo vprašam kaj pa ko bo mlečni enkrat izpadel mi pa odgovori, da ne more biti vsakdo lep... dejansko je baba to rekla in mi še pokazala kako naj aparat ročno zateguje o.. mala je bila takrat stara ene 8 al 9 let.

Poiščem privat ortodonta postavi diagnozo da pod mlečno 2 in 4 rasteta stalna zoba ki sta zamenjana... 4 rine proti 2- in obratno... v glavnem zajebano in tudi ortodont reče, da ima prvič tak primer in da bomo poskušali rešiti zadevo...trajalo naj bo dve leti trajalo je 6, ker ko sta zoba prišla na pravo mesto jih je bilo potrebno še poravnati z ostalimi in dve leti je nosila še elastike, brez žičke, da se je ugriz izravnal...pa še mlečni so morali prej izpasti...pa tra je bilo še iti na "operacijo" da so ji prerezali dlesni pri dvojki in na stalni zob pod mlečnim namestili tisti hakeljc na katerega so namestili žičko, da je zob vlekel na pravo mesto... znesek lahko plačaš na obroke vsak mesec kolikor pač želiš (govora je o 70-120€ ali nekje v tem razponu, da ne bo napačno razumljeno) samo do konca zdravljenja mora biti vse poravnano... lsko tudi kakšen mesec ne plačaš nič, pa potem naslednji zopet... jaz sem tako razdelil na slabe dve leti po 100€...zdravljenje je pa trajalo malo dlje :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 486
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja Joda očitno sedaj kapiraš, na socialo je pač standard sociale, pač toliko, da niso ljudje brez vseh zob, da lahko jedo, privat samoplačniško je pa pač druga pesem, kolikor denarja toliko muzike.   To je meni že zelo dolgo jasno, niti ne pomislim, da bi poskusil iti na socialo k zobarju. 

Ti pa povem primer, kako ljudje razmišljajo.   

Neka zelo daljna sorodnica mi pove, kako je trpela, ko NORA, ene 6 mesecev, ker so na nuhalni, ko je zanosila ugotovili, da zarodek nekako ni OK in ji priporočili splav, ki ga ni hotela narediti, je pač šla na riziko.....  Prav poudarila je, kako je trpela ko norec in mož 6 mesecev, gospa in mož vedno vozita najnovejše Golfe in zato bosta vedno imela denar treba avto menjati, ko je nov model zunaj.   

Potem jo pa jaz vprašam, zakaj ni šla delati samoplačniško 99,99% sigurnega genskega testa, ki stane približno 850 eur, na socialo ga seveda ni, ni v standardu.    Pa mi ženska mirno odgovori, ja naredila sem, vse, kar je možno na socialo ?????????  Hallo ??? 

Sem ji rekel, prav je, da si trpela tistih 6 mesecev, če je treba imeti vedno top avto, za sebe pa nič, pač vse, kar je na socialo.   In ja na koncu se ji je rodil zdrav fant, hvala bogu a tako je , vse, kar mi pripada na socialo ...............,  za zdravje in srečo in bog ne daj niti eura iz lastnega žepa, saj ja plačujem za zdravstvo .   :crazy

Urejal Mat xxl, 12.05.2019, 21:47.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 574
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... jaz hodim k privat zobarju, mislim, da že 28 let al koliko, prej sem pa hodil na socialo v Grosuplje....
... gastro in kolonoskopijo na napotnico v Barsos, ker lahko izberem zdravnika po želji med ponujenimi, vse ostalo se mi zdi, da pa plačam, razen, če ni tako nujno in lahko počaka do pol leta...

... no mi smo imeli kar srečo z ginekologinjo, itak privat, enako pa z porodom, posebej z drugim, ko sem se zmenil, da je bila žena in jaz v največji, najlepši itd. porodni sobi z meni se zdi, takrat vsemi dežurnim sestrami in babicam itd... pa še sam porod sem skoraj zamudil, ker je ena od sester al kaj je že bila prepočasi hodila... no sedaj je pa že par let zopet socialna ginekologinja z razlogom :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 247
  • Avtomobil: A4 B8

Ta gospa, ki jo imam je ena boljših.
Vzame si čas za stvari, ne hiti ker si želi, da ohrani to kar imam. Ni boljših zob kot svojih. Je mal smotana situacija, ker se v puberteti zarad nihanja hormonov telo spreminja, kot pri vsakem adolescentnem človeku. Zato torej se je čakalo, ker je bilo upanje da se bo zob spustil sam in nebi blo treba implantata...
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 069
  • Avtomobil: bmw

Artident lj ima kdo izkusnje glede implantantev?
E46__wagon
Prikaži več možnosti

bavarja
bavarja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 645

Moja dva hodita v Banja luko. Storitev TOP + namestitev. Fotr šel že večkrat in je zelo zadovoljen.

Mislis prizma dent?
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 605
  • Avtomobil: službeni Passat

Jaz imam implantant od dr Sotoska v sloveniji. Mojster je bil takrat obrazni kirurg ki je ljudi spravljal skupaj po nesrecah. Ze cca 10let / brez problema - zamenjana pa 1 zgoraj. 3 ure na stolu
Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 694
  • Avtomobil: BMW

Imam eno vprašanje,koliko kaj stane aparat za zobe(tiste žice) hčerka bo to uporabila,ni mi pa jasno zakaj mora to plačat, stara je 19 let
Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 495
  • Avtomobil: ni moj:(

Za obe čeljusti (zgornja in spodnja) cca 3.500 - 4.000 € v SLO
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Odraslim to ne placa zavarovalnica. Skoda da se niste pred polnoletnostjo zmigal :-(
Prikaži več možnosti

dalenc
dalenc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 694
  • Avtomobil: BMW

Ni ji nič rekel, zobar, pa sploh obstaja kakšno zavarovane za to
Prikaži več možnosti