Skoči na vsebino

Volumen posode za tekočino vetrobranskega stekla na F34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: F34

Ima kdo podatek, koliko litrov tekočine gre v posodo?

Ne najdem informacije o velikosti posode za moj avto. Žal je tako vgrajena, da je fizično več ne vidiš.

Nočem nalivati preko, da se mi razlije po motornem prostoru...

V navodilih piše samo, da ko se pojavi obvestilo o nizkem nivoju, jo dolijte 1L. Ne piše ničesar o volumnu posode.

Imam pa 3GT LCI z dinamičnimi LED žarometi, ki nimajo pranja, torej samo pranje stekla (vem da imajo nekateri modeli s pranjem žarometov večji volumen posode).

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 103
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Kje je problem naliti točno brez razlitja po motornem prostoru??? A iz 1l plastenke tudi ne znaš piti, brez da se poliješ?

Kam gre svet....

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 825
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Sam res ok eno je, če te zanima volumen, drugo pa je da ne vem kok močno in hitro itak ne moreš nalivat, ker oddušek oz. drobna cevkica naprej niti ne more tok hitro požirati, da ne bi šlo preko višine. Tako da če točiš z občutkom in potrpežljivostjo ne moreš polit oz. zalit motornega prostora. :) Če pa že malce poliješ ni tako agresivno da bi poškodoval zadeve, če ne pa preko poliješ malce navadne vode. Kaj pa k je dež pa nalivi k pride pod pokrov več vode ali pod blatnik in kolotek, pa se nihče ne zaskrbi. ;)

Za F31, knjiga navodil, stran 228 ;) je podatek za prostornino posode 3L :ok

Urejal Taucher, 15.05.2019, 14:29.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 978
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

5 litrov.

Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Glede nalivanja res lahko počasi nalivaš in ne bo razlitja. Vseeno bi rad izvedel volumen, v mojih navodilih namreč tega podatka ni. 

Sem pa našel kataloško številko posode, ki na žalost prav tako nima napisanega volumna, kot da je skrivnost.

Do zdaj si na vseh avtomobilih imel ta podatek napisan vsaj v knjigi...

Kataloška št.: 61667241672

https://www.leebmann...g=61&bt=61_2896

Nikjer ni podatka, torej ali je 3L ali 5L?

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

v knjigi navodil za F31 piše 3L. Sicer pa če ne drugega počakaš da jo do konca sprazniš da več nič ne "sprica" ven iz šob, pa potem po 1L noter nalivaš. :)

Drugače pa na osnovi kat.št., oblike in slike v ETK, bi prej rekel da ima 3L kot 5L. Namreč 5L in več ima E46 in je posodica kar konkretna, tako da 5L kantica pa tudi zgleda bistveno večja kot 3L.

tudi na sliko ebay bi prej rekel da tle noter ne spraviš 5L ;)

https://www.ebay.de/...-oAAOSw14hcneI6

Urejal Taucher, 16.05.2019, 07:13.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za odgovore.

Tudi meni deluje bolj 3L ali celo manj, kot pa 5L.

Bom naslednjič, ko bo opozorilo, nalival, pa da vidimo....

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Sprazni do konca, pa potem nalij. Da ne boš pa kje v nevarnosti zaradi umazanih stekel, pa imej s seboj kako rezervno količino (npr. 1L) v kaki plastenki. :)
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 482
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Poglej za hec pod pokrovček za nalivanje, morda tam piše :ok2

Prikaži več možnosti

Bmw_dule
Bmw_dule

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 354
  • Avtomobil: BMW e91

Ali je komu pisal napako da ni tekocine v posodici pa je skoraj polna,kadar koli mi javlja napako. Je mozno da je senzor zamazan in ne zaznava ali pa je kje zabita cevka???!
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Včeraj mi je javilo nizek nivo tekočine, nalil sem 3 litre, pa še ni prišlo do pokrovčka. Na pokrovčku tudi ne piše ničesar o volumnu.

Ko mi bo naslednjič javilo, bom nalival po 3 L in pika.

Hvala za pomoč.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Včeraj mi je javilo nizek nivo tekočine, nalil sem 3 litre, pa še ni prišlo do pokrovčka. Na pokrovčku tudi ne piše ničesar o volumnu.
Ko mi bo naslednjič javilo, bom nalival po 3 L in pika.

Hvala za pomoč.

Škoda da nisi zmerno nadaljeval z nalivanjem, pa bi videl kdaj pride do vrha nivo, saj če tudi pride do vrha imaš še dobre 3 cm višine "šalčke" in ne bi bilo ogroženo vozilo. ;)

Jaz imam sedaj v planu (zaradi tvoje teme) :) tok časa počakat da ne bo več nič teklo na steklo in potem noter nalijem do vrha "z kupico". pa da vidimo. :ok

Drugače pa kar se tiče tovarniških podatkov, npr. volumen tank goriva, na vseh 3 avtih sem tudi nalil že noter več L goriva, kot pa to tovarna navaja v knjigi navodil.

Ok nekaj goriva je v sami cevi in dovodu, neki malega se pa še vedno nahaja na dnu, tako da ti podatki po mojem so neka osnova, kateri pa lahko odstopajo v + glede volumna.

Urejal Taucher, 20.05.2019, 10:01.

Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Poskusim popoldne, bom dolival počasi, da vidim koliko še gre. Sporočim zvečer ali jutri.

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Poskusim popoldne, bom dolival počasi, da vidim koliko še gre. Sporočim zvečer ali jutri.

heh, če nisi v tem času že kaj nucal (šprical) ne boš prišel do pravega podatka volumna :P jokeeee :)
Prikaži več možnosti

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik

Evo, dolil sem še malo manj kot liter, požiralo je zelo počasi, pa sem še malo dotočil...mislim, da je to to. Približno 3,75L sem spravil notri, s tem da sem nalil ob prvem opozorilu. Pa med včerajšnjim in današnjim polnenjem sem 1x ali 2x pošprical šipo.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 482
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Po mojem v tisti volumen ni všteta cev, zato naliješ lahko notri več.

Prikaži več možnosti

Začetnik
Začetnik

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 278

Sparajo z materialom, e90, sicer s sobami za pranje xenona ima volumen 6l. Ko enkrat doživiš, da si casovno omejen in moras prevoziti 250km (AC), zunaj pa -11 in 15cm snega na cesti (nepluzeno, ura je bila 2ponoci) in z neba sipa dobesedno led, ki se na vetrobranskem stelku v 20s, ce ne spricas tekocine za odmrzovanje, spremeni v ledeno ploskev, ugotovis, da je tudi 10l premalo Dobesedno sem v 2.5 urah vsakih 10s sprical tekocino na ful, dober test za motorcke brisalca in crpalke vsaj tu se je bmw odrezal in seveda po snegu
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.