Skoči na vsebino

2008 Jaguar XF 2.7d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
104 odgovorov v temi
žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 301
  • Avtomobil: bmw m3

2.7 land rover jaguar pežo, pač ta motor, naj bi šla gred in to zaradi DPF-ja ki se ga ne v času popravi, moje zadnje informacije

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 522
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Smo imeli enega od kolega v obdelavi..puščal semering na diferencialu.

Pazi zdaj to, imamo dober odnos z Jaguarjem v Celovcu, dobimo info, da tudi, če se menjajo semeringi, zna biti da bo puščalo, ker so imeli napako in so v garanciji menjali diferenciale za novejšo verzijo in hkrati polosovine. Avto je bil takrat star 8 let, prejšnji lastnik ni vozil na pooblaščen servis razen prvo ali drugo leto in niso menjali diferenciala v garanciji.

Torej sta ostali dve opciji, ali se menja semering in bo ok, ali pa se menja komplet diferencial in polosovine, strošek skoraj 4000 eur, avto vreden 10.000 eur. Menjal se je semering, olje je še zmeraj puščalo.

Razmišljal je o tem, da bi našel drug diferencial, ampak je bil problem, ker jih je večina bila menjana pod garancijo in se niso dobili, če pa se je že pa ne veš, a bo z novimi semeringi isto puščal.

Vglavnem vozil se je potem s semeringom, ki je puščal, potem pa je žal končal avto razbit v prometni nesreči, ko mu je nekdo izsilil prednost.

Jaz ga ne bi kupil, če bi, bi iskal 3.0d s čim manj kilometri, po možnosti facelift, od znanega lastnika, z vso komplet zgodovino. Ostalo bo jama brez dna.

Urejal bmw330cd, 14.05.2019, 19:41.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik
  • Sporočil: 95

2.7 land rover jaguar pežo, pač ta motor, naj bi šla gred in to zaradi DPF-ja ki se ga ne v času popravi, moje zadnje informacije

No jst sm avto vzel enostavno me je preprical voznja v njem elasticna prostoren je ful, 207konjev twin turbo bolano hud navor,menjalnik zf top, edina napaka je na mestu ko stojis smrdi v kabino po izpusnih plinih danes grem dpf off in stran ga dat pa preventivno menjat podlozke na sobah. Upam da smrad izgine na na eklasi sem imel isti problem z tem sem odstranil ta smrad.. Drugac pa tud edino kar me je zmotil ta njih motor je zelo glasen sm bil navajen na nemca ampak se pocas ze privajam prvih 1000km zadovoljen macka ima svoj šarm
Prikaži več možnosti

Grilzz
Grilzz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 946
  • Avtomobil: Alfa romeo 75

Cestitke! Kljub letom je se vedno karizmaticen avto!
Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik

Cestitke! Kljub letom je se vedno karizmaticen avto!

Hvala ja res je.. No spredaj je bolj tko tko ampak odzadaj je pa
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 775
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

No jst sm avto vzel enostavno me je preprical voznja v njem elasticna prostoren je ful, 207konjev twin turbo bolano hud navor,menjalnik zf top, edina napaka je na mestu ko stojis smrdi v kabino po izpusnih plinih danes grem dpf off in stran ga dat pa preventivno menjat podlozke na sobah. Upam da smrad izgine na na eklasi sem imel isti problem z tem sem odstranil ta smrad.. Drugac pa tud edino kar me je zmotil ta njih motor je zelo glasen sm bil navajen na nemca ampak se pocas ze privajam prvih 1000km zadovoljen macka ima svoj šarm

Odličen voz, veliko preveč podcenjen. Pač zaradi "našega" prepričanja v Sveto trojico. Imel sem tri Jaguarje in iskreno, imajo poseben čar in tudi vožnja je na nivoju. Notranjost in kvaliteta materialov je pri bolje opremljenih Jaguarjih, par svetlobnih let nad nami ljubimi "hitlerčki". Zanimivo je tudi, kako nekateri odsvetujejo nakup Jaguarjev, zaradi xx problemov. Imajo določene felerje, ampak v grobem so trpežni in res izjemni avtomobili. Problem so servisi, ker so dražji (na pooblaščencih) in potem nekateri lastniki te avtomobile servisirajo "na lepe" oči. Jaguar dela, kot je treba..če je redno vzdrževan. V tujini poznam kar nekaj podjetij, ki jih imajo......in vsi so izjemno zadovoljni z njimi. Se pa redno servisirajo in vzdržujejo. Bil je pred časom en članek, da si lastniki lastijo Jaguarje veliko dlje, kot recimo BMW-je. To veliko pove o zadovoljstvu kupcev in počutja v vožnji.....

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 481
  • Avtomobil: /

Ne vem za jaguarje, ampak tak motor je bil tudi v citroenih c5, c6, pižo 407, ima ga moj prijatelj že deseto leto v c5 - in brez enega samega problema. Potem so bili še 3.0 hdi v francozih, za une pa tudi nisem slišal, da bi avto crkval, ne poznam pa nobenega osebno. Če so imeli jaguarji, land roverji težave, ok možno. Ampak sam motor pa definitivno ni taka cvetka kot bmw in razne ketne in še marsikaj.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 698
  • Avtomobil: LPP Urbana

mogoče si ga lastijo dlje ( lastniki jaguarjev) ker ga ne morejo hitro prodati tako kot je to pri sveti trojici :rofl

no ja dokler bo sveta trojica harala po našem prostoru bo marsikateri lastnik pojedel tudi tisto kislo pekočo cvetko kot je zažgan avtomobil zaradi egr ventila..no kaj pa je to takšnega..nič bi rekli v svetu kapitalizma, samo da se denar vrti :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 372

Sej je prav da si se odlocil, ce je bla taka zelja. Zdej pa porocaj o dogodivscinah, ce bodo kaksne :-)
Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik

Ja zanimljivo ko sem kupoval so vsi rekli stran od tega motorja. Sedaj bivsi lastnik jaguarja pravi 4 leta samo servisi in potrosni materijal. Eto zdej kar smrdi v kabino to grem zdej do mehanika da pogledamo da se to zrihta ker vozim otroke v avtu in ni prijetno. Bom porocal trenutno imam 20col platisca in bi blo dobr ga spustit mal ker je avto res res ogromna limuzina
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

mogoče si ga lastijo dlje ( lastniki jaguarjev) ker ga ne morejo hitro prodati tako kot je to pri sveti trojici :rofl

no ja dokler bo sveta trojica harala po našem prostoru bo marsikateri lastnik pojedel tudi tisto kislo pekočo cvetko kot je zažgan avtomobil zaradi egr ventila..no kaj pa je to takšnega..nič bi rekli v svetu kapitalizma, samo da se denar vrti :ok2

V tujini ljudje mal drugače razmišljajo, kot mi slovenčki. Razni direktorji, poslovneži itd, želijo zanesljiv avto, ki je udoben in ki jim nudi vse, kar pač od avta pričakujejo. Denar ni problem in zamenjava za drugo vozilo jim je enostavno, kot nam nakup 15 dkg prešane slanine. In poznam kar nekaj takšnih podjetij, ki imajo Jaguarje in zadevo vozijo leta in leta. Pri nas je pa težko prodati jaguarja po normalni ceni, se strinjam.....In to zaradi bojazni, kaj na lahko ta Anglež prinese. Ponavadi zaradi naše "balkanske" miselnosti.....

Pri nas je Audi, MB, BMW pač sinonim za "uspešnost", četudi nimaš za t.i. burek. Jebi ga, mentaliteta, ki smo jo nekako prenesli iz bivše države, ko smo imeli le za 15 let staro stojedinko. 

Imamo pa sedaj čas, denar in še kaj..za 20 let staro e39, ki nas na leto stane od 2k-5k €. In vsi smo srečni, kako noro dober avto imamo. Najboljši vseh časov, po pričanju nekaterih. In ja, da bi ta denar vlagali v kakšen drug voz, bi bil tudi le ta v odličnem stanju, oz perfektnem stanju....Albanci imajo isto miselnost, no samo da je v igri Mb-jeva značka, serije E. 

Urejal Borut30, 23.05.2019, 08:21.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 698
  • Avtomobil: LPP Urbana

enako velja za znamko ford...oče in brat jo imata že kar nekaj časa v lasti in avtomobili te znamke kar delajo in delajo in delajo, brez okvar ( na srečo).

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 724
  • Avtomobil: bel traktore

Jzt isto razmišljam da prodam e91 Xd in vzamem jaguarja in danas gledam te 3.0 motorje ampak k so rwd se mi nekak zdi preveč moči za rwd
Nekak k enkrat maš 4x4 ti ne pada na pamet kaj drugega..vsaj meni ne!

Ahhh no, daj no daj, saj ni govora o nabriti m3 turbo +1000ps

Ok, če si še mlad, te zastopim, da imaš pomisleke. Nimaš se kaj bati 3.0 dizla. Malo previdnosti na mokri spolski podlagi....sicer pa le gazzzaaa 

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 239
  • Avtomobil: E91 320d xd

30 let mlad
Ves kaj ,ko se voziš na relaciji Ljubelj Slo Hrvaška Bosna in to obdobje med novembrom in Marcem včasih je potrebno 6x6 pogon.
E46 z zdravih 180km je velikokrat komaj ostala na cesti pa vedno na Continental gumami !
Zdaj je Mal situacija boljša ker xd dobro opravlja svojo nalogo.
In največji problem je ker avto uporablja moja in hočem da se počuti varno.
Prikaži več možnosti
    • soulfly in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 213
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

V tujini ljudje mal drugače razmišljajo, kot mi slovenčki.

Prodajne številke ti ne pritrjujejo...

V Evropi so v 2018 na 10prodanih BMWjev prodali 1(enega) Jaguarja..., če v enačbo damo še MB in Audi, so ti "drugače razmišljujoči" marginalna skupina.

Urejal dylan_dog, 23.05.2019, 14:07.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

V DE je BMW lani prodal npr 265.000 Avtomobilov, Jaguar pa 9500.

Torej 3,6% letne BMWjeve prodaje, predstavlja prodaja Jaguarjev za 2018 v Nemčiji.

Ful razmišljajo.

Prikaži več možnosti

Aleksei
Aleksei
  • Uporabnik

V nemciji kaj pa v angliji naprimer? Sej v slo se tud najvec renoja proda pa ga jst nebi mel nikoli pac stvar okusa
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: prdalica

Ne sekiraj se. Tukaj pač če nimas bmw_ja nima smisla zivljenja. Še najboljša opcija bi bila če bi kupil forumskega z navito ceno ker so vsi top primerki z nič potrebnim vzdrževanjem, ker so vsi ironično vložili 10k eur v avto kateri nikoli ni rabil vložka ter so to naredili iz samega veselja do vožnje.

Takle mamo. Uživaj in vozi.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Prodajne številke ti ne pritrjujejo...

V Evropi so v 2018 na 10prodanih BMWjev prodali 1(enega) Jaguarja..., če v enačbo damo še MB in Audi, so ti "drugače razmišljujoči" marginalna skupina.

No me veseli, da si se našel v mojih besedah. Točno o takšnih je bilo govora. 

Sicer pa si zelo slabo bral moj post; dotičen Jaguar v 10-tih letih zamenja v povprečju dva lastnika (o tem je bilo govora v mojem postu), "sveti" BMW, Audi....pa ima po desetih letih v povprečju 6 lastnikov. Če ti je matematika (ker uporabljaš enačbe in matematične funkcije) oz logika blizu, lahko iz tega nekaj sklepaš. Lastniki, ki kupijo Jaguarja, ga vozijo veliko dlje, kot xx znamke vozil. Zakaj?.....Ker so jajca, ker je drag za vzdrževanje, ker ne nudi tisto, kar pričakujejo od takšnega vozila..?

Drugo; Beko tudi proda v Evropo 2.500 000 pralnih strojev, Miele recimo 500 000 pralnih strojev. 

Tretje; Nemčija (ker si jo imel čast omeniti) je brezpredmetna in (ne)merodajna. Ker vsi omenjeni "hitlerčki" prihajajo iz omenjene države.

Četrto; Jaguar je bil vedno sinonim v avtomobilizmu, četudi so imeli obdobja, ki jim niso v ponos. Če ga nikoli nisi imel, ga nikoli nisi imel prilike vzdrževati in primerjati z omenjenimi znamkami, je tudi tvoj post brezpredmeten.

Urejal Borut30, 23.05.2019, 18:27.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik

Nimam nic proti Jaguarju, ampak pisati nekaj na pocez v smislu drugacnega razmisljanja v Evropi- sem ti napisal prodajne stevilke.
Pa se nekaj..., preoblecen Mondeo za dvojno ceno, za mene ne bo nikoli v ligi “hitlerckov”.
Pa enkrat Fordovi diesli, potem PSA...
Take poteze trg kaznuje. Jaguar je ekostika za entuziaste in nikoli ne bodo v prvi ligi.

Urejal dylan_dog, 23.05.2019, 18:43.

Prikaži več možnosti