Skoči na vsebino

Toyota Camry hybrid

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
4 odgovorov v temi
marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857
  • Avtomobil: 300CDI

Včeraj sem imel na testu novo Camry hybrid. Kaj naj rečem, ne vem, s čim bi jo lahko primerjal. Zadeva je zanimiva, vožnja zelo prijetna, bolj kot v W212 Mercedesu, celo bolj kot v E39 :) Kar moti, je 4 cilindrski mlinček, ki se ob CVTju dere v nebo. Pospeški so diskretni, skratka, super avto za normalnega človeka. Nima alternatorja, nima jermena/verige pa še par stvari, tako da zelo verjetno 10 let avto ne potrebuje skoraj nikakršnega posega.

Zdaj pa dilema: obdržati W212 diesel s 230 konjiči, ali prešaltati na umirjeno cvt hybrid novotarijo? Hvala za odgovore :)

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 797
  • Avtomobil: pešhonda

Jst sem sicer za hibride, ravno gledam, če bi si mogoče ubodel nekaj starejšega za daily (family)wagen.

Ampak - bi prešaltal iz peugeota 206.

V tvojem primeru ne bi menjal, saj boš umrl od dolgčasa.

Pa čeprav je vožnja tiha, eko, udobna, ... hkrati totalno nezanimiva, brezdušna, zgolj utilitarna.

Če se ti zahoče, lahko trenutnega pritisneš, pa gre. Če izklopiš ESP (sicer maloverjetno), ti lahko, kljub velikosti, nudi celo zabavno izkušnjo.

Da ne omenjam, da imaš izumirajoč privilegij vozit 6-valjni stroj! Kljub dobri zvočni izolaciji, se še vedno čuti, da je pod haubo nekaj več.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • marinero je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 232

Ziher je dolgocasen avto ampak tocno takega so hoteli narest. 1 letno menjas olje in filter in je to vse. Na mehanika bos pozabil, samo ne vem ce je racunica. Ker poraba je nizka samo ce vozis res umirjeno, po ac ce bos tiscal bo konkretna, vec kot tvoj 300 cdi sigurno. Je pa to top avto za nekoga ki noce met nobenega opravka z avtom ampak se samo peljat in se nic ukvarjat.
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 444
  • Avtomobil: /

Jaz sem pa zadnjič vozil tanovo corollo hybrid - in ravno nobenega dretja ni več. Ne vem, a misliš dretje kot level hrupa (glasnost) ali značilen zvok na istih obratih. Ker pomoje ali se res navadiš takoj na cvt pesem ali pa ljubav ne bo dolga. Cvt so bili včasih annoying glasni, tole zdaj mi je bilo pa že zelo sprejemljivo. Zvočna zatesnitev se nama je s kolegom obema zdela dobra. Ravno to dretje sva hotela preizkusit in sva bila oba zelo presenečena, da avto ni glasen (prejšnjih modelov nisem vozil, sem pa za vsakega slišal pripombo, da se dere). Camry je razred višje, prepričan sem, da zvočna izolacija sigurno ni slabša. Corolla se nama ni zdela nič glasnejša od ostalih avtomobilov, samo cvt ima drugačen ritem.

Tudi hybrid sem vozil prvič in me je zelo navdušil. Prišel sem do cca 50kmh z zveznim umirjenim pospeševanjem na baterijo, moraš pa pazit, da ne stopiš preveč na gas, če ne je že benz. Največkrat sem prišel do nekje 35 - 40 kmh pa da hkrati nisem bil polž. Opazil sem tudi, da me je ta hibrid kar potegnil in rataš že mal obseden, da boš čim dlje na bateriji, tako da ti podzavestno spremeni karakter vožnje - in si končno prvi v vrsti. To sigurno ni avto za balkansko obnašanje. Poraba je bila na testnem 5.2 litra, pa to je testno vozilo...se pravi vsak ga tudi zgoni, moj kolega je gas tiščal v glavnem v poden, mene je pa bolj zanimala vožnja s hibridom. V realnosti mora biti liter nižja sigurno, sva se strinjala. Zaenkrat nisem kupec tega sistema, kdaj v prihodnosti bi pa enega hibridarja kod drugi avto za krajše poti sigurno imel.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857
  • Avtomobil: 300CDI

Z vsemi se strinjam. Naredil sem cca. 100km, polovico po ac, nekaj mesta, nekaj po vaseh. Poraba na koncu je bila 6,1L, se pravi kaka 2L manj od 300CDI. Ne vem, v primerjavi z MB je bila zadeva res glasna. Žena je sedela zadaj, pa se tiste momente, ko sem zadevo pritisnil, nisva mogla pogovarjat :) Kot pravite, na koncu je to dolgočasen avto za človeka, ki mu ni mar, da zadeva ne trga in se mu ne ljubi hodit po servisih. Obstaja tudi V6 varianta s 300 konjiči, vendar je, po besedah prodajalca, v EU ne bom videl :)

p.s. Mi pa še vedno ne da miru :) ko dobiš hitrost, je zadeva res mirna in uglajena.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.