Skoči na vsebino

Poraba goriva

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
York
York
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4

Zdravo!

Imam bmw 3, 2.0 184KM, 2015. Poraba goriva se mi je kar naenkrat nenormalno povečala, z normalno vožnjo sem z 1/4 tanka prevozil 90km, kar ni normalno, avto sem peljal na servis, pravijo da je vse ok, da naj se enkrat preverim porabo. Je imel kdo iste tezave, in mogoce ve kaj bi lahko bilo narobe.
Prikaži več možnosti

gapixo
gapixo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: dizel power

to z cetrt tanka odmisli.. zracunaj porabo z polnim tankom. 

Prikaži več možnosti
    • York je všeč

York
York
  • Uporabnik

Ok, napolnim tank, zracunam in javim.
Prikaži več možnosti

gapixo
gapixo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: dizel power

ja, ker lahko da se je samo zataknil kej pri kazalcu za nivo goriva...  da ga je kej zmedlo.. :) 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 482
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Kakšno porabo ti pa BC javlja?

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 825
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Kar se tiče porabe, cagarjev in borda so vedno lahko prisotna rahla odstopanja. Seveda bo dejansko najbolj prav, da napolniš poln tank do fula kolikor gre noter, daš na nulo in prevoziš en tank do recimo rezerve, si zapišeš prevožene km, greš ponovno tankat do fula kolikor gre noter in si potem izračunaš dejansko točno pravo porabo.

Primer: na mojem F31 ko ga napolnim kaže recimo števec ful nafte in domet cca. 900km, ko ga vozim in z pol tanka (po cagarju) naredim cca. 520-530km, potem pa cagar spet upada in čim se prižge lučka (cagar malce pod 1/4) javi rezervo in takrat pokaže bord še recimo 80-90 km.

Potem sledi počasi tankanje in noter spravim ponavadi med 54-57L nafte, km pa naredim recimo 920-950km, ko ponovno tankam.

Skratka, poraba v zimskem času na 18" zimskem paketu je bila med 5,7-5,8L/100km po BC-ju in po mojih izračunih, sedaj ko je letni set gor 19" je poraba po BC-ju 6,1-6,2L/100km in moji izračuni med 6,1-6,3. Tako da BC je kolikor toliko točen tudi za moje izračune porabe.

Je pa vozilo optimirano, nižje podvozje, drug izpuh, KN filter, športni menjalnik,... vožnja je vsak dan cca. 10 km po lokalni cesti, cca. 110 km na AC (speed med 120-160km/h) in 2-3 vžige vozila na dan. Seveda se poraba razlikuje tudi zaradi tega, ker sem v zimskem času vozil nekoliko počasneje (zimske razmere nizke temp.), sedaj ko ni zime se tudi peljem malce hitreje, nekaj doprinese pa tudi 19" set.

To glede porabe in vsega ostalega ti nisem napisal zaradi vlivanja strahu (ker meni ni pomembna poraba na mojih avtih), pač se peljem kot se peljem in tankam ko je treba tankat, ampak zato da boš imel malo za občutek, če bi šlo na tvojem vozilu kaj narobe glede previsoke porabe. S tem da ne vem ali imaš dizla ali imaš bencinarja (184PS)?

Urejal Taucher, 16.05.2019, 06:49.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • York je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 037
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Lahko ti je tudi kak senzor nivoja začel zafrkavat ali kaj podobnega. Edino merodajno je poln tank, vozit, spet nafilat in na roke izračunat: litri x 100 / km.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • zaxxon in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

York
York
  • Uporabnik

Hvala usem za odzivnost :)
Imam dizla, na BC imam porabo 6,7 l/100km. Kar se mi zdi normalno, ker se ne vozim pocasi, do doma se peljem tudi v klanec... Je pa res da nisem resetiral BC-ja. Mi pa na desni strani pod obrati kjer je s sivo napisano l/100km, javlja ali oranžen ali siv trikotnik s klicajem, ne vem ali prej tega nisem opazil ali je enostavno res nekaj narobe, samo ni mi jasno da na servisu tega niso opazili. Sem jim tudi povedal za to. So mi isto rekli, nafilaj, zracunaj. Tako da, najprej nafilam tank, izračunam in javim. Ce ima pa se kdo izkusnje s tem pa kar:)

Urejal York, 16.05.2019, 08:29.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 482
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Taka poraba za 2015 2.0d zame ni normalna, razen če imaš res samo kratke in mestne vožnje brez relacij ali pa voziš kot manijak.
Naš bivši e60 520d 2008 je pil 6.0, pa je imel veliko kratkih voženj in normalno do dinamično vožnjo.
2017 g30 530xd v enakih pogojih pije 7.0-7.2.

Klicaj pod števcem pa ima vedno sporočilo, pogledaš ga s check gumbom.
Prikaži več možnosti

York
York
  • Uporabnik

Potem nekaj res ni OK. Klub temu da se kdaj pa kdaj sprostim za volanom, je vseeno veliko vozenj normalnih.
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 060
  • Avtomobil: bmw

Termostat ti dela ok?
E46__wagon
Prikaži več možnosti

mihamusic
mihamusic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13
  • Avtomobil: BMW 430d

Edini možni in pravilni način je - beleži vsako tankanje (prevožene kilometre in natočeno gorivo) in naredi graf,... jaz to delam za vse svoje avte, ki sem jih imel,.... samo tako lahko vidiš, če gre kaj narobe,.... glede na to, da ponavadi voziš +/- enako,... 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in York uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 171
  • Avtomobil: E39 530dTA & 525dT ///M

Vpisujes v Spritmonitir in imas graf :ok2
Prikaži več možnosti
    • zaxxon in York uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 037
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz si pa samo zapomnim okvirno cifro. Če se kaj zgodi bo odstopanje tako da ga boš že porajtal.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 205
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Kar se tiče porabe, cagarjev in borda so vedno lahko prisotna rahla odstopanja. Seveda bo dejansko najbolj prav, da napolniš poln tank do fula kolikor gre noter, daš na nulo in prevoziš en tank do recimo rezerve, si zapišeš prevožene km, greš ponovno tankat do fula kolikor gre noter in si potem izračunaš dejansko točno pravo porabo.Primer: na mojem F31 ko ga napolnim kaže recimo števec ful nafte in domet cca. 900km, ko ga vozim in z pol tanka (po cagarju) naredim cca. 520-530km, potem pa cagar spet upada in čim se prižge lučka (cagar malce pod 1/4) javi rezervo in takrat pokaže bord še recimo 80-90 km.Potem sledi počasi tankanje in noter spravim ponavadi med 54-57L nafte, km pa naredim recimo 920-950km, ko ponovno tankam.Skratka, poraba v zimskem času na 18" zimskem paketu je bila med 5,7-5,8L/100km po BC-ju in po mojih izračunih, sedaj ko je letni set gor 19" je poraba po BC-ju 6,1-6,2L/100km in moji izračuni med 6,1-6,3. Tako da BC je kolikor toliko točen tudi za moje izračune porabe.Je pa vozilo optimirano, nižje podvozje, drug izpuh, KN filter, športni menjalnik,... vožnja je vsak dan cca. 10 km po lokalni cesti, cca. 110 km na AC (speed med 120-160km/h) in 2-3 vžige vozila na dan. Seveda se poraba razlikuje tudi zaradi tega, ker sem v zimskem času vozil nekoliko počasneje (zimske razmere nizke temp.), sedaj ko ni zime se tudi peljem malce hitreje, nekaj doprinese pa tudi 19" set.To glede porabe in vsega ostalega ti nisem napisal zaradi vlivanja strahu (ker meni ni pomembna poraba na mojih avtih), pač se peljem kot se peljem in tankam ko je treba tankat, ampak zato da boš imel malo za občutek, če bi šlo na tvojem vozilu kaj narobe glede previsoke porabe. S tem da ne vem ali imaš dizla ali imaš bencinarja (184PS)?

matr, ti si carovnik. Jaz mam povrecno 8,4. Nikol nisem se naredil vec kot 680 km. 425 - 225 km
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 825
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

matr, ti si carovnik. Jaz mam povrecno 8,4. Nikol nisem se naredil vec kot 680 km. 425 - 225 km

Nisem čarovnik, saj navajajo tudi nekateri v tej temi da imajo sorodne porabe. V mojem primeru vsak dan po AC naredi svoje, kjer se več ali manj vrtijo večina km, avto je optimiran (ga ni treba pri pospeševanju do podna tiščat ;), avt. sport 8 gang, redno servisiran, skoraj nič mestnih semaforjev in cjazenja, vozim med 120-160+ odvisno od prometa (višje h ponavadi ne trajajo dolgo, ker je potrebno prilagoditi prometu).

Včasih vozim na tempomatu 120-130-140, če je prazno in si lahko izberem svoj tempo in h, potem ga vozim na pedalko. Kot pa rečeno ne gledam na porabo, čeprav si jo beležim in recimo na e46 R4 benz je 8,3L na zajcu je pa še več in blizu 10L, včasih tudi preko, ko si dam res duška. :ok.

Sem pa na AC Tr-Lj okoli 5:40(50) in danes presenetljivo ni bilo nobene gužve, je šlo kar lepo tekoče in bil v 20 min. že pri Jurmanu :)

Drugače pa naj avtor teme dobro reši problem, ki mu ga kaže na armaturki.

Urejal Taucher, 17.05.2019, 06:56.

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti
    • York je všeč

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 684
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Jaz si pa samo zapomnim okvirno cifro. Če se kaj zgodi bo odstopanje tako da ga boš že porajtal.

Enako... Ko grem tankat, pogledam na BC, koliko je range... Če je med 1000-1200 km, potem je to to. Ponavadi pa naredim okrog 900-1000km z vsakim tankom. S tem da sproti vidim na trenutni porabi na posameznih odsekih (kjer gre cesta gor/dol/ravno). Če pa imam malo več mestne vožnje (MB) pa hitro pade doseg za par 100km na tank... S samo mestno vožnjo naredim okrog 600km z enim tankom.

Nisem pa opazil bistvene razlike glede na temperaturo motorja (takoj po zagonu motorja, lokalna cesta, ~70-90km/h ni več kot dobrih 5L).

To je vse govorim za bencinarja (2.0, 170km, N43)... Pri dieselu ne morem delat neke statistike, ker ga vozi vsaj pol časa žena (in vozi bolj "energično" kot jaz :blush)

Na R6 (323i) sem imel pri isti relaciji in načinu vožnje cca 8L porabe, sedaj pa 5.5 - 6 (zato sem tudi menjal avto, ker sem hotel ostati na bencinu, delam pa 35k+ na leto).

Nisem čarovnik, saj navajajo tudi nekateri v tej temi da imajo sorodne porabe. V mojem primeru vsak dan po AC naredi svoje, kjer se več ali manj vrtijo večina km, avto je optimiran (ga ni treba pri pospeševanju do podna tiščat ;), avt. sport 8 gang, redno servisiran, skoraj nič mestnih semaforjev in cjazenja, vozim med 120-160+ odvisno od prometa (višje h ponavadi ne trajajo dolgo, ker je potrebno prilagoditi prometu).

Včasih vozim na tempomatu 120-130-140, če je prazno in si lahko izberem svoj tempo in h, potem ga vozim na pedalko. Kot pa rečeno ne gledam na porabo, čeprav si jo beležim in recimo na e46 R4 benz je 8,3L na zajcu je pa še več in blizu 10L, včasih tudi preko, ko si dam res duška. :ok.

Sem pa na AC Tr-Lj okoli 5:40(50) in danes presenetljivo ni bilo nobene gužve, je šlo kar lepo tekoče in bil v 20 min. že pri Jurmanu :)

Drugače pa naj avtor teme dobro reši problem, ki mu ga kaže na armaturki.

Tudi jaz imam večinoma prazno lokalno cesto in pa AC, vse vozim na tempomat (Puconci-MS-MB), vozim pa precej umirjeno. Se pa poznajo gume...~0.7L razlike poleti/pozimi (pozimi 205, poleti deljene 225/255).

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.