Skoči na vsebino

F11 katere zračne blazine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
kukulele
kukulele
  • Uporabnik
  • Sporočil: 17
  • Avtomobil: f11

Pozdravljeni,

avto mi občasno počepne in verjetno je odgovor zamenjat obe zračni blazini. Ampak tu se pa malo zakomplicira...

Avto ima opcije:

S704A M sports Suspension

S2VHA integral actice steering

Hotel se kupiti Arnott A-2780, vendar ima opombo PLEASE NOTE: This product is Not Applicable for BMW's with Integral Active Steering

piše sicer da je za vse možne OEM partnumberje 37106781843, 37106781844, 37106784379, 37106784381, 37106781827, 37106781828, 37106784378, 37106784380

Ampak malo me skrbi to opozorilo na njihovi strani da ni za aktivni volan... Verjetno ni tam kar malo tako...

Ali ima kdo kak nasvet/izkušnjo kaj kupiti v primeru take kombinacije?

Hvala in LP!

Prikaži več možnosti

kukulele
kukulele
  • Uporabnik

saj vem da ni revolucionarna tema, ampak vseeno - ima kdo kako izkušnjo/nasvet kaj kupiti za to kombinacijo M podvozja z aktivnim zavijanjem?

Hvala in LP!

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 026
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Pomoje se bo treba držati originala... čim gre za specifiko, se spekter aftermarket delov avtomatsko ekstremno zoža.

Prikaži več možnosti

kukulele
kukulele
  • Uporabnik

thja, saj vem da ko je treba dat jurja, je pač treba... Samo jezi me vse skupaj:

1. mi je čudno -včasi avto 5 dni ne počepne, včasih 2x na dan in zanimivo mi je da nikoli ni tako da bi samo ena stran, ampak vedno obe???

2. Original blazina stane 454€ (klical na BMW v ponedeljek), arnott pod 200€, aerosus tudi pod 200,  kitajc pa 70...

3. če je treba original, pol pač original, samo rad bi razumel v če je razlika, saj Arnottova blazina je za aktivno vzmetenje in za M, samo za "pametno zavijanje" pa ne in me zanima v čem se razlikuje - ali je notri kak ležaj, da guma ni podvržena strigu, al kaj?

kakor je iz tabele razvidno je za pametno zavijanje vedno 37 10 6784381 kataloška številka dela, zanima pa me v čem je razlika do navadne blazine - našel sem sicer eno primerjavo, kjer je slikana ta vzmet, pa je ne razumem - je komu morda to jasno in mi razloži? https://forum.bmw5.c...07-air-springs/

№ Beschreibung Supplement Teilenummer

PuMA Massnahme 52125287 beachten!
01 Luftfeder hinten 37 10 6784379
Achtung: Fahrzeug niemals mit
unbefüllten Luftfedern absetzen!
Reparaturanleitung beachten
Für Fahrzeuge mit
Elektronische Dämpfer Control (EDC) S223A +
01 Luftfeder hinten 37 10 6784381
Für Fahrzeuge mit
M Sportfahrwerk S704A +
01 Luftfeder hinten 37 10 6781843
Für Fahrzeuge mit
Elektronische Dämpfer Control (EDC) S223A +
und
Integral-Aktivlenkung S2VHA +
01 Luftfeder hinten 37 10 6784381
Für Fahrzeuge mit
Integral-Aktivlenkung S2VHA +
und
M Sportfahrwerk S704A +
01 Luftfeder hinten 37 10 6781843

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 135
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Si ti sploh bil na testerju? Ker je nemogoce da ti obe blazini naenkrat odpovesta. Al ti se kompresor poslavlja ali pa ti kateri od senzorjev ne deluje. Preveri preden se zaletavas.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 623
  • Avtomobil: BMW

Kolikor sam razumem, je en del ki oscilira, ki ga arnot pri svojih vzmeteh ne ponuja, zato niso 100% primerne za active steering. Pišejo, da se lahko uporabi del, ki je na obstoječi original blazini ampak to je bolj tako tako.
Sicer blazine pašejo ampak sam ne bi riskiral, saj boš lahko imel težave z active steeringom in posledično še višje stroške.
Prikaži več možnosti

kukulele
kukulele
  • Uporabnik

Si ti sploh bil na testerju? Ker je nemogoce da ti obe blazini naenkrat odpovesta. Al ti se kompresor poslavlja ali pa ti kateri od senzorjev ne deluje. Preveri preden se zaletavas.

hmmm, na testerju res nisem bil... a bi se tam kaj videlo/kaj naj bi se tam videlo?

kompresor dela ok, in ko avto stoji ugasnjen bi blazine morale same držati zrak, ker ko je avto ugasnjen kompresor itak ne dela, senzorji pa tudi ne - mam prav? 

Tako sem razmišljal da je samo da pušča blazina ali pa kaka pnevmatska cevka...

LP!

Kolikor sam razumem, je en del ki oscilira, ki ga arnot pri svojih vzmeteh ne ponuja, zato niso 100% primerne za active steering. Pišejo, da se lahko uporabi del, ki je na obstoječi original blazini ampak to je bolj tako tako.
Sicer blazine pašejo ampak sam ne bi riskiral, saj boš lahko imel težave z active steeringom in posledično še višje stroške.

ja active steering je bil menjan še pod garancijo in vem da je zlatarna... 

Torej ta del, ko praviš da oscilira - ta ima potem neko funkcijo ležaja za tisto stopinjo kolikor gume zavijajo,  ne? A ga lahko opišeš kater del na slikah na linku je ta delček?

hvala in LP!

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 893
  • Avtomobil: Renault&BMW

Črni del, ležaj, ki ga postaviš na zgornji del vzmeti.
Drugače je vzmet malo drugačna od "navadne" na zgornjem delu kjer pride ležaj
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 016
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Mal je čudno da bi šle obe blazini hkrati (lahko pa) jaz bi prej rekel da je šel ventil oz el. mag ventil ki spušča zrak vanju. Nahaja se zadaj pri kompresorju in vanj prideta cevki iz blazin. Preveriš za silo ga lahko tako da ga pošpricaš z žajfenco in vidiš če dela mehurčke..... to je za silo ker lahko spušča tudi v notranjosti in spusti zrak nazaj v kompresor...

Urejal PocesnkII, danes, 07:53.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.