Skoči na vsebino

E70 občasno kadi...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Terenc
Terenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 55
  • Avtomobil: e70

Imam "manjši" problem z mojim e70, letnik 2008, 3.0d. Avto ima blizu 400.000 km, imam ga že vrsto let, redno servisiran, upam si trditi, da nadpovprečno.

Najprej naj vam povem, da sem v zadnjih, recimo malo manj kot dveh letih, vgradil novo turbino, nove šobe (vse), menjal verigo ipd..., opravil nešteto testov motorja, ampak... avto občasno pokadi, najbolje rečeno, siv dim. To se zgodi recimo enkrat na teden ali dva tedna, vedno pri mestni vožnji, ni važno če pospešujem ali ne. Potem kadi kakšno minuto, največkrat je dima veliko, včasih pa mi pred tem najprej prismrdi v kabino vonj po zgoreli nafti (ne vedno). Zadnje čase opažam, da takrat tudi motor malo spremeni zvok, postane globlji. Opazil sem, da če takrat avto ugasnem in malo počakam, kajenje poneha (tega še ne morem 100% trditi, sem ga premalokrat ugasnil vmes,mogoče je samo naključje), drugače pa kot pravim, kadi kako minuto ali tudi več. Včasih se zgodi to tudi ko še ni ogret na delovno temperaturo. Drugih sprememb med samo vožnjo ni opaziti. Je pa res, da kadar sem veliko na avtocesti z nijim, kadi veliko redkeje (ali pa kadi stalno po malem,pa tega ne opazim :-), ne vem). Včasih ga ponoči v mestu "pritisnem" na polno, pa opazujem v retrovizorju če bi se opazil kakšen dim v soju loči zadaj vozečega, pa ne pokadi niti malo, to mi je zanimivo.

Pri mehaniku imam že nekaj časa dogovorjeno, da bova odstranila DPF (in mogoče tudi egr), ampak odlašam, saj bi rad problem rešil, vendar nimam več idej (tudi mehanik ne-svetoval mi je edino nov software...). Počasi bom avto začel prodajati, zato bi rad rešil ta problem, ampak res ne vem več kaj še zamenjati. Avto drugače dela normalno, normalno potegne, vse je ok, ni čipiran, razen tega občasnega kajenja, z njim si upam tudi okoli sveta (če me razumete). Torej, ali ima kdo še kakšno idejo, kaj bi lahko povzročalo to občasno kajenje?   

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 782
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Meni po opisu deluje tako, kakor da bi avto delal regeneracijo DPF... čeprav pri hladnem avtu tega ne bi počel.

A si morda opazil, da ti začne kaditi, če prižgan avto stoji na mestu (semafor in podobno)?

Urejal LEO37, 20.05.2019, 14:42.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

Mislim, da ne. Dima je zelo veliko, je siv in gost, počne pa to tudi, kadar po moje niso ravno izpolnjeni pogiji za regeneracijo (mestna vožnja, majhni obrati, ni vedno zagret na delovno temperaturo,...) Pa pred leti tega (še) ni počel..

Če stoji na mestu, ga še nisem videl kaditi, tudi ko "dobi popadke" in začne kaditi, če stopim ven ne vidim nobenega dima, če pa ga takrat na mestu nekdo zahodi, takrat pa pokadi, ampak manj, kot med vožnjo. Ko ga to kajenje mine, ne pokadi niti grama, ne glede na okoliščine.   

Urejal Terenc, 20.05.2019, 14:53.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je E39 lani tako kadila, samo se je to zgodilo vedno, ko je avto nekaj časa stal na mestu (v prostem teku), ali ko sem se res zelo polahko vozil... smo vse možno probavali (obnovili šobe in podobno), a je bilo na koncu nekaj drugega, kaj točno, mi pa mehanik noče povedati, ker si je dosti razbijal glavo z iskanjem rešitve :skrbast

Avto sicer BP šel... ni bilo popolnoma nič čutiti narobe, niti ni nič kadil, med normalno vožnjo... in ja, tudi moj je kar pozorno servisiran.

Urejal LEO37, 20.05.2019, 14:50.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

Meni je E39 lani tako kadila, samo se je to zgodilo vedno, ko je avto nekaj časa stal na mestu (v prostem teku), ali ko sem se res zelo polahko vozil... smo vse možno probavali (obnovili šobe in podobno), a je bilo na koncu nekaj drugega, kaj točno, mi pa mehanik noče povedati, ker si je dosti razbijal glavo z iskanjem rešitve :skrbast

Avto sicer BP šel... ni bilo popolnoma nič čutiti narobe, niti ni nič kadil, med normalno vožnjo... in ja, tudi moj je kar pozorno servisiran.

Škoda, ker je tvoj mehanik tako skrivnosten... :) 

Najbolj butasto pri vsem skupaj pa je, da ko začne kaditi, bi se najraje pogreznil v zemljo od sramu. Na avto grejo nenormalne cifre denarja, potem pa tam kadim kot , da imam najbolj zjahan primerek! :laugh  

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno vem, kako se počutiš :skrbast

Mehaniku dam po svoje prav, ker si je razbijal glavo kar nekaj časa... nihče ni znal pomagati, nikjer ni bilo nobene pametne rešitve in je do nje sam prišel. 

Če boš hodil kaj na Dolenjsko, se lahko oglasiš pri njemu... to je verjetno edina pot :-D

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

Točno vem, kako se počutiš :skrbast

Mehaniku dam po svoje prav, ker si je razbijal glavo kar nekaj časa... nihče ni znal pomagati, nikjer ni bilo nobene pametne rešitve in je do nje sam prišel. 

Če boš hodil kaj na Dolenjsko, se lahko oglasiš pri njemu... to je verjetno edina pot :-D

Mogoče se pa res odločim še za to varianto, čeprav v kratkem najbrž ne, saj zadnje čase že komaj sam sebe dohajam... 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 194
  • Avtomobil: BMW logicno

Probaj tole,   prodajalec je tudi forumaš, tudi dostavi :    https://www.motornao...diesel-premium/

Sam sem bil skeptik, vendar je moj pričel ima 195.000 km rahlo neenakomirno teči, ko sem povsem mrzlega vžgal, to je bilo ene pol minute, potem je naprej lepo delal, kot, da bi npr delal le po 5 cilindrih.   Potem sem po navodilih znalcev iz foruma cel liter tega nalil v skoraj prazen tank, kazalo je domet še 50 km , torej na cca 5 l goriva in vozilo segreto malo pretiščal v visoke obrate.    Potem sem jasno, ker sem se vkalkuliral vozil še vsaj 10 km z dometom 0 km, na hlape, potem jasno cel nov tank OMV nafte. 

Drugi dan presenečenje avto zjutraj vžgal brez najmanjšega potresavanja in tako je že ene 3 tedne imam pa tudi občutek, da veliko bolj mirno in uglajeno deluje. 

Tako, da sam bom to vsake toliko ponavljal.....

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem zagovornik in reden uporabnik aditivov v svojih vozilih, a v tem primeru aditiv nima kaj pomagati.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

:-D  :-D  :-D

Pozabil sem omeniti, da že leta redno dolivam Antigippante 25 (črna plastenka), ampak očitno ni v tem problem. Pa šobe so nove, pumpa pregledana in nekaj (ne vem več kaj) njenih delov obnovljenih, zamenjanih,... Saj pravim, glede na vse kaj je zamenjano, bi moral avto hvaležno delati,ampak ne...   :fight

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem tudi jaz mislil, ko sem (med drugim) dal na obnovo povsem ispravne šobe, pa ni pomagalo :skrbast

Ajde... nekaj malega korekcije je bilo na dveh šobah... ampak še zdaleč ni bilo kritično.

Urejal LEO37, 20.05.2019, 16:12.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: K 1200 RS

Kaj je pa razlika med zgoraj prilepljenim aditivom in tistim v crni embalazi?
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 909
  • Avtomobil: Renault&BMW

Ima ta tvoj mehanik original tester in popravlja samo bmw vozila?
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

Ima original tester, kolikor vem, avto pa je že bil priklopljen tudi na pooblaščenem servisu, pa ne enkrat....brez s problemom povezanih napak.
Prikaži več možnosti

Terenc
Terenc
  • Uporabnik

Kaj je pa razlika med zgoraj prilepljenim aditivom in tistim v crni embalazi?

Tega na linku ne poznam, jaz dolivam Antigrippante 25, ki se je na večih vozilih izkazal za dobrega. Sem pa videl za slednjega, da obstaja tudi v rdeči plastenki, ampak ne vem kakšna je razlika, jaz uporabljam črno in ga lahko samo priporočam.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 909
  • Avtomobil: Renault&BMW

Ima original tester, kolikor vem, avto pa je že bil priklopljen tudi na pooblaščenem servisu, pa ne enkrat....brez s problemom povezanih napak.

Bi bilo fajn pogledat koliko je "polhn" dpf, če ne pa notr nabrizgat wurth-ov čistil za dpf in na avtocesto ter sprožit regeneracijo 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ni napak, potem ni DPF zabasan, ker sicer bi bilo zabeleženo vsaj to, da je povečana temperatura izpušnih plinov.

Tudi pri meni ni bilo nobene napake, a avto občasno kadil, kakor da je parna lokomotiva :rolleyes

Objavljena slika
Prikaži več možnosti