Skoči na vsebino

Kako iztržiti čim več za ocenjeno totalko

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 171
  • Avtomobil: e39 530iM

Jaz sem se lani ukvarjal s prodajo ene totalke, pač od starega očeta moje žene. Avto je bil že večkrat popravljen-kleparsko, na koncu pa je z njim naredil še totalko. Prodajna vrednost celih, boljših primerkov je bila tam od 6-7k €. Plačilo iz strani zavarovalnice je bilo 3900€, za razbitino pa sem iztržil še 1750€. Od zavarovalnice sem sprejel prvo ponudbo, saj je na omenjenem avtomobilu v prejšnjih dveh letih izplačala za cca. 7k € raznoraznih popravil. 

Sem pa mnenja,da v primeru če bi lani v tistem trenutku prodajal cel avto pred totalko, zaradi njegovih preteklih popravil in ohranjenosti ne bi bil kos prodati za cca. 5500€. Po domače povedano, avto bi bil na trgu eden od slabše ohranjenih...

Večni problem je to ne.. ker letnik xyz 200.000km golf 5 v skret stanju pa že 3x totalka in golf 5 v top stanju z zlatimi palcami v prtlažniku sta isto vredna..

ET zanima samo datum prve reg, kilometri, št vrat, pol se pa že neha..

Urejal SONiK, 23.05.2019, 17:31.

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 784
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

To je špilalo včasih, ko je bilo še manj škod in se je ljudem dalo cenkat. Danes se že v prvo avto v večini primerov korektno oceni, ker se nikomur ne da potem zajebavat s ponovnim delom.

Prav bi bilo in upam da je res tako, kot si rekel.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 441

Mene pa zanima ali Eurotax oz. zavarovalnica upošteva kaj dejansko tržno vrednost posebnih modelov.

Recimo ta najzmoglivejša Supra iz 90-ih ali Honda NSX ali Mazda RX7 so iz pragmatičnih razlogov skoraj 30 let stara jajca in po drugi strani zbirateljska vozila, ki na trgu držijo visoko ceno. Nenazadnje tudi E39 M5 že gre v to smer, pri čemer so čisto navadne E39 tudi stara jajca. :)

Po moje bi pri totalki zavarovalnica iz prve rekla: "to je 30 let stara kanta, bodite veseli da ste preživeli v tej ničvredni razbitini. Evo 1000 EUR za ekonomsko totalko, pa razbitino odpeljemo, da se vam ni treba ukvarjat z odpadi"

(in seveda ko zavaruješ kasko mirno  vzamejo revalorizirano novonabavno vrednost)

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 759
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Tako, to je treba spremenit. Ko zavarujes novo vrednost, za cenitev pa krs iz AN :napaka
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 329

pozabljaš eno stvar, noben te ne sili v kasko, to je prostovoljno,
druga stvar, tema je o tem, da se tretji zaleti vate, kjer potem lastni kasko in kaj ti zavaruješ ni pomembno, AO od povzročiteja plača škodo
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 762
  • Avtomobil: Mesanec

Da zavarovalnice upostevajo zase ugodnejso varianto se nekako razumem ampak uporaba eurotaxa pri cenitvi rabljenih je pa cisti nateg
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 889

Da zavarovalnice upostevajo zase ugodnejso varianto se nekako razumem ampak uporaba eurotaxa pri cenitvi rabljenih je pa cisti nateg

Eurotax je le eno izmed orodij za določanje vrednosti. Gre tudi v obratno smer, v konkretnem primeru je bil Eurotax zelo radodaren pri Saab 9-5 Vector letnik 2005, prevoženih 330.000km. Pred enim letom je bil avto po Eurotaxu vreden 4.300 EUR, prodal se je za 2.600EUR po pol leta z veliko muko. :) 30 let starih vozil pa ne podpira, kot tudi ne eksotike s tujih trgov. Vprašanje, če bi ti sploh želeli zavarovati NSX ali RX-7. Jaz sem si sicer uredil zavarovanje stekel na Skyline R34, čeprav glede na vložek ne bi bil neumen tudi splošni kasko.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 977
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Težava vedno nastopi, ko imaš avto starejšega letnika, ki je po Eurotaxu (pa lahko tudi realno) vreden par k€, pa se ti ena mona not zabije. Pa je lahko samo par stvari na avtu za zamenjat ampak zavarovalnica bo zadevo ocenila kot totalko ali pa dala mali budget za popravilo. To je meni skregano z vsako logiko. Če nisi nič kriv, potem naj ti avto povrnejo v prvotno stanje (popravilo), če seveda avto resnično ni prava totalka. Če je totalka, pa naj se pogleda, koliko stane primerljiv avto na anetu, ocenijo vrednost razbitine in izplačajo razliko, da si človek lahko kupi zopet nekaj za naprej vozit. Pri kasku pa naj upoštevajo eurotax + stanje vozila. Načeloma agenti pogledajo tudi stanje avta (kilometri, ohranjenost itd), tako da če je avto res nadpovprečno ohranjen, gredo s ceno že v osnovi gor. Je pa res, da so novi deli (sploh originalni) dragi in zato popravilo hitro preseže vrednost avta).

Meni se zdi, da so za ta primer golfa dali dobro ponudbo.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 889

Težava vedno nastopi, ko imaš avto starejšega letnika, ki je po Eurotaxu (pa lahko tudi realno) vreden par k€, pa se ti ena mona not zabije. Pa je lahko samo par stvari na avtu za zamenjat ampak zavarovalnica bo zadevo ocenila kot totalko ali pa dala mali budget za popravilo. To je meni skregano z vsako logiko. Če nisi nič kriv, potem naj ti avto povrnejo v prvotno stanje (popravilo), če seveda avto resnično ni prava totalka. Če je totalka, pa naj se pogleda, koliko stane primerljiv avto na anetu, ocenijo vrednost razbitine in izplačajo razliko, da si človek lahko kupi zopet nekaj za naprej vozit. Pri kasku pa naj upoštevajo eurotax + stanje vozila. Načeloma agenti pogledajo tudi stanje avta (kilometri, ohranjenost itd), tako da če je avto res nadpovprečno ohranjen, gredo s ceno že v osnovi gor. Je pa res, da so novi deli (sploh originalni) dragi in zato popravilo hitro preseže vrednost avta).

Meni se zdi, da so za ta primer golfa dali dobro ponudbo.

Kako pa misliš, da se dela? Točno tako, kot si napisal, s tem da Eurotax je eno orodje za določanje vrednosti, trg drugi (avto.net, tudi mobile.de in autoscout24, če gre za redkejši in bolj specifičen avto), dejanska ohranjenost in morebitni nedavni večji servisni posegi (kamor ne sodi menjava motornega olja, akumulatorja in podobno, pač pa obnova avt.menjalnika, menjava zobatega jermena, itd.) pa drugi. Problem je pri tistih, ki imajo previsoka pričakovanja (sentimentalna vrednost, "avto mi dela in vem kaj imam"...)

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 977
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Kako pa misliš, da se dela? Točno tako, kot si napisal, s tem da Eurotax je eno orodje za določanje vrednosti, trg drugi (avto.net, tudi mobile.de in autoscout24, če gre za redkejši in bolj specifičen avto), dejanska ohranjenost in morebitni nedavni večji servisni posegi (kamor ne sodi menjava motornega olja, akumulatorja in podobno, pač pa obnova avt.menjalnika, menjava zobatega jermena, itd.) pa drugi. Problem je pri tistih, ki imajo previsoka pričakovanja (sentimentalna vrednost, "avto mi dela in vem kaj imam"...)

Saj, če je res totalka, potem sistem že deluje. Problem so ti. ekonomske totalke, ko je avto dejansko še povsem uporaben, le deli (recimo luč, odbijač, blatnik in še kaka malenkost) stanejo več, kot je 50% vrednosti starega vozila. Ajde, če sem jaz kriv za nesrečo ok, je to še neka kazen zame. Če pa nisem nič kriv in je nekdo drug priletel vame, pa bi bilo prav, da se avto spravi v prvotno stanje. 

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, soulfly, Milan P in 2 ostalim je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 784
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

30 let starih vozil pa ne podpira, kot tudi ne eksotike s tujih trgov.

Podpira tudi to, samo tisto je drug eurotax, specializiran za oldtimerje in eksotiko. Pri nas verjamem da ga nihče sploh ne pozna, v tujini pa je še kako v uporabi - smo pač še v časih lesene žlice, žal ne v pozitivnem (eksotično - starinskem) pomenu, bolj v kmetavzarskem.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti