Skoči na vsebino

Homologacija

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik
  • Sporočil: 153
  • Avtomobil: e46 323 ci ,e46 320 i

Lep pozdrav nikoli se nisem nic homologiral na autu pa me zanima kaksni so postopki ,imam platisca aez sydney 18x8 ki bi jih rad homologiral na e46 , vem da rabim tuv papirje (jih še iscem ) ostalega postopka pa nevem ,prosim ce mi lahko nekdo razlozi
Lp Luka
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 797
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

Pozdravljen,

​s homologacijskim kartončkom, TUV papirjem ter potrdilom o strokovni vgradnji (za platišča sicer nisem 100% če ga potrebuješ) greš na najbližji AMZS, Avto Krko, RTI, LPP... in poveš, da bi rad homologiral.
Nato preglednik pregleda vozilo oz. to kar si menjal, preveri če se številke na TUV in na dejanskem delu ujemajo ter poslika vse skupaj. 

​Potem pa dobiš čez par dni po pošti homologacijski kartonček kjer bo vpisana predelava. Če velikega kartončka še nimaš, ga dobiš na mestu kjer boš delal homologacijo.

TUV imaš tukaj
http://www.raeder-gu...y-ASYG-8x18 NEU

Urejal DJ Falco, 23.05.2019, 08:44.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik

Pozdravljen,
​s homologacijskim kartončkom, TUV papirjem ter potrdilom o strokovni vgradnji (za platišča sicer nisem 100% če ga potrebuješ) greš na najbližji AMZS, Avto Krko, RTI, LPP... in poveš, da bi rad homologiral.
Nato preglednik pregleda vozilo oz. to kar si menjal, preveri če se številke na TUV in na dejanskem delu ujemajo ter poslika vse skupaj. 
​Potem pa dobiš čez par dni po pošti homologacijski kartonček kjer bo vpisana predelava. Če velikega kartončka še nimaš, ga dobiš na mestu kjer boš delal homologacijo.

TUV imaš tukaj
http://www.raeder-gu...y-ASYG-8x18 NEU

Najlepsa ti hvala tako za razlozitev kot tudi za tuv :)
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 797
  • Avtomobil: MonacoBlue E92 & CBR600RR

malenkost :) 

​cena za homologacijo pa je cca 36€, za kartonček (če ga nimaš) pa se žal ne spomnim... okoli 30€? naj nekdo potrdi... 

​fajn zrihtaj! :)

Urejal DJ Falco, 23.05.2019, 09:36.

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik

Nekaj me se zanima gledal sem malo papirje pa pise za dimenzije 225 40 235 40 in 245 40 na felgah so trenutno 225 ali mi bodo vpisali vse dimenzije ali samo te ko so na felgah gor , prejsnji lastnik felg je imel samo 225 dimenzijo vpisano
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 994
  • Avtomobil: prdalica

Samo kar imas na avtu. Seveda se to mora unemati na zahtevah v certifikatu. Ce imas spedaj in zadaj 225 hudo dvomim da bo slo to čez

Urejal mihaing, 23.05.2019, 10:04.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti

confort 750il
confort 750il
  • Uporabnik

Mah mislil sem dat 235 gor ko se te obrabjo sam dobro tut 225 je dobr mi ne igra vloge
Prikaži več možnosti