Skoči na vsebino

530ia nihanje obratov

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
Ne30jc
Ne30jc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 193
  • Avtomobil: bmw

Pozdravljeni, rabil bi pomoc ker mi je stvar postala zelo neprijetna, se pravi ko imam v D in se vozim pod 2000 obrati nihajo obrati cisto malo, ko prestavim v S nihanja obratov ni vec, ko pa prestavim nazaj iz S v D pa zelo zasmrdi po neki plastiki(sveci).v prestavi M pa nihanja obratov ni niti pod 2000 obrati med voznjo je pa res da ko prestavim iz M v D spet zasmrdi po plastiki. Kaj bi bil vzrok taksnega dogajanja. Avto je zadnje 3 leta servisiran pri koklu, tudi servis menjalnika je naredil. Kadar koli sem peljal avto na servis sem mu omenil napako in se se do danes ni odkrila.drugace pa menjalnik prestavlja zelo lepo. Lp.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 026
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Hello, 

Tega iz glave ne bo nihče vedel... Za nihanje obratov je lahko marsikaj, od defektnega wandlerja, do neoptimalnega delovanja motorja....

Da se nekaj med vožnjo žge in smrdi po zažgani plastiki, pa se ti še vedno voziš, pa tudi ni vredu.

Kokalj ni edini mehanik kateri zna šraufat BMWje in v tisti oz širši okolici kolikor vem se jih najde tudi nekaj ki obvladajo enako ali bolje. Zdaj tako napako iskat, ne vem…, mene bi prvo zanimalo kaj se žge medtem ko ti prestavljaš v opcije s,m,d…. Če se žge kaka plastika kje pri motorju recimo… Pri menjalniku se načeloma nima kaj žgat, Ker zunaj menjalnika nekih plastik ni, Jih je pa kar nekaj pri motorju, Lahko tudi kaka izolacija kablovja itd… Lahko je marsikaj...

V kolikor se je menjalnik poservisiral, bi se moralo naredit tudi reset adaptacij. Velja za menjalnik in pa tudi za sam motor.

lp

D.

Prikaži več možnosti

Ne30jc
Ne30jc

Začetnik

• Uporabnik

Z avto se nič ne vozim, bi se pa rad ko bo boljše vreme. Vem da je mehanikov kar dosti, vseno me zanima če je gdo imel podoben problem.
Prikaži več možnosti

Ne30jc
Ne30jc

Začetnik

• Uporabnik

Ali bi bila lahko kriva lamdasonda?
Prikaži več možnosti