Skoči na vsebino

Menjava vzmeti

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
15 odgovorov v temi
Gregor325i
Gregor325i
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: Bmw e46 325i

Pozdravljeni,
Namen imam zamenjati original vzmeti na e46 325i touring z mtech2 opremo. Zanima me kako se obnesejo recimo sportne vzmeti v linku v primerjavi z originalnimi?

https://www.mstyling...-bmw-3-e46-4380

Hvala za odgovore in nasvete. Lp
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 024
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Pri meni na e91 odlično
Prikaži več možnosti
    • Gregor325i je všeč

DrPwner
DrPwner
  • Uporabnik
  • Sporočil: 243
  • Avtomobil: e46 320d

Pozdravljeni,
Namen imam zamenjati original vzmeti na e46 325i touring z mtech2 opremo. Zanima me kako se obnesejo recimo sportne vzmeti v linku v primerjavi z originalnimi?

https://www.mstyling...-bmw-3-e46-4380

Hvala za odgovore in nasvete. Lp

Čao

Jaz imam na limuzini e46 320d Eibach Pro Kit + Bilstein B4 (Mtech/sportni) amortizerje. Avto se dobro drži ceste. Brez problema peljem tudi po ostrih ovinkih z isto hitrostjo. Je pa avto neudoben (mislim komot se pelješ ipd. ni zdaj, da boš moral čez kako leto na bolniško zaradi poškodbe hrbtenice :D ). Pač manj udobna vožnja kot na stock.

Čutil boš vse neravnine na cesti. Ko pa je cesta valovita je pa isto kot da bi bil na barki, toliko se ziba.

Če imaš otroke ipd ali pa imaš veliko potnikov zraven ti priporočam, da vzameš ali Pro Kit ali pa original športne vzmeti. Bilstein B4 je tudi običajno (po izkušnjah voznikov z ameriškega in UK foruma in tudi tu) trši kot pa original Sachs (amortizerji). Sam pač tega nemorem potrditi, ker sem sprobal samo Bilstein.

Tako, da ti priporočam, da vzameš Pro kit v navezi z Sachs športnimi amortizerji, ker naj bi bil malo bolj udobna kombinacija.

Če bi zdaj menjal še enkrat vse skupaj bi si vzel kake kvalitetne Eibach, H&R coilovers. Ker ko zračunaš vse skupaj (cca 150€ vzmeti, amortizerji cca. 250€ + ležaji, plastične zaščite ipd 100-150€,....) si hitro tam na entry level coiloveri

Pa tudi Eibach za e46 nevem, če ima progresivne vzmeti. Tako, da nebi bila slab ideja pogledati kake H&R, Eibach dual coil coilovere za večjo udobnost. Imaš tudi AP, VMAXX, Vogtland,... Preberi si malo na netu kaka je kvaliteta. Še ena dobra stvar coiloverjev je to, da lahko nastaviš višino. In če ti je npr 50mm pretrdo, greš na 40,30 in najdeš sweet spot.

Če bi spet menjal vzmeti in amortizerje. Oz. če bi prej vedel to kar vem zdaj, bi šel definitivno na coilover (oz. na zračne blazine, če bi mel denar :D :D ). Tudi en plus(ek) je to, da če si malo tehnični tip in pa imaš prostor, lahko tudi sam zamenjaš brez posebnega orodja. Kar pa pri navadnih vzmeti rabiš še vsaj orodje da stisneš vzmeti

No upam, da sem ti kej pomagal pri odločitvi

lp

Milan

Prikaži več možnosti

Gregor325i
Gregor325i
  • Uporabnik
  • Sporočil: 9
  • Avtomobil: Bmw e46 325i

Najlepsa hvala za odgovor. Sem se odlocil za nakup eibach sportline vzmeti, amortizerje sem pa pustil original in se avto pelje za moje potrebe odlicno. Je pa res da z vecjim vlozkom bi seveda lahko bilo se bolje, vendar nimam pripomb zaenkrat.
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: 316ti Compact

Ima kdo izkusnje s tem?

https://www.ebay.com...8.c100290.m3507

Prikaži več možnosti

ritter
ritter

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW E46 318 coupe

En vprašanje. Za koliko se bo avto znižal, glede na to da boš dal gor grwinde?

hvala za odgovor

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Osebno mi je vsec tako, da je spredaj profil gume poravnan z blatnikom, zadaj pa ene 5mm lufta vmes. Nic ekstremnega. Gewinde bolj zato, ker res nastimas tocno tako visino kot zelis.

Bolj me zanimajo izkusnje s tem modelom gewind glede same trdote, kako se na njih pelje in na splosno kvalitete. Ker cena je burek za vse to, delujejo pa sploh ne slabo, a eno so slike, drugo pa izkusnje nekoga ki je zadevo imel/ima. Ne rabim nic neki hudega, le da malo popravim lego, pa da si hrbta ne polomim :ok2

Urejal Compact-3, 22.07.2019, 21:07.

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 655
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Te tuv-a nimajo!
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa res. Sem se pisal prodajalcu in TUVa ni kogoce dobit.
Kako drugo priporocilo za gewinde tam do okoli 300€?
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 020
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Sicer za 300€ dobiš gewinde, so pa bol tko tko. Za še enkrat tolk se pa že nekaj dobi...
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma sej vem ja, samo pol se ze blizamo vrednosti avta :ok2
Sej tam do 400€ bi se sel, vec pa nima smisla. Je itak mlincek, pa samo lokalno in v sluzbo se furam, tako da ne rabim nic kaj hudega. Le da mi hrbta ne polomi in ne razpade po 1 letu :ok2
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 020
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Saj ravno zaradi hrbta in zob naj poceni gewinde nebi bile vredu :hillbilly

Prikaži več možnosti
    • fury je všeč

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Vzami fk
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Ima kdo izkusnje s tem setom?

https://www.mstyling...t-3020mm-05503c
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik

Ima kdo izkusnje s tem setom?

https://www.mstyling...t-3020mm-05503c

Naj bi se udobno peljal, ampak nekateri so malo jamrali nad čudno nižanje, preveč v kajlo neglede na to da je 30/20

Naj bi ble pa to njihove vzmeti in KYB amortizerji 

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej nizanje in voznja me zanimajo. Sem hotu gewinde prav zato, ker si visino nastimas na tocno zeljeno visino, s temi fedri pa kot vidim je malo loterija. Samo so gewinde vse ze v startu prenizke za moj okus, pa zdaj gledam kaj takega, saj je kr ugodna stvar, ce je ok.

Kako si mislu prevec v kajlo? Je spredaj prenizek al se vedno deluje zadnji del nizji od prednjega? Meni bi ideal bil 25/15

Urejal Compact-3, 13.09.2019, 19:14.

Prikaži več možnosti