Skoči na vsebino

Naknadni podpis pogodbe, da ali ne?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
152 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 652
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... ne vem kako bi drugače naslovil temo, gre se pa za napako pošte.

Da povzamem.

V spletni trgovini smo naročili tehnični izdelek na xy obrokov, ki ga za to trgovino opravlja podjetje xyz.

Ob naročilu so mi sporočili, da ob dostavi/prevzemu je potrebno imeti pri sebi osebni dokument kreditojemalca in, da je potrebno podpisati še ene dokumente, da se izdelek lahko prevzame. Vse fer in OK.

Pri dostavi je podjetje, ki vrši dostavo, pomagalo vnesti izdelek v stanovanje in pri vprašanju, če potrebujejo osebni dokument naročnika in še kakšen podpis razen prevzemne listine so odgovorili, da ne in odšli.

V petek pa me kličejo iz tega dostavnega podjetja kdaj smo doma, da je potrebno podpisati kreditno pogodbo ker smo prejeli paket od podjetja, ki vrši spletno prodajo.

Kličem trgovino in pravijo, da to verjetno zahteva podjetje, ki za njih vrši kreditno poslovanje in ne oni.
Kličem to podjetje in pravijo, da bi bilo to potrebno podpisati-kreditno pogodbo namreč in da je dostavno podjetje naredili veliko napako, saj nebi smelo izročiti izdelka brez podpisa pogodbe.

Sedaj pa mene zanima a se pravno formalno lahko zavrne podpis te pogodbe naknadno, brez posledic ali ne.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 177
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

V cem pa je problem? Izdelek si dobil, placal bos po obrokih, ko ti naknadno prinesejo pogodbo v podpis preveris da podpisujes kredit za tisto kar si kupil in po ceni katero si dobil in to je to?
Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 643
  • Avtomobil: /

On bi rad obdržal izdelek brez plačila, drugače ne razumem vprašanja, ki ima prav neumno preprost in logičen odgovor.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 558
  • Avtomobil: E39 525i

On bi verjetno izdelek mel pogodbe pa ne podpisal :)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 005

Lahko ne podpises in placas v enem delu in ne na obroke. Al pa podpises in placas na obroke.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.... komplicirate brez potrebe, vprašanje je bilo zelo preprosto...

...če greste vi v trgovino in nekaj kupite, za to dobite račun in vam to tudi izdajo, in pripeljejo domov, kljub temu, da tega še niste plačali, bi vi verjetno vsi šli nazaj v trgovino po 14-ih dneh in to stvar plačali, ker so vam izdali in pripeljali izdelek, kljub temu, da ga nebi smeli brez plačila ali podpisa pogodbe, da boste to plačali.
Hvala, da vem za v bodoče.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Kera tema :umruodsmeha
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 643
  • Avtomobil: /

Eni tudi najdene denarnice in telefone vračamo, si morš mislit.

Ne bit izmeček no (v tvojem primeru gre za poskus kraje/goljufije).

Mislim resno, kaj WTF si pričakoval kot "pomoč" tukaj?

Urejal PIC, 27.05.2019, 11:30.

Prikaži več možnosti
    • Jure24, fp4492, blackberet in 5 ostalim je všeč

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 285

Klasični socialec Joda, kupuje pralni stroj na 48 obrokov in še to sedaj ne bi rad plačal, ker mu je en študent pozabil dati za podpisati papirje.

Prikaži več možnosti
    • MiranK, sharkEr, blackberet in 5 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!
.... komplicirate brez potrebe, vprašanje je bilo zelo preprosto...
...če greste vi v trgovino in nekaj kupite, za to dobite račun in vam to tudi izdajo, in pripeljejo domov, kljub temu, da tega še niste plačali, bi vi verjetno vsi šli nazaj v trgovino po 14-ih dneh in to stvar plačali, ker so vam izdali in pripeljali izdelek, kljub temu, da ga nebi smeli brez plačila ali podpisa pogodbe, da boste to plačali.

Se vedno moras placat, tud ce mas racun in ce ti dobavijo robo.... sej taki poslov je 99% v gospodarstvu
lp
joda

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 680
  • Avtomobil: BMW x

Zakaj pa ne bi podpisal, če so naredili vse kot je bilo obljubljeno, le en podpis so pozabili zahtevat?

Jaz tako že leta plačujem zavarovanje avta - pošljejo mi vse po pošti vključno s potrdilom o plačanem zavarovanju, čeprav ga plačam šele v roku treh dni, ko je registracija že podaljšana/poštempljana in jim šele potem pošljem nazaj podpisano polico ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bizdam, andy in 2 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Jest skoz tko delam. Narocim racunalnik, mi ga pripeljejo, zraven je racun, ki ga placam v 8 dneh po prejemu. al pa ko dam avto na servis prevzamem avto in racun in ga placam kasneje. Nisi oproscen placila ce stvar dobis preden jo placas, jo morac pac kasneje.
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 523

A k dobim racun v gostilni lohk tut ustanm pa grem vn, ceprou nism placu? Sej sm dubu racun za to kar sm jedu? :-D
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko gres ven, sam placat moras se vedno :-)
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 523

Sam ce mi je natakar dou racun v knizci na mizo pa sou stran od mene, pol nerabm placat :)

Urejal Donki kong, 27.05.2019, 11:51.

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... prvi obrok se je plačal, ko se je delalo naročilo preko neta, še sliko bančne kartice z vsemi podatki se je poslalo finančni instituciji za preverbo. Sem govoril danes z to firmo in so mi rekli, da ne smejo trgati ostalih obrokov, če ne podpišemo pogodbe in spletna trgovina ne bo dobila plačila. So rekli, da bodo poklicali v trgovino in se pozanimali kako in kaj.
Tako trgovina kot finančna firma sta bila ob naročilu in oba zelo fer zato, če bi imele oni kakšne težave podpišem takoj, če je pa zaj.... dostavna firma, pa.... bomo videli....

... eno so pa vedno pametni, kot zmeraj... seveda smo kupili na obroke, ker bi bil enkratni strošek nakupa prevelik in si ga ne moremo privoščiti pri vseh stroških, ne vem kaj tukaj ni jasno???
... če eni lahko kupite v enem mesecu klimo, hladilnik, pralni stroj, štedilnik, gradbeni material, in prevoz vsega na Hrvaški otok in še delo mojstra na gotivino... bog vam požegnaj, mi si tega pač ne moremo in smo del tega vzeli na obroke...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 387
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

lp

joda

Itak, da se zadeva plača... mislim, no... jaz bi se od sramu pogreznil v zemljo, če bi kaj takega tudi samo pomotoma napisal, ko se bi mi totalno bledlo  :crazy

Če si dobil blago, si dolžan poravnati račun... pa ne se hecat :rolleyes

izdali in pripeljali izdelek, kljub temu, da ga nebi smeli brez plačila ali podpisa pogodbe

To mi pa sedaj raztolmači, kje si to prebral, da ne bi smeli?

Pravilno je, da "naj ti ga ne bi" dostavili pred podpisom pogodbe (plačati takoj itak nisi imel namena oz. sposobnosti).

To je pa točno zaradi takih modelov, ki razmišljajo tako, kot ti... kako bi se izognili plačilu :barf

Nekdo je pač storil napako (oseba, ki je izvršila dostavo) in, če ne boš ti plačal, bo morda moral on iz svojega žepa... a si na to pomislil. A je to tebi fer?

Seveda gre pa na svetu tako, da napake storijo tisti, ki kaj delajo... kdor ne dela nič, ne more grešiti, in taki so ponavadi najbolj pametni, ker imajo časa na pretek, da razmišljajo o neumnostih... a je tako, avtor teme?

Jest skoz tko delam. Narocim racunalnik, mi ga pripeljejo, zraven je racun, ki ga placam v 8 dneh po prejemu. al pa ko dam avto na servis prevzamem avto in racun in ga placam kasneje. Nisi oproscen placila ce stvar dobis preden jo placas, jo morac pac kasneje.

Itak... pa še to naročiš telefonsko, brez kakršnihkoli naročilnic in podobno... samo ti dejansko delaš in živiš v realnem svetu, kakor večina nas, nekateri drugi pa... :napaka

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... saj tako dela večina od nas, ampak kaj če bi moral ob prevzemu podpisati pogodbo o obročnem plačilu, ker brez tega nebi mogel dobiti naročenega blaga?

@leo ti si... da ne rečem kaj, pametuje, a nimaš blage veze.... če nekdo nekaj zajebe naj to plača, ni to moj problem... če sem jaz kdaj kaj naredil narobe sem moral to JAZ plačati, ne nekdo drug....

lp

joda

Urejal joda, 27.05.2019, 12:04.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

g30540xd
g30540xd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 105
  • Avtomobil: G30540XD

Hay!

... saj tako dela večina od nas, ampak kaj če bi moral ob prevzemu podpisati pogodbo o obročnem plačilu, ker brez tega nebi mogel dobiti naročenega blaga?

lp

joda

zadeva je preprosta, podpisal si sigurno prevzem tega ob dostavi. Torej če si, imajo uradno potrdilo, da si prejel blago za katerega pa uradno nimajo plačila. Torej imaš 3 možnosti ali podpišeš naknadno kreditne pole ali plačaš v kosu ali vrneš blago... Druge četrte opcije ni, tudi če ti je za trenutek prešinilo obligacijsko vprašanje ali si sedaj obvezen ali nisi... Skratka si to je to.

V kolikor pa bi ti dostavna služba na lepe oči predala paket, pa bi lahko potem dejal, da nisi dobil tega paketa in bi se šel igrice pink ponk.

Urejal g30540xd, 27.05.2019, 12:06.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 991
  • Avtomobil: traktor

Ta debata spada v temo "Ali me je sram, da zivim v Sloveniji?"
Prikaži več možnosti