Skoči na vsebino

Naknadni podpis pogodbe, da ali ne?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
152 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 653
  • Avtomobil: LPP Urbana

nekaj časa nazaj sem naročil paket kjer sem sprejel naročilo še iz strani kolegov in je bila vrednost nekoliko višja :rofl

uglavnem...dobim obvestilo, da bo paket dostavljen na današnji dan, super :ok mine 6 ur, nikjer klica o dostavi. pogledam online portal in vidim, da je paket že prevzet, dokument je bil čisto X podpisan kot je moj podpis. super si mislim.

kličem domov, če je kdo prevzel paket in odgovor NE, kličem soseda, če je prevzel paket in reče NE.

kličem dostavljalca in se ne oglasi, kličem na dostavno službo in obljubijo povratni klic in spet nič. se odpravim na dostavno službo malo pred zaprtjem in jim povem, da paket ni bil dostavljen, da je bil podpisan in da gre za poneverbo mojega podpisa in oškodovanja ker paketa nisem dobil in da se bom enostavno odpravil na policijo zadevo predat v obravnavo. za vrednost paketa se nisem sekiral ker bi stroške ( vrednost paketa) dobil povrnjene iz odgovornosti dostavljalne službe.

ker sem bil človeški sem dostavljalni službi zopet povedal, da naj kontaktirajo dostavljalca in da naj me pokliče ker na koncu koncev se mi ne da hodit na policijo in glej ga zlomka...mine 5 min in dobim klic, se tip opravičuje. OK si mislim in mu rečem, da ni panike, naj dostavi paket naslednji dan in bo vse ok, samo da vem kje je roba.

naslednji dan sem mu lepo povedal, da če sem bil zadnji v vrsti za dostavo bi bilo čisto ok, če bi me poklical in rekel "ti lahko dostavim paket jutri? bi šel domov bla bla" in itak bi se s tem strinjal.

zadnjič zopet nekaj naročim in me kliče ta isti dostavljalec s čisto drugačnim tonom in načinom dostave kot bi bila "frenda" s čimer sem se popolnoma strinjal in sva se v šusu zmenila za dostavo, kje kako in kdaj.

nauk zgodbe: bodite / bodimo človeški in se vse da zmenit, tudi napako se da spregledat, ker kdor ne dela ne greši, pravijo...

Urejal bancnik, 29.05.2019, 10:54.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 373
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Leo verjetno si spregledal tudi to, da sem vztrajal pri podpisu z osebno v roki, ker mi je bilo tako naročeno, in če tip pravi, da ni treba in da je vse ok itd.... pa čaki Mal..... jest, da sam blesav Al nisam glup... pa še žene nisem prosil trikrat, pa bom njega dvakrat... sorry, no go...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 007
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Tip je zajeb... ti si pa sedaj zapel... fino...

To si pa spregledal, da si se spustil na njegov nivo, kar je (podzavestni) razlog za vse kritike, ki si jih prejel v tej temi.

Urejal LEO37, 29.05.2019, 11:07.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 373
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...na njegov nivo težko, če tudi bi se hotel, nisem pa nikoli trdil, da sem Slomšek...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 045
  • Avtomobil: Bmw

A to ste montirali na tisti novi bajti, ki se še gradi - brez fasade, zraven ceste?    Ker če je to ta bajta, potem je vse jasno :D

Ne, je zadnja bajta, do tja zaviješ desno iz obgmajniske ceste ki vodi do podjetja. Zadnja bajta na desni (nad to hišo) je pa od staršev od tega človeka. Pa pred bajto je bil mislim da e90 z m folijami na ledvickah (če sem si prav zapomnil). Tip ma enega pasata z bež usnjem. Vozi pa kot idiot.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

bmw_soul
bmw_soul

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 544

Hay!

....in ti izdajo blago.... plačal bi tisti, ki ti je izdal brez podpisa, ampak se to ne more zgoditi, ker vsak ve kaj je njegovo delo in kakšne bi bile posledice....
lp
joda

Aha vidim da si ze poizkusil :)
BMW - več pa ni :ok2
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 158
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Ne poznam osebe ampak iz opisanih zgodbic sem potegnil črto, da gospoda z vzdevkom joda lahko vsak na easy nategne.

Od preventivnih pregledov plina za 30€ - dejansko pa je pol cena 70€ (pardon 69€), do zavarovalnih agentov ki ne vplačajo premije za dodatno paketno družinsko zdravstveno (komi v bolnici izve da nima plačanega zavarovanja???). Ko ga zavarovalnica nategne (naredi napako), mu ne povrne stroškov, pa vse odvetnike ki je klical oz vprašal so rekli da ne dobi povrnjene škode (obresti itd).

Skratka take reklame so naredili za uporabnike ki so kot joda:

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 789
  • Avtomobil: star Bmw

Si padel na foro, ki jo je hotel prikazat joda, ubogi naivni potrošnik, ki ga vsak nategne, ki ima 5 minut...,

potem ko je lepo napisal kaka egoistična svinja je, ko se gre za denar.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 007
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Mislim, da si spregledal sarkazem v postu, pred tvojim :skrbast

Urejal LEO37, 29.05.2019, 12:46.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • wini je všeč

mapetpun
mapetpun

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 173
  • Avtomobil: 2002 e39 525dA touring

...se pravi jaz sem nekaj nabavil, plačal del tega, predložil vse dokumete, da se plača tudi ostalo želel, no insistiral, da podpišem tudi ostalo ob dostavi in sem sedaj jaz nategun, pa si ti normalen, najbolje, da si še sam ribo dostavim in plačam dostavni službi....

NE! Do tele točke vsekakor še nisi bil nategun, nasprotno, do tu vse zelo pošteno. Samo zakaj ne pošteno do konca? Zakaj od tu dalje menjava modusa operandi v zastojnskarstvo s samoopravičilom da je dostavljalec (oh, goodie goodie for you) nesposoben?

Urejal mapetpun, 29.05.2019, 15:22.

Prikaži več možnosti

avalanche
avalanche

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 367
  • Avtomobil: T5

Ja pa sej a ni bilo že splošno znano, da je ta joda nek klošar socialni? Vsaj tako je bilo prebrati, tako da ne vem, zakaj zdaj začudenje nad dejanji. Valda bo izkoristu vsako šanso, da prišpara za eno pašteto, če ne drugače pa na grd način.

Pa očitno bo že nekaj na tem glede na napisano, da nategujejo njega in tiste okoli njega z vseh strani. Nateguni imajo itak radi take škrtuhe, ki iščejo bližnjice in se v zemljo ugreznejo za vsak cent. Poznam par takih jod. Doma drkajo na reklame od Mercatorja pa Tuša, kaj vse je v akciji, pol pa na blagajni utruja, zakaj so banane 1,69€, če je pisalo v reklami 1,39€. Pa probavajo take bolane načine, ker je dostavljalc en kurčev papir pozabu...alpa če en zajebe ceno v vitrini, joda kuj zakone brat, če je trgovec dolžan po oglaševani ceni prodat.

Pa za tega dostavljalca se ni treba nič bat, sigurno ne bo nič plačal ali brez službe ostal, ne vem zakaj bi. Saj je kristalno jasno, kdo plača. Šlo je pač za administrativno napako, ne prvo in ne zadnjo. In ker sem bil tudi sam kurir, lahko še malo povem o odnosu dostavljalcev. Vedno in povsod je aroganten odnos izzvan s strani stranke, še noben poštar ni prišel do vrat nič krive stranke nadrkan. Si pa glede na objave in način pisanja jodlna lahko predstavljam naduvanost in aroganco, ker mu verjetno niso pripeljali takrat, k bi se jodi kurac dvignu (v prenesenem pomenu, seveda), ampak pač takrat, ko je na vrsti, ali kaj podobnega. Od mene tisti dan paketa sploh dobil ne bi, ali pa bi mi ene trikrat padel po stopnicah.

Se pa povsem strinjam, kot je že nekdo omenil. Še bolj kot blacklisto podjetij potrebujemo blacklisto kupcev. V bistvu precej bolj. In ko si na listi, lahko kupiš samo še s 100% avansom in seveda brez možnosti vračila izdelka.

Drugač pa je, takle mamo...

Urejal avalanche, 29.05.2019, 22:24.

Prikaži več možnosti
    • damirkos1 in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 352
  • Avtomobil: BMW logicno

Saj takih ljudi, ki bi nekoga zajebali, za lastno korist, je v Sloveniji ogromno.
Ravno prejšnji ali predprejsnji mesec sva s kolegom montirala vrata v stranicah pri Zrečah (zraven podjetja marovt), in ker je ženska tolikokrat spreminjala naročilo ozr je moral kolega spremenit ponudbo(mislim da več kot 10x), je pozabil na ponudbo dodat ozr. napisat se eno vratno krilo, torej v lip je naročil pravo količino vrat, v končno ponudbo je pa pozabil napisat se eno krilo. No kolega je opazil svojo napako ko je pred montažo nalagal robo. Pa krilo v dobri veri vseeno naložil. Jaz sem mu svetoval, da zmontirava samo toliko vrat kot jih je bilo na ponudbi, za tisto naj se pa predhodno zmeni. Ni me poslušal, ter zmontiral še tisto krilo, ker je dedec rekel da se bodo že zmenili, in da ga bo plačal. Ko je bilo zmontirano in sva se že peljala proti domu, je pa baba klicala kolega, da ni šans da ga plača, ker je njegova napaka, da ga ni dodal na ponudbo...
Kot sem razbral iz dedcevih besed, ko je razlagal o drugih majstrih in mene nagovarjal za kontra ponudbo za kuhinjo, da sta oba z babo nateguna.

Pa tega je še ogromno.
Kolega zaradi takih kot je avtor teme, vse dela s 100% avansom. Jaz delam zaenkrat z 50%, vendar je to vse preveč rizično.

Nategunov je res veliko, sem pa 14 dni nazaj naročil in so mi montirali protivlomna vrata nekje in še bile so zelo specifične zahteve okoli vgradnje.   Podjetje je znano, da zahteva 50% ob naročilu in 50% pred vgradnjo,  zanimivo mi je, da ko sva se lepo pogovorila od mene sploh ni želel avansa, celo ponujal sem mu ga, ko je vse korektno naredil, sem ga celo 2 x jaz klical za račun, ki ga je poslal z 30 dnevnim rokom, plačila .  Jasno plačan je bil takoj isti dan, ker ja tako poslujemo poštenjaki in Slovenija je mala, o poštenih se morda res sliši samo v sosednjo vas, se pa o nategunih sliši čez pol Slovenije.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 352
  • Avtomobil: BMW logicno

nekaj časa nazaj sem naročil paket kjer sem sprejel naročilo še iz strani kolegov in je bila vrednost nekoliko višja :rofl

uglavnem...dobim obvestilo, da bo paket dostavljen na današnji dan, super :ok mine 6 ur, nikjer klica o dostavi. pogledam online portal in vidim, da je paket že prevzet, dokument je bil čisto X podpisan kot je moj podpis. super si mislim.

kličem domov, če je kdo prevzel paket in odgovor NE, kličem soseda, če je prevzel paket in reče NE.

kličem dostavljalca in se ne oglasi, kličem na dostavno službo in obljubijo povratni klic in spet nič. se odpravim na dostavno službo malo pred zaprtjem in jim povem, da paket ni bil dostavljen, da je bil podpisan in da gre za poneverbo mojega podpisa in oškodovanja ker paketa nisem dobil in da se bom enostavno odpravil na policijo zadevo predat v obravnavo. za vrednost paketa se nisem sekiral ker bi stroške ( vrednost paketa) dobil povrnjene iz odgovornosti dostavljalne službe.

ker sem bil človeški sem dostavljalni službi zopet povedal, da naj kontaktirajo dostavljalca in da naj me pokliče ker na koncu koncev se mi ne da hodit na policijo in glej ga zlomka...mine 5 min in dobim klic, se tip opravičuje. OK si mislim in mu rečem, da ni panike, naj dostavi paket naslednji dan in bo vse ok, samo da vem kje je roba.

naslednji dan sem mu lepo povedal, da če sem bil zadnji v vrsti za dostavo bi bilo čisto ok, če bi me poklical in rekel "ti lahko dostavim paket jutri? bi šel domov bla bla" in itak bi se s tem strinjal.

zadnjič zopet nekaj naročim in me kliče ta isti dostavljalec s čisto drugačnim tonom in načinom dostave kot bi bila "frenda" s čimer sem se popolnoma strinjal in sva se v šusu zmenila za dostavo, kje kako in kdaj.

nauk zgodbe: bodite / bodimo človeški in se vse da zmenit, tudi napako se da spregledat, ker kdor ne dela ne greši, pravijo...

Točno kot ti opisuješ, je meni enkrat DPD izgubil tepih vrednosti ene 300 eur in trdil, da sem ga prevzel, da je podpis......  No , ko sem po par dneh podal uradno reklamacijo, so zadevo preiskali in našli tepih in sicer enako, kot pri tebi, je sam dostavljalec podpisal, tepih pa vrgel v kombi iz tovornega dela na tisti del nad kabino in je bil ravno za ene 25 cm robom in ni bil viden iz tovornega dela.....  So se zelo opravičevali .....  pa pač se zgodi....

Prikaži več možnosti