Skoči na vsebino

Chip tuning “stare” X3

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Imam eno vprasanje za stroko tule gor. Dva dni nazaj sem cisto slucajno kupil X3 e83, letnik 2006, 150PS. Avto je od prvega lastnika, kupljen v Nemciji in takoj pripeljan k nam. Do 130k km servisi delani pri pooblascencu, za tem pa pri privatniku, v intervalu na 20k km. Sicer vsi vpisani v servisno knjigo in pa prilozeni listki s podatki. Gospod je lani avgusta menjal komplet zavore, vodno pumpo, olje in filtre. Sklopka z vztrajnikom je se prva. Avto ima zdaj 245k km, pa je sklopka se vedno odlicna. Kljub vsemu napisanemu, sem narocen h kolegu da mi opravi mali servis, cisto tolko iz preventive. Ker sem navajen na mocnejse avte, trenutno vozim 530d mi je ta mlincek presvoh, zato bi ga cipiral. Koliko je to smiselno in pametno, glede na starost avta? Prejsnji lastnik pravi, da se nikoli z njim ni peljal vec kot 120kmh, dezja skoraj ni videl in bil vse skozi garaziran. Na avtu je res samo ena praska, vse ostalo je kot novo. Se notranjost je disala, kot bi avto bil pripeljan iz salona :) usnje po vseh teh letih brez ene razpoke, kar samo potrjuje besede gospoda, ki pravi, da je avto res pazil. Tud mi ga bomo uporabljali kot tretji avto v druzini, zato me zanima, ce je smisleno ga cipirat ali pustit kot je in uzivat v easy voznji?
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 251

Pusti kot je in uzivaj v voznji, ce ga bos ciperal bos samo skrajsal zivljensko dobo sklopke pa vztrajnika.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Sklopko in vztrajnik racunam, da bo itak treba prej ali slej menjat. Vceraj in danes smo sli na dva kar dolga izleta z zeno in otrokoma. Avto se pelje OK, manjka mu nekaj malega moci, mogoce kakih 30PS, pa bi bil idealen. Od prej imamo doma 3 leta starega 530d in je razlika ocitna :) temu x3 najbolj pasejo stranske ceste se mi zdi. Je pa mi zanimivo, da v kabini je dosti tisji napram petki. Vsaj obcutek sem imel taksen.
Prikaži več možnosti

voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 083
  • Avtomobil: kwatro

Vztrajnik boš bolj zjebal z varčno vožnjo kot pa z mal več navora in remapom.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Verjamem ampak, ko gledam malo te nase tuning firme, jih ima ene par napisano, da avtov z vec kot 200k km ne cipirajo oziroma izjemoma.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 501
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Toplo ti priporočam,ne čipaj x3 nikakor vsaj 2.0 d je jajc.

M smo ga čipali strokovno , zaradi tega menjali enkrat vztrajnik in sklopko in nato še enkrat sklopko :frown

Pa je gospod bil prvi lasntnik avtomobila nov kupljen na Selmarju , umirjene vožnje, crkovalo je pa vse kot po tekočem traku nazadnje še 4x4 pogon.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Si siguren, da ti vse to nebi crknilo, ce ga nebi cipirali? Ti je kdo to potrdil? Ker ni malo primerov, ko je sel pogon brez da bi avto bil cipiran. Tud sklopka in vztrajnik lahko crkne pa avto ne rabi bit cipiran. Samo razmisljam na glas ;)
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 724
  • Avtomobil: bel traktore

mah...če si pripravljen menjati sklopko ter vstrajnik, ga dvigni za dobrih 20ps. Kolega je imel fl ter isti motor z 150ps, jaz sem pa imel 177ps. On je vozil mojega, pa je rekel da je razlika zelo očitna. Nevem pa, če imajo ti 150konski 6 brzin. Moj je kar dobro letel v 6 prestavi, 210kamot, pa tudi do 220 sem ga spravil. Se pa z avtom ni nikoli cijazilo, ter gledalo ali bo imel 5,5 litra porabe ali bog ne daj kakšen deci več.

Pelji ga k tunercu, samo boš moral podpisati papir, če se kaj zgodi med optimizacijo (npr. raznese turbino na valjih), boš stroške kril sam.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ta moj ima 6 brzin. Se isti dan, ko sem ga kupil sem ga peljal po AC 200kmh, ceprav me je bilo malo strah, ker avta nisem poznal, pa se prodajalec je rekel, da ga vec kot 120-130kmh nikoli ni vozil. In ravno turbina je tista zaradi katere me skrbi cipiranje. Ketne verjetno ne more kar tako vtrgati ali pac? Kolko sem prebral, modeli s tem motorjem naj nebi imeli tezav s ketnami.

Se mogoce eno vprasanje, na testni voznji pred nakupom je v avtu vse delalo, vse sem sprobal. Tisti dan, ko sem ga pa kupil, pa na voznikovem sedezu ni vec delovala elektronika za nastavitev ledvenega dela. Varovalka ni, kaj bi lahko bilo. Sem pa danes ugotovil, da ima prilagodljive zaromete, pa to letnik 2006 :)
Aja poraba cez vikend in po narejenih cca 500km je po BC 8.1 litra. Vec kot zadovoljivo, glede na poln avto.
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 724
  • Avtomobil: bel traktore

Nisem strokovnjak za turbine, se pa držim osnovnih pravil; ne tišči mrzlega, ne vgasni takoj vročega, pa tudi kratkih relacij ne delam ravno. Če že moram le 500m do trgovine, avto zaklenem ter pustim prižganega.

Ko ga boš dal na valje, ga prej ogrej. Ne vem kako poteka postopek, ampak verjetno tjunerji imajo toliko v glavi, da ne postavi hladen "avto" na valje, ter ga pribija do kraja.

Ketna pa če se ne motim, te pri tem motorju nima kaj skrbeti. Pa če ne boš pretiraval z dvigom ps, te tudi sklopka nima kaj skrbeti, kakor tudi ne dim iz auspuha.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Zivimo cca 15km iz centra MB, tako krajsih razdalj od tega ne delamo. Avto se ima cas ogret na delavno temperaturo, vse to pazim tud pri seriji 5. Po moje bi bilo 20PS cisto dovoj, ravno tolko, da avto malo bolj stopi. Koncna me ne zanima, ker bo uporabljen kot druzinski avto in ne mislim divjat.

Mogoce kdo ve, kako se krmili webasto v tej X3? Se sploh da ali je to samo za motor? Se pravi ko je zunaj hladno mu ob startu avta webasto pomaga ogret masino na delovno temperaturo. Za gretje kabine predvidema da ni. Ali?
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Sem klical danes na dve strani za cipiranje. Eden je bil skpeticen, da je vseeno riziko glede na starost avta in prevozene kilometre. Drugi pa je reko, da ni panike, da so delali ze avte z vec kilometri in dosti bolj zjahane, pa ni bilo nic narobe. Pri drugem sem dobil obcutek, da mu je cilj prodat storitev, ne glede na vse.
Prikaži več možnosti

Jesen
Jesen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: BMW 318 d Touring, BMW X3

Zdravo,

mi imamo X3 E83 letnik 2005 in je čipiran iz 150 na 190km. Avto se odlično pelje res pa je da ga ne teramo ampak sam takrat ko je potrebno :)

Ne vem kako je drugače ampak avto bi se lahko čipiral na 210 oz 230km vendar tukaj nastane problem o katerem pišete zato smo po nasvetu strokovnjakov ostali na 190 km. Poraba pa je 7,4L in vsak dan delamo cca 80km avtoceste.

Lp 

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Naslednji teden grem avto cipirat, ker je teh 150 ps vseeno malo premalo..

Imam pa se eno vprasanje. Ugotovil sem, da ima avto webasto (thermo top C), lociran je v prostoru za motor, bolj tocno, tik pod vetrobranskim steklom na sovoznikovi strani. Ni pa nikjer nobenega regulatorja oz krmilnika s katerim bi zadevo lahko prizigal oz vgasal. Po prebranem na forumu so nekateri webasti avtomatski ampak ta ni taksen. Glede na podatke iz spleta ogreva tako motor kot kabino. Prejsnji lastnik nima pojma o kaksnem dodatnem daljincu. Original je drag kot pes, pa se to nevem tocno kateri je kompatibilen. Ve kdo kaj vec oziroma ima kdo tocno tak webasto v svojem avtu?
Prikaži več možnosti

bavarja
bavarja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 642

Kam pa gres cipirat,ce ni skrivnost?

Urejal bavarja, 21.06.2019, 22:52.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

SBS tuning.. pri njih sem cipiral ze dva bmwja, pa do zdaj brez problemov. Res pa, da sta oba novejsa in z dosti manj prevozenimi kilometri.
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

V cetrtek sem narocen na cipanje x3. Zdaj ima 150 ps 330 Nm navora. Kaj se menjalnika tice, sem nasel podatke, da je max mozna obremenitev 390 Nm. Je to res maximum ali je se kaj rezerve? Po udogni ceni imam moznost dobit menjalnik iz x3 3.0sd motor in ga bom tudi vzel, pa me zanima ce pase v to mojo x3? Predvidevam, da nekaj pretiravat s cipiranjem ni ravno zdravo za avto, ce dobim cca 30-40 ps in cca 50-60 Nm zraven, bo super. Avto je res len, kljub blindiranemu egr plus tega ga prejsnji lastnik ni vozil vec kot 120kmh, vsaj tako je rekel. Lahko sam preverim kako je z dpf filtrom, ce je odstranjen oz deaktiviran?
Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Evo to je to, x3 je cipirana max koliko je v tem trenutku pac slo.. naj povem, da nisem bil pri SBS tuningu, ker se je odprlo prosto mesto pri tunerju iz Avstrije, malo pred Lipnico. Pred cipiranjem je avto sel na valje, kazalo je 320Nm in 147PS. Tuning se je izvajal medtem, ko je bil avto na valjih. To mi je bilo prav zanimivo, ker do zdaj se tega v zivo nisem videl. Pri SBS tuningu valjev nimajo. Vse skupaj je trajalo dobre 3 ure, da je mojster bil zadovoljen z prikazanim. Rezultat je na koncu pokazal 400Nm 194PS. Avto se proti prej pelje super. Do 2000rpm je navor malo zmanjsan, potem pa vlece kot zmesan. Po dopustu sledi menjava menjalnika, vgradil se bo menjalik od x3 3.0sd, vecji intercoller in pa odstranitev dpf in loput sesalnega kolektorja. Nevem, ce je pametno odstranit se katalizator? Ce bo pasalo v mojo x3 bom zamenjal se sklopko in vztrajnik z tistim iz 3.0sd.

Nisem pa dobil nobenega lista s podatki iz valjev. Bi to moral dobit? Sicer mi je kazal tam na racunalniku, ni mi pa sprintal.
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ali pa ce bi kupil ze v startu mocnejsi avto pa ne bi sedaj potreboval teh nadgradenj/stroskov....

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik

Ja ta opcija bi prisla v postev, ce bi iskal avto za nakup. Ta X3 pa je prisla cist slucajno. Bili smo pri druzinskih prijateljih od katerih sosed je ravno pripravljal avto na prodajo. Se preden ga je uspel dat na A net sem mu dal aro. Prvi lastnik, pripeljan iz Nemcije, realni kilometri, servisi delani na 15-20.000km na pooblascencu in vpisani v servisno knjigo. Tako zunaj kot not je avto kot nov. Na zadnjih sedezih se nikoli ni nihce vozil. Plus tega ima vso opremo razen panorame. Verjamem, da se vse to slisi prevec dobro, da bi bilo res, zato cene niti nebom pisal, ker itak noben nebo verjel. In ker je to tretji avto v druzini bo namenjen vikend izletom. Navajen sem na svojo serijo 5 z 280PS, pa mi je ta X3 bila prelena, zato tudi cipiranje. Plus tega je presnji lastnik ni vozil vec kot 120km/h. Intercoller bom vzel novega, menjalnik in kar nekaj ostalih delov iz x3 3.0sd pa dobim po smesni ceni, zato tudi nadgranja. Drugace pa za daljse relacije in hitro voznjo imam serijo 5, tako da pri tej x3 mi ni pomembna ne koncna hitrost in ne poraba. Pac stopit mora ko dam gas, sploh ko bomo sli na kak izlet z druzino.

Urejal Popo30, 27.06.2019, 14:42.

Prikaži več možnosti
    • bedolin in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo