Skoči na vsebino

E30 obnova / nastavitev vplinjača

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
Lucas999
Lucas999

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Bmw E30

Pozdravljeni,

Vozim e30-ko, 316 na fergazer na kateri bi se moral nastaviti oz obnovit vplinjač. Avto sem imel sedaj 3 mesce pri mehaniku, pred tem pa pri drugih dveh že 2 mesca in mi je sedaj čist prekipelo ker noben ni znal oz ni mel volje nastavit avto tak kot bi moral bit..  Avto hladen vžge samo če mu potegnem dol cevko katera vodi na tisto membrano ki nadzira štandgas ( nevem če je to čok ali kaj drugo), če dam cevko nazaj gor mu padejo obrati in crkne. ko se avto segreje laufa v nulo oz sedaj so mi nekaj nastavili da je avto dosti slabši oz ne potegne kot je.. vem da se to nastavlja z dvema šraufoma na vplinjaču - sem nekoč nastavljal sam ampak sedaj bi rad našel nekoga ki se spozna v nulo na te zadeve pa da se zamenjajo kake cevke za podtlak oz kaj vse je potrebno zato pa iščem nekega majstra za te zadeve ki bi mi znal to popravit in nastavit.. Problem ni tako velik ampak očitno je večji problem najti mehanika ki bo to zrihtal, ker so mi sedaj menjavali verteiler kapo in gumice na frgazeri ampak je stvar ista.. mogoče malo lepše laufa ko se segreje ampak ni to to.. vglavnem mamo kakega mehanika ki bi mi znal to porihtat da ne vozim več avto na 5 koncov? Sem iz prlekije, ni pa problem avto odpeljat do mehanika kam koli..

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 211
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Prvo kupi kit za obnovitev fergija potem pa naprej na nastavljanje.
Najvec pri nastavljanju pomagajo dobra usesa.

Aja pa se prej zamenjaj z novo ali pa preveti delovanje mehanske bencinske crpalke.. vem za trgovino katera mislim jo ima na zalogi,cene ne vem.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo dobil info. 

VALEO 247157 z poštnino vred ti jo zrihtam za 30€. Skoraj 2€ bom pa jaz na njej zaslužil toliko ,da bom imel za kavo.

Mislim ,da je to dober deal glede na to da so drugače po cca 40€ + poštnina.

Če ne drugega jo vzemi na zalogo dokler se še dobi ,sploh če misliš imeti avto dlje časa.

Urejal blackberet, 06.06.2019, 13:42.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 464
  • Avtomobil: E46 320d 100kW, E30 316

Živ,

no ne pretriravajmo. Če je osebni prevzem je 34,15€, drugač pa še poštnina.

30€ je dobra cena. 

Sem jo menjal 2 meseca nazaj.

Lp

:confused...:besen...:zmeden... :goodidea...:serviser...:gogo...:avto

Vse se da, če človek hoče!!
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 229

Kolega ima tudi E30, njegov oče je bil mahar za nastavljanje frgazarjev v lj in okolici, že pokojni..

Mi je razlagal, da so neke cake pri teh frgazarjih, pri katerih večina "majstrov" naredi napako, še večjo pa, ko ga zamenjajo..

lahko povprašam, če ti bo kaj v pomoč...

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Živ,

no ne pretriravajmo. Če je osebni prevzem je 34,15€, drugač pa še poštnina.

30€ je dobra cena. 

Sem jo menjal 2 meseca nazaj.

Lp

Kdo pretirava?

Jaz sem pogledal ceno na hitro iz spletnih trgovin.

Ti si jo kupil in osebno prevzel pa v kateri trgovini ali je skrivnost?

Pa 30€ z poštnino katera stane 4 € je odlična cena,se pravi ga pride črpalka 26€.

Urejal blackberet, 06.06.2019, 14:42.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik

Živ,

poglej na to stran http://www.ptz.si/sl...-vozila/pn-4572

Meni so svetovali na E30 forumu.

Saj sem napisal, da je 30€ dobra cena. :confused

Lp

Urejal mali, 07.06.2019, 06:58.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Živ,

poglej na to stran http://www.ptz.si/sl...-vozila/pn-4572

Meni so svetovali na E30 forumu.

Saj sem napisal, da je 30€ dobra cena. :confused

Lp

Drugič še zraven dopiši ,da si kupil za to ceno PTZ in ne VALEO.  Tako ,da jaz nisem pretiraval niti se najmanj zlagal.

Če nekaj napišeš napiši potem vse ne nekaj na pol ,ker ko je nekdo prebral tvoj post je mene postavilo za lažnjivca in nepoštenega.... Na to sem pa zelo alergičen.

Ni moj namen sedaj kreganje ali da imam zamere do tebe ampak samo,da smo to zadevo razčistili.

Prikaži več možnosti

mali
mali

BMW fanatik

• Uporabnik

Živ,

glej, oprosti, če si v mojem postu opazil sleheren košček omadeževanja imena. 

In kolikor vidim zgoraj, te nisem za sekundo omenil kot lažnivca.

Ja priznam, da sem tvoj stavek zastopil narobe:

"Mislim ,da je to dober deal glede na to da so drugače po cca 40€ + poštnina."

Ker je pisan v množini in me je to zavedlo. Oprosti še enkrat, ker se bere, kot da si hudo jezen.

In kaj je narobe s PTZ?

Kvaliteta, doba delovanja....

To sedaj ni provokacija, ampak te smatram za poznavalca in da ne bom naprej prodajal bučk, me resno zanima.

Lp

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

In kaj je narobe s PTZ?

Kvaliteta, doba delovanja....

Je že pozabljeno...

PTZ je SLO znamka nič ni z njo narobe,glede na to da ima kovinski pokrov ,VALEO pa plastičnega, bi jaz še raje vzel PTZ.

PTZ ima kar nekaj zanimive robe ter kvaliteto vendar se pozabi na to znamko,ker ni tako širše poznana.

Prikaži več možnosti

Lucas999
Lucas999

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Bmw E30

Pumpo sem menjal predlani, v tem ni problem. Iščem nekoga ki bo nastavil avto, tudi menjal kake dele v fergazerju... vem da lahko kupim obnovitveni set ampak mi skoraj nic ne pomaga če čok že v osnovi ne deluje pravilno.. zato iščem nekoga ki bi mi zrihtal zadevo ker sem prešraufal to ze 100x in žal ne najdem rešitve. Drugače pa hvala za ponudbe glede pumpe, mogoče bom res kupil eno za rezervo če slučajno ta odpove.
Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: E39

Morda mojster Jereb v Gorajtah... Včasih je bil majster za fergazarje, zdaj pa ne vem. Povprašaj.

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 126

...Najvec pri nastavljanju pomagajo dobra usesa...

in kako boš z ušesi preveril da je iskra točni ° od DTC motorja? ali Co2 izpušni plini točni?

Kar sem jaz dobil info od mehanika Jurkovič (senior) je nujno da je membrana-podstavek ohišja zračnega filtra cela in obe membrane notranje vplinjača celi. Komaj nato se gre lahko nastavljat da je sredina zrak/bencin/vžig točna. Dela se to na ogretem motorju, čok loputa ročno narejeno da je polno zaprta. Slabo nastavljen proti dober je razlika med povp.porabo ~12L/100km in ~8.5L/100km. Ampak da se problem ne ponovi je skoraj nujna nadaljna redna raba avta, meni so se membrane izsušile zaradi 9mesecev stanja zunaj avta pod streho.

Kasneje ko motor normalno deluje se nastavi minimum vzporedno s čokom. Na M10B18i sem moral 2dni popravljat, da sem dobil 850rpm minimum, 1000rpm ob čoku in 850min ob odprtem ventilu bypass ko klima upaljena (ob kontaktu je v ventilu čoka el.grelec plus ga iz glave še dodatno zapira ko se motor segreje). Za Co2 pa 45-60min po postopku obrati X minut -minimum Y minut-nastavi vijak zraka-ponovi od začetka

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč