Skoči na vsebino

Prehitra aktivacija ABSa po menjavi gum

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
StelaP
StelaP

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 103
  • Avtomobil: 120i E87

Zivjo! 

Po menjavi gum sem opazila, da avto v ovinku veliko prehitro aktivira ABS. Pri menjavi zimske v poletne: kupila sem samo 2 novi zadnji gumi od Pirellija: Pirelli Cinturato P7 runflat 225/45 R17 91W *, prednji 2 sem pustila gor, ker sta se OK (iste gume samo manjse dimenzije). Obcutek je, kot da bi sredi pomladi/poletja vozila po snegu ... Sicer rada vozim hitro, vendar mi avto na suhih cestah tako hitro se nikoli ni aktiviral ABSa. Tokrat se je aktiviral ABS ze pri voznji za Yarisom (ne, Yaris ni vozil hitro skozi ovinke :) samo za primerjavo .. 

Novi gumi sta prevozili ze ca. 500km, pregledala sem ga najprej pri enemu mehaniku, ki je pregledal ce so gume pravilno montirane in ce tu vse stima in je potrdil, da je kar se tega tice vse ok. Tudi sam ga je testno vozil in se strinja, da je ABS prehitro aktiviran. Priporocal mi je pregled napak v racunalniku. Bmw garaza je avto priklopila na racunalnik in baje ni zapisane nobene napake. Zadeva se ne pojavi pri hitri voznji v kroziscu npr., ampak sele pri visjih hitrostih v ovinkih (oz. tudi hitro vkljucevanje na AC npr.) 

Ne vem ce je problem povezan z menjavo gum - jaz sem to opazila sele po menjavi gum. Pred tem zna biti, da sem dlje casa vozila bolj avtoceste (pozabila sem) .. 

Ideje?  :uh

Hvala vam & lepo nedeljo zelim! :)

Stela

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 274
  • Avtomobil: Mašina

Neenakost gum. Napisala si da so prednje manjse dimenzije. Na avto montiraj gume ustreznih predpisanih dimenzij in bo OK. Avto zaradi drugacnih dimenzij zaznava drugacne hitrosti in temu ustrezno izvaja korekcije zaviranja s pomocjo ABS.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Neenakost gum. Napisala si da so prednje manjse dimenzije. Na avto montiraj gume ustreznih predpisanih dimenzij in bo OK. Avto zaradi drugacnih dimenzij zaznava drugacne hitrosti in temu ustrezno izvaja korekcije zaviranja s pomocjo ABS.

Druga možnost so gume s slabim oprijemom. Guma lahko zaradi starosti ali neustreznega skladiščenja otrdi in izgubi na oprijemu, čeprav ima še zadosti profila. Posledice so kot opisuješ. Na tvojem mestu bi najprej preveril Miholdov predlog, potem pa si nekje sposodil dve dobri gumi in preveril mojo teorijo.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

velikomalo
velikomalo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 811
  • Avtomobil: vse po malem

Kaj pa če je po predpisih ima zadaj širše.Pomoje ni zmontirala nekaj kar ni predpisano.Zakaj bi se vklapljal ABS pri pospeševanju?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 100
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zivjo! 

Po menjavi gum sem opazila, da avto v ovinku veliko prehitro aktivira ABS. Pri menjavi zimske v poletne: kupila sem samo 2 novi zadnji gumi od Pirellija: Pirelli Cinturato P7 runflat 225/45 R17 91W *, prednji 2 sem pustila gor, ker sta se OK (iste gume samo manjse dimenzije). Obcutek je, kot da bi sredi pomladi/poletja vozila po snegu ... Sicer rada vozim hitro, vendar mi avto na suhih cestah tako hitro se nikoli ni aktiviral ABSa. Tokrat se je aktiviral ABS ze pri voznji za Yarisom (ne, Yaris ni vozil hitro skozi ovinke :) samo za primerjavo .. 

Novi gumi sta prevozili ze ca. 500km, pregledala sem ga najprej pri enemu mehaniku, ki je pregledal ce so gume pravilno montirane in ce tu vse stima in je potrdil, da je kar se tega tice vse ok. Tudi sam ga je testno vozil in se strinja, da je ABS prehitro aktiviran. Priporocal mi je pregled napak v racunalniku. Bmw garaza je avto priklopila na racunalnik in baje ni zapisane nobene napake. Zadeva se ne pojavi pri hitri voznji v kroziscu npr., ampak sele pri visjih hitrostih v ovinkih (oz. tudi hitro vkljucevanje na AC npr.) 

Ne vem ce je problem povezan z menjavo gum - jaz sem to opazila sele po menjavi gum. Pred tem zna biti, da sem dlje casa vozila bolj avtoceste (pozabila sem) .. 

Ideje?  :uh

Hvala vam & lepo nedeljo zelim! :)

Stela

Katera je dimenzija sprednjih gum?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 267
  • Avtomobil: star

Pomojem ima 1ko in ima 2055017 in 2254517 zadaj. Ne razumem pa ce je tezava v abs ali dsc? Trde stare gume vs nove mehke... pritiski v gumah?
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • StelaP je všeč

Peter_nn
Peter_nn

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 331
  • Avtomobil: E46 316ti Compact

Od kdaj se pa avto vsakodnevno vozi tako da ti redno vklaplja abs, dsc, ali katerokolikraticože?
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 184

Pr zadnm pogonubse res ne rabs potrudt da ti rumena lucka utripa na armaturki, sploh kjer je zlizan asfalt
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 628
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja če je po menjavi gum so najverjetneje krive gume in ima en par višji drug pa nižji obseg.

Probaj s kakšnim kompletom platišč ki ima gor montirane enake gume in nima deljenih dimenzij...
Prikaži več možnosti

StelaP
StelaP

Novinec

• Uporabnik

Ne. Avto imam od Januarja 2015, tako da sva z istim setom (znamko/tipom) gum in dimenzijami dala skozi neki poletij in zim ze. Velikost gum je predpisana tako kot jih imam (spredaj 205 50 17, zadaj 225 45 17- tako kot je napisal etore. Pirelli, ki sem jih kupila, so original BMW gume. 

Druga možnost so gume s slabim oprijemom. Guma lahko zaradi starosti ali neustreznega skladiščenja otrdi in izgubi na oprijemu, čeprav ima še zadosti profila. Posledice so kot opisuješ. Na tvojem mestu bi najprej preveril Miholdov predlog, potem pa si nekje sposodil dve dobri gumi in preveril mojo teorijo.

Lp Tristan01

Gume so popolnoma nove, kupljene tik pred montazo. Res je, da nisem pogledala letnika, sem pa skoraj sigurna, da so letosnje ali 2018 ... bom pogledala naslednjic ko bom pri avtu, ampak ne verjamem, da je to problem. Tako da si sposojat dve dobri gumi ni resitev, ker imam dve top gumi .. 

Katera je dimenzija sprednjih gum?

kot je etore napisal 205 50 17 in zadaj 225 45 17 (predpisano s strani BMW-ja, tako da je z dimenzijami vse ok). 

Pomojem ima 1ko in ima 2055017 in 2254517 zadaj. Ne razumem pa ce je tezava v abs ali dsc? Trde stare gume vs nove mehke... pritiski v gumah?

Tocno. O razliki abs/dsc sem danes razmisljala .. abs res nima smisla. Ker se ne spoznam sama, lahko samo opisem: ko grem hitro v ovinek abs/dsc/whatever uravnava brez pospesevanja - in/oz. med pospesevanjem v ovinku (npr. vkljucevanje na AC, ko se vkljucujem v ovinku s pospesevanjem oz. ovinek na prelazu kjer hitro vozim skozi ovinke) .. obcutek je pa tak, kot da bi se karnaenkrat znajdla na snegu in cutim uravnavanje cesarkoli ze pod kolesi .. no, prvic me je tako ustrasilo, da sigurno nisem pospesevala vec ven iz ovinka .. 

Od kdaj se pa avto vsakodnevno vozi tako da ti redno vklaplja abs, dsc, ali katerokolikraticože?

kot receno, sem ga pred tem sporadicno vozila, pozimi po ovinkih in hitro, potem zadnje parkrat pred menjavo gum morebiti vec avtoceste in manj divjanja, potem menjava gum in sedaj zopet sporadicno .. ker ovinki nazalost niso na dnevnem sporedu voznje, nimam danes nobenih novic .. 

Hmm ...  

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 274
  • Avtomobil: Mašina

Ne. Avto imam od Januarja 2015, tako da sva z istim setom (znamko/tipom) gum in dimenzijami dala skozi neki poletij in zim ze. Velikost gum je predpisana tako kot jih imam (spredaj 205 50 17, zadaj 225 45 17- tako kot je napisal etore. Pirelli, ki sem jih kupila, so original BMW gume. 

A OK potem so dimenzije prave. Manjše sem razumel kot pač "manjše" gume, ki pa to dejansko niso. Obseg gum je torej tovarniški. Razlika v dojemanju ;)

Če imaš zimski set, montiraj zimski set in če problem izgine je problem v gumah. Če je problem prisoten je problem v avtu. Če nimaš zimskega seta, poizkusi

dobiti nekoga z enakim avtom ali dimenzijami pa premontirajte za poizkusiti. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Tako kot je Mihold napisal, probaj za test nataknit zimski komplet. Sicer pa glede na napisano sklepam da ABS ne zafrkava zaradi prevelike razlike obsega v gumah (kar je ponavadi posledica prevelike izrabljenosti enega para), ampak zato, ker včasih določene nove gume rade malo zdrsnejo. To se z leti popravi, guma se po parih mesecin unese in se začne bolje držat ceste, tako da sem prepričan da se bo napaka s časom popravila sama od sebe. Do takrat lahko problem rešiš tako da na ovinkasti cesti ročno izklopiš ABS, potem vmešavanja sistema ne bo več, seveda pa moraš takrat vozit bolj pazljivo, še posebej v dežju. To ali pa nove sprednje gume kupit, drugega recepta se jaz ne spomnim - je pa ta zadnja opcija seveda dražja, tako da jaz bi jih vsekakor najprej poskusil ulaufat.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 628
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja očitno je problem v gumah če prej na zimskem kompletu tega ni bilo.

Že tako so te deljene dimenzije dostikrat problem ker že nove gume nimajo povsem enakega obsega. Ko so ene že malo zlizane druge pa nove je lahko problem še večji.
Sem imel tudi sam deljene feltne pa ene take druge take gume in dokler nisem zamenjal gum je ABS dobival občasne prebliske...

Torej menjaj komplet koles z enako širino felten in enako dimenzijo gum po možnosti enake znamke pa boš takoj vedela pri čem si. Druge teorije ti sedaj ne bodo pomagale..
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 647
  • Avtomobil: skunk :)

Po menjavi pnevmatik si zresetirala "tlak" v pnevmatikah?

Čisto tako banalna ideja predno greste previjačiti komplet, ampak nimam pojma, če ima to kakšen vpliv  :)

@Jerry, to da bi se morale pnevamtike "vpeljati" pa prvič slišim. Pa so vsaj 1x letno popolnoma nove gume na enem vozilu pri hiši.

Urejal Bavaria fan, 10.06.2019, 19:39.

Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 184

Kako sploh izklops abs? Sej ga nemors razn ce varovalko vn pobers. Predvidevam da se ji lucka za Esp prziga(ce je govora o zdrsu pnevmatik)
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 267
  • Avtomobil: star

Pomojem tudi in ji avto pac zavira da jo stabilizira... lahko je vec vzrokov. Pritiski, prevelike razlike v oprijemu gum, optika, kaksna napaka na dsc enoti...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 294
  • Avtomobil: E90 330i

Problem novih gum z veliko profila, kar tudi sam opazim ko grem iz zlizanih na nove. Avto je pred menjavo trden kot kamen, po menjavi pa tako kot si zapisala, elektronika veliko vec posega v voznjo.
Vsako leto kupim nove gume - pa naj bo to Csc5, Bridgestone s001, Vredestein ultrac vorti, Dunlop sport maxx rt... skratka vse ). Bolj kot se bodo obrabile, bolj 'oster' bo avto v ovinkih.
Je pa res, da moras voziti hitreje od vecine, da to opazis :)

Govorim za hitro voznjo po ovinkih, da ne bo kdo razumel, da sem napisal, da imajo nove gume slabsi oprijem (no razen ciiisto nove). :)

Urejal BMW-Marko, 10.06.2019, 20:19.

Prikaži več možnosti

StelaP
StelaP

Novinec

• Uporabnik

Hmmm .... ok, upam da pridem spet kmalu do kakih ovinkov ... vsaj 1 teden me na ovinkih ne bo .. ce se ne javim vec, pomeni verjetno, da se problem dejansko sam od sebe popravlja (hopefully?), ce pa se ne bo popravil, pa pridem spet trkat na forum :P :)  ... malo mi je bilo cudno, ker so, ko sem prvic opazila, ze imele ca. 300-400km se mi zdi .. ok let's see .. hvala vam zaenkrat :)

pa lep preostanek tedna :)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 517
  • Avtomobil: BMW x

Si mogoče pred zanašanjem ravno dala  oprat avto z voskanjem?

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

@Jerry, to da bi se morale pnevamtike "vpeljati" pa prvič slišim. Pa so vsaj 1x letno popolnoma nove gume na enem vozilu pri hiši.

Saj tega ponavadi niti ne opaziš, kar pa ne pomeni da se ne dogaja. Zadnjič sva se ravno z enim vulkanizerjem (forumašem) menila o tem, je rekel da mu je ena stranka prišla nazaj, češ da gume ne primejo. On njemu da bodo prijele ko se malo obrabijo, model pa zategne ročno in naredi burnout (fwd avto)... potem so baje boljše prijele in je bil dec zadovoljen (čeprav je baje na asfaltu pustil pol profila ampak nima veze, važno je da je stranka zadovoljna) :lmao

.. ce se ne javim vec, pomeni verjetno, da se problem dejansko sam od sebe popravlja (hopefully?)

To ali pa da so te marsovci ugrabili (hopefully NOT) :P

Prikaži več možnosti