Skoči na vsebino

E32

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 661
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

A bi bilo tole primerno za dailiya, ca 10kkm letno? Cesa bi me moralo bit najbolj strah. Nalasc gledam 3.5, ne v8, rocnega in da je ze v startu dober.
Ene ca 2keur (material+delo)na leto bi moglo bit zadost, da se ga ohranja v dobri kondiciji
https://suchen.mobil..._medium=android
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 291
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

A bi bilo tole primerno za dailiya, ca 10kkm letno? Cesa bi me moralo bit najbolj strah. Nalasc gledam 3.5, ne v8, rocnega in da je ze v startu dober.
Ene ca 2keur (material+delo)na leto bi moglo bit zadost, da se ga ohranja v dobri kondiciji
https://suchen.mobil..._medium=android

10.000km letno za salo,to je hec za te avte.

10.000km letno za salo,to je hec za te avte.

2000e.letno,ti se malo hecas ane... ce das 2000e za material podvozje,motor imas mir za xx.xxxkm
Sedaj sem.odprl oglas..ti se res delas norca z nami z vlaganjem.2000€letno...
Ti ves ,da govoris o tanku?

Urejal blackberet, 12.06.2019, 22:26.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 661
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Relax, ti si vse sam posraufas, meni pa more nekdo to nardit... Ti meni raje povej, kaj je tle najbolj obcutljivega in ali se da vse dele za dokaj normalno ceno dobit.
Moglo pa bi bit stanje tsno, da grem z 3 letnim otrokom na morje, brez da pomislim, da obstaja sploh sansa, da kje ostanem:-)
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 437
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Potem bi bil boljši recept, da kupiš cenejšega in zamenjaš na njem ves potrošni material z novim. Tako boš imel zanesljiv avto. Toliko so pa že stari ti avti, da tudi če je vse v odličnem stanju, se najde kak del, ki je na zadnjih izdihljajih in ne moreš predvidet, kdaj bo popustil. Če pa zamenjaš vse naenkrat si pa vsaj za te dele lahko 100% da bodo še dolgo držali. 
Še vseeno je pa tole kvaliteten avto, ga imam  :ok 
Za primer mojega, ogromno delov je novih, pa se je še vseeno zgodilo, da je zaradi starosti začela puščati ena cev hladilnega sistema. To se recimo ne bi zgodilo, če bi se preventivno zamenjale VSE z novimi :)

Urejal _BuLLet_, 13.06.2019, 00:24.

Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 015
  • Avtomobil: BMW E21 327i, Passat 1.8T

kup, redno vzdržuj, za vsak slučaj pa AMZS + članstvo.

Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Relax, ti si vse sam posraufas, meni pa more nekdo to nardit... Ti meni raje povej, kaj je tle najbolj obcutljivega in ali se da vse dele za dokaj normalno ceno dobit.
Moglo pa bi bit stanje tsno, da grem z 3 letnim otrokom na morje, brez da pomislim, da obstaja sploh sansa, da kje ostanem:-)

Potem ne kupuj 30 let star avto, če to pričakuješ. ;)

Ker pri tako starem avtu nikoli ne moreš tolk delov pomenjat, da se ne bi kje kakšen kos našel, ki te bo enkrat pustil sredi ceste.

Urejal Rottie, 13.06.2019, 12:32.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • andy in _BuLLet_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 045
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To tudi pri novem dandanašnji ne moreš. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

Zgoraj napisano je vse res... pa tudi, če se ti kdaj slučajno zgodi, da kje obtičiš zaradi avta... zgodi se lahko tudi v modernem avtu (mogoče še celo prej :-D ) in če so otroci včasih preživeli v fičkotih in yugecih... bodo pa danes tudi v stari sedmici. Vsega pa žal nikoli ne moreš predvideti  :) 

IMG_20180805_153211.jpg

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 391
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Potem ne kupuj 30 let star avto, če to pričakuješ. ;)

Ker pri tako starem avtu nikoli ne moreš tolk delov pomenjat, da se ne bi kje kakšen kos našel, ki te bo enkrat pustil sredi ceste.

Spet pametuješ. E32 ti še od blizu nisi videl, nimaš pojma o tem avtu. Jaz sem imel večino vseh slovenskih E32, pokupil sem praktično vse ki se jih je dalo dobit, od 730i do 750i in ta model poznam do zadnjega vijaka. Imel sem jih vsaj 20. Tole je recimo moja bivša 750i (ena od dveh V12 ki sem jih imel, druga na žalost ni več med živimi):

https://www.avto.net...asp?id=14286604

Neumnih vprašanj načeloma ni, obstajajo samo neumni odgovori. E32 je za moje pojme (pa še za koga) en najboljših in najbolj zanesljivih avtomobilov ki jih je BMW naredil, M30B35 je praktično neuničljiv. To je stroj ki je narejen iz kovine in ne iz plastike, nima popolnoma nobene ekološke smrdljive navlake (novejši modeli za zahtevnejše trge so imeli edino preprost katalizator, začetni letniki še tega ne), ko recimo snameš ohišje termostata to ni iz plastike in iz njega ne visi morje žic - tu nima kaj crknit. Spomnim se kolega ki sem mu cca 15 let nazaj prodal tak avto, imel ga je do pred kratkim, enih 10 let nazaj mi je malo pojamral da avto cuka, sem rekel ja ni problema, pelji na servis, pa je. Pa pravi ja ja, bom že. Potem se enih 5 let nisva videla, ga spet srečam in vprašam kako avto, pravi ja nič, še zmeraj cuka. OK kul, mu nisem več težil naj pelje k mehaniku, bo že sam najbolje vedel, jebi ga (je bil dec včasih avto frik in se je spoznal na te zadeve, ni bil nek brezveznik, samo finance so ga potem nekaj malega zafrkavale, se pač zgodi). No in potem se spet vidiva čez cca 5 let, pravim o živjo, kako avto? Pa mi reče BP, do kako leto nazaj je še cukal, potem se je pa samo porihtalo. Da v 15 letih ni na avto vložil popolnoma NIČ, mi verjetno ni treba govorit - ali pač? :hihi :ok2

Skratka. Tak avto kupiš, preventivno daš obnovit alternator in štarter, pogledaš km na števcu, če ima ravno 400.000 zamenjaš še sklopko, potem narediš servis, pomenjaš tistih par gumijastih cevi za vodo pri motorju in to je to. Hladilni sistem (hladilnik, termostat in vodna črpalka) je pri teh letih verjetno že menjan, če še ni ga zamenjaš, to je pa potem tudi zares vse. Bolj zanesljivega avta jaz ne poznam, bolj neproblematičnega motorja (plus menjalnik in vse kar je povezano s pogonom) tudi ne. Če bi izbiral avto s katerim imam namen naredit 2.000.000 km, bi izbral točno ta avto. Mogoče velja omenit še to da je poraba tega motorja smešna, na relacijo z ročnim kuri 10 litrov, težko ga spraviš čez. Saj mogoče to komu nič ne pomeni, ampak povem kot zanimivost  :ok

Drugače je pa teh avtomobilov okoli še kar nekaj in za moje pojme je 10k eur adijo pamet, po USA jih je recimo kolikor hočeš in povprečna cena je nekje tam jurja do dva, res lepi se prodajajo za 4k eur oziroma usd. Ameriški ni nič drugačen kot naš (motorji so enaki), samo z opremo je nabasan za razliko od naših, če to slučajno koga moti  :-D Mene recimo bi zelo, tale iz oglasa za 10k recimo niti klime ne premore, pa tega razen mene očitno ni še nihče opazil - navedena cena je že zaradi tega joke ;)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ko boš kupil avto se oglasi pri meni, ti bom dal spisek vsega kar moraš porihtat oziroma ga bova skupaj naredila, ko boš zamenjal to kar je na spisku boš imel popoln mir, avto bo bolj zanesljiv kot če bi šel v salon po novega. 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jerry, to kar sem napisal velja za vse stare avte, pa si ga ti imel ali ne. In tvoje pravljice o "študentskih avtih" prihrani za naivneže, ki ti še verjamejo na besedo. 

Urejal Rottie, 13.06.2019, 22:39.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry, to kar sem napisal velja za vse stare avte, pa si ga ti imel ali ne. In tvoje pravljice o "študentskih avtih" prihrani za naivneže, ki ti še verjamejo na besedo. 

Pojdi raje nazaj slikce lepit, to je edino kar ti gre dobro od rok. 

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

Na kratko.. pridi po mojo :) .. Maš zamenjanih že ogromno delov, certifikat ima, klimo ima.. 

https://www.avto.net...asp?id=14301976

Prikaži več možnosti