Skoči na vsebino

1996 528i, pokanje v sprednjem podvozja, vzrok spodnje roke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
35 odgovorov v temi
dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 012
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Ja. staro je treba nazaj poslat. Vzel bom aftermarket zadevo katera je izdelana popolnoma nova. Če želi imet pa original, pa si lahko pripravim 2 jurčka za ZF-ovo. Za aftermarket letev mi dajo 2 leti garancije. 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 874
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Za novo aftermarket nimaš kaj stare pošiljat, saj ti je menda jasno, da je stara porabljena kot osnova za to, kar oni potem dalje prodajo.

Katero znamko pa gledaš?

Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 170
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Ja stare se obnovijo in se naprej prodajo.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole sem gledal..

Še prej bom pa pogledal, če slučajno niso kje vijaki na nosilcih popustili…

Ker drugo ne vem kaj bi še bilo.

Kolesni ležaji so ok. diski + ploščice so novi.

Dolge zavite roke nove. Kratke so še ok, stabi štangice so še ok. Volanski končniki brez zračnosti, sam volan na mestu nima zračnosti.

Novi nosilci motorja in menjalnika.

Zadaj je bilo komplet podvozje obnovljeno 2 leti nazaj z TRW deli. nekaj še  celo lemförder.

Zadaj tudi novi diski + ploščice + kolesni ležaji pol leta nazaj.

https://www.ebay.de/...39/391633270368

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ocene niso ravno vzpodbudne, je pa zadnjič forumaš hvalil ATP letve... Za tak denar je za probat recimo.
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ocene niso ravno vzpodbudne, je pa zadnjič forumaš hvalil ATP letve... Za tak denar je za probat recimo.

OK, to je pač primer, saj enake letve prodaja več različnih prodajalcev.. Ocene ima ATP res tak tak, ampak na 444k, 7k negativnih tudi ni ne vem kaj slabo...

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Če sem prav razumel, naj bi ATP bila prav znamka novih letev, sicer zelo poceni... Tudi nikjer ne vidim, da bi zahtevali, da pošlješ svojo staro nazaj.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 337
  • Avtomobil: UFO

ATP se imenuje trgovina na Ebayu, oni ponavadi ne pišejo proizvajalcev v opis izdelkov. Mene vsaj glede letve ni zanimal proizvajalec, važno je samo to da ni OEM ali OE ker so vse defektne. Vse E46 imajo težave z letvami slej ko prej torej je tovarniško zanič (E30, E36 ter E90 teh težav z letvami nima) torej je zadnja stvar ki jo hočem dat na avto tovarniška roba. Podobno kot bi hotel zamenjati verigo v motorju s tovarniško katero lahko vtrga, raje aftermarket kjer obstaja vsaj možnost da je boljša. Drugače pa ni potrebno ničesar vračat, stara je tako ali tako samo za v smeti.

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Ahaaa... Proizvajalec je torej v tem primeru Q1-part :laugh
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Mah, to pokanje mi je vzelo živcev. In keša..

Menjal sem spredaj na podvozju, vse 4 roke, stabilizator štangice, ležaje amortizerjev, gumice stabilizator droga..

Pregledal most, vse vijake, tudi na volanski letvi. No, letev je popolnoma izpravna, brez luftov.. Volanski končniki so brez luftov.

Pokanja sedaj ni več, pa lahko delam kaj hočem. Sučem volan na mestu, peljem vzvratno, čez luknje, vse je tiho.

Krivec so bile spodnje prednje spodnje roke. Malo so bile zluftane še zgornje, ležaji amortizerjev so bili zluftani. Pokanje je izginilo ko smo menjali spodnje roke.

Sedaj imam pa podrto optiko, tako, da jutri rešim še tole in bi moralo bit ok upam da naslednjih 50kkm. Toliko so namreč zdržale Lemförderjeve roke.

Sedaj sem montiral v kompletu TRW, razen lažaji amortizerjev so SACHS za Z4. Za Z4 zato, ker sem vzel Tieferleger ležaje za znižano podvozje.

Sedaj imam luft med blatnikom pri prednjem in zadnjem kolesu enak, avto pa stoji spredaj malenkost v kajlo. Nareto je bilo z tem namenom, da bo malo v kajlo.

SACHS ležaji za tieferleger bi naj bili malenkost ojačani in zato poslledično dlje zdržali. Namreč prejšnji so bili enako kot roke po 50kkm fuč.

Res je, da se vozim po precej poškodovanih lokalnik in tudi MB cona TAM Tezno cestah, ki so totalka v k....u.

Letev še ne kaže nobenih znakov obrabe, ni vertikalnih luftov na pušah itd… TRW, pa upam, da bo zdržal enako kot Lemförder, čeprav je bil komplet za 35% cenejši.

lp

D.

Urejal dragan klep, 06.08.2019, 22:33.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 134
  • Avtomobil: e39 525d

Mah, to pokanje mi je vzelo živcev. In keša..

Menjal sem spredaj na podvozju, vse 4 roke, stabilizator štangice, ležaje amortizerjev, gumice stabilizator droga..

Pregledal most, vse vijake, tudi na volanski letvi. No, letev je popolnoma izpravna, brez luftov.. Volanski končniki so brez luftov.

Pokanja sedaj ni več, pa lahko delam kaj hočem. Sučem volan na mestu, peljem vzvratno, čez luknje, vse je tiho.

Krivec so bile spodnje prednje spodnje roke. Malo so bile zluftane še zgornje, ležaji amortizerjev so bili zluftani. Pokanje je izginilo ko smo menjali spodnje roke.....

Dragan, nekako ne razumem tega: zgoraj pišeš, da so bile menjane vse štiri roke, spodaj pa pišeš, da so bile krive sprednje spodnje roke ( edino če so roke bile menjane že pred časom... ne pa v kratkem  :)  ) ... ....  sprašujem zato, ker meni podobno poka.... včasih bolj, včasih manj... sem pa ugotovil, da ko je deževno vreme oz. ko je avto moker po podvozju, potem ne poka skoraj nič, oz. zelo redko ... tak da zgleda da imam podoben primer ... bom probal še zamenjati desno spodnjo roko... ker levo sem preventivno menjal, ker je bilo malo " lufta " ....

lp

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 110
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Meni je začelo pokat cca eno leto po obnovi podvozja spredaj. Pokanje se je pojavljalo le pri zavijanju in zaviranju. Po pregledu sem ugotovil, da se je skoraj polovica vijakov odtegnila :confused . Ko sem vse nazaj zategnil (in zalepil) ne poka več, je pa šla optika spet u maloro :frown.

Lahko pa pri tebi poka samo na gumi ležaju stabilizatorja.

Urejal Coti, 09.08.2019, 19:37.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, roke spodaj so bile menjane lansko leto junija. Pobralo jih je v slabih 50kkm... Enako zgornje, enako ležaje amrtizerjev in stabilizator štangice.

Pač, ni ravno normalno, da po enem letu gre cel prednji del podvozja v f....e. Ali?

No, zdaj je novo vse kar je bilo že lani. Verjetno drugo leto taki čas zopet ponovim vajo...

lp

D.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 199
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Ja, roke spodaj so bile menjane lansko leto junija. Pobralo jih je v slabih 50kkm... Enako zgornje, enako ležaje amrtizerjev in stabilizator štangice.

Pač, ni ravno normalno, da po enem letu gre cel prednji del podvozja v f....e. Ali?

No, zdaj je novo vse kar je bilo že lani. Verjetno drugo leto taki čas zopet ponovim vajo...

lp

D.

Znamka rok/podvozja?

Še obnovljeno podvozje pri Vargalantu je zdržalo po 100.000km.

Urejal blackberet, 09.08.2019, 20:44.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 134
  • Avtomobil: e39 525d

Meni je začelo pokat cca eno leto po obnovi podvozja spredaj. Pokanje se je pojavljalo le pri zavijanju in zaviranju. Po pregledu sem ugotovil, da se je skoraj polovica vijakov odtegnila :confused . Ko sem vse nazaj zategnil (in zalepil) ne poka več, je pa šla optika spet u maloro :frown.

Lahko pa pri tebi poka samo na gumi ležaju stabilizatorja.

aha, točno tako tudi pri meni ... pri zavijanju in pa pri zaviranju ... pa tudi včasih ko spelješ... ampak nikoli pa ne enako.. včasih sploh nič, včasih pa tako pokne, kot bi kaj vstran padlo ...  se bom moral tudi jaz vlečti pod spredni del in vse vijake probat zategnit, pa bomo videli ...

lp

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Znamka rok/podvozja?

Še obnovljeno podvozje pri Vargalantu je zdržalo po 100.000km.

Lemförder spredaj v kompletu vse roke in stabi stangice. sachs ležaji amortizerjev.

Prikaži več možnosti