Skoči na vsebino

Volanska letev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
8 odgovorov v temi
robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 620
  • Avtomobil: alfa 166 turbo,bmw 530da

A kdo ve kakšne so to obnovljene volanske letve recimo v trgovini silux?Jaz na mojem slišim pri res oreng slabi cesti kdaj pa kdaj rahli ropot. Pa me zanima ,če sploh obnavljajo zobnike ali se obnavlja samo tesnila in semeringe?
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 428
  • Avtomobil: E39 525i

Samo tesnila itd...
Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo tesnila itd...

Potem je to brez veze ,to ni obnovljeno.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 745
  • Avtomobil: BMW e39 528i

Pa obnavljajo kje v tujini kakor se spodobi? Zobnike in vse komplet? Na e39.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 568
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

100% se najde orodjarna tudi v Slo, ki bi to lahko na novo izdelala, samo € je potrebno pokazati.

Verjetno nebo noben plačal za volansko letev + zobnik za povprečno vrednost e39. Kupiš rabljeno brez lufta zamenjaš semeringe, manšete, puše če imajo in zaključeno. 

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

A kdo ve kakšne so to obnovljene volanske letve recimo v trgovini silux?Jaz na mojem slišim pri res oreng slabi cesti kdaj pa kdaj rahli ropot. Pa me zanima ,če sploh obnavljajo zobnike ali se obnavlja samo tesnila in semeringe?

To ni nujno da je letev, verjetno imaš zračnost v končnikih, rokah ali kje drugje. Ko bo letev dotrajana bo začelo pokat in to konkretno, predvsem ob zavijanju pri vzvratni vožnji. Preden se lotiš letve porihtaj vse okoli nje, letev pa kot rečeno menjaj za brezhibno rabljeno šele takrat ko bo pokalo na način, kot sem ga opisal. 

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

To ni nujno da je letev, verjetno imaš zračnost v končnikih, rokah ali kje drugje. Ko bo letev dotrajana bo začelo pokat in to konkretno, predvsem ob zavijanju pri vzvratni vožnji. Preden se lotiš letve porihtaj vse okoli nje, letev pa kot rečeno menjaj za brezhibno rabljeno šele takrat ko bo pokalo na način, kot sem ga opisal.

Res ni letev,ni niti podvozje. Včeraj sem zamenjal levi nosilec motorja in v armaturi se je pojavil neki ropot,ko je bil avto v d in na zavori. Sem mislil zdaj je pa še desni. Grem gledat in nisem mogel verjet. Ropotala je tista vakumska kantica od turbine,ki je tolkla po blatniku. Ko sem zamenjal nosilec je dobila malo drugačni položaj in zvok je bil katastrofa. Ta ista kantica je dajala zvoke po neravninah kot bi udarjala volanska letev in to samo občasno ne ves čas. Sedaj je tišina ,da lepša ne more bit. Ne glede na luknje na cesti.
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Res ni letev,ni niti podvozje. Včeraj sem zamenjal levi nosilec motorja in v armaturi se je pojavil neki ropot,ko je bil avto v d in na zavori. Sem mislil zdaj je pa še desni. Grem gledat in nisem mogel verjet. Ropotala je tista vakumska kantica od turbine,ki je tolkla po blatniku. Ko sem zamenjal nosilec je dobila malo drugačni položaj in zvok je bil katastrofa. Ta ista kantica je dajala zvoke po neravninah kot bi udarjala volanska letev in to samo občasno ne ves čas. Sedaj je tišina ,da lepša ne more bit. Ne glede na luknje na cesti.

Odlično, to je najcenejša možna rešitev problema... sicer pa pri E39 kaj drugega niti ni za pričakovat  :metalc  :ok2

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

robndi
robndi

BMW fanatik

• Uporabnik

Odlično, to je najcenejša možna rešitev problema... sicer pa pri E39 kaj drugega niti ni za pričakovat :metalc :ok2

Ni za zamerit ,na 300 tisoč ,da je nosilec fuč. Pa bil je verjetno že pred veliko leti ,ker je v rikverc rahlo vibriralo samo nisem izkušen in ga nisem opazil. Dokler se v R pri zavori ni začel tresti celi avto pol sem se zamislil. Motor se je stresel,ko sem ugasnil avto. Razni mojstri so rekli nosilci so ok. Ni vsega za verjet. Zdaj pa kot bi ugasnil bencinarja 1,4 hehe. No važno je,da je avto kot šus. Še vedno manj vzdrževanja kot na novem kliotu.

Urejal robndi, 11.09.2019, 10:08.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč