Skoči na vsebino

Ciljam na 135i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
60 odgovorov v temi
JANI E39
JANI E39
  • Uporabnik
  • Sporočil: 206
  • Avtomobil: E60 535dA ///M & E90 320d

Dobit eno lepo E92 335i, z ročnim menjalnikom in si zmagal. Pa še veliko lepša je od enkice. :metalc

BAYERISCHE MOTOREN WERKE   :bmw  :burnout

Freude am fahren!

Prikaži več možnosti
    • Mitja55 je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 996
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Pihanja mas po 10 minutah polno glavo. Sam sumi na polno, je boljs kar zaprtega vozit...

Pa tud mulc ne bo srecen ce bos teral ker mu bo nabijal v glavo, pa nic se ne bo mogel pogovarjar

Dobro, tebe ne moremo jemati resno, kaj si že zadnjič napisal, da ne ločiš razlike med Note in SQ7?!  :hihi

Drugače, če morda kdo ne ve, ima vsak cabrio gumb za zapiranje strehe, če koga motita pihanje in sonce. :obrvi

Tvoj idealen avto je res Vel Satis. Kaj sploh še ostane "velikim"? :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 995

Sam povem. Jest sem tud hotel met kabrio na vsak nacin. Ampak sem bil bolj vesel ko sem ga prodal, kot takrat ko sem ga kupil. Butli se ucimo na lastnih napakah, pametni pa na tujih ....
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

To ni napaka, ampak stvar okusa. Če bi večina ljudi tako razmišljala, bi Porsche, Ferrari in drugi ne delali/prodajali kabrioletov.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • wini in Starec uporabnikom je všeč to sporočilo

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 276
  • Avtomobil: v srcu e39

Sam povem. Jest sem tud hotel met kabrio na vsak nacin. Ampak sem bil bolj vesel ko sem ga prodal, kot takrat ko sem ga kupil. Butli se ucimo na lastnih napakah, pametni pa na tujih ....

Kar si hotel povedat je “Ko nema u glavi ima u nogama, ko nema u nogama ima u banci” ... ampak za to da imas u banci si si sam posteno prisluzil, tako da ti samo trosi in nas zabavaj z posti :ok2 :peace
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 993
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

To, da se ne boš cvrl na soncu, je povsem logično, če stojiš od semaforja do semaforja, sredi izpušnih plinov.

Jaz Leonovih težav nimam, zato najina cabrio izkušnja ni primerljiva  :-D

Mislim, da je življenje na podeželju in v manjših mestih že postalo luksuz... čeprav si marsikdo tega še ne prizna. Luksuz, ki ga marsikdo plača tako, da se vsak dan vozi v LJ v službo.

Cabrio je specifika, to je dejstvo, in zato pravim, da mora vsak probati pri sebi, ali mu odgovarja, ali ne... tudi partner oz. družina ni rečeno, da bo navdušena nad topless vožnjo (govorim po enem mesecu, ne prvi vikend). 

Najceneje je, če si nabaviš nekaj za probo, kjer bo izguba v mejah sprejemljivega, če vidiš, da ti zadeva ne odgovarja, ali, v nasprotnem primeru, ko boš nabavil kaj dražjega.

Primer: https://www.avto.net...onfort 2.0 1...

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • sash, SILVEKK in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 000
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Enakega mnenja in izkušnje... Piš vetra, sonce v glavo-roke, neuporabna zadnja klop za otroke v primeru če je odprta streha, vroče platno-klima na full ob vročini. Pa jaz sem se počutil kot neka pederčina, ko sem se čez mesto vozil odprto streho.  Najlepše se bilo vozit z odprto streho v poletnih večerih po 20 uri, pač tisto v easy. 

Pa kot so že omenili, cabrio (sploh non roadster) se zelo, zelo slabo prodajajo. 

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 498
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

Ah ne ga srat zdej, da je vse en srot. Meni osebno je predpogoj, da je zabaven cabrio mora bit roadster. Ti imajo ponavadi odlicno lego, manj teze in ce je se ene 300ps + rwd je to prvovrstna zavava. Da vas vidim, na rakitno in nazaj al pa po jadranki, dolomiti itd pa kdo bo rekel, da tsn avto ne nudi top shit uzitkov.
To pa ni avto za vsak dan, k drgac ti gre pa res hitro na zivce. Pac vikend al 2 na mesec k, da bi mel motor.

4 seda cabrio daily krava, tud ce ma 500 konjev je po mojem mimo, v tem primeru bi jaz raje imel e38 4.4 pa sibedah.
Prikaži več možnosti
    • ginek, zigi in Borut30 uporabnikom je všeč to sporočilo

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

To ni napaka, ampak stvar okusa. Če bi večina ljudi tako razmišljala, bi Porsche, Ferrari in drugi ne delali/prodajali kabrioletov.

Sej jih prodajajo, ampak noben ne dirka z njimi. Pa 20 let stari imajo 14.000km. Se pravi da se tud nic ne vozijo... jest sem v 4 mesecih naredil 10.000km pol je pa prah nabiral v garazi.

Ah ne ga srat zdej, da je vse en srot. Meni osebno je predpogoj, da je zabaven cabrio mora bit roadster. Ti imajo ponavadi odlicno lego, manj teze in ce je se ene 300ps + rwd je to prvovrstna zavava. Da vas vidim, na rakitno in nazaj al pa po jadranki, dolomiti itd pa kdo bo rekel, da tsn avto ne nudi top shit uzitkov.
To pa ni avto za vsak dan, k drgac ti gre pa res hitro na zivce. Pac vikend al 2 na mesec k, da bi mel motor.
4 seda cabrio daily krava, tud ce ma 500 konjev je po mojem mimo, v tem primeru bi jaz raje imel e38 4.4 pa sibedah.

Ja sam za familijo pa roadster ni. Jest tud nikamor ne grem sam, vedno vlacim mulce sabo. Tko zal ne pride v postev zame.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Sej jih prodajajo, ampak noben ne dirka z njimi. Pa 20 let stari imajo 14.000km. Se pravi da se tud nic ne vozijo... jest sem v 4 mesecih naredil 10.000km pol je pa prah nabiral v garazi.

Mislim, da je @Leo37 odlično razložil razliko med dirkanjem in dinamično vožnjo. Ali pa objava pred tvojo. Dolomiti in uživanje pod milim nebom.

Verjetno se strinjava, da ti nisi merilo za takšne izjave.

Na mobile.de se prodaja okrog 3500 Porschejev 911 cabrio. Od tega jih je 1100 z več kot 100.000 km. Med temi je 500 takšnih, ki imajo 150.000 km ali več. 50 jih ima celo 250.000 km ali več. Torej 30 % ponudbe (brez starostne omejitve) ima več kot 100.000 prevoženih km.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 782
  • Avtomobil: star Bmw

Sem opazil, da nekateri ful uživajo ko jim piha, drugi pač ne.
Saj podobno je z motoristi.
Če bi logično gledal, kdo pa se bo oblekel v usnjene cote pa čelado in na sonce pri 30plus?
Zato je pa vsako stvar fajn sprobat, preden kupiš, jadrnico, avtodom,podmornico..
Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Edino porhi majo res kilometre to priznam. Ferrari in Lambo so pa v glavnem parkirani. Moras bit res ljubitelj to je bilo bistvo mojega posta. Najprej probat ce ti res pase, drugac bo sam slaba volja.

Jest sem tud sanjaril o porscheju 911, pol sem ga za 3 dni rental in na konc ze komaj cakal da ga peljem nazaj. Tko da to zeljo sem hitro izpolnil, zdej ga tud pogledam ne vec :-)
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Ja sam za familijo pa roadster ni. Jest tud nikamor ne grem sam, vedno vlacim mulce sabo. Tko zal ne pride v postev zame.

Cisto razumem. Sej govorim splosno... To je lahko tudi filozofsko vprasanje. Jaz imam mulca 3 in 8let. Prejsnji cabrio je bil 4 sed in sem se potem zavestno odlocil za roadsterja. Mulci nama z zeno okupirajo 99% privat lajfa dejavnosti, razvazanje v solo iz sole, dopusti prilagojeni njim, se druzit se zacnes s starsi od nj sosolcev itditd.
Neki je dobro met samo zase, vsake tolko potem uskoci babica in mi2 pobegneva lepo sama za vikend. To je dobro tud za partnersmi odnos in to redno delava. Ful tipov ima recimo za te potrebe motor itd. Zgolj moj pogled..
Prikaži več možnosti
    • zigi, damirkos1 in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Sem opazil, da nekateri ful uživajo ko jim piha, drugi pač ne.
Saj podobno je z motoristi.
Če bi logično gledal, kdo pa se bo oblekel v usnjene cote pa čelado in na sonce pri 30plus?
Zato je pa vsako stvar fajn sprobat, preden kupiš, jadrnico, avtodom,podmornico..

Valjda, jaz sem probal tisto kinderjajcek rdeco podmornico z mulci. Ni nam bila vsec in je nismo kupili. Simpl:-)
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja ni slabo kdaj pobegnit mal od mulcev. Jest bom kmal itak fraj, pol pa res lahko kakega dvoseda gledam.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Edino porhi majo res kilometre to priznam. Ferrari in Lambo so pa v glavnem parkirani. Moras bit res ljubitelj to je bilo bistvo mojega posta. Najprej probat ce ti res pase, drugac bo sam slaba volja.

Jest sem tud sanjaril o porscheju 911, pol sem ga za 3 dni rental in na konc ze komaj cakal da ga peljem nazaj. Tko da to zeljo sem hitro izpolnil, zdej ga tud pogledam ne vec :-)

Ampak so parkirani tudi coupeji. Ne moremo pa iz tega zaključiti, da ljudje ne uživajo brez strehe oz. da je cabrio za počasno vožnjo in da bi to celo naj bilo dejstvo.

To, da je preizkus pred nakupom koristen, se pa itak vsi strinjamo. 

Tu se potem vidi razlika med avtomobili, ki jo pogosto ne uspemo razložiti. Nekateri pač nudijo več užitka in se včasih zelo težko upreš, ne da bi izkoristil potencial (če to seveda znaš in zmoreš). Pa naj ima streho ali pa ne.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: E87 120d

Sam tile 135i pa držijo ceno...

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 611
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Vse kar je z N54 ali N55 drzi nenormalno ceno.

Ampak je tak fajn motor za vsak dan, moram priznat. Skoraj nic laga, prozen preko vsega obmocja vrtljajev, pa zvrti se rad, za turbo motor seveda. Idealen DD :)

Urejal MajoR, 20.06.2019, 21:18.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: E87 120d

Hotu rečt, da je dost lažje dobit 335i za spodobno ceno kot pa 135i.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 226
  • Avtomobil: OOOO

Leon, vcasih ga biksnes, ampak tukaj se moram kar strinjat.
Je ze kar nekaj let, ko sem ai sam zelel cabriota, pa malo vec konjev, pa zadnji pogon, pa poletje, pa prost vikend, pa lep zvok motorja.
In pride vse to. Sva sla z mojo na eno poroko na obalo s kolegovim e46 m3 in smo se kar nekaj navozili. Pa mislim da je bil se en tak vikend. Enkrat me je hudo v grlu zgrabilo, drugic pa v glavi.

Tako bom rekel... sem mislil, da sem obcutljiv na klimo, ampak na brez strehe sem pa se 5x bolj.
Pa ne bit zdej uzaljeni tisti ki jih obozujete, ker marsikateri sodoben avto,ki ima navzven zlozljiv sibedah ima za moje pojme cisto dovolj prostora za gledat zvezde nad nebom, ce me razumete ;) pa se zdrav ostajam. :)
Prikaži več možnosti